Monotonlaşan evlilik

Bilemedim,zor bir durum. Ama madem bunca sene sikayetinizi soylediniz adam da tinlamadi keske rest cekseydiniz. Boyle yaparsan biter bu is diye. Simdi olmaz tabii,10 yil gecmis. En basinda soyleseydiniz keske
Belkide ara ara yokluyordur bu sorun beni bunaldım resmen normalde iltifati yoktur

Ama mezuniyet foto mu gördüğümde ona gosterdim ben bu kadar güzel biriyle evleneceğimi düşünmezdim dedi bı tek o geliyor aklıma iltifatsa eğer

1.55 boyum sosyal değilim olmam da mümkün değil zaten
Bundan sonra cocuklarimi okula kendim götürüp getireceğim için belki okuldaki faaliyetlere katilabilirim
Mesela ben bı kacdir deniyorum hatasız kullanmak istiyorum ara sıra stop ettirdigim halde eşim babasına yapıyor yapıyor sürme işini beceriyor diyor babasına tam destek olmasada bazı konularda bana destek ama benim istediğim canım desin seviyorum desin illa çiçek vs değil beni önemli hissettirsin
Ben demedigim sürece seviyorum demiyor ben söylediğimde bende deyip geçiyor o kadar ozlemisimki onu yüzüne de bakmıyordum mecbur kalmadıkça

Geçen gün bişey konuşuyorduk gozlerim takılı kaldı esmin gozlerinde

bence bu araba konusunun üstüne gitmelisin, araba kullanmak büyük özgürlük

bence bu araba konusunun üstüne gitmelisin, araba kullanmak büyük özgürlük
Al git diyor istediğin zaman 1.5 sene oldu ehliyet alalı hiç tereddüt çıkmadım yola
Hatta ben yokken çık mahallede dolaş yine yeter dedi ama 3 çocuğa eşim sürerken yetemiyorum ben diresiyondayken ne olur acaba

Ama büyük özgürlük olur eminim bu yıl araba bende sayılır tatil günleri hariç ben kulanacagim cunku

Hediyeleşmek,iltifat bunları bilmemek insanı geri kafalı yapmıyor bir kere.Bu biraz da karakter.Kimisi karşısındakine saat başı iltifat eder,kimisi ömründe bir kere etmez.

Neden küstünüz ? 16 gün uzun değil mi ?

Ayrıca kiloluyum demişsiniz.Sağlığınız için diyete başlasanız iyi olmaz mı ?
Ayrıca eşim kendinin her konuda geri kafalı olduğunu kendi söyler benim yakistirmam değil yani

ama canım 1 55 e 84 olmaz ya, lütfen önce sağlığın için zayıfla, çocuklarının sağlıklı bir anneye ihtiyacı var, belki eşin de yüzün güzel demekle de kalmaz, yani kendini motive etcek bişeyler bul
Belkide bu yüzden o da beni tetiklemiyordur dimi

İlk yorumlarda aşağı yukarı anlamissiniz ne yaşadıklarını benim yasitlarim cafelerde konserlerde gezerlerken ben 10 yıldır evliyim belki bu koyuyordu bana inanın bilmiyorum
Şuan okudukca ağlıyorum kırıcı yorumlar gelmedi şuan a kadar lütfen azarlayici ve kırıcı yorumlar istemiyorum

Çünkü severek isteyerek oldu herşey
Hala da seviyorum çok şeyler yaşadım sadece dertleşmek istiyorum
Canım üzülme,bir kadın demiş ya,kayınvalidem iki kalas doğurdu,yontması eltimle bana kaldı diye.Erkeklerin ince düşüneni azdır.
Halbuki işleri o kadar kolayki.2 tatlı söz etmek ne kadar zor olabilir.Eski alimlerden biri gençlere öğütlermiş.Eşini hoş tut,gönlünü yap.Böylece çocuk sövülmekten,buzağı dövülmekten,kap kacak kırılmaktan kurtulur diye:KK70:
Benim dedem ki ben çocukken vefat etti.Öyle zarif düşünceli bir adamdı ki,babaannemin gönlünü kaşla göz arasında alır,yüzünü güldürürdü.Yıllarca gurbette çalışmış.Babaannem güzel giysiler istermiş.O da yazarmış ki mektupta,canım,çiçeğim,sana her güzel şey az gelir.En iyi sana yakışır onlar.Ama ben gün doğumundan geceye kadar çalıştığım için çıkıp alamıyorum dermiş.Çatalıyla babaanneme yiyecek uzattığını,babaannemin bin bir nazla yediğini hatırlıyorum.
Ama ne babam ne de eşim öyle değiller.Ben şikayetçi de değilim.Onun bizim için çalışıp çabaladığını görüyorum ve takdir ediyorum.O da bana aynı şekilde.
Bugünde bir yere yazdım,benim eşim de odungillerdendir ama benim odunum başkasının oymalı mobilyasından kıymetlidir benim için:KK70:
Sende üzülme.Yapabildiğin kadar hayatını güzelleştir,önce kendin için.

