Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

aebenim sulatımın tarif ettiği marmelatı yapıcam ama 1 farkla kayısı yerine incir koycam ok mi?
nurom marmelat malzemen sana kalmış incir yada kayısı ....
ama ben bugün elma suyu alıcam dogal ve katkısız elma suyu ve vişne . ikisini düşünüyorum eger tadı istedigim gibi olmassa . 2 kş.da furuktoz kuyucam (meyve şekeri dogal )

bak sana bi tarif eski sayfalarda çok var ama okumuyorsunuz hiç hazıra konup soruyorsunuz :eek:lmaz:.özelikle refim , hondanın ve benim kulakları çınlasın ikisininde ayrı ayrı tarifleri var ..
1 br sütü kaynat . içine ince dogranmış 3 incir kat .... ve yavaştan karıştırıp pişir ... süt az gelirse biraz daha kat ... ve üstüne ceviz tarçın .... al sana süper bir tatlı ..sık olmamak kaydıyla afiyet olsun.....sositosositocokacimcoook gerçekten tadı süper .

Son düzenleme:
aebenim sildim ama marmelatta incir nasıl olur dediydim? 10 tane incir 1 çubuk tarçın 2 elma 1,5 litrelik cola şişesinin yarısı kadar vişne..azda ceviz? nasıl iyimi ?

yasnurrr hoşgeldin,ben 7 yıldır ikinci aşamasındayım almadım kilo bu konuda emin olun alınmıyor dikkat edildiği sürece.ama bir hafta dikkat etmeden yersen hooop geri gelmeye başlıyor kilolar birer ikişer...
arkadaşlar şunu söylemeyi unuttuğumu farkettim en başında yazmalıydım aslında.ben diyet yapmaya o zamanlar muzaffer kuşhanın ayırma diyeti diye bir kitabını okuduktan sonra kafamada bir takım şeyler yer etti neyi ne ile yemeliyim yada yememeliyim diye...az evvel kitaplığın tozunu alırken kitabı görünce aklıma geldi..orda karbonhidratla proteini ayırıyordu.bu diyete çok benzemesede ordada doymuş yağlarla ekmek pilav makarna vs.. yani bilimum karbonhidrat yasaktı.sonra kafamda bazı şeyleri oturtttum en çok sevdiğim patates kızartması köfte yada köfte pilav yada sucuk ekmek ikililerini artık aynı sofrada göremeyeceğimi...:sinifsinif: içim yanarak vazgeçtim birinden ,her sofrada birini tercih edip diğeri unutmaya çalışarak.. sonrada farkında olmadan montici olup çıkmışım...
ama şu andada (sömestr tatili örneğimle) birbiriyle yenmeyecek olan gıdaları aynı sofrada tükketiğimde kiloların nasıl geri gelmeye çalıştıklarına birlikte şahit olduk...yani bu beslenme türüne alışarak hepsinden yiyebileceğimizi fakat aynı öğün içinde yanyana getirmemeye dikkat edeceğimizi kodlayalım beynimize olay bu yanii..bir zorluğu yok.zaten bizi çok zora sokacak bir yasaklı yiyecekte yok gibi...bir öğünde köfte yiyiyorsanız diğer öğünde patates salatası yersiniz yada ekmek ama tabii bunlar ikinci aşamada..ilk sşamada bir yıl sürmeyecekki zaten en fazla iki ay hadi en çok üç ay olsun...
yaparsınız yaparsınız gözünüzü korkutmayın.bir kere bu diyette hiç aç kalınmıyor öğününde adam gibi doyuruyoruz karnımızı...
bu arada aebenim marmelatını yaparken içine reçelyap koymayı unutma içinde şeker olmadığından elma suyu ile koyulaşmıyor şekerle olduğu gibi.o sebeplede kıvam vermek için reçelyap koymuştum ben babama yaptığım marmelatlara..ayrıca günkurusu kayısı ile çok az su koyarak çok nefisss bir mamelatta yapıyorum ben oğulcuğuma...az sonra yine yapıcam mesela...ama günkurusuna reçelyap koymaya gerek yok blendırdan geçirinde kayısının lifli olması hasebiyle kıvam alıyor kolayca..bal gibide tatlı oluyor...

