Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet ben bir kezde doğum yaptım ve bebeğim de çok büyük problemler yaşadım hep enfeksiyon geçirdi ve 5 ay yaşadı ve kaybettim ve 5 düşükle 6 kez hamile kaldım ben önce genetik araştırma yaptırdım pıhtılaşma yada bakıldı o zaman bişey yok dendi ama varmış son hamileliğim de burdaki doktorum özelde yaptıralım birde dedi ve pıhtılaşma çıktı tüm gerekenleri yaptık ama son hamileliğim hiç kalp atışı duyulamadı ve alındı ben. Onun üzerine araştırdım iki kişi önerdi bana sinan beyi ve zar zor muayene olabildim.

Bak önemli olan metionin bizde o maddeyi vücudumuza fazla almamalıyız ve sarımsak bulgur çikolata bezelye bunlarda oran çok yüksek yemememiz gerekiyo ve yemeğe katıldığında bu madde geçiyo onlara en iyisi yememek

Benim bebeğimde ve hamileliklerimde çok zorlandığım için yakınımdakiler anlayış gösteriyo benden daha çok dikkat ediyorlar heleki kayınvaldem aman yeme kızım dikkat et diye sürekli söyler bana köyden sürekli sebze gönderir çökelek yoğurt

himm senin iyi değil mi homosistein ..15 den küçük olmalı yazıyodu referans aralığı..demmki senin diğerleri yüksek çıkımıiş ya onun negatif olmasını bekliyor sinan hoca hamilelik için demi..benim antinükleer antikor ine anti parietal antikor negatif çıktı .....baklagilleri ben sevmiyorum zaten ama bulguru çok seviyorum.yeni başladım ya ben de acaba yapamıyor muyum diyorum..mesela günlük örnek beslenme de ekmek var ben ekmeği bıraktım 4 aydır yemiyorum 10 dilim de çok fazla ama diyetisyen yemen lzım dedi..yerken hesap yapmak çok zormuş..bol bol sebze yemeği yapmak lazım gali,ba..her gün et yememiz gerekiyor mu onu pek anlamadım..bir de gece yatarkn süt ve ekmek var listede onu yapmak zorunda mıyız..süt yerine yoğrt olur mu acaba...
Merhablar.doktor banada metionin diyeti verdi ama nasil yapacahimi bilmiyorum yardimci okur musunuz

Önemli olan yasaklı olanları kesinlikle yememelisin ve sınırlamalara dikkat etmelisin mesele et yediğin gün yumurta ve baklagil yememelisin veya yarım yumurta yatım köfte kadar et yiyebilirsin. Ekmek gurubuda 10 dilim hakkın var 3 kaşık pilav yersen 1 dilim ekmek hakkını kullanmış olursun

Evet inşallah hayırlısıyla sağlıklı bebeğimizin alırız kucağımıza ben sinan beye çok zor randevu aldım çokta zor muayene oldum. Sen ne yaptın muayene olabilmek için
neden zor muayene oldun? bana eski hastası verdı ısmını ,aradım aldım randevu ..dah aönce çok aradım ama telefona bakan bile olmadı..çaresiz kalmıştım artık doğru düzgün doktorum yoktu ilaç vermedi hiçbiri hamile kalınca iğbne kullanacaksın dediler sadece. ben bu sitrede çok şey öğrendim bu diyetı burdan öğrendim ..baktım iğne oldukları halde bebeği düşen çok kişi var demekki yeterli olmuyo iğne ki bu diyetı veriyolar..ben de randevu alıp gittiğimde s,nan hoca ınanamadı naısl aldın ben hasta kabul etmıyorum dedi ..allah dedım bakmıycak benı gerı çevirecek dıye çok korktum ama Allah razı olsun yardım edıcem dedi..böyle oldu benım

Bence anlayışlı bi insansa kayınvalden anlat durumunu ve ztn sebze yemeği yiyorum içinize et sarımsak katmayalım de bulgurda yiyemiyorum de bak hacca gidiyomuş kendin için dua iste sorun olmaz inşallah
anlayışlılar Allah razı olsun , idare edicez artık 1 hafta zaten.. ara öğün için alternatif buldun mu meyve dışında..

