Modern toplum algılarına kurban gidicem

Yok ya öyle deme, ben de 30 yıldır ev kadınıyım ama kimseye ben yatıyorum siz de yatın demedim😂 ki yıllardır sitedeyim burada çalışan kadınlar olsun, üniversite bitirmiş meslek sahibi kadınlar olsun çok şey kattılar bana, böyle bir bakış açısı da var hiç bu açıdan düşünmemiştim deyip kendimi geliştirmeme bazen beyin jimnastiği yapmama sebep olan çok yorum oldu
Çok haklısın valla, bırak senin benim gibi gariban proleterleri, Proudhon la Marxı üye yap şuraya iki haftada ikna olurlar ev kadinliginın toplumları ayakta tutan temel hak ve meslek olduğuna😂 Öyle canhıraş ve kalabalık bir sinerji 😂

gel de masa başı 8-17 çalışan memurlara anlat anlatabilirsen
Memurdan memura fark var. Büyükşehir adliyesinde hastanesinde çalış da gel 17.00 de çık göriyim. İşi bitiremezsin ki dağ olur. Ama öğretmenliğe kolay denmesine katılmıyorum. 40 tane çocuğa laf anlattığın, bi de wp de anaları babaları ile uğraştığın hiçbir iş kolay değildir.

Çok haklısın valla, bırak senin benim gibi gariban proleterleri, Proudhon la Marxı üye yap şuraya iki haftada ikna olurlar ev kadinliginın toplumları ayakta tutan temel hak ve meslek olduğuna😂 Öyle canhıraş ve kalabalık bir sinerji 😂
İçimden geçenleri laps diye söyleyeyim mi :)) insanlar hayatlarını kendi tercihlerine göre yaşar, sen çalışan kadın olmak istersin ben ev kadını, ev kadınlığını meslek olarak görmek 😵‍💫 hiçbir sosyal güvencesi olmayan, emeklilik hakkı tanınmayan, getirisinden çok götürüsü olan bir tercih.
Hayatımızla alakalı bir tercih yapıyorsak sonuçlarını da üstleneceğiz, ben ev kadını olmayı tercih ettim ama boy boy çocuklarım olsun koca da eve baksın işi ne, ben de mükemmel kocama mükemmel sunumlar yapayım demedim, aksine mutfak işlerinden hiç de zevk almıyorum yaşamak için yemek yapanlardanım + boşanma eşin hastalığı vs gibi durumlarda çalışırım diyerek kendime güvenerek bir tercih yaptım, tercihlerimi kimseye sorgulatmayacağım gibi sonuçları benim aleyhime olursa elimde mendil ağlaya ağlaya dert yanıp birileri beni üstlensin diyecek biri de değilim.

Sen ben evde oturmam, çalışmazsam kendimi yararlı görmem deyip bir tercih yaptın, sen de kararlarını kimseye sorgulatmazsın veya offf of 30 senedir çalışmaktan mahvoldum deyip var mı beni sırtlanacak biri demezsin, buradaki çoğu kadın böyle düşünüyor aslında.

Hepimizin ortak kızdığı nokta bence, kadınların kendi iradesiyle tercih yapıp pişman olunca da sunulan tüm mantıklı çözüm önerilerini de ellerinin tersiyle itmesi.

İçimden geçenleri laps diye söyleyeyim mi :)) insanlar hayatlarını kendi tercihlerine göre yaşar, sen çalışan kadın olmak istersin ben ev kadını, ev kadınlığını meslek olarak görmek 😵‍💫 hiçbir sosyal güvencesi olmayan, emeklilik hakkı tanınmayan, getirisinden çok götürüsü olan bir tercih.
Yok işte öyle değilmiş, sosyal yardım felan biliyordum da bak bu SGK detaylarını yeni öğrendim ben de 😮 yaldır yaldır çalışıp emeklilik beklemekten hukuki güncellemeleri kaçırmışım demek .Böyle yok bedellere emeklilik hakkı filan varsa bundan böyle ben de kadınların çalismamasina köküne kadar destek veriyorum yeminle, kocadan yana bı terslik olursa zaten devlet bakıyor çoluga çocuğa, sosyal yardım da yağmur gibi...Yatın kız evde, doğurun dogurabildiginiz kadar, biz ettik siz etmeyin😂 Erkekler de çalışmasın hatta, onlar insan değil mi?

