Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

slm kıslar kimse kalmamış ben girmişim zemuszemus yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz ,gazanız mübarek olsun arkadaşlar.. bebikim yarın misafirlerine mercimek salatası yaparsın kendinde doyana kadar yersin..walla benim arkadaşlarım alıştı artık bana geldiklerinde herşeyi lıght yemeğe..hatta çok memnunlar bu durumdan.her gittikleri yerde tabaklarını yemeden geri çeviriyorlar bende bitiriyorlar yaptıklarımı...mesela yarın akşam üstü bana çaya gelecek arkadaşlara neler yaptım yazayım sanada örnek menü olsun..
MERCıMEK SALATASI : haşlanmış yeşil mercimek,bol taze soğan,maydonoz,dereotu,kornişon turşu,istersen közlenmiş kırmızı biber,tuz ,limon ,zeytinyağı
TUZLU KEK : yumurta,yoğurt,az sıvıyağı çırptım içine bir bardak kadar tam buğday unu kabartma tozu tuz koydum.bir pırasa,bir havuç,bir patates (sen kabak koyabilirsin öylede çok lezetli oluyor) biraz dereotu,zeytin,kekik koyup koyu kıvamlı bir kek yapıyorum üzerinede çörek otu serpip iyice kızarana kadar 180 derece pişiriyorum...
ben kurabiyeleride pişirdiğim gün kurusu kayısı ile tatlandırıyorum ve tam buğday unu kullanıyorum lorlu kurabiye yapıyorum margarinsiz şekersiz misss gibi oluyor herkes yarım yiyeceğine 2şer 3er yiyyor valla gönül rahatlığıyla..(hamurunuda fındık veya ceviz koyuyorum)ben diyete başladığımdan beri herşeyi kendimce diyetime uyarlayıp lıght hale getirdim..kızartmadan tutunda kebaba,hamur işine,reçele herşey şekersiz az yağlı tam buğday unlu...aklınıza takılan yer olursa yine yardımcı olurum...

slm kıslar kimse kalmamış ben girmişim zemuszemus yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz ,gazanız mübarek olsun arkadaşlar.. bebikim yarın misafirlerine mercimek salatası yaparsın kendinde doyana kadar yersin..walla benim arkadaşlarım alıştı artık bana geldiklerinde herşeyi lıght yemeğe..hatta çok memnunlar bu durumdan.her gittikleri yerde tabaklarını yemeden geri çeviriyorlar bende bitiriyorlar yaptıklarımı...mesela yarın akşam üstü bana çaya gelecek arkadaşlara neler yaptım yazayım sanada örnek menü olsun..
MERCİMEK SALATASI : haşlanmış yeşil mercimek,bol taze soğan,maydonoz,dereotu,kornişon turşu,istersen közlenmiş kırmızı biber,tuz ,limon ,zeytinyağı
TUZLU KEK : yumurta,yoğurt,az sıvıyağı çırptım içine bir bardak kadar tam buğday unu kabartma tozu tuz koydum.bir pırasa,bir havuç,bir patates (sen kabak koyabilirsin öylede çok lezetli oluyor) biraz dereotu,zeytin,kekik koyup koyu kıvamlı bir kek yapıyorum üzerinede çörek otu serpip iyice kızarana kadar 180 derece pişiriyorum...
ben kurabiyeleride pişirdiğim gün kurusu kayısı ile tatlandırıyorum ve tam buğday unu kullanıyorum lorlu kurabiye yapıyorum margarinsiz şekersiz misss gibi oluyor herkes yarım yiyeceğine 2şer 3er yiyyor valla gönül rahatlığıyla..(hamurunuda fındık veya ceviz koyuyorum)ben diyete başladığımdan beri herşeyi kendimce diyetime uyarlayıp lıght hale getirdim..kızartmadan tutunda kebaba,hamur işine,reçele herşey şekersiz az yağlı tam buğday unlu...aklınıza takılan yer olursa yine yardımcı olurum...

