Monotonlaşan evlilik

Kendinize bakin, onemseyin, siz degerlisiniz... kilo verin mutlaka ozguveniniz yerine gelsin isildayin :) su an esinizden bunlari duymak istemeniz ozguveninizi yerine getirme ihtiyaci muhtemelen. Ona ihtiyaciniz yok kendiniz sevin once kendinizi... 3 cocuk kolay mi tabii ki alinir kilolar ama verilir de saglik olsun en onemlisi. O kadar gencsiniz ki :)

Bugünden itibaren baslayayim bakalım yeniliklere acaba sacima kahkül mu yapsam

Kaçtır kızımın saçlarını kahkül kestirelim seninde öyleymiş eskiden diyor
ayy ben iki ayda bir elimde makas kendimi ayna karşısında buluyorum.bir türlü izin veremedim uzamasına.
esim diyor ki :
güzel olmuş artık oynama.arkayı düzgün kesmissin bozarsin bak:bicak:
sonra bir bakıyor benim el sacta
hemen çek o elini sactan ve makası usulca yere bırak diyor:eek:
ha ha:KK48:
biraz açık olun yeniliğe.kestirin gitsin:KK45:

çok samimisiniz.okurken bazı yerlerde kendimi gördüm sanki.
eşime küstugumde bende gözlerine bakamam.
bakarsam dayanamam.:bicak:
gizli gizli bakarız birbirimize.oda en fazla bir kaç saat.sonra olay onun beni bağrına basması :anne:benim hickirarak aglamam,
onun gözyaşlarımı silip
benim gıcık sinir deyip onunda "ben ne yaptım şimdi" :110:demesiyle biter genelde.
çok fazla gelmeyiz bu aşamaya genelde benim regl zamanlarında rastlar ne hikmetse:KK11:
19 yaşında evlendim.2 evladım var.
9 yıllık evliyim.tabiki eşimden ilgi bekliyorum bekleyecegimde.
oda aynı şekilde.çocuğum var diye 2 ye 3 e de bolunmedim.eşim benim hep bir parçam.
ilk zamanlar nasılsa halen aynı.çocuklarımın babası olmak beklentilerimi düşürmek yerine
aksine taze tutmak için daha geçerli bir sebep.
adım atin ve kendinizi kapatmayin.
konuşmaktan çekinmeyin.
duygularınizi ifade edin ve içinizden geleni hareketlerinize dökün.
mutlu huzurlu bir evlilik dilerim size.herşey elinizde sadece adım atin gerisi gelecek..
Hayatımızın nmbenzerliklerinden olsa gerek banada yazdiklariniz çok samimi geldi ilk yazdıklarınızı aynen bende yasiyorum

Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne ,
eşinizden ilgi istemekte haklısınız, insan doğası gereği ilgisiz sevgisiz yaşayamaz zaten, eve ekmek aş getirmek, hastalanınca SGK'mız var doktora git demekle, yani kısaca yediğin önünde yemediğin ardında daha ne istiyorsun düşüncesiyle evlilik yürümüyor, kadın da erkekte ilgi ister, bazen şefkat bir saç okşanması, bazen içten bir seni seviyorum demek evliliği taze tutar.

Biz kadınlar ilgi istiyoruz deyince kocan başında, çocukların var, başında damın sofranda aşın daha ne istiyorsunuz deniyor ama aynı ilgiyi erkekte bekliyor, neden söz konusu erkekler olunca aman kardeş akşam olunca giy mini elbiseyi, yap makyajı kocanı öyle karşıla, ilgi göstermezsen aldatır, gözü dışarı kayar diye tavsiyeler veriyorlar? Nedir bu çifte standart, yemeğini yapıyoruz, çocuk doğuruyoruz, gömlekleri ütülü daha ne istiyorlar denmiyor nedense.

Kaldı ki sevgi de ilgi de karşılıklı olmalıdır, o beni sevsin ben onu, hep fedakarlık yapan, seviyorum diyen taraf ben olmayayım bir zahmet.
23 yıllık evliyim, ilgiyi şımartılmayı seviyorum, benimde mizacım böyle ne yapayım, he aynı şekilde eşimde öyledir, 46 yaşındaki eşim saat başı beni seviyor musun diye sorar, dalıpta sorusunu duymazsam dudağını büküp sevmiyor musun der, demek ki ilgi ve sevgi beklentisi sadece biz kadınlarda yokmuş.