Son düzenleme:
Ya ben zaten üretiyorum 3 asgari bence gayet yeterli bizim için çünkü kira da değiliz borcumuz da yok sigortam eşim iş kurduğunda ödenecek yani bebde biseyleri düşündüm tabi ki de ayrıca neden ortada kalayım yıllardır çalıştım aşçıyim belgemde var kurduğumuz isbyeri de benim üstüme olacak şimdi hava atar gibi olmak istemiyorum ama çalışmam gerekiyor gibi bir durum yok zaten benim çalıştığım para dışarıda ki yemeğe ve gunfelikciye gidiyor nerdeyse
3 asgari ücret maaş ve bir evle rica ediyorum hava atmayın yaa.
Neden ortada kalmayasınız?? Kim 20 yıl önce alınan aşçılık belgesini umursar?Deneyim olarak şey mi diyeceksiniz mutfağımda aşçılık yaptım. Hayat toz pembe değil.
Ev hanımı olma isteğinizi, yorgunluğunuzu anlıyorum ama pembe gözlüklerle soylenilenleri kulak ardı etmek mantıksız. Bu dezavantajlarını bilerek bu yola giriyor olmalısınız. Çevrenizde ki her aklı başında insan bu konuyu eleştirecek doğal olarak ama siz bu riskleri göze aldıysanız çokta umursamayacaksınız.
Son bir tavsiye 4 aylık kocaya da güvenilip iş bırakılmaz. Bari evliliğimizin oturmasını bekleseydiniz..

Yok işte öyle değilmiş, sosyal yardım felan biliyordum da bak bu SGK detaylarını yeni öğrendim ben de 😮 yaldır yaldır çalışıp emeklilik beklemekten hukuki güncellemeleri kaçırmışım demek Böyle yok bedeline emeklilik hakkı filan varsa bundan böyle ben de kadınların çalismamasina köküne kadar destek veririm valla, kocadan yana bı terslik olursa zaten devlet bakıyor çoluga çocuğa, sosyal yardım da yağmur gibi...Yatın kız evde, biz ettik siz etmeyin😂 Erkekler de çalışmasın hatta, onlar insan değil mi?
Sgk benim de tam bildiğim bir konu değil, ev kadınlarına emeklilik hakkı diyorsun galiba özür dilerim ama bana uygulaması güç ve tuhaf geliyor, kendimden örneklendirerek yazayım ki kimse üzerine alınmasın kırılmasın zira maksat kırmak değil, ben kendim tercih ettim zorlayan olmadı şimdi benim çalışmak varken prim ödeyip ev kadınlığından emekli olmam komik olur ama baskıyla zorbalıkla evde tutulan kadınlar var, anne baba evine de sığınamıyor gerçek mana da sıkışmış çaresiz kalmış, e bu kadınlar prim ödemesini nasıl yapacak da emekli olacak, eşi eline para vermiyor ki kapıdan dışarı bile çıkarmıyor, hasta olsa hastaneye gidecek taksi parası bile verilmiyor.

Bu haldeki kadın da emekli olamayacak, ki asıl belki de onun emekli olması gerekir benim gibi birinin evde yat prim öde emekli ol deyip başvurması komik olur, çalış kadın derim kendime, komşularla karşılaştığında heee ben de tekaütüm gomşuuu heee sgkdan nolcek halimiz demek için mi evden emeklilik 😂

Oluuuuurr....Ben ikna oldum şahsen 😊 Bu ülkede herşey olur allahin izniyle
Sonuç olarak ev kadınlığı gelirli bir şey değil, gideri çok bence ve kadınlar çalışmalı, bak ev kadını olduğum halde diyorum bunu:)) hele hele okumuş meslek edinmiş kadınların eş istiyor diye iş bırakmasına külliyen karşıyım, çevremde bırakanlar oldu çok kızdım ama benim kızmam neye yarar, doldurma akılla olmuyor bu işler, insanlar kendileri tecrübe ediyor aaa söyleyenler haklıymış diyor kimisi için iş işten geçmiş oluyor, kimi şansı yaver gidiyor tekrar çalışma hayatına dönme fırsatı buluyor.

Para amaç değil araçtır ama aynı zamanda da özgürlüktür, bu asgari ücret dahi olsa böyle.

Ya koca parası yemek kötü bişey değil, bi zahmet yedirsinler karilarina çocuklarına. Bı yerde okumuştum "erkeğin fıtratında mi ne vermek vardır. İsteyin alsın aldıkça hoşuna gidecektir" gibi biseydi. Yani banada fena fikir değil dedirtti. Bazı erkeklerde karısı yemezse yedirtecek yer buluyor çok okuduk buralarda.yani koca parası iyidir gurursuzluk falan gibi algilanmasin. Amma ve lakin dünyanın binbir türlü hali var çalışmak en güzeli. Bende sağlık sorunlarından işi biraktim şuan iş bulamiyorum. Ahh ahh

Her insanın kadın olsun erkek olsun cinsiyetten bağımsız olarak canı istediğinde dinlenme hakkı var bana göre. Siz zaten çalışan kadınmışsınız. Bir süre de çalışmamak istemişsiniz,en doğal hakkınız bu. Koca parası yemekle alakası yok. Yarın şartlar değişir yeniden işe başlarsınız,eşiniz dinlenmek ister bu sefer de o çıkabilir işten. Çok normal şeyler bunlar. Elaleme kulak asmayın. Siz ailenizin içinde nasıl mutluysanız öyle de yaşayın.