ama ben bugün elma suyu alıcam dogal ve katkısız elma suyu ve vişne . ikisini düşünüyorum eger tadı istedigim gibi olmassa . 2 kş.da furuktoz kuyucam (meyve şekeri dogal )

bak sana bi tarif eski sayfalarda çok var ama okumuyorsunuz hiç hazıra konup soruyorsunuz :eek:lmaz:.özelikle refim , hondanın ve benim kulakları çınlasın ikisininde ayrı ayrı tarifleri var ..
1 br sütü kaynat . içine ince dogranmış 3 incir kat .... ve yavaştan karıştırıp pişir ... süt az gelirse biraz daha kat ... ve üstüne ceviz tarçın .... al sana süper bir tatlı ..sık olmamak kaydıyla afiyet olsun.....sositosositocokacimcoook gerçekten tadı süper .

teşekkürler

maşallah arkadaşı tebrikederim çok güzel ya 40 kilo az değil ewt uygulama mantıklı bir diyete başlarken sağlıklı olması benim için önemli eziyet etmeden olmalı bu yüzden irdeledim ayrıca başlıyorum bende zemuszemus
zaten biz bu düzeni diyet olrak görmüyoruz . sağlıklı beslenme en uygun hitap bence ..a.s.
hoş geldiniz umarım fazlalıklarınızdan kurtulursunuz geri almamak üzere ...:1hug:

mokrodan alıyorum iklim nuhun ankara . bildiginiz üzere sadece spagetti onunda az haşlanmısşını yiyebiliyruz . haftada 1 .2 .kere oda ...
bu arada akılını spagettiye takmışın avatarın ble spagettili. hehe .

sorma yav.. ben spagetti delisiyim. bir oturuşta yarım paketi hüpletirim, of demem...

canım zaten ne kadr sebest olsada cok tüketmemek gerekiyor bn monti amcama ilk basldgımda almstım sanırım 2 paket ve 350 grlıktı paketler daah gecen hafta bitti nerdeyse 2 olmstr bi paketi 3 yada 4 e bölerek yedim ve ögleyi terch ettim genlde spagetti için sende seviyosun anladgım kadryla ama yasak koyman ii olmusyerimseniben
evet canım..bu hafta yememem lazım.. dünkü faciamdan sonra...
süper...:roflol::roflol::roflol::roflol:
:roflol:
inşallah zilim de beğenir

ewt birşey sorucam yargılamak için değil bilgi için patates pilav bu yiyecekler soframızın baş köşesi sayılır yani nasıl dayanmalı benim 5 kilo falan fazlam var bu diyete başlıycam fakat diyet bitince haliyle bu yasaklılar yenilecek kilo alınmazmı tekrar bu soruna karşı kitapta bir cevap varmı :uhm:

canım gerçi cevap vermek bana düşmez çünkü ben pek uyamadım.ama patates ve pilavı hayatımdan çıkardım:lepi: ben de aebene defalarca sormuştum. patatessiz ne yaparım diye.. ama alışıyor insan... zaten yasak gibi düşünme... yediğinde kan şekerinin hızla yükseleceğini ve yağa dönüşeceğini düşün.. bir anlık bir tabaklık zevk için değmez...

deneyeceğim canım..ama bu hafta bir geçsin, cezam bitsin öyle...

aebenim sildim ama marmelatta incir nasıl olur dediydim? 10 tane incir 1 çubuk tarçın 2 elma 1,5 litrelik cola şişesinin yarısı kadar vişne..azda ceviz? nasıl iyimi ?
ben bunu hiç denemedim nurom inan bilmedigim şeyide nasıl tavsiye edeyim sulatnım aneyi böyle yaptı ve güzelse tabi yapabilirsin ama miktar çok yav okadar marmeletı neydecen ....bilmiyorumkismile çok olursa çok yersin .lülülülülülü
kendimden biliyorum ...kaydirigubbakcemile3 az yap biraz ... vişnenin bir bölümünü dondurucuya at eger sıkıntı oysa.yerimseniben

Yine takım bu topikte...... Özletiyorsunuz kendinizi ama.... Kıskanırım vallaha takımımızı ihmal ederseniz....kaydirigubbakcemile3

zilim bak onuda yapıcam kayısı hafif haşlayıp blendırdan geçirin . piştigi için ekmekle yenebiliyor ....
o basettigin recel yapı nerden bulabilirim ?

