Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

slm kıslar,iklim üzerinde bir hakkım olduğumu düşünmüyorum,sadece yardımcı olmaktı maksadım...
ve diğer arkadaşlarda farkındaysa kimsenin menüsüne yorum yapma hakkını bile bulmadım kendimde.aeben varken haddime değil diye düşünerek..sadece kendi yaptığım işe yarayan yada yaramayan uygulamalarımı paylaştım sizinle.yazdıklarına binaen geri dönüp tüm sayfaları dikkatlice bir kez daha okudum. senden başka kimsenin menüsüne müdahale etmedim zaten.sende zamanında bizim yaptığımız yalnışları yapma,deneme yanılma yoluyla gitme ve hedefe doğru atışlarla var diye elimden geleni yapma yapmaya çalıştım.tüm iyi niyetimle...ama insanız bazen söylenenleri hassasiyetimizden dolayı yalnış anlayabiliyoruz,seninde böyle olmuş sanırım.dediğim gibi bu tür şeyleri hiç problem etmem.bir adım geri çekerim kendimi olur biter. yani ben burdayım diye sakın girmemezlik etme,diyetinede istediğin şekilde devam et lütfen.bana alınıp yolundan dönme ve hatta kendini dahada fişekle tüm bunlara rağmen yaza kadar kilomu vereyimde görsünler diye.ben öyle yapmıştım daha evelde yazdığım gibi bana tempra diyenlere inat 1 yılda 40 kg vererek..
ben sana yazmam hiç merak etme iklim,diğer arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım istedikleri oranda... umarım sağlığınada bir an ewel kavuşursun,istediğin kiloyada...sen henüz diyet için kendini programlayamamış gibi görünüyorsun mativasyonun düşüp dışına çıkınca uyarıldığındada aslında kendine olan kızgınlığını duygusal patlama olarak bana yaptın sonrada farkedip dahada alındın..diğer arkadaşlarında farkettiği üzre bu tür boşluklar hepimizin hayatında oluyor.daha evelde yazdığım gibi bende çok yaşadım ve diyetten vazgeçip kendimi yemeğe vurduğum çok oldu.fakat ertesi gün toparlanıp kaldığım yerden devam ettim,bir önceki günden pişmanlık duyarak...
istersen bu günü kendine start verme günü ilan et istediğini ye iç yarın sıfırdan başla tam harfiyen uyarak .aklında da en küçük soru işareti kalmasın zili bana kızdımı şumu bumu diye...yarın toparlan dön diyetine.ben sana hiç yazmıycam bundan emin ol iklim.öğrenmek istediklerini burda diyetine dört elle sarılmış bir sürü arkadaş var onlar sana yardımcı olacaklardır.sen öğrenmek istediğin için ben sana yalnışlarını yazmıştım amacım sadece yaza kadar istediğin kiloya ulaşman için yardım etmekti.fakat burda sesli görüşülmediği için yazdıklarımı sert bulmuş olabilirsin..fakat seslendirme imkanı olsaydı yazdıklarımızı ne kadar esprili bir dille yaklaştığımı anlayabilirdin sanıyorum...yolun açık olsun cnm....

olmazzz, yaz ne olur... benimki anlık bir alınganlıktı...siz olmazsanız ben bu pis boğazımla ne yaparım öğretmenim???
ne olur kızma, esprili dilini hep anlıyordum ama dedim ya, bugün psikolojim pek normal değildi.. hakkını helal et...
menülerime tabiiki yorum yapacaksın.sizin tecrübelernizden faydalanmak için burada yazıyoruz. yoksa keni kafama göre takılırım.
hem hiç sen buradasın diye gelmemezlik olur mu?
ay elime eşek arısı soksaydı yazmasaydım...:mymeka:

bu arada kızlar bim'den alış veriş yaparken akşam broşür koymuşlar poşetin içine aknazın lıght peyniri 8 marttan bari 4.65 ten 3.95 e düşmüş bilginiz olsun. bazı ürünlerin anlaşmalarında fiyatları geri çekiyorlarmış dönem dönem.çayıda hazirana kadar 7,5 yerine 5,5 yaptı anlaşmalı firma dedi çalışan personel..gele gide tanış oldukta kendileriyle:) aynı peynir migrosta 5,95 mi 5,65 mi neydi geçen gün gördüm.. alıp yemek isteyenlere afiyet şeker olsun ..yağ ve et olmasın kaydirigubbakcemile5 [bu arada bimin aeben ve bana ödül vermesi lazım valla satışlarını arttırdık yaw ben diyetteki arkadaşlarımada bu peyniri tavsiye ettim aldılar kaydirigubbakcemile3 ]

yok canım..alınganlığım geçti çok şükür.. bir de zilim canım öğretmenim affettiğini yazarsa daha iyi olacağımeyvahedigeldismile

canım hastalığım bana kalsın...ama maalesef beraberinde sürekli depresyon getiren bir şey...geçen sene şubatta depresyona girdim,, 2 ayda, aldığım 16 kiloyu da verdim, hiç bir şey yiyemedim. nefes aldırmayan bir şey depresyon..ve maalesef beyindeki hormonlarla ilgil..yani kendi kendine telkin pek işe yaramıyor...

ilaçları kullanmak zorundayım, çünkü depresyon, panik atak yada anksiyete tekrarlayabilir her an.. ama en önemlisi depresyon...ki hastalığın kendi eksileri yetiyor hayatımı mahvetmeye...:sinifsinif:
tekrar tüm arkadaşlardan ama özellikle zilimden özür diliyorum..ama inanın çok kötüyüm..ben bebek istiyordum, ilaçları bırakmak istiyordum...hepsinden o kadar uzağım ki...aslında her şeye rağmen ilaçları bırakıp bebek sahibi olabilirim ama lohusalık depresyonu, ani panik ataklar, vb. ile bebeğim zarar görebilir...

tabi hastalığın san akalsın istersen beyinden salgılanan hormonlarla ilgilidiyorsan beyinde hipofiz bezi vardır canım ve bu hipofis bezi hipotalamus yani beynin merkezinin verdiği eirle fsh ve lh hormonunu salgılar bunlar doğru salgılanmayınca yumurtlama sorunu olur çocuk olmaz adet olmaz vs. vs. ama bu merkez de stresten çok etkilenir ve hipofiz bezine emri düzgün veremez hormon dengesi bu yüzden bozulur onun dışında direk anik atak anksiyete depresyon yapacak ne olabilir beyinden salgılanan hormon bilemiyorum açıkçası canım ama sen yaşadığın için iyi biliyorsundur rabbim şafi adı hürmetine şifa versin sana tez zmaanda hepimizede sanada bi düzel inşallah ondan sonr bebek yap hem zayıf bi şkilde hamile kalmak daha sağlıklı erken doğum riski olmuyor fazla o zaman rabbim hepimizin şifasını versin tez zamanda

bence pazartesiyi bekleme o zamana kadar imkan dahilinde yap . dedigim gini şekerli unlu gıdaları çok tüketiyorsan ilk atapta kilo vermen kolay oly ne giderse kar .. pazartesiye kadarda menülerin oturmuş olur hemde ... monti ye uygun olmadada yediklerin günlük liste halinde menülerini yaz bugün den itibaren . not tut kendine neyedin ne zaman yedin . tartı işinide hallet .pazartesiye ... yavaş olsun bizim olsun ....zemuszemus