süpersin canım bunu ben de yapmalıyım..
kızım adına üzülüyordum çünkü
peki tam buğday ununu nerden alıyosun şeker yaaCADIARZU

MERCİMEK SALATASI : haşlanmış yeşil mercimek,bol taze soğan,maydonoz,dereotu,kornişon turşu,istersen közlenmiş kırmızı biber,tuz ,limon ,zeytinyağı

Günaydın hatunlar....
Zili süpersin hayatım mercimek salatasını kesin yapıcam ve tuzlu kekisositososito peki aklıma takılan tam buğday unuyla yaptığımızda tadı nasıl oluyor normal unla aynımı çünkü ben bi sefer kepek unundan bir poğaça yedim çok kötüydü tadı ve nekadar yiyebilirim ben o kekten:)))
Geleyim dünkü menüme

1 armut
09.30... Domates+salatalık+kırmızı ve yeşil biber+kk yağsız peynir+2 dl tam ekmek+çay
13.30... Zeytinyağlı yeşil mercimek yemeği+salata+yoğurt
17:00... 10 adet kavrulmuş badem
20:00... Haşlanmış yumurta+yeşillik salatası+ayran

Menüm nasıl olmuş

8:30
kk peynir,5 zeytin,bir dilim ekmek,çay

11:00
bir dilim yeşil elma

13:30
haşlanmış lahana,iki kaşık yoğurt(kalmamıştı)1 kk peynir

18:00
yarım yeşil elma

20:45
6 küçük lahmacun:kedi: koca bir tabak limonlu maydanoz,3 bardak ayran

ve hareketlerim

1. Mekik 60
2. Ters mekik 60
3. Derin nefes al ver aklıma geldikçe
4. Omuzda sopa çevirme 100
5. Çapraz mekik 60
6. Görünmez sandalye 5 dk
7. Ayakları kaldırma 20
8. Yürüyüş 60 dk
9. Bacak esnetme 50
10. Yere yatıp bacakları kaldırıp indirme 100
11. Step 100
12. Çömelme 30
13. Geri tekme 30
14. İp atlama (zıplama) 100

günaydın kıslar ......:gitme:
eşim neti kapatıcaz dedi malesef ...:gitme:
artık gelemiycem benim içinde bir şok oldu ..ohaoldumsmilebilmiyorumkismile
bu güne kadar sizlere takımda ve monti linkinde elimden geldigince yardımcı olmaya çalıştım. bende sizlerden destek almasam bu günlere gelemezdim inanın içim buruk gidiyorum ...mafoldumben bir şeyler yarım kaldı sanki.:gitme: hakkınızı helal edin ......a.s.opuyorumnanaktan:a015:

bu güne kadar sizlere takımda ve monti linkinde elimden geldigince yardımcı olmaya çalıştım. bende sizlerden destek almasam bu günlere gelemezdim inanın içim buruk gidiyorum ...mafoldumben bir şeyler yarım kaldı sanki.:gitme: hakkınızı helal edin ......a.s.opuyorumnanaktan:a015:

aaaa o da nerden çıktı canım yaa
neden kapatıyo ki..
problemmi oldu:1shok:

NİSAAAANNNNN 1 :lepi:
güzeldi aebenim ama ben yemem zuhahhahhahh şekerim yükselir soonacıma:roflol:

bence de nisan 1 abla :hooray:

aaaa o da nerden çıktı canım yaa
neden kapatıyo ki..
problemmi oldu:1shok:
akrebim kıs sende akrepsin bende maytapta akrepler bastı monti linkini anacım sen maytap kadar uayanık deyilmişin .....lülülülülülü
NİSAAAANNNNN 1 :lepi:
güzeldi aebenim ama ben yemem zuhahhahhahh şekerim yükselir soonacıma:roflol:
:dilcikar::dilcikar:ne fenasın maytappp şurda 2 dk şaka yaptırmadın len ...lülülülülülükaydirigubbakcemile3

