Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Tünaydın şekerler ben sabah açtım ama iş yoğunluğundan yazamadım.. aebencim canım tebrik ederim inş. ünv. ye de girer bitirirsin :lepi: Zili sana hayran kaldım valla maşallah diyeyim çocukla neler yapabiliyorsun ben akşama kadar oturuyorum masa başında ewe gittiğimde elim kolum kalkmıyor bebeğimle zor oynuyorum yorulunca babaya:)))) Dinletin için başarılar. Menümü yazayım

08:00... 1 yeşil elma
09:30... 2 dl tam kz ekmek+salatalık+domts+peynr+kırmızı-yeşl biber+çay
13:30... Tavuk+mantar sote+salata+yoğurt
17:00... 5 badem
18:45... 1 tabak kıymalı taze yeşil fasulye+yoğurt
10:30... yarım elma+1portakal

Ben bi suç işledimmmm arkadaşım geldi işyerine yemeğe yemekten sonra çok ısrar etti türk kahvesi içelim diye yarım fincan şekersiz içiverdim yaaa ama çok pişman oldum içtikten sonraeyvahedigeldismile

Tünaydın şekerler ben sabah açtım ama iş yoğunluğundan yazamadım.. aebencim canım tebrik ederim inş. ünv. ye de girer bitirirsin :lepi: Zili sana hayran kaldım valla maşallah diyeyim çocukla neler yapabiliyorsun ben akşama kadar oturuyorum masa başında ewe gittiğimde elim kolum kalkmıyor bebeğimle zor oynuyorum yorulunca babaya:)))) Dinletin için başarılar. Menümü yazayım

08:00... 1 yeşil elma
09:30... 2 dl tam kz ekmek+salatalık+domts+peynr+kırmızı-yeşl biber+çay
13:30... Tavuk+mantar sote+salata+yoğurt
17:00... 5 badem
18:45... 1 tabak kıymalı taze yeşil fasulye+yoğurt
10:30... yarım elma+1portakal
bebikim diycek tek şeyim var canım oda HAARııKAAA BıR MENÜ....alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

HER ŞEYıYLE AMA HERŞEYıYLE HARıKA ıŞTE MONTı DıYECEGıM BıR LıSTE :nazar::nazar::nazar:olumunekankayizsmile

Ben bi suç işledimmmm arkadaşım geldi işyerine yemeğe yemekten sonra çok ısrar etti türk kahvesi içelim diye yarım fincan şekersiz içiverdim yaaa ama çok pişman oldum içtikten sonraeyvahedigeldismile
EE DÜNKÜ MENÜNN ÜSTÜNE AF EDELİM ARTIK OKADAR KUSUR KADI KIZINDADA OLUR .:lepi: AMA DEVAMI GELMEMEK ŞARTIYLA .:jeyyar:
Çok yalnızım diyet yolumda neden kimse yoooooookkkk :roflol:
BU TOPİK HİÇ YANLIZ KALMAZ TK646...olumunekankayizsmile

tatlışım dün menüde herşey kızartılmıştı ve kola almışlardı yanına...
çorbayı masum buldum..çorba yoğurtluydu ve yumurtalı ve kıyma köfteli..

inciri de almışlar görünce dayanamadım:kedi:

akşam da çok geç olmuştu ve canım hiç bişey istemedi şeker..
AKREBıM CANIM BURDA BıLıYORSUN BENıMDE OLSA YANLIŞLARIMIZ OLUYOR VE DOGRU YOLU BULMAK ıÇıN HEPıMıZıN Bı DıGERıNE ÖNERıLERı OLuYOR BU TAMAMeN KıLOLARA AÇIKMIŞ BıR TOPLU harekat diyelim .:lepi:
canım o yüzden menülerine yetirdigimiz yorumlar sadece senin daha güzel sonuçlar alabilmen içinki sende bunu gayet iyi biliyorsun buna bir şüpem yok .a.s:1hug:

biliyorum durumlar bazan uygun olmuyor helede çalışınca anlıyorum ..
ama bazanda kendi elimizde olan şeyler var ... bak reglim çok yakın... canım çok tatlı çekiyor iştahımda tavan yapmış durumda .:1ninca:... akşam yanımda bzimkiler tulumba yiyyordu canımda okadar tatlı istiyorki... gittim 3 kayısı yarımda incir aldım yedim .. ne yapayım laelaelaelaelae ama etesi gün basküldeki sonuç o tatlıdan daha tatlıydı ...buyrunnnnnnnnn

genel olarak montiye aykırı bişi yemiyorsun bu konuda tebrik ederim seni alkisalkisalkissorun biraz düzensiz beslenmende ama oda oturacak merak etme bu sefer beraber başaracagız ve ondan sonra korumaya geçecegiz . ben bu konuda sana güveniyorum .:1hug::lepi:

selam fıstıklarım
anca düşebildim yaa bu aralar neden fırsat olmuyo acaba nete paçamda bi velet devamlı lego oynuyoruz uçak uçuruyoruz arkaını topla fsalan derkene bi bakıyorum öğlen olmuş
neyse sabah 7de klasik kahvaltı
peynir-zeytin-domates-salatalık
1 dilim kızarmış ekmek
şu marmelattan yaptım ama ağız tadıma uygun değil cık tabi mecburen yiicem

