Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

slm naz bu diyette her şeyi çok karman çorman yemediğimiz için mide yorulmuyor o sebeplede midenin asit baz dengesi alt üst olmuyor bundan dolayıda midede ne yanma ne kaynama hissetmiyoruz bundan dolayıda dinç oluyoruz cnm.ben çok dikkat ettim kilo vermeye çalıştığım dönemde ne zaman köfte kebap vs.. yani et türü bişey yiyip yanında patates kızartması yada pilav ekmek gibi bişey yiyince midem bir ağır bir ağır oluyordu ki sorma...ve toplamda 4-5 köfte ile yarım tabak pilavla bile...bunu çok denedim banamı öyle geliyor yoksa gerçekten vücudum buna tepkimi veriyor diye..gerçekten mide bunlar karışık yenince ağırlaşıyor.şimdi 7-8 köfte yiyorum yanında boooooool salatayla valla o zamanki ağırlık olmuyor midemde..dolayısıylada yemekten sonra ağırlaşmıyorum hafif kalkıyorum sofradannnnyudum sıvıyağ reklamındaki gibi lülülülülülü
ve sebzeyi bol tükketiğimiz içinde vitaminden yana zengin besleniyoruz buda zindelik veriyor insana...
evet zilim bu dediklerinden fakat en önemli dinçlik sebebi kan şekeridir kan şekeri bi seviyede olunca yorgunluk gelmez insan diç ve aktif olur bunu en iyi ben bilirim çümkü hipoglisemide tatlı vs yedigimde uykudan bile yorgun kalkarım şeker dengesi yorgunlukta çok önemli . a.s

hatta ben 2 sene evvel sırf bunun için okadar çok tahlil yaptırdımki hepsi temiz çıktı ama ben hala yorgundum .... benin araştırıp ısrarlarım sonucu şeker yükleme testi yaptırdım ondan sonra hipıglisemi teşhisi kondu bende ve montide bunun hakkındada yazı var yorgunlugun sebebi hakkında . ne zaman monti tarzı beslensem kan şekerim bi seviyede oldugundan yorgunluk vs kalmaz ....

Son düzenleme:
Dünkü menüm
1 yeşil elma
Sabah==> Domates-salatalık-maydonoz-zeytin ezmesi-kırmızı biber-pynir-2 dilim tam ekmek
Öğlen==> 1 tabak ıspanak-yoğurt-salatalık
Akşam==> Yarım tabak bamya ve yoğurt

Bir de türk kahvesi serbestmi kızlar biz hergün ofiste 1 türk kahvesi içerdik ve ben yasak diye bütün ısrarlara rağmen reddediyordum içimmi yani

Dünkü menüm
1 yeşil elma
Sabah==> Domates-salatalık-maydonoz-zeytin ezmesi-kırmızı biber-pynir-2 dilim tam ekmek
Öğlen==> 1 tabak ıspanak-yoğurt-salatalık
Akşam==> Yarım tabak bamya ve yoğurt

Bir de türk kahvesi serbestmi kızlar biz hergün ofiste 1 türk kahvesi içerdik ve ben yasak diye bütün ısrarlara rağmen reddediyordum içimmi yani
menün güzel bebik afiyet olsun .. biraz protein eksik olmuş ama .
protein konusuna sık sık parmak basıyorum çünki çok öenmli kilo verirkende sağlıklı beslenirkende .

iyi etmişin canım kahve yasak içme bir süre ...içeceksende kafeinsiz kahve iç .:kahve:

menün güzel bebik afiyet olsun .. biraz protein eksik olmuş ama .
protein konusuna sık sık parmak basıyorum çünki çok öenmli kilo verirkende sağlıklı beslenirkende .

iyi etmişin canım kahve yasak içme bir süre ...içeceksende kafeinsiz kahve iç .:kahve:

Teşekkür ederim canm ah ah unuttum akşam bamyanın yanında ufacık göğüs eti yedim:))

Teşekkür ederim canm ah ah unuttum akşam bamyanın yanında ufacık göğüs eti yedim:))
:uhm:afiyet olsun keşke daha çok yeseydin menünde protein eksik bebil . neden ah çektin ..:uhm: sebze salata gibidir her şeyle yenir.. etle sadece ekmek tarzını yemiyoruz canım . başka bir ayrım yok .
birde baya az yiyorsun canım yemegin miktarından çok ne yedigin önemlidir . düşük kl. beslenirsen ilersi için kilo veremezsin takılır kalırsın .. ye biraz güzelim ... y tb yiyene kadar 1tb ye yemegini..

Son düzenleme:
hoş geldiniz akrep ve meytabım ...

