Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet gercekten ilaçları içmeyince değer hemen düşüyor. Kandan çok daha etkilidir muhakkak. İyi ki yapmışsınız hamileliğinizde sıkıntı yaşamamıssınız
Hamileliğimde kesinlikle yapmadım ve folbiol de kesinlikle kullanmadım.
B12 yi hap 1000 mgc, Folik asiti de 400 mcg kullandım. Yani normal rahatsız olmayan insan dozunda kullandım.
B12 ve folik asit fazlalığı otizm riskini arttırıyor.
Folik asit depolarım doluydu, B12 değerini de perinatoloji doktorunun kanda kaç olması gerektiğini söyledi o miktarın üzerine çıkmadım.
Kendi rahatsızlığımı bilmeden onca sene yaşadım, fakat bebeğimi riske atacak bı şey asla yapmak istemedim.
Bu benim kararımdı.
Kanıma her ay hamile iken baktirdigim için hapın ne kadar günlük kurtarıcı olduğunu gördüm. İcmedigimde anında düşüyordu değerler.
Hatta ben perinatoloji doktoruna otizm konusunu söylediğimde sizin gibi hastalara bu dozu vermek zorundayim dedi. Risk için olmaz demedi.
Düşündüm taşındım ben kendim bu kararı aldım.
Sizler benden daha sanslisiniz ben bu rahatsızlıklarimi bilmeden gebe kaldım hamile iken öğrendim. Bilen kişi B12 ve folik asit depolarını bilir ona göre devam eder doza.
Ayrıca vücudu folik asit üretemeyen bir kadın hamileginde rahim boyu kısalığı yaşar ve erken doğum hatta çok çok erken doğum riski yaşar. Bı çok kadında bu sorununu bilmeden hamile kalıp düşükler yaşıyor.
Ben bilmeden folik asit 2 sene kullandım. Depolarım dolu olduğu halde ileri sorunlu bı hamilelik geçirdim.
Rabbim annelik yolunda mücadele veren bizim gibi bu rahatsızlığı olan herkesin kucaklarını hayırlı evlatlarla doldursun inşallah.

Ben de tüm değerlerim düştü ANA degerimde sınırda pozitif çıktı alerji ilaçlarımı içmediğimden içerim izin verir diye düşündüm ama maalesef izin vermedi. Siz hamilesiniz sanırım hayırlı olsun. İzin verince hemen mi hamile kaldınız?Bu diyet yumurta kalitemizi de artıyor galiba genelde hoca izin verince hemen hamile kalmışlar
Kullandığımız coraspin yumurtalık etrafında kan dolaşımını arttırdığı ve folik asit de yumurta kalitesini arttırdığı için daha çabuk gebe kalınabiliyor zaten mthfr 677 yumurta kalitesini de çok etkiliyormuş benim ikinci düşüğüm trizomi 18 çıkmıştı

Hamileliğimde kesinlikle yapmadım ve folbiol de kesinlikle kullanmadım.
B12 yi hap 1000 mgc, Folik asiti de 400 mcg kullandım. Yani normal rahatsız olmayan insan dozunda kullandım.
B12 ve folik asit fazlalığı otizm riskini arttırıyor.
Folik asit depolarım doluydu, B12 değerini de perinatoloji doktorunun kanda kaç olması gerektiğini söyledi o miktarın üzerine çıkmadım.
Kendi rahatsızlığımı bilmeden onca sene yaşadım, fakat bebeğimi riske atacak bı şey asla yapmak istemedim.
Bu benim kararımdı.
Kanıma her ay hamile iken baktirdigim için hapın ne kadar günlük kurtarıcı olduğunu gördüm. İcmedigimde anında düşüyordu değerler.
Hatta ben perinatoloji doktoruna otizm konusunu söylediğimde sizin gibi hastalara bu dozu vermek zorundayim dedi. Risk için olmaz demedi.
Düşündüm taşındım ben kendim bu kararı aldım.
Sizler benden daha sanslisiniz ben bu rahatsızlıklarimi bilmeden gebe kaldım hamile iken öğrendim. Bilen kişi B12 ve folik asit depolarını bilir ona göre devam eder doza.
Ayrıca vücudu folik asit üretemeyen bir kadın hamileginde rahim boyu kısalığı yaşar ve erken doğum hatta çok çok erken doğum riski yaşar. Bı çok kadında bu sorununu bilmeden hamile kalıp düşükler yaşıyor.
Ben bilmeden folik asit 2 sene kullandım. Depolarım dolu olduğu halde ileri sorunlu bı hamilelik geçirdim.
Rabbim annelik yolunda mücadele veren bizim gibi bu rahatsızlığı olan herkesin kucaklarını hayırlı evlatlarla doldursun inşallah.
Otizm riskini ilk defa duydum ben. Hatta fazlası depolanmayıp idrarla dışarı atılıyor diye biliyordum

