Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

akrepçim çok doğru yazmışsın cnmcım alkisalkisalkis yazmaya unuttuğum şeyleri hatırlattın.spor yaptığımda sanki hücrelerim yenileniyor demişsinya ,sanki değil gerçekten yenileniyor.hücre yenilenmesini hızlandırıyor spor.atılan terle vücut toksinleri atıyor,beyin mutluluk hormonu (endorfin)salgılıyor dolayısıyla hem psikolojik hemde fiziksel rahatlama sağlıyor.dün dışarıda işlere koştururken bankada yanıma bir kadın oturdu,oğluma laf attı sevdi benimde torunum var deyince şok oldum.kadın en fazla 40 bile göstermiyordu.çok erken evlendiniz herhalde dedim gülümseyerek yok 24 yaşında dedi.torununuz kaç yaşında dedim 4 dedi iyice şok oldum.genç gördün herhalde beni dedi ,zaten gençsiniz dedim,54 yaşındayım dedi.ağzımı bir süre toparlayamadım resmen AAAA dedim.ağzım açık kaldı.kadına nasıl böyle genç kaldınız dedim meğer kadın emekli beden eğitimi öğretmeniymiş.ama sporu hiç bırakmadım her sabah 8 km yürüyorum hala dedi.hemde 8 km yi 1 saatte yürüyormuş valla hayretlerim giderek arttı.az daha sıramı kaçıracaktım bankada.sıra numaram gelmiş kadını ayıla bayıla dinlerken sıram kaçıyordu az daha.allah size uzun ömürler versin dedim kalkım ama eve gelene kadarda düşüne düşüne geldim.kadın benle kafamı kırdı nasıl 54 yaşında yahu diye diye geldim.görseniz bacakları taş gibi bir gram pörsümemiş ,gıdığı sarkmamış,tığ gibi en fazla 55-58 kg.
sözün özü kızlar istedikten sonra vakit ayırırsınız.önemli olan kendinizi iyi hissetmeniz ve istediğiniz gibi görünmenizse başka şeylerden vakit ayırın sporunuzu yapın.zaten düzenli olarak 15 gün yapsanız asla bırakamassınız.ben bu telaşımın içinde bile aksatmıyorsam (hem reglim,hem ev topluyorum,hemde çoluk çocukla uğraşıyorum)....demekki yapılamayacak bişey değil...yapın lütfen....

benim annem 45 yaşında her sabah 4 km yürüyüp gelirler arkadaşları ile hemde,onuda görenler,2tane evli kızı olduğuna inanmazlar hiç o teyzeyede maş.yeni her gün 8km benim evimle işim arası yol bendemi işe yürüyerek gidip gelsem ne yapsam :eek:

evet dogrudur.....funda o takımda oldugu ıcın girdim....fakat kendımı takıma veremedım....kiloda veremedim....oradakileri oyalayıp mesgul etmektense baskalarına yer acılması ıcın ayrıldım mart ayında 1 ay kadar izin istedim gene toparlanamadım ....sonra da bu hafta burayı gördum ve tekrar herseye sıfırdan basladım ...okyerimseniben

ne güzel bu hafta buraya başlamışsın canım gelsene tekrardan takıma,artık hareketlenmeye başladı bizim grupta ne dersin.

çağlayancım çok haklısın da dinletemiyorum kii:sinifsinif:

aklını yiyelim yavaş yavaş canım belki ikna olur ne dersin,sen görüştükçe ye,bende burdan baskı yapıyım geri alalım takıma aklinialirimsmile

