Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar ben 5 düşük yaptım. Hacettepeden sinan beye gittim ve heterezigot pıhtılaşma bozukluğum var. Metionin diyeti verdi aspirin prednol bemiks folbiol verdi kasıma kadar böyle hadi destek olalım varmı benim gibi
MERHABA SONUC ALABILDINIZ MI DIYETTEN ? BENDE SENLE AYNI DURUMDAYIM. MERAK ETTIM

selam kızlar herkese :)
kızlar metioninden fakir diyet nedir?
uygulayan varsa yardımcı olur mu bana acaba

Merhaba arkadaşlar. Bende de iki gen de pihtilasma vardı. Ve 3 kayıp. Hatta diyeti bende uyguladım yazmıştım. Ben bu kez 4. Ye hamileyim ama betahcg iki katına çıkmıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Artık 5. Ye kısmet diyorum ama çok yoruldum bu durumda. Ben gibi olup sağlıklı doğum yapan var mı acaba

Merhaba arkadaşlar. Bende de iki gen de pihtilasma vardı. Ve 3 kayıp. Hatta diyeti bende uyguladım yazmıştım. Ben bu kez 4. Ye hamileyim ama betahcg iki katına çıkmıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Artık 5. Ye kısmet diyorum ama çok yoruldum bu durumda. Ben gibi olup sağlıklı doğum yapan var mı acaba
Hangi genlerin de pıhtılaşma vardı canım

Sinan hocaya mi gidiyorsun? Bhcg ikiye katlanmamasina doktorun ne dedi ? Bende diyet uyguladim kan pihtilasmasi var dedi.HAmile kalinca igneye baslayacaksin dedi. Bakalim sonuc alabilecekmiyim merak ediyorum

Diyeti 1 sene yaptıktan sonra gebeliğe izin çıktı ve Allahıma şükür:nazar::nazar::nazar: şu an gebeyim. Diyete hala devam ediyorum.
Merhaba canım. Daha önce düşük mü yaptın da diyeti uyguladın. Benim bu 4. Kayıp olacak değerler düzgün gitmiyor. Benimde mthfr fktor5 heterzgot.yardımcı olur musun

Yaşadığınız zorlukları o kadar iyi biliyorum ki. Ben de 1 yıldan fazla süredir Sinan hocanın hastasıydım. Diyete harfiyen uyup kilo vermeme homısisteini düşürmeme rağmen izin vermezdi, her kontrolde başka bi değeri uygun bulmazdı. Ben de artık pes edip hekim değiştirdim. Şimdi hibor 3500 ve coraspin kullanıyorum. Heryerim mosmor. Prednol kullanıyorum çok uzun süredir Uzun süreli kullanmamak lazımmış, endokrin e yönlendirdi ayrıntılıyı yapan doktorum, yarıma indirdiler takip edilecekmiş. Şimdiki doktorum diyete gerek yok dese de hala tereddütte kalıyorum bişeyler yerken, o kadar beynime işlemiş diyet. Hamile olduğum için proteini artırdım, yemezsem eşim ailem çok kızıyor çünkü. Hamilelikte o diyeti uygulamak çok zor Allah kolaylıklar versin size. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi. Bu sıkıntıyı çeken tüm anne adayları dualarımdasınız...
Canım diyeti bırakmışsın durumun nasıl oldu bilgilendirir misin. Diyete bende uymuyorum uzun zamandır etli falan yiyorum 4. Kez hamile kaldım o da düzgün ilerlemiyor. Diyetsz hamilelik devam ediyor mu

Kızlar kan pıhtı sorunun var iğne ve coraspirin kullanıyorum.
Homosisteinim 21.6
8+3 hamileyim.
Geçen hafta bı hafta oluyor bunları öğreneli.
Neyse kan sulandiricis iğne+ coraspirin+B12+folik asit kullanıyorum.
Metioninden fakir diyet dediler.
Ben bu diyeti yaparsam bebek nasıl gelişecek.
Benim gibi olan arkadaşlardan hamileliklerinde nasıl beslendikleri bilgi verirlerse çok sevinirim.
Canım Homosistein in yüksek çıkmış da hamileliğin devam ediyor mu nasıl geçiyor merak ettim. Düşüklerimin sebebi homosistein mi :-(

Sinan hocaya mi gidiyorsun? Bhcg ikiye katlanmamasina doktorun ne dedi ? Bende diyet uyguladim kan pihtilasmasi var dedi.HAmile kalinca igneye baslayacaksin dedi. Bakalim sonuc alabilecekmiyim merak ediyorum
Sinan hoca ya gitmiyorum canım. Buradan tanıyıp takip ediyorum. Bilmiyorum doktorlar da bir açıklama yapmıyor. Şaşırdım kaldım bende. Bir değil iki değil 4 yani

Canım diyeti bırakmışsın durumun nasıl oldu bilgilendirir misin. Diyete bende uymuyorum uzun zamandır etli falan yiyorum 4. Kez hamile kaldım o da düzgün ilerlemiyor. Diyetsz hamilelik devam ediyor mu
Canım ben 4 hafta önce sağlıkla oğlumu kucağıma aldım çok şükür. Diyet yapmadım hamilelikte coraspin ve hibor 3500 iğne yaptım. Sadece diyet ve homosistein için bekliyorsan bi başka hekimin daha görüşünü al bence, boş boş beklemek çok zor biliyorum, benim 1,5 yılım geçti o şekilde malesef. En kısa zamanda bebeğine kavuş

evet canım sadece bir tanesi 9. Haftaya kadar ilerledi. Onun da kalbi durdu. Homosistein yüksek olunca mı oluyor acaba. İğne yi de 0,6 kullandım bu kez yine çare olmadı
Kalp durması çok farklı diye biliyorum.
Kalp durması olunca kromozonlarınıza bakıldımı eşinizin ve sizin.
Homosistein yüksek die illa bebek zarar görecek diye konu yok. Olabilir ya da olmayabilir. Zaten hamilelikte protein diyeti uygulatıyorlar, ekstra B12+folik asit+ c vitamini kullandırılır. Bunlarda damarlar için yararlı ve sertliği önleyip homosisteinin düşürüyor.
Hiç fazla kafaya takmayın inanın Allah ol emrini verdikten sonra hiç bir sorun engel olamaz.