Önemli olan yasaklı olanları kesinlikle yememelisin ve sınırlamalara dikkat etmelisin mesele et yediğin gün yumurta ve baklagil yememelisin veya yarım yumurta yatım köfte kadar et yiyebilirsin. Ekmek gurubuda 10 dilim hakkın var 3 kaşık pilav yersen 1 dilim ekmek hakkını kullanmış olursun
ekmek hiç yemiyorum kı kilo alıcam korkusu var galiba 4 ay hıc yemedım 10 kilo verdım ..şimdi içim rahat etmıyor..gerçi diyetisyen ekmek ye dedi ...sen bu diyetle aynı zmaanda kılo verdın mı

Evet ben bir kezde doğum yaptım ve bebeğim de çok büyük problemler yaşadım hep enfeksiyon geçirdi ve 5 ay yaşadı ve kaybettim ve 5 düşükle 6 kez hamile kaldım ben önce genetik araştırma yaptırdım pıhtılaşma yada bakıldı o zaman bişey yok dendi ama varmış son hamileliğim de burdaki doktorum özelde yaptıralım birde dedi ve pıhtılaşma çıktı tüm gerekenleri yaptık ama son hamileliğim hiç kalp atışı duyulamadı ve alındı ben. Onun üzerine araştırdım iki kişi önerdi bana sinan beyi ve zar zor muayene olabildim.
çok üzüldüm canım benim rabbim güldürsün yüzünü bundan sonra.büyük bi sınav vermişsin...sinan hocayı Allah çıkardı karşımıza onun dedikelrini yapıp ınsallah bebek sahibi olucaz Allah ın izniyle...kanda iltihaplanma var işte o da bağışıklığı düşürüyor ben bunu anladım kendımde gördğklerimden ..mayısta bı boğaz ağrım oldu çok kötuydu ama ınanı mısın hala geçmedı ,balgam da var vücudum atmıyo hastalığı ..prednol da onun için sanırım..

Benim bebeğimde ve hamileliklerimde çok zorlandığım için yakınımdakiler anlayış gösteriyo benden daha çok dikkat ediyorlar heleki kayınvaldem aman yeme kızım dikkat et diye sürekli söyler bana köyden sürekli sebze gönderir çökelek yoğurt
peynir olarak çökelek mi yiyorsun ? hazır satılan köy peynırı alıyorum bende inşallah doğru yapıyorumdur...ustaya söyledım az önce haber edecek bana sarımsak kullnamıyomuş neyseki

Teşekkür ederim cnm ben beyaz peynir alıyorum hazır bazen köy peyniri geliyor köyden çökelek çok sevmem ama börekle kullanıyorum.

Şişli kolan hastanesi fethiye hanim
size liste vermediler mı ne yıyıp ne yemeyeceğiniz konsuunda? aşağı yukarı konuşmalarda yazıyo canım yasaklar onun dışında kuruyemişler , balık, bulgur sarımsak , bezelye , ç,kolata , sucuk salam sosis pastırma ve sakatetler yasak

Hadi bakalım alışınca zor değil ya ben öyle çok kalmıyorum ama ben gitmeden ztn 7- 8 kg vermiştim sinan beye sonrasında 72 ile başladım şimdi 64 kg mım bende verdim ama ben daha çok ramazanda verdim sonrasında bünyem alıştı herhalde pek veremedim biraz spor yapmam lzm doktora gitmeden 60 kg altına ineyim. Ara öğün de meyve evet ayran yapıyorum ama ben pek liste şeklinde yapmadığım için aramıyorum ara öğünü evde ne varsa o # serrasev

size liste vermediler mı ne yıyıp ne yemeyeceğiniz konsuunda? aşağı yukarı konuşmalarda yazıyo canım yasaklar onun dışında kuruyemişler , balık, bulgur sarımsak , bezelye , ç,kolata , sucuk salam sosis pastırma ve sakatetler yasak
Hayır sadece internette yazıyor dedi. Ama tam bir liste bulamadim nasil yapacagima dair sizde liste varsa paylaşırmışsınız

benim normal dietıme kuruyemiş vardı tok tutuyodu baya şi,mdi onun yerini meyve aldı meyve de çok şekerli kilo vermem durdu..tek değerlerimiz normale dönsün de ...spor da yapılmıyo ki havalar çok sıcak bu ara...ben de liste yapmıyorum ama sabah 9 akşam 6 benım mesai saatim o yüzden akşama doğru çok acıkıyorum ...salatalık falan getıreyım bari bundan sonra..yaşın kaç canım bu arada ben 29 yaşındayım..

X