Nasıl yeniden ilgisini kazanırım?

Canım ya şanslısın vesselam oğlun olmuş. Ben kız yaptım diye sevinirken meğer kendime kara büyü yapmışım. Baba kız aşkı daha doğar doğmaz başladı. İlk bir yıl bende öyle düşündüm sonra gözlerinle goreceksinki gerçekten de eşinin dedigi gibi sevgisi sende ama ilgisi de oglunda. Tam da olması gerektigi gibi. Bak benden tavsiye, ne zamanki ilgi için tartıştım eşimle ozaman bana geldi ve kizimizla arasi soğudu. Kızımız onunla iken uyumaz oldu, sakinleşmez oldu. Babasına gitmez oldu. Şimdi o arayı buldum ve kabul ettim ki kız babası olmak için doğmuş adam bana eş olmak için değil. :) aslında bu yazdıkların iğne deliğini doldurmayacak şeyler içini rahat tut.
Ay yeter içim şişti. Birde beğenmedim butonuna cokmussunuz hanımlar ayippp. Yıllarca çocuk beklemiş biri olarak birde çok tehlikeli bir hamilelik geçirmiş biri olarak kafa yapımı sorgulamayin vallahi ayıp lohusa iken neler yaşıyor insan eşim kokardı bana yanına bir gram yaklasmaazdim doğum yaptım eşime sokuldum kızım bana çok düşkündü babası bundan rahatsızdı benimle neden sakinlesmiyor derdi çok uzulurdu. Çok geceler oturup ona anlatmaya çalışsam da onun daha bebek olduğunu anlamadı kas kafa işte erkek değil mi. :) sonra uzun çabalar sonrası kızımız babasıyla da huzurlu olmaya başladı ben bir baktım komşu kadar yokum evde ben çocuk değil kendime büyü yapmisim dedim. Toplumsal bir kelimeyi alıp dallanıp budaklandirmaya gerek yok hiç biriniz de espri yaptın galiba dememissiniz hep bir ahkam. Vallahi ayiiiiip

daha 1 senelik evlisiniz 3 ayda hamile kalmışsınız hemen keşke biraz evliliğin tadını çıkarsaydınız acele acele bebeğide bağlamak için mi yaptınız ? adamı eve :) zayıflık konusuna gelınce benım kuzenımde aynı doğurdu geldi (hipertriodi var) 1 ay çinde doğum yapmamış gibi oldu inanırım yani bünye ile alakalı

Bunlar ilgisizlik değil. Sadece adam baba olmaya alışıyor. Sen 9 ay boyunca anne olmaya kendini alıstırdın o daha 14 günlük baba sen ise 9 ay 14 günlük annesin. Ahhhh ahhhh herkes bulduğunu azımsıyor galiba sen bundan şikayetçisin KK'ya yazan birçok kadında keşke cocuğuna bana sahip cıksa da ilgi göstermese de olur derdinde. Herkesin derdi sıkıntısı farklı işte

Eşim benle ilgilendiginde kızım benden uzaklaştı diye bir şey demedim ? Tamamen istediğiniz gibi okuyorsunuz işte. Eşime bende burdayım dediğimde bana doğru ilgi gösterdiğinde bu sefer kızım babasiyla eskisi gibi uyumadı babasıyla değil benimle ilgilendi eşim bu sefer kızım benimle ilgilenmiyor deyip üzüldü bende durumu eski haline getirdim bırak dedim ben ilgisiz kalayım baba kız aşk yaşasınlar. Bakın ben uzunca yazmadım kısa kestim diye saçma sapan anlaşılıp okundu olan bu. Sonuç olarak ne yazarsam yazayım okudugnuzu biliyorsunuz açıklama yapmak istedim her ne kadar plaket takilmayacagini bilsemde . Zira evimde ne yaşandığını ne olduğunu ne niyetle yazdığımı değil kendi istediğinizi anlamissiniz.
Hanımefendi yazdığınız yorumu okuduğunuza emin misiniz? Şuan alıntılayamıyorum ama “ne zamanki eşim benimle ilgilendi, kızımla arası soğudu, kızım babasıyla uyumaz , sakinleşmez oldu” bu tarz bi cümleydi. Siz yazdınız sanki biz bi yerimizden uydurmuşuz gibi millete sataşıyosunuz.
Aynı olayı yumuşatarak yine yazmışsınız “bırak dedim ben ilgisiz kalayım baba kız aşk yaşasınlar” . Normalde bi anne eşine bunu söyler mi Allah aşkına, neyini savunuyosunuz anlamadım.