öle yapıyorum şimdiden koydum yasakları ki hafta sonu zaten hiç yemiyordum o olayıda kaldırmalıyım dikkat etmeliyim hafta sonlarıda hem sporuda hafta sonuna bıraksam ii olur hergün ve yoğun ağır sporlar yapmakta iyi değil dr dan duydum bunu onra bünye alışıyormuş ve sporu bıraktığında hızla kilo alıyormuş insan bu arada unlu gıda fazla tüketmiyorum sabahları poğaça börek yemem mesela işyerinde dolapta peynir domates bulundururum tam buğday ekmeği bulundururum öle yerim zaten bunlara dikkat etmesem kolesterol filan hepsi altüst oluyor ama arlarda bisküvi özellikle çubuk kraker çok yerdim süne kadar
aynı hastalıktan olan bir arkadaşım ilaçları bırakıp hamile kaldı,7. ayında panik atakla acile kaldırmışlar...kalp krizi gibidir aynı, bilen bilir...bebeği kaybediyordu neredeyse...erken almak zorunda kalmışlar.ben aynı şeyleri yaşamak istemiyorum...

evt cnm önce sağlığın düzelsin sonra bebiş olsun inşallah rabbim gönlüne göre versin

aebenim kusura bakma canımcım sabahki şaşkınlığımdan sana geçmiş olsun diyemedim.çok geçmiş olsun.havalar çok aldatıyor insanı.sana muhtaç üç çocuk bir koca ve kocaaa birde topiğin var sen hasta olamassın bunda hakkın yok aplam hihoyyyt :içelim: sana elimle ıhlamur yaptım aplam içte iyi gelsin...
walla yakında olsak yapar getirirdim çorbada ıhlamurda...en kısa zamanda iyi olman dileğiyle aplam..
bu arada yeni gelen arkadaşımız hoş gelmiş sefalar getirmiş...aynı rahatsızlık bu akşam yürüyüşe gideciğimiz arkadaşımdada var kuzunaz.hatta geçen bir kaç sayfada yazmıştım bile bir sürü şeyden aynı anda ameliyat oldu diye.iki kez aşılama ile yumurta falanda çatlattılar.oda kilodan muzdarip onu zayıflatmaya çalışıyoruz şu ararlar.bu akşam da yürüyeceğiz onunla..umuarım sende ve en diğer ewlat sahibi olmak isteyen arkadaşlarımda hiç aramadan bulursunuz bebişlerinizi.ben aramadım bilemem sizin sıkıntılarınızı ama çocuğun ne demek olduğunu öğrendikten sonra sizin için olan önemini anladım en azından..rabbim isteyen herkese versin inşallah arkadaşlar...

bu arada kızlar bim'den alış veriş yaparken akşam broşür koymuşlar poşetin içine aknazın lıght peyniri 8 marttan bari 4.65 ten 3.95 e düşmüş bilginiz olsun. Bazı ürünlerin anlaşmalarında fiyatları geri çekiyorlarmış dönem dönem.çayıda hazirana kadar 7,5 yerine 5,5 yaptı anlaşmalı firma dedi çalışan personel..gele gide tanış oldukta kendileriyle:) aynı peynir migrosta 5,95 mi 5,65 mi neydi geçen gün gördüm.. Alıp yemek isteyenlere afiyet şeker olsun ..yağ ve et olmasın kaydirigubbakcemile5 [bu arada bimin aeben ve bana ödül vermesi lazım valla satışlarını arttırdık yaw ben diyetteki arkadaşlarımada bu peyniri tavsiye ettim aldılar kaydirigubbakcemile3 ]

merhaba sizinlede tanışamadık slm veremedim kusura bakmayın umarım güsel şeyler paylaşırız aeben sizin de tecrübenizin olduğunu söledi artık faydalanırız sizdende :)) şaka bi yana burda olmaktan memnunum umarım sizde benim burda olmamdan memnun olursunuz güsel dostluklar kurarız bu arada benim yemek geldi yemekten sonra görüşürüz inşallah