Bende bilmiyordum öğrendiğimde çok şaşırmıştım.
İnternetten de baya araştırdım.
Perinatoloji doktoru da bu cevabı verince kendimi riske atıp bebeğimi atmadım.
Bu riski ben de okumuştum. Normal kadın doğumcular gebelikten 3 ay önce her gün folik asite başlatıyorlar. Oysa sinan hoca belirli günler veriyor folik asiti her gün vermiyor

Bu riski ben de okumuştum. Normal kadın doğumcular gebelikten 3 ay önce her gün folik asite başlatıyorlar. Oysa sinan hoca belirli günler veriyor folik asiti her gün vermiyor
Ben 400 mgc folik asitten bahsetmiyorum.
400 mgc folik asiti ben hamile olmadan önce de kullandım. Hamileliğimde de.
Ben bahsettiğim 5 mg folbiol folik asit.
Miktarı çok çok çok fazla.
Ben folbiol içmedim hamileliğimde.
Hamilelik vitamini içinde 400 mgc var zaten.
Bana perinatoloji doktoru folbiol de verdi.
Ben folbiolu içmedim.
Emzirirken de içmedim.
Şimdi içiyorum haftada 3 gün.

Ben 400 mgc folik asitten bahsetmiyorum.
400 mgc folik asiti ben hamile olmadan önce de kullandım. Hamileliğimde de.
Ben bahsettiğim 5 mg folbiol folik asit.
Miktarı çok çok çok fazla.
Ben folbiol içmedim hamileliğimde.
Hamilelik vitamini içinde 400 mgc var zaten.
Bana perinatoloji doktoru folbiol de verdi.
Ben folbiolu içmedim.
Emzirirken de içmedim.
Şimdi içiyorum haftada 3 gün.
Bazı arkadaşlar a drları folbiolu hergün kullanmasını söylemiş ben bu faktörü bilmiyordum hatta folik asiti neden az kullandırıyor Sinan hoca diye düşünüyordum

Bazı arkadaşlar a drları folbiolu hergün kullanmasını söylemiş ben bu faktörü bilmiyordum hatta folik asiti neden az kullandırıyor Sinan hoca diye düşünüyordum
Folbiol içmemiz gerekiyor zaten.
Homosisteini B12 ve folik asit düşürüyor.
Ben bebeğe risk faktörü olmasın diye içmedim.
Sizin bu bahsettiğiniz doktor gerekli gördüğü kişilere folbiol veriyormus ama.
mutlaka değerlere bakıp ona göre miktar belirliyordur.

Yaa benim 12,5 ben de 2 düşük yaptım Sinan hocayı önerdiler şimdi karyotip analiz yaptırıyoruz onun sonucunu alıp Sinan hocaya ulaşmaya çalışacağım nasıl olacak bilmiyorum keşke özel muayenehanesi olmaydı da parasını verip gitseydik
Homosistein i düşürdünüz mu hamilelik var mı

Kullandığımız coraspin yumurtalık etrafında kan dolaşımını arttırdığı ve folik asit de yumurta kalitesini arttırdığı için daha çabuk gebe kalınabiliyor zaten mthfr 677 yumurta kalitesini de çok etkiliyormuş benim ikinci düşüğüm trizomi 18 çıkmıştı
Merhabalar özelden atabildim mi bilemiyorum ondan burdan yazıyım dedim. Sinan hoca hamilelikte kaçlık cleaxen kullandırtıyor? Coraspirnin mg yine 100 lük mü? Neler kullandırıyor size hamilelikte farklı bir sey var mı?

Merhabalar özelden atabildim mi bilemiyorum ondan burdan yazıyım dedim. Sinan hoca hamilelikte kaçlık cleaxen kullandırtıyor? Coraspirnin mg yine 100 lük mü? Neler kullandırıyor size hamilelikte farklı bir sey var mı?
Clexane 0,2 ilk kullandırıyor hoca evet coraspin 100mg bemiks c yi hergün folbiol u pazartesi cuma olarak ayarladı benim mthfr genim heterezigot herkesin ihtiyacına göre ayarlıyor hoca benim ilk haftalar kese etrafında kanamam vardı coraspin i bıraktırdı kanama normalleşince tekrar başladı hoca

Merhabalar Sinan hoca gebeliğe izin verdiğinde c3 ünüz normal değerden düşük müydü? Benim c4 üm bu diyetle düştü. 20 iken 15,5 gibi bir değere düştü kortizon yükseltir sanıyordum ama 15,6 olmuş sanırım pek katkısı yok. En düşük deger 16 olmalı gerci ama hoca her seyi dört dörtlük istiyor. C4 neden düşer pek bilgi bulamadım proteini çok kıstıgımdan olabilir mi?