öğlen 14.00
közde patlıcan biber domates
yoğurt yada ayran
havuç salatası

ara bi meyve yerim yeşil çay içerim saat 17.00

akşam19.00
kabak haşlama dereotlu yoğurtlu
yada ayran
salata

bugünkü öğünde et türevi yok sorun olurmu
aslında ali nazik gibi bişe yapabilirim kıyma çıkarıp ama canım istemiyo sadece patl salatası istiyorum

dün akşam saat 9.30 gibi içimkıyıldı 4 kuru kayısı ve 1 avuç beyaz leblebi yedim demekki akşam öğününü atlamamak gerekiyo
yok sorun olmaz maytabım yarın yersin et türü sende .et türünün yerini yumurtada iyi tutar aklınızda olsun ....yerimseniben

akşam konusunda haklısın her atladıgımız 1 ögün bir digerini etkiloyor o yüzden ögün atlamayın ...aç kalmayın .olumunekankayizsmile
aebencim şimdi okudum çok tebrik ederim canım seni daha nice güzel başarılara
bende hırsıyım aslında bu konularda ama başörtüsü yasağı yüzünden girmiyorum aslında en büyük hayalim üni mezunu olmaktı evlenirken mutlaka gidicek dedilerde babamı ikna ettiler ama evlenince sorun teşkil etti okumak istemem tadı damağımda yani
inşallah bende tadarım :))montiye uygunmu bu arada:p tamam iğrençti...

ıcırcım tebrik ederim canım bakalım ben sabah kaç çıkıcam
inşallah bende vermişimdir

kocama fırın sütlaç yapıyorum güveçlere koyarken elime damladı yandım gayri ihtiyari parmağım ağzıma gitti manyak olmuş yaa valla elime sağlık sevmem sütlacı ama bigün fırın sütlaç istiicem hiç aklıma gelmezdi:))))
2. aşamada yersin ögün arkasına maytabım ....

maytab biliyorsun bende kapalıyım hiç sorun yaşamadım . canım lise sınavlarındada sorun olmuyor biliyorum .. üniver. de ALLAH kerim .yerimseniben takarım bi şapka ...sositososito
Ben dün akşam ızgara tavuk 3 küçük parça bolca mantarlı sebze sote ve peynir yedim yarım dilim kepek ekmeği.

Tam buğday ekmeğim yoktu şimdi aldım unu koydum makineye öğle yemeğime(pardon akşam:) sıcacık hazır olacak bakalım.

Bu arada m.grosta biliyorsunuzdur belki ama tam buğday spagetti buldum aldım. B.rilla markası almak isteyen olursa.
ay ne güzel bilgi bilmiyordum canım ya demek tam spagetti var ha ...süper.....
Kahvaltımda yarım demet tere,2 kibrit büyüklüğinde yağsız peynir 1kupa şekersiz çay 3 diş taze sarımsak vardı şimdi bitti daha kahvaltım :)
tk cım menülerini parça yorum yapam zor oluyor günlük diger arkadaşlar gibi verirsen daha yardımcıoluruz ...:)
aeben canım sen sormuştun galiba o 21 kiloyu verirken ben 4 ay boyunca ağzıma kızartma,beyaz un,hamurişi,pirinç,kola,şekerli hiçbişi koymayarak verdim.

bu ksım montiyle örtüşüyor .......

Örnek öğünüm şööleydi mesela her sabah mutlaka haşlanmış yumurta peynir oluyordu .. biz ekmekle yumurta yemiyoruz canım .ama diger ögünlerde yumurta serbest...
Öğleyin ıspanağın sapından yemek yapardım bulgurlu,yada taze fasülye yada bulgur piilavı yanındada yoğurt hep.

bulguru fazla tüketmemeye çalışıyoruz canım yasak olmasada bende kilo vermeyi engeliyor ...

Akşamada tavuk ızgara et ızgara bol yeşillik salata.
akşam menün güzel .
Ha birde 3-4 lt su ve her gün 1 öğün sonrası dondurma eksik olmadı.

3.4 lt çok canım ya 2. 2.5lt yeter böbrekleri fazla zorlamamak lazım .... hemde okadar çok suyla vucudan başka yararlı şeylerde atılıyor ....

şekerli bişi yemedim dedin ama dondurman layt mıydı yani şekersiz. hemde her ögün ardına . hım .

Son düzenleme:
EE DÜNKÜ MENÜNN ÜSTÜNE AF EDELİM ARTIK OKADAR KUSUR KADI KIZINDADA OLUR .:lepi: AMA DEVAMI GELMEMEK ŞARTIYLA .:jeyyar:

BU TOPİK HİÇ YANLIZ KALMAZ TK646...olumunekankayizsmile

Ok ozaman ben şimdi ne yesem 2 havuçmu 1 yeşil elmamı :kedi:

Yok canım herhangi bir öğün sonrası yedim dondurmayı yani her öğünde tabiki değil :KK66:

dünkü menümü unurttum yazayım hemen ..