10 sene olmuş aç değilsin açıkta değilsin
İlgi neymiş 3 çocuğun var zaman çabuk geçer
Sanki boşansan alacağın adam seni Çiçek'le bekleyecek değil ya yada dul kadınsın diye her rolü yapan karektersizlere rastlaman mümkün konu açanlar çok
Bizim erkeklerimiz ilgisiz iki iki daha 4
Dizini kır oturEn Büyük KK

10 sene olmuş aç değilsin açıkta değilsin
İlgi neymiş 3 çocuğun var zaman çabuk geçer
Sanki boşansan alacağın adam seni Çiçek'le bekleyecek değil ya yada dul kadınsın diye her rolü yapan karektersizlere rastlaman mümkün konu açanlar çok
Bizim erkeklerimiz ilgisiz iki iki daha 4
Dizini kır oturEn Büyük KK
Ben boşanmak istiyorum veya düşünüyorum gibi birşeyler söylemedim isterseniz bı daha okuyun

Bazen çocuk emzirirken düşünüyorum büyüğe dur küçüğe yapma diyorum 3. Kucağında emiyor aklıma böyle birbirini çok seven insanlar geliyor filan diyorum acaba sevmiyor mu beni
Seviyordur canım,ama 3 çocuktan seninle geçirecek boş zamanını yakalayamıyordur.Benimde 3 çocuğum var,evimize 8 yıl kesintisiz bez aldık,yani hepsinin yaşları yakındı,seni anlıyorum.Ama şimdi büyüdüler,çok rahatım,sadece okullar açılırken geriliyorum bu günlerde olduğu gibi...Sende rahatlayacaksın,biraz sabır.
Ben koşuştururken de kendimi iyi hissetmek adına,kısa kollu önü dantelli penye bluzlardan ,ve penye pantalon etek tarzı şeyler var ya,onlardan giyiyordum,saçıma güzel bir toka,iyi geliyordu.Kendine birazcık zaman ayır.Eşininde hoşuna gidecektir.

Yaşıtlarınız yeni evlenirken siz çok genç yaşta sorumluluk altına girmişsiniz.3 çocuk 10 yıl eminimki bi çok şey içinizde kalmıştır.kiloluyum demişsiniz diyet yapın zayıflayın kendinizi daha iyi hissedersiniz.eşiniz yapmıyorsa siz başlatın siz ona iyi yaklaşın keyifli zaman geçirecek planlar yapın belki ayak uydurur

Seviyordur canım,ama 3 çocuktan seninle geçirecek boş zamanını yakalayamıyordur.Benimde 3 çocuğum var,evimize 8 yıl kesintisiz bez aldık,yani hepsinin yaşları yakındı,seni anlıyorum.Ama şimdi büyüdüler,çok rahatım,sadece okullar açılırken geriliyorum bu günlerde olduğu gibi...Sende rahatlayacaksın,biraz sabır.
Ben koşuştururken de kendimi iyi hissetmek adına,kısa kollu önü dantelli penye bluzlardan ,ve penye pantalon etek tarzı şeyler var ya,onlardan giyiyordum,saçıma güzel bir toka,iyi geliyordu.Kendine birazcık zaman ayır.Eşininde hoşuna gidecektir.
Bı kere kendime bakacağım dikkatini çekeceğim diye karar vermiştim kustuk o zamanda mor bluz giydim ve boynumda incilerim vardı barıştıran sonra bana dedi ki
Aynı Öcük ile bocukteki kırıntıları isteyen cadı varya aynı ona benzemistin dedi :)

Yaşıtlarınız yeni evlenirken siz çok genç yaşta sorumluluk altına girmişsiniz.3 çocuk 10 yıl eminimki bi çok şey içinizde kalmıştır.kiloluyum demişsiniz diyet yapın zayıflayın kendinizi daha iyi hissedersiniz.eşiniz yapmıyorsa siz başlatın siz ona iyi yaklaşın keyifli zaman geçirecek planlar yapın belki ayak uydurur
Plandan kastiniz mesela ???