Hanımefendi yazdığınız yorumu okuduğunuza emin misiniz? Şuan alıntılayamıyorum ama “ne zamanki eşim benimle ilgilendi, kızımla arası soğudu, kızım babasıyla uyumaz , sakinleşmez oldu” bu tarz bi cümleydi. Siz yazdınız sanki biz bi yerimizden uydurmuşuz gibi millete sataşıyosunuz.
Aynı olayı yumuşatarak yine yazmışsınız “bırak dedim ben ilgisiz kalayım baba kız aşk yaşasınlar” . Normalde bi anne eşine bunu söyler mi Allah aşkına, neyini savunuyosunuz anlamadım.
Neyi nasıl anlarsaniz anlayın ya. Problem bende değil kafanızda onu anladım. Sen kimsinde sana yumusaticam sözlerimi ? Doğru oku ondan sonra yaz. Okurken de betimleme senden kimse yardim istemedi yorumuma yorum yapmamı isteyen de olmadı. İyi günler !

Neyi nasıl anlarsaniz anlayın ya. Problem bende değil kafanızda onu anladım. Sen kimsinde sana yumusaticam sözlerimi ? Doğru oku ondan sonra yaz. Okurken de betimleme senden kimse yardim istemedi yorumuma yorum yapmamı isteyen de olmadı. İyi günler !
Aman hiç uğraşamicam gerçekten, bana yumuşattın anlamında değil genel anlamda yumuşattındı zaten. Bunca insan sizi yanlış anladıysa sizin yazdıklarınız yüzünden, benim kafa yapım yüzünden değil.
Kızınızı sağlıkla büyütün , iyi günler.

Allah aşkına yorumum neden bu kadar saçma bir şekilde farklı anlaşılmış anlamadım. Bolca emoji koymadım diye ve gelişi güzel yazdık diye mi ? Sanane benim evimden ve cocugumdan.
Buraya yazdığınızda başkalarının yorumlarına da açık hale gelirsiniz.
Yazdığınız şey hiç normal değildi. Erkek evladı olanlar kurtulmuş da kız çocuğu olanlar babayı onunla paylaşmak zorundalar rakipler gibi yazmışsınız ve mesajınızda da kızınıza karşı açık bir öfke hissediliyor açıkçası.

Buraya yazdığınızda başkalarının yorumlarına da açık hale gelirsiniz.
Yazdığınız şey hiç normal değildi. Erkek evladı olanlar kurtulmuş da kız çocuğu olanlar babayı onunla paylaşmak zorundalar rakipler gibi yazmışsınız ve mesajınızda da kızınıza karşı açık bir öfke hissediliyor açıkçası.
Ben kendi niyetimi biliyorum ve zannnedilen niyetle de yazmadım . Yeterince açıklama yaptım ama onuda yumusatip yazdım sanıldı kısaca bu şekilde yazanlarda kendi kalbini yoklasın. İyi günler.

Sevgi şekil degistirir yeterki gerçek samimi ilgi aşk saygı orada olsun.Bir nefeslenin duruma adapte olun gözlerinizin içine bakıp ne dediğinden çok nasıl davrandığı .Hala sol yaninizda ve hayatda destek olarak oradaysa girmeyin bu napmaliyim olayına.Bunun sonu takintidan anksiyeteye kıskançlıktan tripli kavgalara kadar uzanan çirkin bir yol.Ortada hiçbir soru işareti yok bence

Zaten henüz 14 günlük anneyim lohusayım. Ama ne biliyim sanki bu durumun önünğ almazsam hepten ilgisini kaybeder diye korkuyorum
Keske biraz evliliği, karı koca olmayı yasayıp öyle anne baba olsaydınız. 14 günlük çocuğun oldugu evde ne romantikliği?
Eşiniz bu süreci sizinle beraber yaşıyorsa tamam, anne baba olmaya odaklanın zaten. Haliniz de kalıyor demek ki şuan bunları düşünmeye. Eşinize de sürekli eskisi gibi değilsin muhabbeti yapmayın.