çok haklısın canım.ben maalesef annem tarafından aman evde işini aksatma aman çocugunla ilgilen aman kocanı ihmal etme diye diye işlendim.dün az kalsın aglayacaktım afedersiniz agdaya bile zor vakit ayırıyorum.kendii kendime düşündüm kendin için ne yapıyorsun kkda paylaşım yapmaktan başka diye.koca bir hiç.ama kimseyi suçlamıyorum.çünkü tek sorumlusu benim.eger ben kendime ait zamanlarımı ayırsaydım digerleride buna uymak zorunda alışmak zorunda kalacaktı.dün akşam başladım yürüyüşe inş. devamı gelecek.:lepi:

karşımızdaki insanlara çok fazla değer ve zaman vermekten bazen kendimize bile fırsat ayıramıyoruz en büyük kayıpta sanırım bizim için bu oluyor,yarından itibaren bende sporuma yürüyüş'ü ekliyorum 8km olmasada 2 yaparım en azından hihoyyyt

akrep spor yapmaya nasıl zaman ayırabiliyorsun canım.ben eve gidince aman şunuda yapayım dur şu çamaşırıda asayım falan derken bakıyorumki ne halim kalmıış ne vaktimm ve acayip kendime karşı suçluluk hissediyorum ne yapacagımı bilemiyorum dün akşam başladım bakalım tekrar yürüyüşe

canım ben o kadar yoğunum ki anlatamam..yönetici olunca belli saatlere sınırlanmıyor çalışma saatim artı uğraştığım işkerimde var..akşam eve gidişim 8:30 dan aşağı olmuyor geçtiği de oluyor..o saatten sonra yemek hazırlıyorum..sadece yemek yap ye kaldır saat 10 u geçiyor zaten..ve bu düzen içinde koştur koştur yapıyorum evde işlerimi..
benim bir alışkanlığım var bugünün işini yarına bırakmam..1 tane gömleksede ütülemem gereken onu ütüler yatarım..hiç bir işi biriktirmem..her çamaşır toplama da yapılacak ütü yapılır..hem vakit kazancım oluyor bu şekilde..hem işler tıkırında gidiyor..çünkü ipin ucunu bir bıraksam biliyorum ki toparlayamam..
ben sabahları 5 te kalkıyorum..sporumu yürüyüşümü yapıp güne öyle başlıyorum..
bazen yürüyüşüm akşama sarkıyor ama illaki oluyor..
ben sporumu da yapmam gerekenler arasına koyuyorum..bugün çok işim var sonra yaparım yok..bu şekilde sistemli yapınca sporu yapılabilir zaten ama ertelersek ve buda alışkanlık haline gelirse o zaman yaptığımız sağlıklı zayıflama çabası pek işe yaramıyor..

selm kızlar nasıl yorgunum uykum var öksürüyorum eziyet gibi oldu bu gezi 5 tane çocuk taktılar benimpeşime onlaı biraraya topalamaya çalışmaktan ben bişe göremedim dahda geziye falan gitmem
yollarımoğlumu gider
ordada sinir oldum yemek yenicek baktım tavuk döner yok hiçbierde gidip burgerden salata alıcama gittim et döner salata ve yoğurt dedim üzerine basa basa dedimki patates olmasın ekmek olmasın bol salata olsun bide ayran dedim
sen ver vıcık yağlı döner tuzdan avu yiyemedim yanında 2 dilim domates ve turşu vardı domatesleri yedim dönerden 2-3 çatal aldım ayranımı içtim ama sinir oldum yemek bölümünün en elite yeriydi bide orası neyse albümüme bi resim ekliicem sabah apar topar çektirdim oğluma pek bulanık çekmiş ama genede belli bakarsınız
bende oyum işte pek 57 durmuyorum ama idare edin olacak inşallahhh

çok haklısın canım.ben maalesef annem tarafından aman evde işini aksatma aman çocugunla ilgilen aman kocanı ihmal etme diye diye işlendim.dün az kalsın aglayacaktım afedersiniz agdaya bile zor vakit ayırıyorum.kendii kendime düşündüm kendin için ne yapıyorsun kkda paylaşım yapmaktan başka diye.koca bir hiç.ama kimseyi suçlamıyorum.çünkü tek sorumlusu benim.eger ben kendime ait zamanlarımı ayırsaydım digerleride buna uymak zorunda alışmak zorunda kalacaktı.dün akşam başladım yürüyüşe inş. devamı gelecek.:lepi:

işte buduralkisalkisalkisalkisalkisalkis
önce biz..
biz varsak çevremiz var

maşallah akrepcim sana.haklısın ertelemeyi bırakırsak hiçbir iş birikmez vereliniortak bende sabah sporunu çok seviyorum yürüyüşlerimi bende sabah mı yapsam acaba CADIARZU