bu arada kızlar bim'den alış veriş yaparken akşam broşür koymuşlar poşetin içine aknazın lıght peyniri 8 marttan bari 4.65 ten 3.95 e düşmüş bilginiz olsun. bazı ürünlerin anlaşmalarında fiyatları geri çekiyorlarmış dönem dönem.çayıda hazirana kadar 7,5 yerine 5,5 yaptı anlaşmalı firma dedi çalışan personel..gele gide tanış oldukta kendileriyle:) aynı peynir migrosta 5,95 mi 5,65 mi neydi geçen gün gördüm.. alıp yemek isteyenlere afiyet şeker olsun ..yağ ve et olmasın kaydirigubbakcemile5 [bu arada bimin aeben ve bana ödül vermesi lazım valla satışlarını arttırdık yaw ben diyetteki arkadaşlarımada bu peyniri tavsiye ettim aldılar kaydirigubbakcemile3 ]
kaydirigubbakcemile3evet ya bize peyniri beleş vermeleri lazım aslında .:roflol::roflol:.
şaka bir yanda ben birçok ürününden çok mennunum hem kalita hemde fiyat açısından . özelliklede bu peynirinden yagı çok az olmasına ragmen diger yedigim layt peynirlerden çok daha lezzetli.cokacimcoook
indiriminde farkındayım dikatimi çekti . o yöndede araştırmacı kişiligimdir .:1ninca:
tek veryasınım servisi olmaması .lülülülülülü

aebenim kusura bakma canımcım sabahki şaşkınlığımdan sana geçmiş olsun diyemedim.çok geçmiş olsun.havalar çok aldatıyor insanı.sana muhtaç üç çocuk bir koca ve kocaaa birde topiğin var sen hasta olamassın bunda hakkın yok aplam hihoyyyt :içelim: sana elimle ıhlamur yaptım aplam içte iyi gelsin...
walla yakında olsak yapar getirirdim çorbada ıhlamurda...en kısa zamanda iyi olman dileğiyle aplam..
bu arada yeni gelen arkadaşımız hoş gelmiş sefalar getirmiş...aynı rahatsızlık bu akşam yürüyüşe gideciğimiz arkadaşımdada var kuzunaz.hatta geçen bir kaç sayfada yazmıştım bile bir sürü şeyden aynı anda ameliyat oldu diye.iki kez aşılama ile yumurta falanda çatlattılar.oda kilodan muzdarip onu zayıflatmaya çalışıyoruz şu ararlar.bu akşam da yürüyeceğiz onunla..umuarım sende ve en diğer ewlat sahibi olmak isteyen arkadaşlarımda hiç aramadan bulursunuz bebişlerinizi.ben aramadım bilemem sizin sıkıntılarınızı ama çocuğun ne demek olduğunu öğrendikten sonra sizin için olan önemini anladım en azından..rabbim isteyen herkese versin inşallah arkadaşlar...

bazen arkadaşlarımız çocuğu olan arkadaşlar bizi anlamayabilir onlar kolay sahip oldular derler ama sizler bizi daha iyi anlarsınız annelik ne demek bilirsiniz yz olmasaydı çocuğum diye düşündüğünüzde o duyguyu daha iyi anlarsınız iyi dilekleriniz için allah bin kere razı olsun rabbim çocuğu olanalrada uzun ömür sağlık vesrsin sizi eşinizi ve çocuklarınızı muheymin adı hürmetine bütün kötülüklerden korusun rabbim şimdilik hoşçakalın yemekten sonra görüşürüz paylaşacak çok şeyimiz olduğuna inanıyorum burda omaktan da memnunum

İşallah hayatım. Rabbim azmine azim katsın. Eski sağlığına kavuşşursun umarım. Önce sağlık seninde dediğin gibi.