.. maytab keltoşum yakışıklım nasıl kıs .

bu gün işlerim var beni af edin fazla kalamıycam . arada bakarım sizlere ..

en mantıklısı sağlıklı beslenmek dimi akrep neler denemedik .:nazar:

akşama yogurd eklemelisin akrep birde makarna normal yenmiyor biliyorsun .. spagetti oda az haşlama ... ama bugün hazırlıgım yok dedin .... kitap sende var biliyorsun vakit buldugunda oku ...

.

kitap var evet ama çok fırsatım yok ancak hafta sonu bulabilirim kitabı elimin altında değildi çünkü...bundan sonra yanımda taşırım artıkım
işyerinde makarna çıkmıştı aebenim ben de çok az aldım normalde iki tabak yerdim sanırım..

ne kadar kitap olsada senin oklavalarına ihtiyacım var
oklava gelmesin diye akşam komşunun ikram ettiği çayı şekersiz içtim ve kurabiyeleri yemedim şeker:lepi:
yaniii bu da demekki oklava işe yarıyooor:teytey:

hoşbulduk aebenim
naber gördüğümkadarıuyla süpersin tatlım yaa demek 62 ye düştün he seni yürekten tebrik ediyorum
bende tam o kilodayım ve acilen 60ın altına düşmek istiyorum yerimlerine kaydetmiştim sayfayı bakiim dedim
kitabı elime alıyorum alıyorum geri bırakıyorum sanki önceden yapan ben değilmişim gibi herşeyi unutmuşum yada beynim oyun oynuyo bana bende buraya yediklerimi yazsam banada yardımcı olsanız şekerler

keltoş tam bi afacan oldu heryuerden çıkabiliyo karşıma inatçı yaramaz huysuz ama balllllll:emir_bebek:

Iklimim verdigin kan şekeri tablosunu 2. Sayfaya ekledim . Gerçençten daha ayrıntılı degerler ...
ÇOK NADIİR TABLODA farklılık var .. gözüme çarpan (nuronun kulakları çınlasın ). turpun degeri düşükmüş . bu listede .. ilk listede şalgamınki vardi gerçi turp yoktu ama
. Baktıgın link fransızca dimi . Başka yardımı olacak bilgiler varmı çevirisi yapılınca boş zamanında bi bak bakalım menü vs varmı ordada..

iklimmim kıs bu fransız monticilerin sayfalarını nasıl çeviri yapıyorsun .. tatam ilk sayfası çevriliyorda ondan sonra seçtigin safalarınından bassediyorum ...
zilim senin bilgin varmı bu konuda orda sorular vs sormuşlar çeviremedim bi türlü .?

tamam buldum .

çevirmişsin canım...benim de yabancı dilim fransızca değil ama google chrome sağolsunaklinialirimsmile

zilim hallettim cevirdim yazıları ama uyku gedi fazla okuyamadım ... montinin özel kendine has yiyeceklerini bile çıkarmışlar ....
benim merak ettgim onların deneyimiydi nette pek bulamıyorum burdan başka herkes kafasına göre bişi yazmış .....

fıstık hatunlar günaydın hepinizde .. sabah yürürdün hava kapalı hatta hafif çiseliyor umarım hasta olmam.. şimdide pilates yapayım bu sabah ekmekli kavaltı yaptım gücüm yerinde ....

evet şaşırdım ben de.. 4 dakikada pişen ve glisemik değri 10 olan spagettide gözüm kaldıcokacimcoook

evet zilim bu dediklerinden fakat en önemli dinçlik sebebi kan şekeridir kan şekeri bi seviyede olunca yorgunluk gelmez insan diç ve aktif olur bunu en iyi ben bilirim çümkü hipoglisemide tatlı vs yedigimde uykudan bile yorgun kalkarım şeker dengesi yorgunlukta çok önemli . a.s

hatta ben 2 sene evvel sırf bunun için okadar çok tahlil yaptırdımki hepsi temiz çıktı ama ben hala yorgundum .... benin araştırıp ısrarlarım sonucu şeker yükleme testi yaptırdım ondan sonra hipıglisemi teşhisi kondu bende ve montide bunun hakkındada yazı var yorgunlugun sebebi hakkında . ne zaman monti tarzı beslensem kan şekerim bi seviyede oldugundan yorgunluk vs kalmaz ....

beni anlatıyorsun yine..eskiden sebebini bilmezdim. mesela herkes gibi bir iki dilim börek yesem hele kızartma türü bir şeyse, kulaklarımdan duman çıkıyordu.başım döner, ağırlık çökerdi..şimdi yemiyorum, sorun yokzemuszemus

:uhm:afiyet olsun keşke daha çok yeseydin menünde protein eksik bebil . neden ah çektin ..:uhm: sebze salata gibidir her şeyle yenir.. etle sadece ekmek tarzını yemiyoruz canım . başka bir ayrım yok .
birde baya az yiyorsun canım yemegin miktarından çok ne yedigin önemlidir . düşük kl. beslenirsen ilersi için kilo veremezsin takılır kalırsın .. ye biraz güzelim ... y tb yiyene kadar 1tb ye yemegini..