günaydın kıslar,aebenim ne güzel bebik ve akrebin yazdıklarını okuyodum birde sana geldi sıra aaanaaaa tadım tuzum kaçtı walla aplam şakadır inşallah.durup dururken neden kapatsın eşin yaw..aebenimin eşi olan abi yapma yaw bunu bize topiği öksüz koyma abim,etme eyleme.......:Saruboceq: aeben hadi bize şaka de yoksa stüm kaçacak bacım....artık oğlumu sen emzirirsin sonra bak.(emzirmek çok kalori harcatan bişey hem bak :lepi: )
akrebim ve bebikim tam buğday unu her markette var canlarım.çavdar unuda olur.tadı kötü olmuyor sebzelerden dolayı unun tadı belli olmuyor.zaten sıvı malzeme az olduğundan unda az alıyor içine sebzesi bol unu az oluyor.
mercimek salatasına alternatif kısırda yapılabilir bu tür toplantılar için yada mecbura kalırsanız en masum kısır oluyor böreğe çöreğe pastaya nazaran.yanındada bol göbek marul domates salatalık dilimlersiniz birlikte servis edersiniz kendi tabağınıza 3-4 kaşık kısır alıp yeşilliği boool alırsınız yanına buda kurtarır sizi.ama tabi bunları yemekten sonra değil öğün niyetine yiyeceksiniz.öğleni es geçip bunu öğlen yerine yersiniz.öğlende iyice aç kalmayın diye arada yenecek elmeyı öğleye kaydırırsınız olur biter....

Son düzenleme:
akrebim kıs sende akrepsin bende maytapta akrepler bastı monti linkini anacım sen maytap kadar uayanık deyilmişin .....lülülülülülü

:dilcikar::dilcikar:ne fenasın maytappp şurda 2 dk şaka yaptırmadın len ...lülülülülülükaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3

bebik sen o kekten bir kare yani elinin içi kadar bir kare yiyebilirsin tatlım. ama mercimek salatasından bi tabak yiyebilirsin(kocaaaa bir tabak değil tabii):icecream:
aeben çok fenasın aplam ya yüreğime iniyordu:)

ya abla aşkolsun... yüreğime iniyordu...:sinifsinif:
günaydın kıslar,aebenim ne güzel bebik ve akrebin yazdıklarını okuyodum birde sana geldi sıra aaanaaaa tadım tuzum kaçtı walla aplam şakadır inşallah.durup dururken neden kapatsın eşin yaw..aebenimin eşi olan abi yapma yaw bunu bize topiği öksüz koyma abim,etme eyleme.......:Saruboceq: aeben hadi bize şaka de yoksa stüm kaçacak bacım....artık oğlumu sen emzirirsin sonra bak.(emzirmek çok kalori harcatan bişey hem bak :lepi: )
akrebim ve bebikim tam buğday unu her markette var canlarım.çavdar unuda olur.tadı kötü olmuyor sebzelerden dolayı unun tadı belli olmuyor.zaten sıvı malzeme az olduğundan unda az alıyor içine sebzesi bol unu az oluyor.
mercimek salatasına alternatif kısırda yapılabilir bu tür toplantılar için yada mecbura kalırsanız en masum kısır oluyor böreğe çöreğe pastaya nazaran.yanındada bol göbek marul domates salatalık dilimlersiniz birlikte servis edersiniz kendi tabağınıza 3-4 kaşık kısır alıp yeşilliği boool alırsınız yanına buda kurtarır sizi.ama tabi bunları yemekten sonra değil öğün niyetine yiyeceksiniz.öğleni es geçip bunu öğlen yerine yersiniz.öğlende iyice aç kalmayın diye arada yenecek elmeyı öğleye kaydırırsınız olur biter....

kısır gerçekten güzel bir alternatif...sağolasın zilim...

ya bu arada bugün sabah erken tartıldım..yine 61. kafayı yiyeceğim. nerde yanlış yapıyorum?????:sinifsinif:

gerçi kullandığım ilaçlarla kilo almamak da marifet benim için..ama ben bi 55i görmek ve orada kalmak istiyordum...