Okurken gözlerim doldu. Senin isteklerin normal, ben yazdıklarına bakınca eşinin de seni sevdiğini düşündüm. Ama çok genç evlenmişsiniz. O da çocuk sayılırmış. Onun da çok tecrübesi olmamış ki bu konularda. Birlikte büyümüşsünüz. Erkekler pek ince düşünemiyor, yönlendirmek gerekiyor bazen. Üç çocuk büyük sorumluluk. Boş vaktiniz bile olmuyordur, birlikte geçirebileceğiniz zaman çok kısıtlıdır. Sen evde, o işte koştururken hayat telaşesi içinde unutuluyor işte güzel şeyler. Araya kaynayıp gidiyor. Bize anlattığın gibi anlat ona da, ne kadar kırıldığını, üzüldüğünü. Yüzünü görünce anladım ne kadar özlediğimi demişsin. Bunu ona da söyle mesela. Sağlığın için de kilo ver. Bir diyetisyene git mesela, buradaki diyet gruplarına katıl. Kendine güvenin gelsin.

Okurken gözlerim doldu. Senin isteklerin normal, ben yazdıklarına bakınca eşinin de sizi sevdiğini düşündüm. Ama çok genç evlenmişsiniz. O da çocuk sayılırmış. Onun da çok tecrübesi olmamış ki bu konularda. Birlikte büyümüşsünüz. Erkekler pek ince düşünemiyor, yönlendirmek gerekiyor bazen. Üç çocuk büyük sorumluluk. Boş vaktiniz bile olmuyordur, birlikte geçirebileceğiniz zaman çok kısıtlıdır. Sen evde, o işte koştururken hayat telaşesi içinde unutuluyor işte güzel şeyler. Araya kaynayıp gidiyor. Bize anlattığın gibi anlat ona da, ne kadar kırıldığını, üzüldüğünü. Yüzünü görünce anladım ne kadar özlediğimi demişsin. Bunu ona da söyle mesela. Sağlığın için de kilo ver. Bir diyetisyene git mesela, buradaki diyet gruplarına katıl. Kendine güvenin gelsin.
Beni en iyi anlayanlardansiniz msj iniz ilginiz için tşk ler

Evlilikte iletişim cidden çok önemli. Yani adam sizin zihninizi okuyamaz ki, 10 senedir böylesiniz adam da "Demek ki memnun" diyordur. Konuşmazsanız nereden bilsin? Erkeklerle kadınların ince düşünce olayı biraz farklılık gösterebiliyor, yani sizin kırıldığınız ufak bir şey erkek için "E buna mı kırıldın ben bir şey demedim ki" olabiliyor. O yüzden eşinizle konuşun, "Canım, biliyorsun ben seni çok seviyorum sen de beni seviyorsun bundan eminim. Ama ilişkimiz çok monotonlaştı, ben senden güzel sözler duymak istiyorum ara sıra, yıldönümlerimizde doğum günlerimizde yemeğe çıkmak, karşılıklı hediyeleşmek istiyorum. Bunlar beni çok mutlu eder" derseniz daha farklı olabilir her şey. Konuşmadan adam nereden bilsin sizin isteklerinizi?

Ben boşanmak istiyorum veya düşünüyorum gibi birşeyler söylemedim isterseniz bı daha okuyun
O zaman ne istiyorsun 10 senelik kocan bu zamana kadar ilgi göstermemişte şimdi mi gösterecek üstelik üç çocuk annesisin çocuklardan sonra mecburen 3 bölünüyor sevgide saygıda
Kalan kalırsa sana aç açıkta binlerce kadın var iş yerlerinde mobinge maruz kalanından eşinin borçları yüzünden başına gelmedik eşi maddeci olan var ŞÜKÜR et dizini kır otur tek derdin bu olsun

X