İçim daralıyor sıkılıyor kızlar

10 yıl olacak evliliğimiz ne hediye ne sürpriz hiç bişey alistirmadi eşim sağolsun hep de der alistirsaydim hep isterdin falan diye
Kilolu biriyim yuzumun güzel olduğunu söylerler ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum
İçim daralıyor bunalıyorum bu ara

Hiç hoş güzel söz yok kolay kolay da söylemez eşim seviyorum iste daha napayım der

Bu ara da küşüz eşimle .çok bunaldım 16 gün oldu kuseli bugün sadece sarılmak istedi bana müsaade etsem ileride giderdi

Ama çok monotonlasti evliliğimiz

Ben sevgi ilgi istiyorum böyle hosluklar yapsın falan adam onu bırak sevdiğini bile söylemiyor bana doğru dürüst 3 çocuğum var ama yaşım daha 27 ve ben istiyorum ki özel hissettirsin bana beni

Eşim çok geri kafalı hediyelesmeyi iltifati bilmeyen biri en çok söylediği iltifat yemek sonrası eline sağlık

Bu aralar içim sıkılıyor bunalımda gibiyim çocuklar ev ustume üstüme geliyor sanki

Bana bı akıl verin bu adam yumuşar mi nasıl bana ilgisi artabilir

Ben 27 o 32 yaşında 10 yıllık evliyim bu arada. Fikir vermesenizde destek olun nolur çok sıkıldım ben artık.
Neden küstünüz 16 gün el insaf yani

ayy ben iki ayda bir elimde makas kendimi ayna karşısında buluyorum.bir türlü izin veremedim uzamasına.
esim diyor ki :
güzel olmuş artık oynama.arkayı düzgün kesmissin bozarsin bak:bicak:
sonra bir bakıyor benim el sacta
hemen çek o elini sactan ve makası usulca yere bırak diyor:eek:
ha ha:KK48:
biraz açık olun yeniliğe.kestirin gitsin:KK45:
Bu kadar benzerlik tuhaf defalarca kendi saçımı kendim kestim en son 5 yıl önce gittin kuaföre ve dediki nasıl cesaret ediyorsunuz ben kuaforken kendi saçımı kesmiyorum .bende çok keserim saçını :KK66:

Kendinize bakin, onemseyin, siz degerlisiniz... kilo verin mutlaka ozguveniniz yerine gelsin isildayin :) su an esinizden bunlari duymak istemeniz ozguveninizi yerine getirme ihtiyaci muhtemelen. Ona ihtiyaciniz yok kendiniz sevin once kendinizi... 3 cocuk kolay mi tabii ki alinir kilolar ama verilir de saglik olsun en onemlisi. O kadar gencsiniz ki :)
Çok teşekkür ederim şuan yorumunuzu okuyunca yere düşmüş bı çocuk annesinin kaldırmasını ister ya o his oldu icimde yere düşmüş olsamda aglamadan kalkacağım ins sizin sayenizde

Neden küstünüz 16 gün el insaf yani
Haklı gerekcem var ama kusluk sebebine girmiyorum çok uzun hikaye tekrar tekrar yaşanılan haksızlık sonucu patladin esimde suçlu olduğu için beni bastırmak adına bağırdı arife günüydü bende o günden beri kusüm

Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne ,
eşinizden ilgi istemekte haklısınız, insan doğası gereği ilgisiz sevgisiz yaşayamaz zaten, eve ekmek aş getirmek, hastalanınca SGK'mız var doktora git demekle, yani kısaca yediğin önünde yemediğin ardında daha ne istiyorsun düşüncesiyle evlilik yürümüyor, kadın da erkekte ilgi ister, bazen şefkat bir saç okşanması, bazen içten bir seni seviyorum demek evliliği taze tutar.

Biz kadınlar ilgi istiyoruz deyince kocan başında, çocukların var, başında damın sofranda aşın daha ne istiyorsunuz deniyor ama aynı ilgiyi erkekte bekliyor, neden söz konusu erkekler olunca aman kardeş akşam olunca giy mini elbiseyi, yap makyajı kocanı öyle karşıla, ilgi göstermezsen aldatır, gözü dışarı kayar diye tavsiyeler veriyorlar? Nedir bu çifte standart, yemeğini yapıyoruz, çocuk doğuruyoruz, gömlekleri ütülü daha ne istiyorlar denmiyor nedense.

Kaldı ki sevgi de ilgi de karşılıklı olmalıdır, o beni sevsin ben onu, hep fedakarlık yapan, seviyorum diyen taraf ben olmayayım bir zahmet.
23 yıllık evliyim, ilgiyi şımartılmayı seviyorum, benimde mizacım böyle ne yapayım, he aynı şekilde eşimde öyledir, 46 yaşındaki eşim saat başı beni seviyor musun diye sorar, dalıpta sorusunu duymazsam dudağını büküp sevmiyor musun der, demek ki ilgi ve sevgi beklentisi sadece biz kadınlarda yokmuş.
tşk ederim mune ilgi sevgi de ruhumuzu besliyor belkide o yüzden bunaldum

tşk ederim mune ilgi sevgi de ruhumuzu besliyor belkide o yüzden bunaldum
Aynen öyle, ara sıra şımartılmak istiyoruz, kim istemez ki, bırakın hediyeyi, insan ara sıra bir saçı okşanıp seni seviyorum sözüne bile tav oluyor, benim eşim de hafta 8 gün 9 hediye almaz, hele çiçek hiç almaz, en son çiçeği evlendiğimizin 40. günü 40 mavi boncukla süslediği Yuka, sonrası yok:)) ama adam tatlı dilli, 2 çift güzel laf edip günü kurtarıyor, eşinize üzüldüğünüzü anlatın, yaptıklarıyla sevgisini gösterdiğini sanıyor, tabii ki sizi çok seviyor, sevdiğine şüphe yok fakat insan bir de duymak istiyor.

