Minimalist Yaşama Geçiş - realgar'ın Kişisel Gelişim Günlüğü

çok güzel bir topik. Keşke bende hayatımı düzenleyebilsem ama o kadar iradesiz bir insanım ki...Eminim 2 gün dayanabilirim en fazla...:KK43: Ama sizleri tebrik ediyorum inşaAllah hedeflediğiniz düzenli huzurlu mutlu yaşama ulaşırsınızHoppa

2 günden sonra yeniden başlarsınız. :)

Ben de hep aynı duramıyorum, kendimi de etrafımı da dağıtıyorum. Sonra en baştan. :)

Ekleme editi: teşekkürler, inşallah :)

Günlüğüme bir ek;
Diyete başladım. :)

Diyetisyen bana 'Yağ bağlamışsın' dedi resmen. :)

Bir diyet programım var artık. Onu uygulayacağım. :)

Günaydın, günlüğümde beni yalnız bırakmayan pek değerli üyeler!
:)

Ne ka güzel bir gün değil mi?
(Dışarıyı daha görmeden bunu söyledim. Zaten daha güneş doğmadı yahu!)

Günaydın, günlüğümde beni yalnız bırakmayan pek değerli üyeler!

Ne ka güzel bir gün değil mi?
(Dışarıyı daha görmeden bunu söyledim. Zaten daha güneş doğmadı yahu!)

GÜNAYDIN :)
ben de diyetteyim ama sağlıklı beslensem de azcık yiyiyorum
sırf diyet için değil, az yemenin benim için anlamı büyük; nefis terbiyesi,az uyumak,zinde olmak,zihin açıklığı,kendini iyi hissetme,irademe sahip olduğum için özgüven...yani anlamı gerçekten büyük
az yemeye başlayalı sadece 2 gün oldu ama mutluyum

GÜNAYDIN :)
ben de diyetteyim ama sağlıklı beslensem de azcık yiyiyorum
sırf diyet için değil, az yemenin benim için anlamı büyük; nefis terbiyesi,az uyumak,zinde olmak,zihin açıklığı,kendini iyi hissetme,irademe sahip olduğum için özgüven...yani anlamı gerçekten büyük
az yemeye başlayalı sadece 2 gün oldu ama mutluyum
Süpersin. :) seni tebrik ediyorum.
Diyetin ve metabolizma hızlandırmanın kuralı az ve sık yemek zaten.
Aynı zamanda bedenin açlığını bırakıp ruhun açlığını doyurmaya vakit verir.
Aslında "sadece yemek" dediğimiz şey, ne kadar çok şeyi etkiliyor hayatımızda.

117821-Starve-Your-Ego-Feed-Your-Soul.jpg

• Beğen
Reactions: K_G
Canım spor yap hem vücudun dinç olur hem çok hızlı kilo veriyorsun. Spordan çıkıp kebapçıya gidiyordum 6 kilo verdim :) şimdi de hasta oldum 1 günde 2 kilo vermişim süzüldüm diye dolaşıyorum etrafta :) eşya bakımındanda hiçbirşey atamadım :KK43: 4 lü çekmece aldım üniversite kitaplarımdan işime yaramayacakları sattım. Dağınık değilim artık :) bende durumlar böyle :) birde sanki üstümde lanet var 5 te yatsam bile 9da kalkıyorum :KK43:

Canım spor yap hem vücudun dinç olur hem çok hızlı kilo veriyorsun. Spordan çıkıp kebapçıya gidiyordum 6 kilo verdim :) şimdi de hasta oldum 1 günde 2 kilo vermişim süzüldüm diye dolaşıyorum etrafta :) eşya bakımındanda hiçbirşey atamadım :KK43: 4 lü çekmece aldım üniversite kitaplarımdan işime yaramayacakları sattım. Dağınık değilim artık :) bende durumlar böyle :) birde sanki üstümde lanet var 5 te yatsam bile 9da kalkıyorum :KK43:
Güzel adımlar bunlar. Tebrikler. :)
Etraftaki dağınıklıkları çekmecelere toplamak çok iyi bir şey gerçekten.

Hastaymışsın bak. Hasta insan uyur. :) takılma, iyileşince daha erken kalkarsın. :)

Doktorum, günde yarım saat spor yapmamı söyledi. İnternette bir video önerdi ama henüz bakamadım videoya.
Pilatese başlayacaktım ama onu da biraz erteledim şu an. O videoyla idare edeceğim.

Bu arada, geçmiş olsun.: (

O video yu benimle paylaşır mısın?

Hastaymışsın bak. Hasta insan uyur. :) takılma, iyileşince daha erken kalkarsın. :)

Doktorum, günde yarım saat spor yapmamı söyledi. İnternette bir video önerdi ama henüz bakamadım videoya.
Pilatese başlayacaktım ama onu da biraz erteledim şu an. O videoyla idare edeceğim.

