Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

selam kızlar nasılsınız bakalım ben çok iyiyim iştahım taban yaptı ne bulsam yedim vala sultan kız nazarınmı değdi ne olumunekankayizsmile aebenim ben bu kilomu nasıl koruyacam ikinci aşamaya devamı ediyim yoksa 1 aşamamı yapıyım canım seni yoruyorum kusura bakma yaza incecik olalım değilmi kl mu korumak istiyorum bu arada kl 55 opuyorumnanaktan

günaydınlar kızlar

dün yediklerim

2 dilim kızarmış köy ekmeği
1 adet domates
kk kadar beyaz peynir
ara
1 avuç leblebi

öğlen
1 tabak tas kebabı
yoğurt

akşam
1 bardak light süt ( işyerinden çıkmadan ara niyetine içtim . kendime kına gecesi için elbise almaya gittim . eve geldiğimde saat 10: 30 du onun için bişey yemedim )

ara
1 adet elma

selam kızlar, ben de başlamaya karar verdim. desteğinizi bekliyorum..şimdilik sadece patates yememeye nasıl dayanırım bilmiyorum. onun dışında sorun yok...pazartesi tam buğday unu alıp ekmek yapacağım. pazartesi başlıyorum yani..

selam kızlar nasılsınız bakalım ben çok iyiyim iştahım taban yaptı ne bulsam yedim vala sultan kız nazarınmı değdi ne olumunekankayizsmile aebenim ben bu kilomu nasıl koruyacam ikinci aşamaya devamı ediyim yoksa 1 aşamamı yapıyım canım seni yoruyorum kusura bakma yaza incecik olalım değilmi kl mu korumak istiyorum bu arada kl 55 opuyorumnanaktan

cnm hasta olunca insanın canı bişy istemiyo ama iyileşincede durdurramıyo kendini herldesempatiksalakcinni askolsun ben nazar etmiyom calısıyom snin gibi olayım diyelülülülülülü

selam kızlar, ben de başlamaya karar verdim. desteğinizi bekliyorum..şimdilik sadece patates yememeye nasıl dayanırım bilmiyorum. onun dışında sorun yok...pazartesi tam buğday unu alıp ekmek yapacağım. pazartesi başlıyorum yani..

cnm hosgeldin aramza sen bala elimizden geldigince yardımcı oluruzkaydirigubbakcemile5

slm montişler kaydirigubbakcemile3 kalabalıklaşmaya başladık ne güzel.herkes birbirini motive eder ve gaza gelip işimizi kolaylaştırırz.menülerinizi okudum yeni arkadaşlarda iyi bellemişler aebenin yazdıklarını iyi gidiyorlar kaydirigubbakcemile2 bende bu günki menümü vereyim örnek olması açısından
sabah : omlet-peynir-zeytin-domates-salatalık-maydonoz-çay(şekersiz)

öğlen : döner - salata - ayran (dışardaydım)

akşam : yoğurtlu ıspanak(pirinçsiz)

sabah kahvaltıyı hazırlarken 2 kurukayısı yedim,akşama ayva yiycem,öğle yemeğimden sonrada bir avuç yaban mersini yedim
ben diyette değilim sadece her zamanki gibi besleniyorum.bu beslenme şeklini benimseyince biraz dışına çıksanız vicdan azabı çekiyorsunuz zaten.birde ben tatlıyı sevmiyorum meyve yada kurumeyvelerle gideriyorum tatlı ihtiyacımı.sütlü tatlıları severim birde ama şu an dolapta buz gibi çikolatalı puding duruyor canım istemiyor.sizede tavsiyem yaban mersini hem tadı süper hemde metabolizmayı hızlandırıyormuş.ama yavaşlatıyor deselerde yerim ben walla çok hoş tadı.sempatiksalakcinni

menün ve sporların çok güzel ablacığım . elmayı diğerlerinden yarım saat önce yemişsindir sen ablacığım . yemekten yarım saat önce veya 2,5 saat sonra tüketiyorduk meyveleri dimi
evet nazlım elme önceydi.a.sdikkatim ve uarın içinde ayrıca teşekürler.Şeniz
aeben

Canım benim bildiğim kadarıyla da beyaz un ve beyaz undan yapılmış herşey yasak.
Ama kepekli un'dan yapılmış gıdaların tüketilmesinde rahat davranılabiliyor.
Ve mutlaka ekmek yenilmesi gerekiyor. Kepekli ekmek yada tam buğday ekmeği.

