Minimalist Yaşama Geçiş - realgar'ın Kişisel Gelişim Günlüğü

----------22 Kasım 2015 Pazar-----------

Günlük,
Bugün, bir şeyi, hatta aynı şeyi tekrar farkettim.
Evde kalmak bazen iyi geliyor insana.
İki gündür evden çıkmıyorum. Hı, bir şey yapıyor muyum? Yapmıyorum. Ama olsun, dışarının hengamesinden uzağım.

Dışarının hengamesinden uzağım dediğim, evin hengamesinin de tam içerisindeyim.
Şimdi hangisi daha kötü bilemedim. :)

Hani, telefon ya da bilgisayar teklemeye başladığında reset atarız/ formatlarız ya... Heh, kendi hayatımıza da aynı şeyi yapmalıyız. Bilgisayar, hala aynı bilgisayardır, kullanımı aynıdır, aynı yaştadır. Ama içindeki pürüzleri silinmiştir.
Bizim için de aynı mesele...
Ve her gece, biten günün pürüzlerini sileceğimiz; ertesi güne pürüzsüz uyanacağımız bir gecedir.

Teşekkürler :) ahh keşke olabilsem ..dünyanın en tembel,en işe yaramaz insanıyım heralde..Herşeyi kafamın içinde tüm detaylarıyla mükemmel planlayıp ,yapıp bitiriyorum ama gerçek hayatta parmağımı bile oynatamıyorum

Ben de bu dertten muzdaribim.
Bunun için, psikoloğum 'yazmamı' önerdi.
Kafandaki her şeyi kağıda dök dedi ama ben hala yazabilmiş değilim.

• Beğen
Reactions: K_G
Seninde mi içinde çalışmaya karşı bir direnç var? Sende benim gibi hiçmi çalışamıyorsun?

Çalışma derken ne tür bir çalışma?
Ders çalışmak ise eğer şöyle cevap vereyim buna:
Ders çalışacağım zaman ben de herkes gibi zorlanıyorum ama çok uzun sürmüyor bu zorlanma.
Sebebi, başarılı / başarmış kişilerin hikayelerini düşünüyorum. Çalışmadığım zamanların hissettirdiği pişmanlıklarımı düşünüyorum . Olumlu, olumsuz bir sürü düşünce.
Umarım anlatabilmişimdir.

Bir sorum var size hanımlar...

Terapistiniz/ psikogunuz, gerçekten işe yaradılar mı? Verdiğiniz paraya değdi mi?

Ne mutlu size. :)

Hayatımda yaptığım en doğru şey 2 yıl terapiydi.Resmen öncesinde yaşamıyomuşum ben yeni başlamışım yaşamaya..ailem ve cevremde aynısını söyler..insanın ruh dünyası iş seçimi,eş seçimi,davranışları,sağlığı,arkadaş çevresi kısacası tüm hayatını etkiliyor.

Ama şunu söyliyim doğru terapisti bulmak türkiyede çok zor.işini gerçekten yapan yok gibi birşey ,olanlarda ne yazik ki pahalı.6-7 terapist değiştirdim şuankini bulana kadar.ve en en önemlisi ne kadar kötü hissedersem hissediyim her hafta terapime gittim,asla duygularımdan kaçmadım,aksatmadım.kişinin kendi istemezse,dünyanın en iyi terapisti bile yardım edemez.

Burda bazen okuyorum 2 ay gitmiş bırakmış,işe yaramadı diyor. Zaten 4 seans anca tanıma süresi..konuşmuyor sadece beni dinliyor diyorlar :) tavsiye istiyorlar..zaten iyi bir terapist asla hastayı etkileyecek yorum yapmaz.hastanın dogruyu kendisinin bulmasını sağlar.keşke psikoloji insanların konuşmasından ibaret sanılmasa..bir bilim olduğunu idrak edebilsek..çünkü sandığımız şey sohbet..

Hayatımda yaptığım en doğru şey 2 yıl terapiydi.Resmen öncesinde yaşamıyomuşum ben yeni başlamışım yaşamaya..ailem ve cevremde aynısını söyler..insanın ruh dünyası iş seçimi,eş seçimi,davranışları,sağlığı,arkadaş çevresi kısacası tüm hayatını etkiliyor.

Ama şunu söyliyim doğru terapisti bulmak türkiyede çok zor.işini gerçekten yapan yok gibi birşey ,olanlarda ne yazik ki pahalı.6-7 terapist değiştirdim şuankini bulana kadar.ve en en önemlisi ne kadar kötü hissedersem hissediyim her hafta terapime gittim,asla duygularımdan kaçmadım,aksatmadım.kişinin kendi istemezse,dünyanın en iyi terapisti bile yardım edemez.