Biliyorum hayatım işte geçen haftada malum hiç boğazımdan bişi geçmedi çok aç bıraktım kendimi ve kendime göre bişi bulamayınca yediğim şeyler ama durmak yokkk yavaşta olsa veriyorum ama bundan sonra hızlı vermek istiyorum ama nasılll??????
Bi de bi arkadaşım doktora gidiyor kan grubuna göre diyet vermiş ona benimde kan grubum aynı çok ilginç geldi ve 3 günlük detoks gibi bişiler yapıcakmış açlık diye bişi ingiliz tuzu mu dedi yanlış olmasın öyle bi tuzla suyu karıştırıp içicekmiş gün içinde hiçbir şey yemek yokmuş yapılabilirmi acaba mesela haftasonu için detoks niyetine sonra da montiye devam olurmu canımcım
bebikçim hiç tavsiye etmem ne şok diyeti ne detoks ..
o dönem kilo versende tekrar bu aşamaya gelmen baya zamanını alır . yinede sen bilirsin .... aç durulurmu hiç ne olursa olsun dengen altüst olur .. ben karşıyım sonra bayılıp düşmeyin biryerlere. nasıl dr. bu anlamdım ...guclubacismile
slm kızlar ,kilo veren arkadaşları tebrik ederim...
yoğurt konusunda yarım yağlı yoğurtlardan yerseniz işinizi görür sanırım.aynesin yarım yağlısı sanırım %1,5 oranında yağlı.tam yağlı olanlar %3-4 gibi yağ barındırıyor arkadaşlar.
spor konusu sormuş bir arkadaşımız..aebenimde sürekli diyor bende..arkadaşlar hangi diyeti yaparsanız yapın,ne yerseniz yiyin için zayıflamaya yardımcı olarak...elbette zayıflarsınız fakat hep dediğim gibi 5 kilo verseniz bile 3 kilo vermiş gibi görünürsünüz.yada 3 kg verseniz farkeden olmaz...hatta spor yapmayan arkadaşlar cvplasın isterseniz 1 - 2 verdiklerinde farkedenler ne kadar azdır yada yoktur...ama spor yapanları 1 kg verseler dahi herkes farketmiş...kendimden biliyorum ayda 4 kg verip kimsenin farketmediği aylar oldu spor yapmadığım vakit..fakat spor yaparak verdiğim 1 kg'mı çok kilo vermiş neler yaptın,nasıl verdin?diye soranlar farkedenler oldu.üstelik spor yapmadan verilen kilolar size sarkmış pörsümüş etler olarak geri döner bunu unutmayın lütfen..yumuşarsınız..kollarınız sarkar,iç bacaklarınız sarkar yaşlı gibi olursunuz.hatta yüzünüz bile çöker...derin derin nefes alarak yaptığınız her hangi bir spor size gergin yüz kasları,diri kollar bacaklar popo ve karın olarak geri döner...ne yapın edin hiç olmassa hafta 4-5 kere 40 dakika tempolu yürüyün...40 dakikadan az yürümeyin ilk 20 dakika vücut kendini ısıtıyor çünki sonraki 20 dakikada yağ yakımına başlıyor...yürümek en basit ve en ucuz spordur.ne salon gerektirir,ne maliyeti vardır,ne saati....yeterki yapmak isteyin...ve ağır yapılan sporlar hayat boyu yapılamayacak sporlardır.bıraktığımız andada kaslarımız erimeye başlar ve kilo almasanızda kilo almış gibi görünmenize sebep olur.hayat boyu yapılacak tek spor yürüyüştür...yaşlı yada genç hiç farketmeden herkes yürüyebilir yaşına uygun tempoda..o sebeple her gün mutlaka yürüyün...yürüyün...yürüyün arkadaşlar....
a.sŞeniz
sabah ben kilo bildirmeyi unutmuşum özürdiliyorum herkesten ama burası ay sonu olduğu için biraz telaşlı ve sıkıntılıydı ben 1.5 kilo vermişim bu hafta
yeni kilom : 80 oldu
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
BAŞLANGIÇ. ...29.3 2010 .