aeben kuşum gitmeden benim şu dünkü karışık menümü yorumlasana
çok sinirliydim o an çok karışık yazdımmm

Günaydın hatunlar....
Zili süpersin hayatım mercimek salatasını kesin yapıcam ve tuzlu kekisositososito peki aklıma takılan tam buğday unuyla yaptığımızda tadı nasıl oluyor normal unla aynımı çünkü ben bi sefer kepek unundan bir poğaça yedim çok kötüydü tadı ve nekadar yiyebilirim ben o kekten:)))
Geleyim dünkü menüme

1 armut
09.30... Domates+salatalık+kırmızı ve yeşil biber+kk yağsız peynir+2 dl tam ekmek+çay
13.30... Zeytinyağlı yeşil mercimek yemeği+salata+yoğurt
17:00... 10 adet kavrulmuş badem
20:00... Haşlanmış yumurta+yeşillik salatası+ayran

Menüm nasıl olmuş
harika .zemuszemusalkisalkisalkis
8:30
kk peynir,5 zeytin,bir dilim ekmek,çay

11:00
bir dilim yeşil elma

13:30
haşlanmış lahana,iki kaşık yoğurt(kalmamıştı)1 kk peynir

18:00
yarım yeşil elma

20:45
6 küçük lahmacun:kedi: koca bir tabak limonlu maydanoz,3 bardak ayran

ve hareketlerim

1. Mekik 60
2. Ters mekik 60
3. Derin nefes al ver aklıma geldikçe
4. Omuzda sopa çevirme 100
5. Çapraz mekik 60
6. Görünmez sandalye 5 dk
7. Ayakları kaldırma 20
8. Yürüyüş 60 dk
9. Bacak esnetme 50
10. Yere yatıp bacakları kaldırıp indirme 100
11. Step 100
12. Çömelme 30
13. Geri tekme 30
14. İp atlama (zıplama) 100
şincik akrebim ben başta sana de dedim bacım taaa topikin ilk sayfasında dedigimi tekrarlayıımı bi daha ..
MÖNTİDE YASAKLAR ÖZELİKLE BEYAZ UN ŞEKER PATAT MISIR PİŞMİŞ HAVUÇ YASAKKK . BUNLARI YEDİGİNDE YAPTIGIN MONTİ OLMUYOR CANIM ...:umursamaz: HİÇ KAÇAMAKSIZ 1.2 AY YAPMAN LAZIM Kİ ADI MONTİ OLSUN .

SPORUN GÜZEL. GÖBEK YARIŞINDASIN DİMİ AYNI ZAMANDA ...
FAKAT BU TÜR SPORLARI HER GÜN YAPMANTARAFTARI DEGİLİM . HERGÜN YAPILAN SPOR ALIŞKANLIK YARATIR BÜNYEYE GÜNLÜK AKTİVİTE GİBİ GELİR ..a.s
HAFTANIN 5 GÜNÜ UYGUNDUR BENCE.
ZİLİM BUNU SANADA SÖYLÜYORUM TATLIM HERGÜN YAPIYORMUSUN SPOR .?:1hug:
delikafadulden AY DUR SÜTÜNE BİŞİ OLMASIN .... ben çabuk sütlernirim gerçi bebe görünce emme . genede sen emzir .sırnaşık şey
eşime gelince netle alakası yoktur biroda 6 pc var 1de evde ama şunu yaz şurayı bul desen anlamaz nette arayacagını bile bebelere arattırıyor , okuması imkansız yane ..kaydirigubbakcemile3
bebik sen o kekten bir kare yani elinin içi kadar bir kare yiyebilirsin tatlım. ama mercimek salatasından bi tabak yiyebilirsin(kocaaaa bir tabak değil tabii):icecream:
aeben çok fenasın aplam ya yüreğime iniyordu:)
-tatlicadiarzu-:eek::eek::eek: valla hayatım boyunca ilk nisan bir şakamdı .:eek:afola .