Kalp durması çok farklı diye biliyorum.
Kalp durması olunca kromozonlarınıza bakıldımı eşinizin ve sizin.
Homosistein yüksek die illa bebek zarar görecek diye konu yok. Olabilir ya da olmayabilir. Zaten hamilelikte protein diyeti uygulatıyorlar, ekstra B12+folik asit+ c vitamini kullandırılır. Bunlarda damarlar için yararlı ve sertliği önleyip homosisteinin düşürüyor.
Hiç fazla kafaya takmayın inanın Allah ol emrini verdikten sonra hiç bir sorun engel olamaz.
Kromozomlara bakıldı canım. Bebek genetiğe gitti. Bir sıkıntı çıkmadı. Eşimle benim kromozomlarda normal çıktı

size liste vermediler mı ne yıyıp ne yemeyeceğiniz konsuunda? aşağı yukarı konuşmalarda yazıyo canım yasaklar onun dışında kuruyemişler , balık, bulgur sarımsak , bezelye , ç,kolata , sucuk salam sosis pastırma ve sakatetler yasak
merhabalar bende 3 kez düşük yaşadım araştırma yapıldı.pıhtılaşma heterezigot var dediler 3. de 0.4 lük igne vuruldum kalp atişı duyuldu 10. hafta da gittiğimde doktor kalbi durmuş dedi şimdi yazılanları okuduğumda bu diyetten haberim oldu işe yaradımı arkadaşlar olmadı ankaraya gitmek istiyorum.bu listedeki diyet tüm hamileliktemi uygulanıyor tam yazılanları okuyamadım arkadaş sagolsun atmış ama

merhabalar bende 3 kez düşük yaşadım araştırma yapıldı.pıhtılaşma heterezigot var dediler 3. de 0.4 lük igne vuruldum kalp atişı duyuldu 10. hafta da gittiğimde doktor kalbi durmuş dedi şimdi yazılanları okuduğumda bu diyetten haberim oldu işe yaradımı arkadaşlar olmadı ankaraya gitmek istiyorum.bu listedeki diyet tüm hamileliktemi uygulanıyor tam yazılanları okuyamadım arkadaş sagolsun atmış ama

Merhaba canım.basın sağolsun.Bu diyet her zaman uygulamamiz gereken diyet.Kızlar ayrıca b vitamini ve folik asitin aktif hali yani metil kobalamin ve metilfolat halini Kullanmamız lazimmis.normal halleri yaramazmis biseye bizlerde.osende m2tablet araştırın.ben onu kullanıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Bende de iki gen de pihtilasma vardı. Ve 3 kayıp. Hatta diyeti bende uyguladım yazmıştım. Ben bu kez 4. Ye hamileyim ama betahcg iki katına çıkmıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Artık 5. Ye kısmet diyorum ama çok yoruldum bu durumda. Ben gibi olup sağlıklı doğum yapan var mı acaba[/QUOTE

Ben varım canım. Çok şükür oğlum 2.5 aylık ve sağlıklı. Allah isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı bir evlat versin.
Benim durumumun ne olduğunu bu başlık altında önceki mesajlarimdan okuyabilirsiniz.

Sinan hoca dogum sonrasi son kontrolde diyetin yasam tarzim olması gerektiğini metil folat ve c vitaminini ömür boyu kullanmam gerektigini söyledi. 22 aylik diyetten sonra vücudum alışmış , yasaklı seyleri yedigimde rahatsiz oluyorum gercekten de. Emzirdigim için sutumden bebegime gaz olmasın diye pek de yememeye çalışıyorum. Ama hamilelik ve öncesi gibi sıkı sıkı yapmıyorum orası bir gerçek...
Bayanlar, diyet ve kan sulandırıcı iğne folik asit ve c vitamini kullanımı gercekten işin kolay kısmı.
Hayır kolay değil ama bizim elimizde. Bebeğiniz dünyaya gelince bebekle ilgili konularda emzirmesi reflüsü ateşi gazı aşısı vs.vs. kontrol sizden çıkıyor.
Demek istedigim şey şu: bu başlangıcın anne adaylarını disipline eden ve bir nevi annelige hazirlayan psikolojik bir yanı da var sanki... Uykulara doyamayan ben diyetle beraber sabah 7de kalkar olmuştum. Şimdi 1.5 saatte bir emzirmeye kalkıyorum mesela....
Doktorunuza güvenin, güzel günler sizi bekler.
Allahım hepinize gönlünüze göre versin . Bunu cani yürekten ve gözlerim dolu dolu yazıyorum. Hekimden değil cekenden sor demişler ya, ben çektim ama ÇOK ŞÜKÜR simdi bebeğim yanımda . Size de bu guveni inancı aşılamak isterim. Ben de Sinan hocanin hastasi olup da dogum yapan var mi diye az aramamıştım... Var kardeslerim var hem de cok var. Allah hepimize şifa versin. Doğuma girerken sedyede dua ettim ki o dualar kabul olurmuş diye... Gereğini yapın ve Allaha teslim olun, evelallah hepinizin sevimli bebişleri olacak. Dert tasa değilmiş açlık igne acısı diyeceksiniz.

X