Lohusalığımın 14. Gününde tek derdim dikişlerimin falan iyileşmesini beklemekti heralde , çok hatırlamıyorum ama kocam umurumda değildi eminim 🤣

İlk bebeğiniz olmasıyla eşinizin kendini babalığa adapte etmeye çalışması süreçleri bunlar , gayet normal.

Annelik içgüdüsel , babalık sonradan öğrenilen bir şey

Hele bir 40 ınız çıksın , cinsellik başlasın ilgisini kazanmaya çalışmanıza gerek bile kalmaz

Ya bende sımdı dusunuyorum da ılk 40 gın kocam umrumda bıle olmamıstı aksıne sadece her lafı batıyordu falan sadece o surecte şevkat beklıyordum galıba tek derdım bebegımdı yanı kocanız 14 gunluk sız dogum yapmıssınız hemen sızden kopmaz zaten merak etmeyın

Ben kendi niyetimi biliyorum ve zannnedilen niyetle de yazmadım . Yeterince açıklama yaptım ama onuda yumusatip yazdım sanıldı kısaca bu şekilde yazanlarda kendi kalbini yoklasın. İyi günler.
Burda espri yapılmaz ne kadar açıklasan da sabit fikirleri değişmeyecek en iyi anne mode on yani ben espri yaptığınızı anladım takmayın kafaya Rabbim bana da evlat nasip etsin sizin gibi inşallah

Zaten henüz 14 günlük anneyim lohusayım. Ama ne biliyim sanki bu durumun önünğ almazsam hepten ilgisini kaybeder diye korkuyorum
Lohusa depresyonu olabilir aniden sarkan karın sürekli kanama emzirme stresi uykusuzluk

Kafanızı yormayın bu günler geçecek

Öncelikle anne olmanın tadını çıkarın

Siz dünyaya bir canlı getirdiniz kendi kanınızdan canınızdan

Bunun keyfini çıkarın

Merhaba ben 27 yaşında 1 seneyi geçmiş güzel bir evliliği olan biriyim. Eşimlebirbirimizi gerçekten çok severek evlendik. İkimizde karakter olarak çok benziyoruz zaten aynı burcuz bu yüzden de gayet eğlenceli anlayışlı romantik bir ilişkimiz ve evliliğimiz var. Ancakben yeni doğum yaptım ve artık lohusalıktan mıdır yoksa gerçekten öyle mi bilinmez danki eşimin bana karşı ilgisi azaldı. Yani ilgisi azaldı demiyim de o eski romantikliği yok gibi geliyor bana. Ben bunu hamileyken de bi ara düşünmüştüm günlerce kafama takmıştım ama sonra o düşüncem geçti hormonlarıma bağladım. Neyseama şuan yine aynı düşüncelere girdim. Bu arada doğum yaptıktan sonra kendimi salmadım aksine kilo verince güzelleştim kocam ilk günler bunu fazlasıyla dile getirdi. İşin özü ben bu adamın benim üzerime düşmesini nasıl sağlarım? Sorduğumda bana ben aynıyım sadece baba olduğum için bi ağırlık geldi ve sevgimi bölüştüm oğlumla diyo. Lütfen aklınıza yada içimi ferahlatıcak bişeyler söylemenize ihtiyacım var :KK43: ( bu arada 29 eylül doğum günü ilgisini kazanmak için doğum gününde de bişeyler yapma fikirlerine açığım)
Eşin muhtemelen seni ve kendisini iki aşık yerine anne baba kalıbına sokmuş. Psikologlar genelde bu tür durumlarda çocuğu adamın yanında emzirmemeyi vs öneriyor. Ayrıca olduğundan daha tutkulu ve istekli davranabilirsin “hot mama” gibi. Bebekle uğraşırken tabii ki çok yorgun oluyorsundur ama eşinin gözünde kendini anne rolüyle değil de cazibeli istekli bir kadın olarak göstermeye çalış. Bebeğin işlerini de onun gözünün önünde değil de başka odada yapabilirsin. Birkaç iltifat falan et baba olmanın onun erkekliğine karizmasına çok yakıştığını yatakta artık daha çok keyif aldığını falan söyle😂

X