21.haftada aynı şekilde 3 kez sonuçlanan düşük ....sinan hocayla 8 aydır diyet ve ilaç tedavisi kan pıhtılaşması sorunu homositein 3 er ay arayla 15.1-12.4.-15.2 en son testte 15.2 ve kasımda tekrar tahlil...arkadaşlar bu hastalık günübirlik hastalık aniden düşüp çıkan bişey diye biliyorum diyelim düştü değerlerim izin verdi doktor hamile kalınca bu değer diyete ve ilaçlara rağmen yükselirse düşük olur mu devam ederse erken doğum riski ne kadardır?

Canım 32+0 dayım şu an. Aynı ilac ve diyetin yanında kendi hastalıklarımin da ilaçlarını kullaniyorum. 8 Mart 2017den beri de (hamilelikten 9 ay oncesinden beri) diyetimi sıkı sıkı yapıyorum.
İnan bebeğimin kemik gelisimi 2 hafta önde gidiyor. Kilosu da 6 gün önde.
Ye ye iki canlısın sen şunu da ye bunu da ye zırvaliklarina inanma.
Diyete rağmen 10 kilo aldım simdiden ki daha 8 haftam var. (Sağlık ocagı hızlı ve çok almışsınız dedi düsün).
Yiyemediğin besinden almadığın her şeyi vitamin, demir, folik asit, magnezyum tablet olarak alacaksın zaten. Ve hatta tablet olarak aldigin için kana daha hızlı karışacak.
Asla bebek nasıl gelişecek diye aklına şüphe düşmesine izin verme.
Günlük süt ve yogurdunu asla atlama derim. 20. haftanda süt içince bebeginin nasıl hareketlendigini gorunce sen de şaşacaksın. Ve muz. Günde orta boy bir muz da boyunu uzatıyor.
Allah tamamina erdirsin. Kimseye kulak asma, doktorunu dinle. Gercekten bir bildikleri var.

21.haftada aynı şekilde 3 kez sonuçlanan düşük ....sinan hocayla 8 aydır diyet ve ilaç tedavisi kan pıhtılaşması sorunu homositein 3 er ay arayla 15.1-12.4.-15.2 en son testte 15.2 ve kasımda tekrar tahlil...arkadaşlar bu hastalık günübirlik hastalık aniden düşüp çıkan bişey diye biliyorum diyelim düştü değerlerim izin verdi doktor hamile kalınca bu değer diyete ve ilaçlara rağmen yükselirse düşük olur mu devam ederse erken doğum riski ne kadardır?
Sizin homosistein seviyeniz benim degerlerimin yanında çok çok iyi.
22 homosistein seviyesi ile hamilelik geçirdim.
İstediğimi yedim içtim.( Dikkat ettim hamilelikte ben yemeğe dayanamaz hale geldim, aslında çok mıymıntıyım yemek konusunda yemekle aram yoktur)
Metiyoninden fakir diğer adıyla ölüm diyetini yapmadım.
B12 ve folik asit aldığımızda sentez problemi ortadan kalkıyor zaten, homosistein düşüyor. Protein parçalandığı için.
Ben çok çok zor bı hamilelik geçirdim ama bu homosistein ile ilgili değildi.
17 gün erken doğum diğer sorunlarından dolayı yaptım. Zaten doğumdan sonra ameliyata alındım. Büyük ve zor bi ameliyattı.
Sakın moralinizi bozmayın, benim 4 genim sorunlu 3 hetero 1 homozigot um.
Düşük sadece homosistein ile bağlantılı değil, hamilelikte ben hastalıklarımı öğrendim. Bana detaylı testler yapıldı düşüğe neden olan kanda değerler varmış onlara da bakılmıştı. O değerler negatif çıkınca doktor bı çok iyi demişti.
Allah'ın izniyle inanıyorum, mucizenizi kucağınıza tez vakitte alacaksınız.🙏

Sizin homosistein seviyeniz benim degerlerimin yanında çok çok iyi.
22 homosistein seviyesi ile hamilelik geçirdim.
İstediğimi yedim içtim.( Dikkat ettim hamilelikte ben yemeğe dayanamaz hale geldim, aslında çok mıymıntıyım yemek konusunda yemekle aram yoktur)
Metiyoninden fakir diğer adıyla ölüm diyetini yapmadım.
B12 ve folik asit aldığımızda sentez problemi ortadan kalkıyor zaten, homosistein düşüyor. Protein parçalandığı için.
Ben çok çok zor bı hamilelik geçirdim ama bu homosistein ile ilgili değildi.
17 gün erken doğum diğer sorunlarından dolayı yaptım. Zaten doğumdan sonra ameliyata alındım. Büyük ve zor bi ameliyattı.
Sakın moralinizi bozmayın, benim 4 genim sorunlu 3 hetero 1 homozigot um.
Düşük sadece homosistein ile bağlantılı değil, hamilelikte ben hastalıklarımı öğrendim. Bana detaylı testler yapıldı düşüğe neden olan kanda değerler varmış onlara da bakılmıştı. O değerler negatif çıkınca doktor bı çok iyi demişti.
Allah'ın izniyle inanıyorum, mucizenizi kucağınıza tez vakitte alacaksınız.🙏

X