Yine takım bu topikte...... Özletiyorsunuz kendinizi ama.... Kıskanırım vallaha takımımızı ihmal ederseniz....kaydirigubbakcemile3
sorma sinemim kızıyorum bu cadılaraalsanaalsanasmile takımı ihmal ediyorlar....kaydirigubbakcemile3
dersden kafayı kaldıra bildinmi. atom karıncam benim .Şeniz

special k çıkmış.. tam tahıllıymış nasıl acaba? sevmem aslında öyle sütün içine konup yenen şeyleri ama dikkatimi çekti şimdi reklamlarda..

aebenim ben ikinci aşamada olduğum için kilom değişmiyor.cumadan cumaya hep aynı kiloyu yazmak zorunda kalacaksın eğer tabloya benide dahil edersen canım..etmek istersen yazayım hemen.önceden 67-70 civarı geziniyordu kilom öğrencliğim son yıllarında stres etkenli yemeğe vuruşumla birlikte ..........
YIL : 2002 BEN : 84 KG (bu arada okul biter ben evlenirim,marifetlerimi eşime göstericem diyee...)
YIL : 2003 BEN : 99 KG (artık bu gidişe dur deme zamanı gelmiştir ve nisan ayında start verilir.....)
YIL : 2003 BEN: 76 KG (aralık ayı sonund bu kiloya inmiştim yani toplam 8 ayda 24 kg gideeeer..)
YIL :2004 BEN: 59 KG (ideal kiloma inmiştim artık 59- 60 arası gidip geliyorum yediklerime bağlı olarak 2004 nisan ayında tam 59 kiloydum arkadaşlar.tam tamına bir yılda indim ideal kiloma ve almadım...alacak gibi olduğum durumlarda(misafirlik tatil vs..)anında montiye dönüp haftasına varmadan yollandı yeni gelen kilolar...)işte arkadaşlar buda benim kilo tablom olsun aebenim istediğin yere ekle şekerim sağlıklı benslenmek isteyen herkese destek olur çizelgelerimiz....

eveeeet
bu mesajım özellikle zili öğretmenime gelsin...yorumlarını bekliyorum

sabah 9: 2 ince dilim kendi yaptığım tam buğday ekmeği, az peynir+bol tere maydanoz yeşil çay

öğle 13:00 omlet+bir bardak süt+ bol yeşillik

akşam 18:00 bir tabak nohut + yoğurt+bol salata

olmuş mu??bugün bunları yemeyi düşünüyorum...

aebenim ben ikinci aşamada olduğum için kilom değişmiyor.cumadan cumaya hep aynı kiloyu yazmak zorunda kalacaksın eğer tabloya benide dahil edersen canım..etmek istersen yazayım hemen.önceden 67-70 civarı geziniyordu kilom öğrencliğim son yıllarında stres etkenli yemeğe vuruşumla birlikte ..........
YIL : 2002 BEN : 84 KG (bu arada okul biter ben evlenirim,marifetlerimi eşime göstericem diyee...)
YIL : 2003 BEN : 99 KG (artık bu gidişe dur deme zamanı gelmiştir ve nisan ayında start verilir.....)
YIL : 2003 BEN: 76 KG (aralık ayı sonund bu kiloya inmiştim yani toplam 8 ayda 24 kg gideeeer..)
YIL :2004 BEN: 59 KG (ideal kiloma inmiştim artık 59- 60 arası gidip geliyorum yediklerime bağlı olarak 2004 nisan ayında tam 59 kiloydum arkadaşlar.tam tamına bir yılda indim ideal kiloma ve almadım...alacak gibi olduğum durumlarda(misafirlik tatil vs..)anında montiye dönüp haftasına varmadan yollandı yeni gelen kilolar...)işte arkadaşlar buda benim kilo tablom olsun aebenim istediğin yere ekle şekerim sağlıklı benslenmek isteyen herkese destek olur çizelgelerimiz....

zilim, beni affettin mi??
bak menüm yorumlarını bekliyor..kitabı da sipariş ettim.. iyice hatmedeceğim.