Birde öğün atlamak bu diyetin tamamen amacı dışında kalıyor. Kilo veriliyor ama diyetin etkisi azalıyor. Daha fazla kilo vermek istiyorsanız öğünlere uymak lazım.
ara ögün konusunda katılıyorum atlamamak gerek ..a.s.

ekmek konusunu ben sadece kavaltıda diye biliyorum canım kitapta hep öyle okudum .
2. aşamada dengeleyince yenebiliyor ama henüz 1. aşamadayız .a.s. hangi sayfada yazıyor bende okuyımopuyorumnanaktan

tabi bu size kalmış yemek isterseniz.:kedi:
Geldim canlarım geldim,insan suçluysa,montiye ihanet etmişse buraya nasıl gelir sorarım size...:kedi:eyvahedigeldismileeyvahedigeldismile
Bugün itibariyle toparlandım,döndüm aranıza,dün yazacaktım ama kurabiye yidim,olmaz dedim,yazamam utanırım...Bugün temizim...:roflol:
SABAh yağsız tost+yeşillik ve 3 zeytin yedi
ÖĞLEN 3 kaşık bezelye(difrizden çıktı)+balık+salata+peynir
ARA Meyve yerim
AKŞAM tavuk+salata olur....İşte böyle,bol su içiyorum ve sabah 1 saat yürüyüş yaptım...Bu arada poğaçaları yemedim Aebenim merak etme,ama yerine kurabiye yedim...:mymeka::eek:klava:
ee tilkinin dönüp dolaşıp gelecegi yer kürkçü dükkanı dimi .hepimiz dükkana döndük yeniden .:roflol::roflol:

menün süper canım afiyet olsun .....vereliniortak

bu arada poğaçaları yememişin onun yerine daha zararlı şekerli olanını yemişşin ..-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile

bugünkü menüm

kahvaltı(11:00)
1 dilim tam buğday ekmeği,1 zeytin,peynir,limonlu maydonoz,şekersiz çay

öğle(16:00)
1 tabak yeşil mercimek,limonlu maydonoz,yoğurt

akşam(20:00)
1 tabak yoğurtlu ıspanak yemeği yanında sarımsak :)))

yatarken 1 bardak yarım yağlı süt içerim
afiyet olsun güzel menü.alkisalkisalkisbol sebzeli bir gün olmuş ..arada bir et türü ye kıs korma eşini batırmassın .lülülülülülü
bak ben ne yaptım geçenlerde çok taze hamsi denk geldi fiyetide gayet iyiydi . bende 2 kilo aldım temizledim öglenleri için yiyecegim kadar poşetlere koyup dondurucuya attım . 6 lr. ya 5.6. paket oldu kaydirigubbakcemile5
yaklaşmayın bana hohhlarım sonraaaa... :)))))
:roflol::roflol::roflol: ne güldüm nuro valla rabbımda seni güldürsün ...Şeniz
kıs niyen yanında yedin ıspanagın içine at dedik pişerken hem öyle hohlasanda pek kokmaz.:roflol::roflol:

9.30

2 dl kızarmıs ekmek..1.5 ks lor..3 zeytin...yeşil cay...az marul.. yarım salatalık..

13.45

1 tabak mantarlı domtesli spagetti....2 ks lor... kırmızı biber közleme..

18.00

1 fincan bitki cayı

20 .00

1 kase marmelatlı yogurt

bugünlük te böle kızlar menüm yalnız öglen yedigim spagetti artık ne kadr yedysem tüm gün hiç acıkmadım saat 8 oldu eve geldim anca midem kazınmaya basladı enteresan degil mikafamçokkarıştı
menün güzel fıstıgım madem canın istemedi açıkmadım yogurtla geçirmen iyi olmuş .yerimseniben spagetti hem çok duyurucu hemde kan şekerini yavaş ve uzun süre yüksekte tuttugundan iyi bir seçim ....olumunekankayizsmile
hondacım bak epeydir iştahın yok sonra birden kabak çiçegi gibi açıma ha.
canım sen zaten 1. aşamadada kaçamak yapıyordum ..... ama o ara sporuda çok yapıyordun . normale indir artık oda kilonu durdurur . eski sayfalarda 2. aşama menüleri vermiştim onları bulup 1. sayfaya ekleyim bari arada bkarsın ...

daha olmadı yediklerin kan şekerleri puanlarını topla vede yedigin çeşide böl . 50 altında kalsın .
yani pattis haşlama 65. yanında salata karışık 20 cıvarı diyim hadi. yogurt 35. 2 dl ekmek .45.ne etti.
65+20+35=125 mi etti. böl 3 parçaya =32 ye işte ......

valla bugün sınavım vardı fazla matemetik sormayın bana ....kaydirigubbakcemile3

(tabi neyi hangi miktarda yedin oda önemli 1 tabakla 1 kaşıgı aynı hesaba sokamassın)

