Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

selam montinin güzel hanımları bn gecktim bugün neler olmus neler alınanlar darılanlar özür dileyenler bebek ismi düsünenler maaasallh kaynatmsınız yine hanımlarzemuszemus aramıza yeni arkdslar gelmiş hosgelmiş safa getrmişlerolumunekankayizsmile

elvan ablam cok gecmiş olsun rabbim sifanı versin biranevvel dikkt et emi kendineyerimseniben

MErhaba güzel bayanlar dünkü menümü yazayım ben
1yeşil elma
Kahvaltı Domates-Salatalık-Maydonoz-peynir-2 dilim ekmek- şekersiz açık çay
Öğlen Yarım tabak tavuklu bezelye yemeği-Yarım kase yoğurt-1 büyük kase salata
Akşam 1 tabak taze fasulye-az salata ve az yoğurt
Nasıl olmuşmu bide paylaşmadan edemicem pazartesi başladım montiye ve bu sabah tartıldım 900 gr vermişim çok mutlu oldum ama pazartesi regl olmuştum bu kilo farkı ondan olabilirmi acaba pazartesi kilom 66,20 bu sabahki 65,30:sm_cool:

bilmiyorum vallahii.. ne? merak ettim? daha ne olacak aebencim valla etkiniz buraya kadar geliyo kesinlikle yasak şeyler yemiyorum.. buraya yalan menüde koyabilirim ama kendimi kandırmış olurum sadece o sebeple doğru menüleri yazıyorum sopa yememek içinde yasak menüleri yemiyorum yerimseniben meselaa akşam eşim fasulyenin yanında miss gibi pilav yedi bi de turşuuu cokacimcoook yemedim tabii. o iki tabak fasulyeyi de eşim yüzünden yedim. o yeseydi ben yemecektim :çok üzgünüm: bütün seç onun :)

yeme pilav vs . dayan bak ben vala hasta halimle yaptım künefeyi . tadına bile bakmadım ....:umursamaz:
ha resminide çektim fırsat bulunca eklerim yemek bölümüne tarifiyle ..boshayallersmile

Son düzenleme:
benimde kalmadı marmelatım . bak zilimim dedigi gibi yapıcam bu sefer ...
% 100 elma suyu varya ondan alıcam . dolapdada vişnem var onunla kaynatıcam ....
kuş burnum da bitti. hazır aldım geçen gün katkısız meyve marmelatı sırf elma ve meyveyle yapılıyor . çok güzel ama çok pahalı be .:umursamaz:
acıktım ne yesem .bi mutfagı dolanayım ...eyvahedigeldismile

benimde vişnem var şişede onu açıcam şimdi yavaş yavaş açıyomki patlamasın diye :) nasıl yapıcaz marmeratı? bu arada evde kuru üzümde var kuş üzümüde var. onlarıda içine atsam nasıl olur aebencim yaa.. kuş burnu almayım şimdi yaa.. nasıl yapabilirim? incirde koyabilirim içine elmada.. nasıl yapabilirim acaba? sen marifetli hatunsun anlarsın bu işlerden de :)

ben geldim arkadaşlar gg dan aldığım kitap ulaştı elime tamda öğle yemeğinde geldi bu öğle yemeğimde yumurtalı ıspanak yoğurt ve salata yedim 2 dilimde ekmek şimdi işlerim yığıldı çok oyalandım halledip geleceğim görüşmek üzere

pankart açayım bari adımı .:roflol:
okuyunca silerseniz sevinirim .:1hug:
bu arada az spagetti haşladım 3. dk .haşlanmış incelerden ..
azda madımak yemegim var akşamdan yanınada az pırasa salatası yaptım .cokacimcoook gelin beraber yiyek .
ben hasta olunca niye iştahım hiç azalmaz.laelaelaelaelaehasta hasta hoşaf koymaz tasta ..:roflol::roflol::roflol::roflol:

benimde vişnem var şişede onu açıcam şimdi yavaş yavaş açıyomki patlamasın diye :) nasıl yapıcaz marmeratı? bu arada evde kuru üzümde var kuş üzümüde var. onlarıda içine atsam nasıl olur aebencim yaa.. kuş burnu almayım şimdi yaa.. nasıl yapabilirim? incirde koyabilirim içine elmada.. nasıl yapabilirim acaba? sen marifetli hatunsun anlarsın bu işlerden de :)

ablam sanırsam kuru üzüm monti amcama uygun degil ama sen onun yerine kuru kayısı yada kuru incir katabilrisn bn anneme yaptrmıstım az kuru kayısı katmıstık birazda ceviz elma rendeledi vişneyle süper olmustu valaa aslında buy marmalat işi hayl gücü ve tamak zevkine kalmıs ama muhakkak dene yogurtla süper oluyoryerimseniben

kuzum ekmegi sadece kavaltıda yedigimizi özellikle not olarak yazmıştım menünün altına gözünden çaktı galiba .
ben bi karnımı doyurayım ..
sultanım top sende ....

kuzum öncelkle sana tavsiyem kulaktan dolma bigilerle ilaç yada vitamin kullanma . her bünyenin kendine özgü hallaeri vardır kimine yarayan bi digerine yaramaz aksi tesir yapar .:umursamaz: . helede sorun hormon dengesi ise .

endokrin uzmanına ben gidiyorum hemde ücret ödemeden . bu konuda şanslıyım . ben Ankaradayım bana yakın bir hastane var sadece şeker ve endokrin üzerine balgatta ENDOTEM . ünüversite hs. bir bölümü sedece bu konuyla ilgili hastane çokta güzel bir yer ... ben sadece rütin kontürole gidiyorum aklıma estikçe.. benim sadece hipogilisemim var başka bi sıkıntım yok ALLAHA şükür . çalışan bağkurluyum sadece ek muayene alıyorlar oda cüzzi bi miktar ....

özlem arkadaşımız vardı aynı sorundan yakınıyordu 2 hafta bu beslenmeyi uyguladı geçmiş sayfalrda var ve ilk kez ilaç kullanmadan normal vaktimde regl oldum bu ay demişti ve çok şaşırmıştı ....:hulya:bu beslenmenin öyle bir etkiside var ...
öglen salata ve yogurt verityorlarsa süper . uygun olmayan yemeklerinde bunları yiyebilirsin yanında ton b. bulundur kat salataya oh ,,ö günnü atlatmış olursun .kaydirigubbakcemile2

Aslında özlem arkadaşınız hala burada ama yüzü tutup mesaj yazamıyor mafoldumben işin aslı bir süre önce bir deprem felaketi yaşadık ve her şey çok boş geldi yani kiloymuş miloymuş açıkçası ölümü düşündüm ve kızımın istediği ama yasak olan yiyeceklerden pişirdim ki monti için hepsi yasaklı listesinde :sinifsinif: en kısa sürede tekrar başlıycam tabi beni kabul edersenizboshayallersmile

evt canım olur o zaman tamam böle yaparım fertilaid zaten polikistikover hastalığına faydalı bir vitamin benim afedersin cinsel açıdan hiç olmayan hislerimi bile yerine getirmişti eşim bile o ilacı bırakma diyor bu yüzden :))) neyse aeben sana bugün lokantanın verdiği menüyü saan sölesem ne seçmem gerektiği hakkında fikir verebilirmisin acil olarak lokanta cevap bekliyor bugün sunduğu menü şu: şiş köfte-karnıyarık-sebzeli tavuk (sebze dediği garnitür ) bamya (hiç sevmem ) nohut - yumurtalı ıspanak ve enginarda gönderebilirim dedi çorba da ezo gelin içinde az da olsa un varmış çorba içmiyim dimi ne yiyiym sence bugün

Kuzunaz ben diyete 2 hafta boyunca uydum ve ilaç kullanmadan regl oldum sanada tavsiyem uygulaman ilaç ilaç nereye kadar yaklaşık 13 senedir pkos hastasıyım ilaç kullandım kilo aldım kullanmadım kilo aldım ve şuan feci durumdayım:1no2:

ayrıca kullandığım ilaçlar 4 ayda 16 kilo aldırmıştı... ve hamile yada emzikliyken kullanılmıyor...yani çocuk da düşünemem...moralim çok bozuk...ağlamk istemiyorum ama engel olamıyorum...keşke hep şişman kalsam da iyileşsem....