Burda bazen okuyorum 2 ay gitmiş bırakmış,işe yaramadı diyor. Zaten 4 seans anca tanıma süresi..konuşmuyor sadece beni dinliyor diyorlar :) tavsiye istiyorlar..zaten iyi bir terapist asla hastayı etkileyecek yorum yapmaz.hastanın dogruyu kendisinin bulmasını sağlar.keşke psikoloji insanların konuşmasından ibaret sanılmasa..bir bilim olduğunu idrak edebilsek..çünkü sandığımız şey sohbet..

Uzun uzun yazdığın için çok teşekkür ederim.

Evet, maalesef terapist meselesinde para büyük bir sorun.
Ben bu konuyla ilgili bir soru da soracağım. Terapistler bizi dinliyor, orası tamam. Peki ne konuşacağını, nasıl konuşacağını bilmeyen birini konuşturabiliyorlar mı?

Uzun uzun yazdığın için çok teşekkür ederim.

Evet, maalesef terapist meselesinde para büyük bir sorun.
Ben bu konuyla ilgili bir soru da soracağım. Terapistler bizi dinliyor, orası tamam. Peki ne konuşacağını, nasıl konuşacağını bilmeyen birini konuşturabiliyorlar mı?

Rica ederim canım.Evet tabiki o terapistin görevi zaten sen orasını düşünme bike..herkes ne konuşcam,nasıl açılcam diye başlıyor merak etme :) yalnız sana yorum yapıp akıl vermeye kalkan ne yapman gerektiğini söyleyen olursa ona devam etme..gerekirse 10 tane değiştir.doğruyu bulunca hayatın kurtulacak

• Beğen
Rica ederim canım.Evet tabiki o terapistin görevi zaten sen orasını düşünme bike..herkes ne konuşcam,nasıl açılcam diye başlıyor merak etme :) yalnız sana yorum yapıp akıl vermeye kalkan ne yapman gerektiğini söyleyen olursa ona devam etme..gerekirse 10 tane değiştir.doğruyu bulunca hayatın kurtulacak

Bir deneyeyim bakalım. Aslında çok da seçeneğim olmaz muhtemelen, fiyat önemli bir ölçüt olduğu için. :)
Çok teşekkür ederim. :)

----------- 27 Kasım 2015 Cuma----------

Günlük,

Evet, gece saat 2:30'da KK'dayım. Ama bu saate kadar uyumadığımdan değil. Akşam 10'da uyuyup, gece 2'de kalktığımdan. :) Şimdi ders çalışacağım.

10 ile 3 arasındaki uyku, en verimli uykudur günlük. Böyle uyuduğumda kendimi çok dinç hissediyorum.

Hadi ben derse. :)

----------- 27 Kasım 2015 Cuma----------

Günlük,

Evet, gece saat 2:30'da KK'dayım. Ama bu saate kadar uyumadığımdan değil. Akşam 10'da uyuyup, gece 2'de kalktığımdan. :) Şimdi ders çalışacağım.

10 ile 3 arasındaki uyku, en verimli uykudur günlük. Böyle uyuduğumda kendimi çok dinç hissediyorum.

Hadi ben derse. :)
ben de üniversitede böyle yapıyordum
erken yatıp gece kalkıp ders çalışıyordum
gecenin sessizliğinde diğer insanları olayları düşünmeden sadece yaptığım işe odaklanabiliyordum
tabi evlilik ve cocuktan sonra böyle bir düzen imkansız :))

• Beğen
GEÇMİŞ OLSUN ÖNEMLİ DEĞİLDİR İNŞALLAH...ACİL ŞİFALAR

Tavan yapan demir eksikliği ve düzensiz ağrılı kadın sorunları...
Çok da önemli değil yani. :)sadece vücudum çok sarsıldı.

Teşekkürler, Allah razı olsun.

ben de üniversitede böyle yapıyordum
erken yatıp gece kalkıp ders çalışıyordum
gecenin sessizliğinde diğer insanları olayları düşünmeden sadece yaptığım işe odaklanabiliyordum
tabi evlilik ve cocuktan sonra böyle bir düzen imkansız :))

Evlilik ve çocuk da o düzensizliğe değmiştir bence. :)

Şu konuyu açtığımda kötü bir halde idim.
Şu an, konuyu açtığım zamanı mumla arar oldum.

Aslında bir şey olmadı.
Kendimi toparlamaya çalışıyordum eskiden.
Toparlanamadım.
Sürekli uyuyan, derslerinden kalan, bunalım takılan biri oldum.

X