Son düzenleme:
afiyet olsun güzel menü.alkisalkisalkisbol sebzeli bir gün olmuş ..arada bir et türü ye kıs korma eşini batırmassın .lülülülülülü
bak ben ne yaptım geçenlerde çok taze hamsi denk geldi fiyetide gayet iyiydi . bende 2 kilo aldım temizledim öglenleri için yiyecegim kadar poşetlere koyup dondurucuya attım . 6 lr. ya 5.6. paket oldu kaydirigubbakcemile5

:roflol::roflol::roflol: ne güldüm nuro valla rabbımda seni güldürsün ...Şeniz
kıs niyen yanında yedin ıspanagın içine at dedik pişerken hem öyle hohlasanda pek kokmaz.:roflol::roflol:

kız et pişirdiğimde yanında pilav falan yapmam lazım 1 kişilik mi yapıcam pilavı.. o sebeple pek et yapmak istemiyorum çünkü yanında ne ile yenecek o? sadece etmi kavurayım bilmiyomki? nasıl yapayım? ben kendim için kavurayım ama eşim nasıl yicek o da benimle diyet mi yapsın? tek onun içinde pilav vs. yapmakta olmazki..

ayrıcene ıspanak çok lezzetli oldu. dediğin gibi içine sarımsak koydum ama yanında da yedim :jeyyar:

aebencim msjını aldım ve seninle aynı fikirdeyim canımcım.. puan olarak yanıt verecektim ama sistem uyardı bu kullanıcın mesajını değerlendirebilmeniz için diğer kullanıcıları değerlendirmeniz gerekir dedi :) o yüzden buraya yazıyom.seninle aynı fikirdeyim :) daha öncede dikkatimi çekmişti bi ikimiz merak etmişiz.. ama sonraları çıkar suyu.. ve tanıdık bbg :)

9.00
2 dl kızarmıs ekmek...az lor...3 zeytin..az maydonoz..bitki cayı..
13.45
1 kutu süt( dsrdydım malesef markette ligt oln yoktu normal almak zorunda kaldım)
16.00
yarım tabak has. yeşil mercimek...1 kase yogurt..bol afyon(yeşillik) yarım dil ekmek..(cnm istedilülülülülülü
20.00
1 elma
23.00
1 fincan ılık süt

bugünkü menüm;
kahvaltı(10:00)
domates,peynir,1zeytin,sucuklu yumurta,maydonoz,şekersiz çay

öğle(17:30)
1 tabak yeşil mercimek,yoğurt,maydonoz

akşam(20:30)
1 elma

23:00
1 bardak light süt

9.00
2 dl kızarmıs ekmek...az lor...3 zeytin..az maydonoz..bitki cayı..
13.45
1 kutu süt( dsrdydım malesef markette ligt oln yoktu normal almak zorunda kaldım)
16.00
yarım tabak has. yeşil mercimek...1 kase yogurt..bol afyon(yeşillik) yarım dil ekmek..(cnm istedilülülülülülü
20.00
1 elma
23.00
1 fincan ılık süt

kız bizi tanımayanlar birlikte yediğimizi sanıcak. nerdeyse yediğimiz içtiğimiz aynı olmuş :KK43:

ee tilkinin dönüp dolaşıp gelecegi yer kürkçü dükkanı dimi .hepimiz dükkana döndük yeniden .:roflol::roflol:

menün süper canım afiyet olsun .....vereliniortak

bu arada poğaçaları yememişin onun yerine daha zararlı şekerli olanını yemişşin ..-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile

:kedi::kedi:
Bugünkü menüm----------
SABAH yağsız tost+zeytin ve roka....
ÖĞLEN omlet+taze fasülye+salata
ARA meyve
AKŞAM yeşillik ve bulgur köftesi 5 tane
GECE 1 portakal....

günaydın kızlarr.. dün çok fena bi gündü :KK43: kayınvalidem börek yapmış bizide çağırdı gittik bi baktım börek pişiyo :KK43: dedim ben yiyemem diyetteyim eve çıkıp yemeğimi yiyeyim öyle geleyim dedim olur dediler.. ama öncesinde baklava yapmış ondan ikram etti :KK43: yemedim ama gözüm kaldı :KK43: tadmadım bile :KK43: bu gece rüyamda da ne gördüm dersiniz :KK43: baklava yiyodum :KK43: bi taraftanda aahh ahh diyorum madem bunları yiyorum niye kayınvalidemin baklavasını yemedim onlarıda yeseydim keşke diyorum :)

cnm hasta olunca insanın canı bişy istemiyo ama iyileşincede durdurramıyo kendini herldesempatiksalakcinni askolsun ben nazar etmiyom calısıyom snin gibi olayım diyelülülülülülü