ya abla aşkolsun... yüreğime iniyordu...:sinifsinif:

kısır gerçekten güzel bir alternatif...sağolasın zilim...

ya bu arada bugün sabah erken tartıldım..yine 61. kafayı yiyeceğim. nerde yanlış yapıyorum?????:sinifsinif:
iklimim bak baya bir ilaç kulanıyorsun ... evet bu hafta menülerin çok güzeldi gerçekten .... mutlaka gidecek buna inan biraz sabır ...
birde baskülün tamirden geldi kilo degişimi ondan kaynaklı olmasın .?

birde şöyle düşüm herkesin bünyesi bir deyil bak bende çok zor kilo verenlerdenim
bu şeker düşüklügüde yavaş vermeye sebeb zaten . ögünlerine biraz ara katmanı önerrim aralarda açıkmıyormusun artık ? hiç ara yapmıyorsun menülerinde görmüyorum ....

ama sabır mutlaka gidecek .bunun başka yolu yok ..a.s:1hug:
gerçi kullandığım ilaçlarla kilo almamak da marifet benim için..ama ben bi 55i görmek ve orada kalmak istiyordum...

aeben kuşum gitmeden benim şu dünkü karışık menümü yorumlasana
çok sinirliydim o an çok karışık yazdımmm
dün okudum maytabım valla kaç kerede yazdım bi türlü gitmrdi silindi hep ... menün karışık ögün saatleri ama yANLIŞ BİŞİ YEMEMİŞİN GÖZÜME ÇARPMADI . SULTANIDA YORUM YAPMIŞ O YÜZDEN YAZMADIM BEN YOKKKEN ZİLİM VE SULTANIM GAYAT GÜZEL GÖTÜRÜYORLAR İŞİ.:1hug:
AYRICA BİLİYORUM SEN DİKKATLİ HATUNSUNDUR FAFAYA KOYDUNMU YAPARSIN BUNDAN Bİ KUŞKUM YOK .sengözlerimebaksanab

DÜN ÇOK YOGUN BıR GÜNDÜ BNıM AÇIMDAN ..
perde ve camları hallettim halılar ve koltuklar kaldı şimdide onları halledicem ....
oyüzden bu hafta beni böyle idare edin zilim var nasıl olsa gözüm arkada deyil o yanlişlarınızda kırmızı ışık yakar zaten dimi zilim ...... gitmeden dünün raporunuda yazıp çıkayım .... hayırlı günler hepinize ...

8 30 kavaltı .
2 dl ekmek .. 2 dl peynir... tere..4 zeytin ....

11 .00 1 elma.

13.00. ögle..
1tb spagetti 1 kase yogurtla sosuz ... tere domates....

15.30 .1 acuc yaban mersini....

17.30 . ögleden kalmıştı y. kase spagetti 1 kş yogurtla yedim pazara çıkmadan .pilim bitmişti o 2 lokmayı yiyince gözüm açıkldı valla ......

20.00 akşam .
tonlu salata . 1dl. peynir....

23.. 1 portakal 3 fındık ....
24 .. 4 ceviz .

75 dk sabah aralara koşu serpiştirilmiş hızlı yürüyüş ...
eve gel 100 ip atlama
ardından 15 dk pilates....

bebeleri okuldan almak için erken çıkış 1 saat tempolu yürüyüş
ardından 1 saat pazarda dolan .
2 lt su
.
ve evde perde yıka cam sil -tatlicadiarzu-
gece 2 de yattım eşim yoldaydı bekledim hemde işlerimi yaptım ...

şindi bu cevizler neyin nesi derseniz haklısınız çok yanlıştı helede o saatte . eşimi beklerken cumartesi misafirler için yapacagım tatlıya cevizide kırayım dedim küçük küçük tadına bakayım derken birde baktım yemişim cevizleri.-tatlicadiarzu-.. gerçi 2 de yattım ama . bu cevizler için bende sopayı hak ettim haklısınız benide dövebilirsiniz ...:mymeka::nazar:

X