Günaydın canımcım. :1hug:

günaydın (tabi ben cevap verene kadar tünaydın oldu o ayrı)

bu arada sabah tartıldım 77,5 :))))) 2 gün sora 77 olurum bakın görün :)))) hahahhah yaşşa monti yaaa... aebenim sana zilligurtime ve sultanıma çok çok teşekkür ediyorum aklıma her kilo verdiğim geldiğinde(aklımdan çıktığı yok) sizin için Allah razı olsun diyorum.. çok iyisiniz çok sağolun :) çocuğum olunca adını aeben koyacam derrrmişm lülülülülülü

bazen arkadaşlarımız çocuğu olan arkadaşlar bizi anlamayabilir onlar kolay sahip oldular derler ama sizler bizi daha iyi anlarsınız annelik ne demek bilirsiniz yz olmasaydı çocuğum diye düşündüğünüzde o duyguyu daha iyi anlarsınız iyi dilekleriniz için allah bin kere razı olsun rabbim çocuğu olanalrada uzun ömür sağlık vesrsin sizi eşinizi ve çocuklarınızı muheymin adı hürmetine bütün kötülüklerden korusun rabbim şimdilik hoşçakalın yemekten sonra görüşürüz paylaşacak çok şeyimiz olduğuna inanıyorum burda omaktan da memnunum

canımcım herzaman haline şükret.. beterin beteri var inanki.. ben ilaç kullanmadığım halde 1,5 sene gebeliğim yasaklandı o sebeple herşeyde bi hayır vardır deyip halimize şükretmeliyiz. alkisalkisalkis

AMİN ....:ecrin_bebek:

:roflol: 3 velet birde onlara bedel bir koca ,bide topik ha :roflol:takımıda unutma tabi.lülülülülülü
sagol zilim akşam gözde söz verdirdi (takımda) içtim ihlamur ama bebelere bak çok titizimdir bu konuda ne var yok uygularım onlar hasta olunca ..kendime hiç bakmam hatta çok nadir ilaç kulanırım .. :hulya:
DÜN HAMLAMIŞIM ANLAŞILAN BİRDE DÜN EPRU ESNEME YAPTIRMIŞTI PİLATESİ... yürüyüş parkındada çok esneme hareketi yapmıştım . bacaklarımın tüm kasları esnemiş agrıyolar valla .... bizde arkadaşla gidecektik yürüyüşler yldaş iyi oluyor ama sabah ben onu astım mecburen .... ben hasta lunca yatmak yerine tam tersi aktif olmamayı yeylerım ve daha çabuk toparlanırım ...:kedi:..
ha bu arada bu sabah tartıldım fene deyil durumlar . cumaya bakalım ....
3 gündür menüde yazamıyorum vakit kalmıyor bi ara topluca yazarım .

ha unutmadan zilim ben kendi menülerime eleştiri ve önerilerini bekliyorum .. sakın ihmal etme ......çok bilenin bile bilmedigi vardır ..yerimseniben

günaydın (tabi ben cevap verene kadar tünaydın oldu o ayrı)

bu arada sabah tartıldım 77,5 :))))) 2 gün sora 77 olurum bakın görün :)))) hahahhah yaşşa monti yaaa... aebenim sana zilligurtime ve sultanıma çok çok teşekkür ediyorum aklıma her kilo verdiğim geldiğinde(aklımdan çıktığı yok) sizin için Allah razı olsun diyorum.. çok iyisiniz çok sağolun :) çocuğum olunca adını aeben koyacam derrrmişm lülülülülülü
:roflol::roflol::roflol:aeben ha ...
kıs adımı biliyorsun kızın olunca koy valla tavsiye derim hehe ....lülülülülülü

şaka bir yana bizimki sadece destek asıl iş sizde bitiyor nurom .... vede vez geçmemekte ....kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan
eger bi nebze yardımımız olduysa ne mutlu bize.:lepi:

eveeeet
bu mesajım özellikle zili öğretmenime gelsin...yorumlarını bekliyorum

sabah 9: 2 ince dilim kendi yaptığım tam buğday ekmeği, az peynir+bol tere maydanoz yeşil çay

öğle 13:00 omlet+bir bardak süt+ bol yeşillik

akşam 18:00 bir tabak nohut + yoğurt+bol salata

olmuş mu??bugün bunları yemeyi düşünüyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
aeben, bana elma marmelatı tarifi verir misin? geçen çay yaptığım elmalarla denedim ama içinde limon da olduğundan buruk olmuş tadı. hoşuma gitmedi..sen nasıl yapıyorsun?