ilk hafta ............ 72.900 gr.
1. hafta ............. 71.400 gr.
2. hafta ............. 71.000 gr.
3. hafta ............. 72 200 gr . (geçen hafta bozdu )
4. hafta ........... ..69.600gr.
5. hafta ..............70.

tatlışım bu hafta gitmadi maalesef..
spor faaliyetimi değiştirdim..yürüyüşlerimin yanında cd proğramı ve birde ağırlık çalışıyorum
tartıda 70 im ama görünüşüm daha ince olmayan kıyafetlerimi giyebiliyorum rahatlıkla..
yağlar gidiyor kaslarda şekillenip toparlanıyor ondan sanırım..
yoksa kaçamak yapmadım(kaymak hariç:eek:eh dondurmayıda hiç saymıyorum maraşlılar o kadar uğraşmış maraş dondurması yapmış yani böyle güzel dondurmada hiç bişii yapmaz dimi şeker :KK70:)..montiye aynen devam ediyorum..yoğunluğumdan yazamıyorum..
kilomun böyle çıkmasını ağırlık çalışmama yorumladım..birde wc ye çıkmadan tartıldım..
moralimi bozmuyorum hiç bu hafta olmaz haftaya gider..
bugün hiç giyemediğim eteğimin fermuarını rahatlıkla kapadım ya bu bana yetersositososito
olsun şekercim 400 gr çık bişi deyil sen yoluna devam et neler başaracaksın ..alkisalkisalkis
Eveeet yeni tartılamadım evdeki tartı bozuk olduğu için ama çarşamba günkünün yazayım 52.7 kg zemuszemus:nazar:
Şenizalkisalkisalkisalkisalkisalkisartık 2. aşamada .....:jeyyar:

bi heber benden tk cım senin kadar yagım az olmasada bende bu data geçen haftaya göre 1 kilodan fazla yağdan vermişim bugün yağ ölçtürdümde .:jeyyar::lepi:

basküle aldanmayın kısa sürelerde önemli olan yağ kaybetmeniz .... a.s

Aeben canım yoğurda dikkat edicem,evdeki bitince,çünkü bugün aldım hemde 3 kg...bilmiyorumkismile
Bugünkü menümü yazayım....
SABAH tamtahllı ekmekle hazırlanmış tost+zeytin +yeşillik
ÖĞLEN 1 kase mercimek çorbası+3 kaşık nohut+yoğurt+yeşillik
ARA 1 elma yerim
AKŞAM kabak yemeği+salata ve yoğurt olacak
GECE 1 elma +portakal yerim.....

Ayrıca kitaba baktım bugün ama bulamadım,ama aramaya devam...

karşımızdaki insanlara çok fazla değer ve zaman vermekten bazen kendimize bile fırsat ayıramıyoruz en büyük kayıpta sanırım bizim için bu oluyor,yarından itibaren bende sporuma yürüyüş'ü ekliyorum 8km olmasada 2 yaparım en azından hihoyyyt

:lepi: olumunekankayizsmile
işte buduralkisalkisalkisalkisalkisalkis
önce biz..
biz varsak çevremiz var

haklısın canım Şeniz

kızlar ben çıkıyorum hepinize kaçamaksız ,montili, mutlu bir haftasonu diliyorumm opuyorumnanaktan

Aeben canım yoğurda dikkat edicem,evdeki bitince,çünkü bugün aldım hemde 3 kg...bilmiyorumkismile
Bugünkü menümü yazayım....
SABAH tamtahllı ekmekle hazırlanmış tost+zeytin +yeşillik
ÖĞLEN 1 kase mercimek çorbası+3 kaşık nohut+yoğurt+yeşillik
ARA 1 elma yerim
AKŞAM kabak yemeği+salata ve yoğurt olacak
GECE 1 elma +portakal yerim.....