ben bunu hiç denemedim nurom inan bilmedigim şeyide nasıl tavsiye edeyim sulatnım aneyi böyle yaptı ve güzelse tabi yapabilirsin ama miktar çok yav okadar marmeletı neydecen ....bilmiyorumkismile çok olursa çok yersin .lülülülülülü
kendimden biliyorum ...kaydirigubbakcemile3 az yap biraz ... vişnenin bir bölümünü dondurucuya at eger sıkıntı oysa.yerimseniben

dondurucuya attımmı olurmuki? şişedeydi toplanıp şişeye konulupağzı kapatılmış şimdi suyunu salmış sulu bişey.. dondurucuya attığımda bi dahaki sefere iyi olurmu?

special k çıkmış.. tam tahıllıymış nasıl acaba? sevmem aslında öyle sütün içine konup yenen şeyleri ama dikkatimi çekti şimdi reklamlarda..

canım ben geçen alacaktım, ama içinde pirinç vardı diye cesaret edemedim.. aebenim daha iyi bilir..

çok şekerli ...:umursamaz:
ay hemende yazmış .:kedi::kedi:
ekleyim zilim ...... tamam her hafta yazma.kaydirigubbakcemile3
resmin yokmu zilim ?

aebenim reçel yap heryerde var..en küçük markette bile.turşuyap gibi toz bişey o.hazır çorba poşeti gibi küçük bi poşette rengi yeşil,üzerinde kavanozda reçel resmi var.belki bimde bile vardır..bakkal çakkal her yerde var yanii..bir kg malzemeye iki poşey koy normalde bir poşey deniyor ama sen şeker koymayacaksın kıvam almaz yoksa.bende şekerli yapılan şeylere 1 poşet şekersizlere 2 poşet koyuyorum.ben hayatımda reçel bal yemedim zaten ama babama şekersiz eşimede şekerli yaparken böyle yapıyorum. reçelyap kıvam vermek ve küflenmemesi maksadıyla kullanılıyor reçel marmelat gibi yiyeceklerin yapımında..

dondurucuya attımmı olurmuki? şişedeydi toplanıp şişeye konulupağzı kapatılmış şimdi suyunu salmış sulu bişey.. dondurucuya attığımda bi dahaki sefere iyi olurmu?
bak aebende çare tükenirmi*kaydirigubbakcemile3
kalanını biraz pişir öyle koy dondurucuya ..
yaptıgım marmelat güzel olursa çıkarırsın bi kaç hafta sonra dondurucudan yaparsın marmelat ...

aebenim reçel yap heryerde var..en küçük markette bile.turşuyap gibi toz bişey o.hazır çorba poşeti gibi küçük bi poşette rengi yeşil,üzerinde kavanozda reçel resmi var.belki bimde bile vardır..bakkal çakkal her yerde var yanii..bir kg malzemeye iki poşey koy normalde bir poşey deniyor ama sen şeker koymayacaksın kıvam almaz yoksa.bende şekerli yapılan şeylere 1 poşet şekersizlere 2 poşet koyuyorum.ben hayatımda reçel bal yemedim zaten ama babama şekersiz eşimede şekerli yaparken böyle yapıyorum. reçelyap kıvam vermek ve küflenmemesi maksadıyla kullanılıyor reçel marmelat gibi yiyeceklerin yapımında..
bak bişi daha ögrendim ....sempatiksalakcinnihiç dikkat etmedim .
reçel yaparım evdekilere ama hiç katmam ne şekerler nede küflenir ama bunu ögrendigim iyi oldu ,ay çok teşekkür ederim zilim ....a.s.

var resmim ama buraya koymak istemedim cnm üzerinde biraz oynamalar yapmaya fırsat bulursam bir ara kapatılacak kısımlarını kapatıp eski ve yeni hali diye koyarım ama nettede gizlilik diye bişey yok ya alıntı yapılıp farklı yerlere konulur diye korkuyorum cnm açıkçası... ben bu arada sizinle yazışırken top sahası büyüklüğündeki evi baştan başa köşe bucak süpürdüm ve vileda ile sildim...havada felaket sıcak ve terlemekten bayılıcam nerdeyse...duşa alıp gelicem hemen kıslar...bu arada laptop geze geze iki parça olacak duruma geldi mafoldumben

X