kaydirigubbakcemile3evet ya bize peyniri beleş vermeleri lazım aslında .:roflol::roflol:.
şaka bir yanda ben birçok ürününden çok mennunum hem kalita hemde fiyat açısından . özelliklede bu peynirinden yagı çok az olmasına ragmen diger yedigim layt peynirlerden çok daha lezzetli.cokacimcoook
indiriminde farkındayım dikatimi çekti . o yöndede araştırmacı kişiligimdir .:1ninca:
tek veryasınım servisi olmaması .lülülülülülü

ben indirimi farketmiştim ama etiketinde yazıyodu zaten :) 4,65 in üstünü çizip 3,95 yazmışlar. hatta dedim ki içimden tam yağlıda 3,95 bu da 3,95 yağını almışınız ama fiyatını düşürmemişsiz demiştim.

aeben, bana elma marmelatı tarifi verir misin? geçen çay yaptığım elmalarla denedim ama içinde limon da olduğundan buruk olmuş tadı. hoşuma gitmedi..sen nasıl yapıyorsun?
benimde kalmadı marmelatım . bak zilimim dedigi gibi yapıcam bu sefer ...
% 100 elma suyu varya ondan alıcam . dolapdada vişnem var onunla kaynatıcam ....
kuş burnum da bitti. hazır aldım geçen gün katkısız meyve marmelatı sırf elma ve meyveyle yapılıyor . çok güzel ama çok pahalı be .:umursamaz:
acıktım ne yesem .bi mutfagı dolanayım ...eyvahedigeldismile

eveeeet
bu mesajım özellikle zili öğretmenime gelsin...yorumlarını bekliyorum

sabah 9: 2 ince dilim kendi yaptığım tam buğday ekmeği, az peynir+bol tere maydanoz yeşil çay

öğle 13:00 omlet+bir bardak süt+ bol yeşillik

akşam 18:00 bir tabak nohut + yoğurt+bol salata

olmuş mu??bugün bunları yemeyi düşünüyorum...
bu haliyle menün güzel iklimim ,ama daha bu satte gün bitmediginden eklemelerin olabilir . tam olarak yedikten sonrada yazda bakalım oldumu .
ara yok dayana bilecekmisin neden ara koymuyorsun .? sen sık acıkan bir bünyeye sahipsin ona göre ayarlama yapablirsin .
ben indirimi farketmiştim ama etiketinde yazıyodu zaten :) 4,65 in üstünü çizip 3,95 yazmışlar. hatta dedim ki içimden tam yağlıda 3,95 bu da 3,95 yağını almışınız ama fiyatını düşürmemişsiz demiştim.
kaydirigubbakcemile3o işlemden geçtiginden nurom .
dua et fiyatı aynı çogu laytlar yağlısından pahalı ...kaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol::roflol:aeben ha ...
kıs adımı biliyorsun kızın olunca koy valla tavsiye derim hehe ....lülülülülülü

şaka bir yana bizimki sadece destek asıl iş sizde bitiyor nurom .... vede vez geçmemekte ....kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan
eger bi nebze yardımımız olduysa ne mutlu bize.:lepi:

bilmiyorum vallahii.. ne? merak ettim? daha ne olacak aebencim valla etkiniz buraya kadar geliyo kesinlikle yasak şeyler yemiyorum.. buraya yalan menüde koyabilirim ama kendimi kandırmış olurum sadece o sebeple doğru menüleri yazıyorum sopa yememek içinde yasak menüleri yemiyorum yerimseniben meselaa akşam eşim fasulyenin yanında miss gibi pilav yedi bi de turşuuu cokacimcoook yemedim tabii. o iki tabak fasulyeyi de eşim yüzünden yedim. o yeseydi ben yemecektim :çok üzgünüm: bütün seç onun :)

X