• Beğen
O video yu benimle paylaşır mısın?

Doktorun bahsettiği isimde işe yarar bir video yok maalesef. Telif haklarından youtube'dan kaldırılmış olabilir. Ayrıntıları özel mesaj atıyorum.

Teşekkür ederim :) alt mide hareketi öneririm çok işe yarıyor. Ilk yaptığımda 3 gün yürüyememiştim :KK72:

• Beğen
--------------- 5 Kasım 2015 Perşembe ----------------

Uzun bir aradan sonra, merhaba!

Düşe kalka devam ediyorum hayata. Çok da yazacak bir şey yok aslında.
Olmam gerektiği gibi değilim ama umutluyum.

--------------- 5 Kasım 2015 Perşembe ----------------

Uzun bir aradan sonra, merhaba!

Düşe kalka devam ediyorum hayata. Çok da yazacak bir şey yok aslında.
Olmam gerektiği gibi değilim ama umutluyum.
Merhabalar,

Takipteyim :)
Dün konunuzu gördüm, sonra baktım bir süredir yazmamışsınız. Acaba devam eder mi diye aklımdan geçirirken bugün yazmışsınız.
İlham veriyorsunuz, devam edin bence. :)

K_G K_G minimalizm ile ilgili bildiğin evde minimalist yaşama alanı elde etmek adına kural niteliğinde şeyler var mı? Mesela düz zeminler boş olmalı kuralını çok mantıklı buldum ve sevdim,çünkü ne kadar düzenlersen düzenle üzerinde fazlalıklar olan masalar vs dağınık duruyor.

• Beğen
Merhabalar,

Takipteyim :)
Dün konunuzu gördüm, sonra baktım bir süredir yazmamışsınız. Acaba devam eder mi diye aklımdan geçirirken bugün yazmışsınız.
İlham veriyorsunuz, devam edin bence. :)

Çok teşekkür ederim.. Mutlu ettiniz. :KK52:

Devam etmeyi istiyorum, hatta buradan ayrılıp bir blog kurmak istiyorum. Ama görüldüğü üzere düzenli yazamadığım için, aklımdaki her şey uçuyor. Şu ara bunalıma girmemek için çırpındığım için, olumlu şeyleri tutamıyorum aklımda. :)

K_G K_G minimalizm ile ilgili bildiğin evde minimalist yaşama alanı elde etmek adına kural niteliğinde şeyler var mı? Mesela düz zeminler boş olmalı kuralını çok mantıklı buldum ve sevdim,çünkü ne kadar düzenlersen düzenle üzerinde fazlalıklar olan masalar vs dağınık duruyor.

Hmm.. Kural niteliğinde...
Düz zeminleri boş bırakmak gerçekten çok etkili bir yöntem. Onu yapabilmek için çok gereksiz şey atılıyor.

6 aydan fazla kullanılmayan şeyleri atmak,
Gereksiz süslerden, biblolardan vs. kaçınmak,
Her gün 10 dk'yı yaşadığın yere bakmaya (Evet, bir misafir gibi sadece bakmak.) harcamak. (Ne nerede olsa iyi olur, ne gereksiz, ne yerinde değil?)

Mantığı kavrayabilmek için;
"Bu sadece bir eşya. Sevilecek değer verilecek bir yanı yok. Onun görevi bana hizmet etmek. Ben ona hizmet etmemeliyim." şeklinde düşünmeye başlamak.

Aklıma bunlar geldi şimdilik. :)

Çok teşekkür ederim.. Mutlu ettiniz. :KK52:

Devam etmeyi istiyorum, hatta buradan ayrılıp bir blog kurmak istiyorum. Ama görüldüğü üzere düzenli yazamadığım için, aklımdaki her şey uçuyor. Şu ara bunalıma girmemek için çırpındığım için, olumlu şeyleri tutamıyorum aklımda. :)

Hmm.. Kural niteliğinde...
Düz zeminleri boş bırakmak gerçekten çok etkili bir yöntem. Onu yapabilmek için çok gereksiz şey atılıyor.

6 aydan fazla kullanılmayan şeyleri atmak,
Gereksiz süslerden, biblolardan vs. kaçınmak,
Her gün 10 dk'yı yaşadığın yere bakmaya (Evet, bir misafir gibi sadece bakmak.) harcamak. (Ne nerede olsa iyi olur, ne gereksiz, ne yerinde değil?)

Mantığı kavrayabilmek için;
"Bu sadece bir eşya. Sevilecek değer verilecek bir yanı yok. Onun görevi bana hizmet etmek. Ben ona hizmet etmemeliyim." şeklinde düşünmeye başlamak.

Aklıma bunlar geldi şimdilik. :)

Süpersin canım,okudukça motive oluyorum

• Beğen
X