canım benim takılıyom öyle sana merak etme sende verirsin inşalah kl en yakıkın zamandaŞeniz

menün güzel fıstıgım madem canın istemedi açıkmadım yogurtla geçirmen iyi olmuş .yerimseniben spagetti hem çok duyurucu hemde kan şekerini yavaş ve uzun süre yüksekte tuttugundan iyi bir seçim ....olumunekankayizsmile

hondacım bak epeydir iştahın yok sonra birden kabak çiçegi gibi açıma ha.
canım sen zaten 1. aşamadada kaçamak yapıyordum ..... ama o ara sporuda çok yapıyordun . normale indir artık oda kilonu durdurur . eski sayfalarda 2. aşama menüleri vermiştim onları bulup 1. sayfaya ekleyim bari arada bkarsın ...

daha olmadı yediklerin kan şekerleri puanlarını topla vede yedigin çeşide böl . 50 altında kalsın .
yani pattis haşlama 65. yanında salata karışık 20 cıvarı diyim hadi. yogurt 35. 2 dl ekmek .45.ne etti.
65+20+35=125 mi etti. böl 4 parçaya =32 ye işte ......

valla bugün sınavım vardı fazla matemetik sormayın bana ....kaydirigubbakcemile3

(tabi neyi hangi miktarda yedin oda önemli 1 tabakla 1 kaşıgı aynı hesaba sokamassın)

tamam patron anlaşılmıştırŞeniz

günaydın kızlarr.. dün çok fena bi gündü :KK43: kayınvalidem börek yapmış bizide çağırdı gittik bi baktım börek pişiyo :KK43: dedim ben yiyemem diyetteyim eve çıkıp yemeğimi yiyeyim öyle geleyim dedim olur dediler.. ama öncesinde baklava yapmış ondan ikram etti :KK43: yemedim ama gözüm kaldı :KK43: tadmadım bile :KK43: bu gece rüyamda da ne gördüm dersiniz :KK43: baklava yiyodum :KK43: bi taraftanda aahh ahh diyorum madem bunları yiyorum niye kayınvalidemin baklavasını yemedim onlarıda yeseydim keşke diyorum :)

hahaha :) rüyana bile girmiş demekki kaydirigubbakcemile3. bende görürdüm canım bişey istediğinde anneme anlatırdım o da bana (sözüm meclisden dışarı) " aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş" derdi kaydirigubbakcemile3. ben bugün hamile kalmadan önceki kıyafetlerimi denedim. bazıları dar olmak şartıyla içine girebiliyorum. 1 pantolonum var. ona hafif bolcana olduğum zaman tamamdır. yani evlendiğimdeki halim. yok 50 ymiş- 55 miş beni ilgilendirmez. ben balık etli olmayı seviyorum. biraz dolgun olacan bacım bana göre.opuyorumnanaktan

kız bizi tanımayanlar birlikte yediğimizi sanıcak. nerdeyse yediğimiz içtiğimiz aynı olmuş :KK43:

nurom hadi ben dısrda olunca ögünleri böel gecstrdin anacım sen neden ögün arsında bu kaa saat bırakıyosun bakimmm:eek:lmaz:

ah ah senin bu kayınvalide baktı senin kilocuklar gidiyor hemn suikast planlarına basldı sanırım kesin ve net koy tavrınkötükedihüsoı ki sana yardımcı olsunlar inan nefiste bi yere kadr hayır diyor bak sonra rüyalarına kadr girmişlülülülülülü

canım benim takılıyom öyle sana merak etme sende verirsin inşalah kl en yakıkın zamandaŞeniz

biliyorum cnm ya insl bende görürüm biran önce 5 li rakamlarıolumunekankayizsmile

hahaha :) rüyana bile girmiş demekki kaydirigubbakcemile3. bende görürdüm canım bişey istediğinde anneme anlatırdım o da bana (sözüm meclisden dışarı) " aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş" derdi kaydirigubbakcemile3. ben bugün hamile kalmadan önceki kıyafetlerimi denedim. bazıları dar olmak şartıyla içine girebiliyorum. 1 pantolonum var. ona hafif bolcana olduğum zaman tamamdır. yani evlendiğimdeki halim. yok 50 ymiş- 55 miş beni ilgilendirmez. ben balık etli olmayı seviyorum. biraz dolgun olacan bacım bana göre.opuyorumnanaktan

hadi eski kıyafetler denenmeye baslamıs beyaz hanım ama müleri göremiyoruz ortadasempatiksalakcinni kızz insan kendini nasıl mutlu hissdiyosa öle olsun zaten yeterki saglıgını tehtit etmicek ölçülere sahaip olalımguclubacismile

X