iklim Allah şifa versin :Saruboceq:

sen bizlerle böle ilgilendiğin sürece sırtımız yere gelmez , birçoğumuz burda kiloyla ve sağlığımızla ilgili sorun yaşıyoruz inşallah kilo veririz sağlığımıza kavuşuruz rabbim hepimize şafi adı hürmetine şifa versin

amin amin amin

akşam eşime sana künefe yapıcam dedim.. yeter yahuu diyo şiştim iyice diyo dedim yiyemediklerimi sana yediriyom işte daha ne istiyon keşke senin yerinde olabilseydim dedim de senelerce benim yerimde gibi yemişsin şimdi oh olsun bu şekilde devam et demezmi :eek:klava: tövvvbee dedim sinir etti beni hee :kızgın: ne demişler iyilikten maraz doğar.. adamda doğru demiyo değil yani. tatlı istermisin diyorum yok canım istemiyo diyo yarım saat sonra gidiyom getiriyom :roflol: bu arada eşim 76 olmuşş.. eşitleniyoruz az kaldıııı.. ben zayıflayım o da şişmanlaasııınn :roflol:

bncede ablam ya iyilik yaramıyo bu erkek milletine bnce sen eşinide montiye alstr bölece evde zararlı seyler bulunmaz ben bzimkleri alstrmaya calıssamda olmuyo kardesim sınav hazrlnıyo sürekli canı bişy istyo eve misafr geliyo pasta böreksz olmuyo off offff:eek:lmaz:

azda madımak yemegim var akşamdan yanınada az pırasa salatası yaptım .cokacimcoook gelin beraber yiyek .
ben hasta olunca niye iştahım hiç azalmaz.laelaelaelaelaehasta hasta hoşaf koymaz tasta ..:roflol::roflol::roflol::roflol:

afiyet bal seker olsun ablam hasta olunca bnm canım bişy istenmez ahh bu aralar hasta olsam keskelülülülülülü

bu arada madımak ne oluyo-tatlicadiarzu-

süper olmuş iklim yaa :roflol:
eyvallah datluma.s.
akşam eşime sana künefe yapıcam dedim.. yeter yahuu diyo şiştim iyice diyo dedim yiyemediklerimi sana yediriyom işte daha ne istiyon keşke senin yerinde olabilseydim dedim de senelerce benim yerimde gibi yemişsin şimdi oh olsun bu şekilde devam et demezmi :eek:klava: tövvvbee dedim sinir etti beni hee :kızgın: ne demişler iyilikten maraz doğar.. adamda doğru demiyo değil yani. tatlı istermisin diyorum yok canım istemiyo diyo yarım saat sonra gidiyom getiriyom :roflol: bu arada eşim 76 olmuşş.. eşitleniyoruz az kaldıııı.. ben zayıflayım o da şişmanlaasııınn :roflol:
sorma,,benimki de diyet yapıyorum diye kızar, ama yanındayken de yok "o bacağındakiler ne selülit mi?" "belediye o kadar kat çıkmaya izin veriyor mu?"( göbeğimden bahsediyor...:eek:klava:) hepsi dayaklık...bir kere yanında kabak tatlısı yemiştim de --ki bayılırım-- "aşkım yavaş, söz almayacağım seninkini" diye gülmüştü...:mymeka:

sorma, benim de maalesef iştahım açılır...
ya 3 dak. haşlanan spagetti bulamadım ben.. sizinkinin markası ne acep?

sildim aebencim
hasta olunca benimde iştahım azalmaz.. :)
afiyet olsun şeker.