Haklı gerekcem var ama kusluk sebebine girmiyorum çok uzun hikaye tekrar tekrar yaşanılan haksızlık sonucu patladin esimde suçlu olduğu için beni bastırmak adına bağırdı arife günüydü bende o günden beri kusüm
Üç günden fazlası haram ama:KK43:

Uzuldum size ama bu tipler degismiyor.
Benim evde de var bi tane .
Kokoreci hediye getirir bana ,ya da profiterol .
Onun hediye anlayisi bu ...
Yuzumu begenirim ,makyaj yapsam 40 ta 1 ne guzel olmussun demez
Cikar boyalarini der :işsiz:
Sade seviyomus kendisi ..
Bi sey istesem alir ama kaynana gibi acaba sunu mu alsaydik acaba bunun pembesi daha mi iyi der:KK11:
Aksam gelir o telefonun icine sokucam onu zaten ,bagimlisin diyorum ne alakasi var sen bagimlisin diyo bana :ruh:

Aynen öyle, ara sıra şımartılmak istiyoruz, kim istemez ki, bırakın hediyeyi, insan ara sıra bir saçı okşanıp seni seviyorum sözüne bile tav oluyor, benim eşim de hafta 8 gün 9 hediye almaz, hele çiçek hiç almaz, en son çiçeği evlendiğimizin 40. günü 40 mavi boncukla süslediği Yuka, sonrası yok:)) ama adam tatlı dilli, 2 çift güzel laf edip günü kurtarıyor, eşinize üzüldüğünüzü anlatın, yaptıklarıyla sevgisini gösterdiğini sanıyor, tabii ki sizi çok seviyor, sevdiğine şüphe yok fakat insan bir de duymak istiyor.

Ben dedim mune degismiyo
Ben gormedim boyle seyler diyo 11 yildir
Ne gorcekse sanki milletin babasi Alain Delon da :olamaz:
Hep analarina almis ...
Bizim ki gormemis :sopa:

Canım önce kilo vermelisiniz. En az 20 kilo vermelisin hatta boyuna göre 30 kilo bile verebilir sin. Kendi sağlığın ve kendi özgüvenin için kilo vermelisin.
İltica hediye bunlar çok boş inan sevgi göstergesi değiller. Eski eşim sürekli çiçekler hediyeler alır inanılmaz ilgili bir adamdi. Aldatildim boşandık demek ki iltifat çiçek böcek le sevgi olmuyor.
Kendini onemse ve cok sev. İnan o zaman esin de herkes de sana çok çoook değer verecek.

Ben dedim mune degismiyo
Ben gormedim boyle seyler diyo 11 yildir
Ne gorcekse sanki milletin babasi Alain Delon da :olamaz:
Hep analarina almis ...
Bizim ki gormemis :sopa:

Galiba biraz da karakterle alakalı, benim bir akraba vardı erkek, ona göre sevgi gösterme yöntemi eşini ve çocuklarını ele güne muhtaç etmemekti, herşeyiniz var ya daha ne istiyorsunuz derdi, eşi bir kere olsun seni seviyorum desen ne olur dediğinde filmlerden mi öğreniyorsun böyle şeyleri deyip kızardı, karısını bırak ben bir sefer çocuklarının başını okşadığını, kucağına aldığını görmedim, yaparsa şımarırlarmış.

Hediye falan gerçekten beklentim olmadı hiç, içinden gelip alırsa seviniyorum ama hani öyle sevgililer günü vs zamanlarda illa alacak almazsa trip atarım, burnundan getiririm demem beni bilir zaten, şöyle bir bakış atıp aşkım deyince yelkenlerim suya iniyor, bu kadarını bari yapsın eşler.

Eşiniz sizi seviyor belli ama nasıl göstereceğini bilemiyor. Bunca yıldan sonra tamamen değişmesi zor. Yinede isteklerinizi söyleyin,küsmek yerine anlatın derdinizi. Bizde ben surat sallarsam karşısına alır neyin var der ben anlatırım çözeriz biter. Konuşmak iyi geliyor. Bir kadın olarak insan tabiki tatlı sözler duymak istiyor. O kadarınıda yapsınlar artık.

Evliliği güzel hale getirmek senin elinde.. erkeklere bırakırsak çook beklersin :işsiz:
Kendini iyi hissetmek içn kendinden başla değişime. Kilo ver spor yap. Yeni kıyafetler al özellikle evde giynmek içn şık rahat şeyler. Planları sen yap bu haftasonu şu filme gidelim diye.. çocuklarn yaşı kaç bilmiyorm ama küçükse kv yada annene bırakabilirsin bi kaç saatliğine.. eşin hediye almayı düşünmüyorsa sen beğen bşe bana bunu al (doğmgünü, yıldönümü vs..) de. Zamanla herşey istedğn gibi olcak..

X