Yok işte öyle değilmiş, sosyal yardım felan biliyordum da bak bu SGK detaylarını yeni öğrendim ben de 😮 yaldır yaldır çalışıp emeklilik beklemekten hukuki güncellemeleri kaçırmışım demek .Böyle yok bedellere emeklilik hakkı filan varsa bundan böyle ben de kadınların çalismamasina köküne kadar destek veriyorum yeminle, kocadan yana bı terslik olursa zaten devlet bakıyor çoluga çocuğa, sosyal yardım da yağmur gibi...Yatın kız evde, doğurun dogurabildiginiz kadar, biz ettik siz etmeyin😂 Erkekler de çalışmasın hatta, onlar insan değil mi?

Ben de öyle düşünmeye başladım ya.
İsteğe bağlı öderim sigortamı.
İleride de alırım paramı
Oooh sefam

Ben de öyle düşünmeye başladım ya.
İsteğe bağlı öderim sigortamı.
İleride de alırım paramı
Oooh sefam
Sfgfddshgd SGK tamam... Sosyal yardım da alalım kız. 😂 Belediyeden 3 , valilikten 5 derken buluruz zaten şimdi aldığımız maaşı😁 işe giderken verdiğimiz yol parası, eskittiğimiz pabuç parası da cebimize kalır 💯🚀

Son düzenleme:
Sonuç olarak ev kadınlığı gelirli bir şey değil, gideri çok bence ve kadınlar çalışmalı, bak ev kadını olduğum halde diyorum bunu:)) hele hele okumuş meslek edinmiş kadınların eş istiyor diye iş bırakmasına külliyen karşıyım, çevremde bırakanlar oldu çok kızdım ama benim kızmam neye yarar, doldurma akılla olmuyor bu işler, insanlar kendileri tecrübe ediyor aaa söyleyenler haklıymış diyor kimisi için iş işten geçmiş oluyor, kimi şansı yaver gidiyor tekrar çalışma hayatına dönme fırsatı buluyor.

Para amaç değil araçtır ama aynı zamanda da özgürlüktür, bu asgari ücret dahi olsa böyle.
Öyle deme mune, evdeki muazzam emeğin değerinin görmezden gelinmesi sonucu kadınlarımızın eğitim düzeyi ne olursa olsun evde kalabilmelerı için maddi olarak devlet tarafından desteklenmesdsadgfgfd😂 Dur kız daha yeni ideoloji degistirdim, ağzım alismadi , çok zormuş ama he 😅
Ben biraz buna çalisayim bak nasıl polemiğe giriyom seninle😂😂 (Banlama sakın 🥲şaka yapiyom, polemiğe girmem ,seviyom ben seni)

Ya koca parası yemek kötü bişey değil, bi zahmet yedirsinler karilarina çocuklarına. Bı yerde okumuştum "erkeğin fıtratında mi ne vermek vardır. İsteyin alsın aldıkça hoşuna gidecektir" gibi biseydi. Yani banada fena fikir değil dedirtti. Bazı erkeklerde karısı yemezse yedirtecek yer buluyor çok okuduk buralarda.yani koca parası iyidir gurursuzluk falan gibi algilanmasin. Amma ve lakin dünyanın binbir türlü hali var çalışmak en güzeli. Bende sağlık sorunlarından işi biraktim şuan iş bulamiyorum. Ahh ahh
Hem çalışıp hem kocanın parasını yemek en güzeli.😁 Gerçi para yemek her türlü güzelde.🤩

Öyle deme mune, evdeki muazzam emeğin değerinin görmezden gelinmesi sonucu kadınlarımızın eğitim düzeyi ne olursa olsun evde kalabilmelerı için maddi olarak devlet tarafından desteklenmesdsadgfgfd😂 Dur kız daha yeni ideoloji degistirdim, ağzım alismadi , zormuş ama he 😅
Ben biraz buna çalisayim bak nasıl polemiğe giriyom seninle😂😂 (Banlama sakın 🥲seviyom ben seni)
Evde temizlik yapmadıysan çocuk bakmadıysan bir gün yap bunları hele, görürüm nasıl değişiyor ağzın da ideolojin de 😂😂 çalışanların ev işleri devlet tarafından tek tuşla idare edilmeli asdasdasd

X