Ayrıca kitaba baktım bugün ama bulamadım,ama aramaya devam...

canım ben o kitabın ikinci elini gittigidiyor.com'dan almıştım.çokta temiz geldi.istersen sana aldığım kitapçının adını verebilirim.

maşallah akrepcim sana.haklısın ertelemeyi bırakırsak hiçbir iş birikmez vereliniortak bende sabah sporunu çok seviyorum yürüyüşlerimi bende sabah mı yapsam acaba CADIARZU
tatlışım ne zaman istiyorsan o zaman yap..ama illaki zaman ayır kendine..insanın kendi için bişeyler yapması gibi yok..ve sonucunda hariha görünmek varbayanssulusmile
olsun şekercim 400 gr çık bişi deyil sen yoluna devam et neler başaracaksın ..alkisalkisalkis
inşallah cnm..
inanıyorum buna..olumunekankayizsmile

kızlar ben çıkıyorum hepinize kaçamaksız ,montili, mutlu bir haftasonu diliyorumm opuyorumnanaktan
inşallah tatlışım...pazartesi vicdan azabı duymadan başlıyalım haftaya:nazar:
iyi tatiller herkese
sanada tatlışıma.s.

firsat bulmusken menumu yazayim
7:00 1,5 dilim tam bugday ekmek,diet marmelat,6 tane zeytin,peynir,yarim domates
10:00 yesil cay
12:30 sebze corbasi(brokoli,kabak.bezelye,sogan),aksamdan kalan az kiymali yumurta,salata,ayran
16:40 4 tane findik
17:00 yesilcay
aksam icin buyuk bi ihtimalle kabak yemegi olacak,ayran,salata

canım ben o kitabın ikinci elini gittigidiyor.com'dan almıştım.çokta temiz geldi.istersen sana aldığım kitapçının adını verebilirim.
çiçekçim arkadaşın bahsettigi kitap yadiççe yazıfla deyil arka sayfalarda akşam yazmıştım monti amcanın başka bir kitabı KADINA ÖZEL diye bir başka kitabı . içinde hem yaptıgımız beslenme var aynaen sendeki kitap gibi birde ekleri var kadınlarım ergenlikten menopoza kadar beslenmesi hakkında ..
henüz okumaya fırsatım olmadı bi göz attım ama çok faydalı bilgiler var . ayrıca monti kitabı olmaynlar için bu yeni kitabı bulabilirler kitapçılarda var yani....a.s
firsat bulmusken menumu yazayim
7:00 1,5 dilim tam bugday ekmek,diet marmelat,6 tane zeytin,peynir,yarim domates
10:00 yesil cay
12:30 sebze corbasi(brokoli,kabak.bezelye,sogan),aksamdan kalan az kiymali yumurta,salata,ayran
16:40 4 tane findik
17:00 yesilcay
aksam icin buyuk bi ihtimalle kabak yemegi olacak,ayran,salata
menün güzel canım afiyet olsun ...a.s

idefixte var haftasonu dışarı bakıcam olmazsa ordan alıcam
sen kitap kurdusundur kaçırma bence ... el altında bulundur faydalı ve ek bilgiler var ....a.s

resimlerine baktım maytabım kalmamış sende bişi. helede kol bacak baya ince sende ....hihoyyyt fıstık gibisin maşallah ..
eski resimlerinde kaç kiloydun .??

sen kitap kurdusundur kaçırma bence ... el altında bulundur faydalı ve ek bilgiler var ....a.s

resimlerine baktım maytabım kalmamış sende bişi. helede kol bacak baya ince sende ....hihoyyyt fıstık gibisin maşallah ..
eski resimlerinde kaç kiloydun .??

60-61-62 ydim o resimlerde zaten hepsi memodan sonra 2009 o resimler en çok 64e çıkmıştıum o zamanlar ama o resimler daha ince hatta kocamla çekilmiş olanda diyetteydim pasta masta yememiştim düğündü o:)

aebencim aynaya bakınca öyle demiyo ama kollarım çok kalın geliyo omuzlarım geniş geliyo ne biliim
aebencim yaa belim ağrıyo felaket dün ebru yan mekik çektirdi ya ondanmı oldu acaba sence olurmu??

X