Ya tavuk yediğimi unutup yazmadığım için ah dedim:)) Ewet farkındayım akşamları az yiyorum çünkü bebeğimle ilgilenirken saat bayağı gecikmiş oluyor 9 da falan yiyebiliyorum yemeğimi oyüzden de yüklenmek istemiyorum canm. Protein derken hayvansal mı yoksa bitkisel proteinmi yemek lazım mesela ne önerirsin??

Ya tavuk yediğimi unutup yazmadığım için ah dedim:)) Ewet farkındayım akşamları az yiyorum çünkü bebeğimle ilgilenirken saat bayağı gecikmiş oluyor 9 da falan yiyebiliyorum yemeğimi oyüzden de yüklenmek istemiyorum canm. Protein derken hayvansal mı yoksa bitkisel proteinmi yemek lazım mesela ne önerirsin??
anladım ama akşamı okadar geç yapma . mecburen yapuyorsan okadar geç yapıyorsan ikindi ara yap ...... ögün araların çok uzun sanki .. saat olarakda yazarmısın menülerini. süre çok uzun.. aranıda meyve . süt tarzı bişiyle yapabilirsin ..

protein derken ayrımım yok hayvansa yada bitkisel yaırımım yok
yogurt süt zaten almışın ette protein daha çoktur .. bitkisel olarakda alabilirsin baklagiller iyi birer protein kaynaklarıdır .

bu günkü menüm .....

9.30.
2 dl salam .. peynir......

13.30..
1tavuk bud derisiz haş..... 2 kş yogurt ... 1lok. peynir ....

18.00
tonlu salata ..... k.k peynir.... 1 tkş. marmelat ....

20 30...
1 dl ekmek ... 2 kş marmelat... 6 badem ......

20 dk yürüyüş..... 2.5 lt su .....

sabah iştahım yoktu o yüzden yemedim . akşamda marmelat yaptım tadına bakmak için ekmekle yedim harika olmuştu .... vişne. elma suyu. kayısı 2 kşda furuktoz ....
canım yürüyüşlerini yürüyüş grubuna yazarmısın her pazartesi liste yapıyorum kilolarımıza da bakarız birlikte ne dersin şeker
baharda insanın içine neşe doluyor vede gelen yaz ayının heyacanı .....delikafadulden bu sene ALLAH kısmat ederse gidecek yer çok salına salına gönlümce giyinmek istiyorum.. senlerdir istedigin tarzları giyemiyordum ya göbek ya toto ama bu sene zeten bişi kalmadı kalanıda postalıycam .:sm_cool: geçen gün yeni ciciler aldım kendime artık istedigim tarzda kıyafet seçebiliyorum ..:teytey:varmı bundan ötesi ...:sm_cool:
ufff süper yaaaakaydirigubbakcemile5
bende istiyorum bende bendedelikafadulden

hoşbulduk şekerim benimŞeniz

kitap var evet ama çok fırsatım yok ancak hafta sonu bulabilirim kitabı elimin altında değildi çünkü...bundan sonra yanımda taşırım artıkım
işyerinde makarna çıkmıştı aebenim ben de çok az aldım normalde iki tabak yerdim sanırım..

ne kadar kitap olsada senin oklavalarına ihtiyacım var
oklava gelmesin diye akşam komşunun ikram ettiği çayı şekersiz içtim ve kurabiyeleri yemedim şeker:lepi:
yaniii bu da demekki oklava işe yarıyooor:teytey:
madem oklava istiyorsun salarız ne olcak ..:roflol:
yanlız akrebim her zaman dedigim gibi bu linkin ilk sayfasındada demişim sana .kaydirigubbakcemile3 YASAKLAR KESİN YASAK MAKARNA SADECE SPAGETTİ . 2 KŞ. YADA 1 TB BİZİ İLGİLENDİRMİYOR .İLK ÖNCE BUNA OKEY DİYELİM OLDUMU ..vereliniortak
hoşbulduk aebenim
naber gördüğümkadarıuyla süpersin tatlım yaa demek 62 ye düştün he seni yürekten tebrik ediyorum
bende tam o kilodayım ve acilen 60ın altına düşmek istiyorum yerimlerine kaydetmiştim sayfayı bakiim dedim
kitabı elime alıyorum alıyorum geri bırakıyorum sanki önceden yapan ben değilmişim gibi herşeyi unutmuşum yada beynim oyun oynuyo bana bende buraya yediklerimi yazsam banada yardımcı olsanız şekerler