2 çilek .
8.30.kavaltı .
2 dl kız. tambuğ. ekmek ....
50 gr.peynir( % 2.5 yağ.)
z. ezmesi (az tuzve azyağl.)
sögüş (dom. salat. mayd.)

11 .30. ara.
1 portakal ... 1 avuç leb...

14.00.ögle.
1kase y.mer.çorbası .....
1 kase yogurt ..
1 tb. zilimim tarifi.fırında kızartma (kabak. patlıc. biber. dom ..)

17 30.akşam .
1dl ekmek . 50 gr. peynir...
1 kase hoşaf...... bol maydonoz ve domates.....

19.00 10 badem 5 çilek ...

22 00. kuru kayısı .y.incir....

30 dk pilates.....
80 dk yürüyüş ...
2 lt su ....

dün akşam resmen kırız geçirdim gene şu regl olsada bitse.
ancak böyle aralarla geçirebildim ..... ama bu hafta hedefimi aşacak gibiyim regl haftası olmasına ragmen ......:)

Son düzenleme:
biliyorum durumlar bazan uygun olmuyor helede çalışınca anlıyorum ..
ama bazanda kendi elimizde olan şeyler var ... bak reglim çok yakın... canım çok tatlı çekiyor iştahımda tavan yapmış durumda .:1ninca:... akşam yanımda bzimkiler tulumba yiyyordu canımda okadar tatlı istiyorki... gittim 3 kayısı yarımda incir aldım yedim .. ne yapayım laelaelaelaelae ama etesi gün basküldeki sonuç o tatlıdan daha tatlıydı ...buyrunnnnnnnnn

Canım maşallah :nazar: Çok tebrik ediyorum. Ben de tatlı yemiyorum ama evde hiç bulunmadığı için işim çok kolaylaşıyor. Gözünün önünde olup yememek çok zor, çok tebrik ediyorum. Basküldeki güzel sonuçlar tatlıdan daha tatlı oluyor ben de katılıyorum :lepi:

Yok canım herhangi bir öğün sonrası yedim dondurmayı yani her öğünde tabiki değil :KK66:
tk cım 20 gündür takrar 1. aşamayı yapıyorum ve 1 kere oda çok mecbur kaldıgından 1 dl tatlı yedim yanı 1. aşamada şekerli giıda bizde tümden yaşak haftada 2kere bile olsa ...a.s fazla bir kilon yokmuş canım 1 ayda toparlarsın yazada yersin zaten 2. aşamada ...:icecream:

Canım maşallah :nazar: Çok tebrik ediyorum. Ben de tatlı yemiyorum ama evde hiç bulunmadığı için işim çok kolaylaşıyor. Gözünün önünde olup yememek çok zor, çok tebrik ediyorum. Basküldeki güzel sonuçlar tatlıdan daha tatlı oluyor ben de katılıyorum :lepi:
ay .ay .ay kırmızı halı getireyim tayloruma .....buyrunnnnnnnnnŞeniz

yazsana canım arada neden gelmiyorsun hiç ...boshayallersmile

Canım hep aklımda burası. Montignac yapmıyorumya, gelmeye yüzüm olmuyor. Ama diyetisyenin verdiği liste oldukça esnek, onu mümkün olduğunca Montignac'a uygun hale getirmeye çalışıyorum. Bu bile çok farkettiriyor.

Bu arada zakkumcuk arkadaşı tebrik ediyorum. 1 yılda 38 kilo çok büyük başarı :hooray:

Canım hep aklımda burası. Montignac yapmıyorumya, gelmeye yüzüm olmuyor. Ama diyetisyenin verdiği liste oldukça esnek, onu mümkün olduğunca Montignac'a uygun hale getirmeye çalışıyorum. Bu bile çok farkettiriyor.
takip ediyorum canım seni harika gidiyorsun ....:nazar:

öff acıktım ben yaa daha 1.5 saat oldu bunlar hep dün akşam yemeği yemememin sebepleri

Bu arada zakkumcuk arkadaşı tebrik ediyorum. 1 yılda 38 kilo çok büyük başarı :hooray:
evet tebrik etmek lazım gerçekten ..:nazar:.

ya zilimi 1 yılda 40 kilo .... 41.kere maşallah ... ve bence başarı asıl bunu korumak ...:lepi: zilimide bu konuda ayrıca tekrar ,tekrar tebrik etmek lazım ....:hooray:

öff acıktım ben yaa daha 1.5 saat oldu bunlar hep dün akşam yemeği yemememin sebepleri
yok maytabım dün dünde kaldı kıs ..kavaltı yaptın herhalde .
reglinmi yakın .? yoksa öglen hiç karbonhidrat alımın olmadımı? yani hep sebze ve salatamı yedin?

X