ablam sanırsam kuru üzüm monti amcama uygun degil ama sen onun yerine kuru kayısı yada kuru incir katabilrisn bn anneme yaptrmıstım az kuru kayısı katmıstık birazda ceviz elma rendeledi vişneyle süper olmustu valaa aslında buy marmalat işi hayl gücü ve tamak zevkine kalmıs ama muhakkak dene yogurtla süper oluyoryerimseniben

yoğurtla marmelatmı? tam zıt değilmi bunlar :)
kuru üzüm yasak ama pişince belki olur diyerekten sormuştum :) ama koymayım hiç.

kuzum ekmegi sadece kavaltıda yedigimizi özellikle not olarak yazmıştım menünün altına gözünden çaktı galiba .
ben bi karnımı doyurayım ..
sultanım top sende ....

afiyet olsun aebenim elimden geldignce yardımcı olurum her ne kadr senin kadr sabırlı olamasamdasempatiksalakcinni

eyvallah datluma.s.

sorma,,benimki de diyet yapıyorum diye kızar, ama yanındayken de yok "o bacağındakiler ne selülit mi?" "belediye o kadar kat çıkmaya izin veriyor mu?"( göbeğimden bahsediyor...:eek:klava:) hepsi dayaklık...bir kere yanında kabak tatlısı yemiştim de --ki bayılırım-- "aşkım yavaş, söz almayacağım seninkini" diye gülmüştü...:mymeka:

sorma, benim de maalesef iştahım açılır...
ya 3 dak. haşlanan spagetti bulamadım ben.. sizinkinin markası ne acep?

iklimcim bn selvanın şipsak makarnasını kullnıyorum 3 dk yetiyo artıyo bile bide sanırsam aeben nuhun ankara makrnasının var demişti spagettsi az hslanan bnde onu bulmadım ama şipsak iş görüyozemuszemus

sildim aebencim
hasta olunca benimde iştahım azalmaz.. :)
afiyet olsun şeker.

yoğurtla marmelatmı? tam zıt değilmi bunlar :)
kuru üzüm yasak ama pişince belki olur diyerekten sormuştum :) ama koymayım hiç.

olur mu nurom tatlı niyetine yogurdunun içine kataıp afiyetle yiyebilrsin dene derim süper oluyor:lepi:

bncede ablam ya iyilik yaramıyo bu erkek milletine bnce sen eşinide montiye alstr bölece evde zararlı seyler bulunmaz ben bzimkleri alstrmaya calıssamda olmuyo kardesim sınav hazrlnıyo sürekli canı bişy istyo eve misafr geliyo pasta böreksz olmuyo off offff:eek:lmaz:

afiyet bal seker olsun ablam hasta olunca bnm canım bişy istenmez ahh bu aralar hasta olsam keskelülülülülülü

bu arada madımak ne oluyo-tatlicadiarzu-

ona monti uygulatmak mıııı akannehir pilavın makarnanın yanında ekmeksiz doymuyorum diyen birine mi akannehir hayatta yapamaz o monti falan.. imkansızzz.. akşam pilavın yanında baktım ekmeği de yuvarlıyo doymuyomuşş.. ama doyduğunda da 1 kaşık fazla yemez..

arkadaşlar bişey sorucam bu diyet kan şekerini dengeleyen bir diyet galiba değilmi?

afiyet olsun aebenim elimden geldignce yardımcı olurum her ne kadr senin kadr sabırlı olamasamdasempatiksalakcinni

iklimcim bn selvanın şipsak makarnasını kullnıyorum 3 dk yetiyo artıyo bile bide sanırsam aeben nuhun ankara makrnasının var demişti spagettsi az hslanan bnde onu bulmadım ama şipsak iş görüyozemuszemus

olur mu nurom tatlı niyetine yogurdunun içine kataıp afiyetle yiyebilrsin dene derim süper oluyor:lepi:

hımmmm olabileerr :1rolleyes: güzel gibi sankim :1rolleyes: nasıl yapayım şimdi 1,5 litrelik şişede vişnem var onun tamamını koysam 3 elma rendelesem tarcın koysam ceviz içi koysam 10 tane elma kesip kesip koysam bunları kaynatsam eee sonra el blendırından mı geçiricem soğuyunca?

X