keltoş tam bi afacan oldu heryuerden çıkabiliyo karşıma inatçı yaramaz huysuz ama balllllll:emir_bebek:
2 YAŞINA YAKLAŞMIŞTIR ŞİMDİ DİMİ....:emir_bebek:

tabi maytabım yardımcı oluruz fakat arabanın direksiyonu sizde biz sadece kırmızı yeşil ışıkla size yol gösteririz ....
fazlada kilon degişmemiş . 59 dun dimi .. diger 6. takım kıslarının bir çogunun 10 küsür kiloyla :1rolleyes:

canım yürüyüşlerini yürüyüş grubuna yazarmısın her pazartesi liste yapıyorum kilolarımıza da bakarız birlikte ne dersin şeker

ufff süper yaaaakaydirigubbakcemile5
bende istiyorum bende bendedelikafadulden

hoşbulduk şekerim benimŞeniz
deguş yürüyüş gurubunu sanamı bıraktı akrebim ?
fazla yrümüyorum ama yazarım neden olmasın eskisi gibi ...senimi kırıcam .kaydirigubbakcemile5

kilo durumun nedir akrebim .?:kedi:

çevirmişsin canım...benim de yabancı dilim fransızca değil ama google chrome sağolsunaklinialirimsmile

evet şaşırdım ben de.. 4 dakikada pişen ve glisemik değri 10 olan spagettide gözüm kaldıcokacimcoook

beni anlatıyorsun yine..eskiden sebebini bilmezdim. mesela herkes gibi bir iki dilim börek yesem hele kızartma türü bir şeyse, kulaklarımdan duman çıkıyordu.başım döner, ağırlık çökerdi..şimdi yemiyorum, sorun yokzemuszemus
nerelerdesin sen merak ettim sendemi bıraktın diycektim ....kaydirigubbakcemile

madem oklava istiyorsun salarız ne olcak ..:roflol:
yanlız akrebim her zaman dedigim gibi bu linkin ilk sayfasındada demişim sana .kaydirigubbakcemile3 YASAKLAR KESİN YASAK MAKARNA SADECE SPAGETTİ . 2 KŞ. YADA 1 TB BİZİ İLGİLENDİRMİYOR .İLK ÖNCE BUNA OKEY DİYELİM OLDUMU ..vereliniortak

hmm anladım şeker..
o zaman öğlen sadece domates ve yoğurt yicektim.
tşk ederim tatlışımolumunekankayizsmile

dün akşamk. menüm
1 tabak bol soğanlı nohut kızımın tabağında kalanı da aşırdım bol limonlu çok güzel olmuştu
kocaman tabak salata ne bulduysam koydum içine(yeşil nane,salatalık,domates,yeşil soğan,kuzu kulağı,lahana ve 1 limon 1 çk zeytinyağı)
yoğurdum yoktu almayı unutmuşum bugün unutmam inşallah..
2 saat sonra 1 portakal yedim...

deguş yürüyüş gurubunu sanamı bıraktı akrebim ?
fazla yrümüyorum ama yazarım neden olmasın eskisi gibi ...senimi kırıcam .kaydirigubbakcemile5

kilo durumun nedir akrebim .?:kedi:

evet bana bıraktı şeker..
uff sorma ben çok saldım kendimi...her konuda.....
72.9 um..ama bu kiloyu son görüşüm olucak çünkü sağlıklı beslenerek zayıflicam inşallah

kızlar merhaba.hamilelikten kalan kilolarımda kurtulmak istiyorum ama diyet yapamıyorum çünkü kan şekerim düşüyo.o kadar çok yazılmışki okumaya zaten vaktim yok ama ne yapacağımı şaşırdım valla.bu diyeti yapabilrimiyim acaba diyorum

tamam aebencim buralardayım artık inşallah efill efilll gezicem yazın
bu benimhamilelikten önce yazdığım bişeydi gene bu aydaydı yazmıştım 57 kiloydum ve bebiş haberini almıştım inşallah gene gelicek o günlerrr efillll efilllllbayanssulusmile
derincim canımmcımm aeben çıktısanırım gelince yazar sana diyetin inceliklerini

X