Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hocanın söylediği dozdanda çıkmak istemiyorum ama çile olmaya başladı artık[/QUOT
sen bilriisin karar sen biraz cesaret lazım ben 4 ay dediğinden çıkmadım baktım olmuyo bi arkadaş dediğim şekilde düşürmüş deneyeyim dedim sonuçta vitamin hepsi..1 ayda 14 ten 8 e düştü..sinan hocayı da bıraktım :)

mtfr geni folik asit ve b12 eksikliği yapıyo ..bize her gün lazım folik asit ve b12 ..yiyeceklerden alamıyoruz vücut hazır formda kabul ediyo o da hap...inşallah atlatırsın bu süreci Allah yardımcısı olsun herkesin
Siz hangi ilaçları nasıl aldınız peki yardımcı olur musunuz bana hangi Dr a devam ettiniz

O kadar dikkat etmeme rağmen nasıl düşmez ama ya :KK43:
Ben diyet yapmazken 9.2 idi spora basladim diyet yaptim bu arada sigaraya basladim biraz iştahïm kapansin diye bir ayda 11.7 olmus napcam bilmiyorum duşer sanarken çıktı ... tek olumlu şeyse b12 vs diger degerlerim normale gelmiş olması... sigara bu kadar farkettirir mi şaşïrdïm ...

Kızlar kan pıhtı sorunun var iğne ve coraspirin kullanıyorum.
Homosisteinim 21.6
8+3 hamileyim.
Geçen hafta bı hafta oluyor bunları öğreneli.
Neyse kan sulandiricis iğne+ coraspirin+B12+folik asit kullanıyorum.
Metioninden fakir diyet dediler.
Ben bu diyeti yaparsam bebek nasıl gelişecek.
Benim gibi olan arkadaşlardan hamileliklerinde nasıl beslendikleri bilgi verirlerse çok sevinirim.

Kızlar kan pıhtı sorunun var iğne ve coraspirin kullanıyorum.
Homosisteinim 21.6
8+3 hamileyim.
Geçen hafta bı hafta oluyor bunları öğreneli.
Neyse kan sulandiricis iğne+ coraspirin+B12+folik asit kullanıyorum.
Metioninden fakir diyet dediler.
Ben bu diyeti yaparsam bebek nasıl gelişecek.
Benim gibi olan arkadaşlardan hamileliklerinde nasıl beslendikleri bilgi verirlerse çok sevinirim.
Canım 32+0 dayım şu an. Aynı ilac ve diyetin yanında kendi hastalıklarımin da ilaçlarını kullaniyorum. 8 Mart 2017den beri de (hamilelikten 9 ay oncesinden beri) diyetimi sıkı sıkı yapıyorum.
İnan bebeğimin kemik gelisimi 2 hafta önde gidiyor. Kilosu da 6 gün önde.
Ye ye iki canlısın sen şunu da ye bunu da ye zırvaliklarina inanma.
Diyete rağmen 10 kilo aldım simdiden ki daha 8 haftam var. (Sağlık ocagı hızlı ve çok almışsınız dedi düsün).
Yiyemediğin besinden almadığın her şeyi vitamin, demir, folik asit, magnezyum tablet olarak alacaksın zaten. Ve hatta tablet olarak aldigin için kana daha hızlı karışacak.
Asla bebek nasıl gelişecek diye aklına şüphe düşmesine izin verme.
Günlük süt ve yogurdunu asla atlama derim. 20. haftanda süt içince bebeginin nasıl hareketlendigini gorunce sen de şaşacaksın. Ve muz. Günde orta boy bir muz da boyunu uzatıyor.
Allah tamamina erdirsin. Kimseye kulak asma, doktorunu dinle. Gercekten bir bildikleri var.

Canım 32+0 dayım şu an. Aynı ilac ve diyetin yanında kendi hastalıklarımin da ilaçlarını kullaniyorum. 8 Mart 2017den beri de (hamilelikten 9 ay oncesinden beri) diyetimi sıkı sıkı yapıyorum.
İnan bebeğimin kemik gelisimi 2 hafta önde gidiyor. Kilosu da 6 gün önde.
Ye ye iki canlısın sen şunu da ye bunu da ye zırvaliklarina inanma.
Diyete rağmen 10 kilo aldım simdiden ki daha 8 haftam var. (Sağlık ocagı hızlı ve çok almışsınız dedi düsün).
Yiyemediğin besinden almadığın her şeyi vitamin, demir, folik asit, magnezyum tablet olarak alacaksın zaten. Ve hatta tablet olarak aldigin için kana daha hızlı karışacak.
Asla bebek nasıl gelişecek diye aklına şüphe düşmesine izin verme.
Günlük süt ve yogurdunu asla atlama derim. 20. haftanda süt içince bebeginin nasıl hareketlendigini gorunce sen de şaşacaksın. Ve muz. Günde orta boy bir muz da boyunu uzatıyor.
Allah tamamina erdirsin. Kimseye kulak asma, doktorunu dinle. Gercekten bir bildikleri var.
Saolsın cnm.
Günde ne kadar süt içeyim.
Her gün bı muz yiyorum.
Mide bulantısından bittim bugün.
Demir, magnezyum ve vitaminlere baslanmadi 3 aydan sonra mı başlanıyor.
Bu sorunları bilmeden hamile kaldım.
O yüzden biraz düşünceliyim.

Saolsın cnm.
Günde ne kadar süt içeyim.
Her gün bı muz yiyorum.
Mide bulantısından bittim bugün.
Demir, magnezyum ve vitaminlere baslanmadi 3 aydan sonra mı başlanıyor.
Bu sorunları bilmeden hamile kaldım.
O yüzden biraz düşünceliyim.

Demir 20. Hafta gibi basladı bana... Aslinda Benim demir ve kan degerlerim hep yerlerdeydi, talesemiden bile şüphe etti doktor. Artık kalp çarpıntısı baslayinca ben de düzenli kullanmaya dikkat eder oldum. Yoksa demir hapı igrendiriyordu. Magnezyuma dün basladım. O şart olmuyor. Folik asit ve c vitamini aliyorsundur. Muhtemelen bemiks c...onun icinde B vitaminleri de var zaten.
Günlük sut miktarı metionin fakiri diyetinde yogurtla aynidir. Benim diyette 400 gr yogurt ya da süt deniyor. Sütten nefret ederdim ama yogurttan da 19 ayda gına geldi. 2 minik kutu iciyorum şu cocuklar icin olandan.
Sen bana da bakma, diyetinde ne yazarsa doktorun ne derse onu yap. Sadece bil ki, kuru ekmek ve su yiyip icmiyoruz ne de olsa, diyettin ilk 2 haftası cehennem 3 ayı izdirap 6.aydan sonra sadece bıkkınlık veriyor. E senin de gebeligin bitip bebegine kavuştuğunda, diyet de bıkkınlık da sona erecek inşallah!

Demir 20. Hafta gibi basladı bana... Aslinda Benim demir ve kan degerlerim hep yerlerdeydi, talesemiden bile şüphe etti doktor. Artık kalp çarpıntısı baslayinca ben de düzenli kullanmaya dikkat eder oldum. Yoksa demir hapı igrendiriyordu. Magnezyuma dün basladım. O şart olmuyor. Folik asit ve c vitamini aliyorsundur. Muhtemelen bemiks c...onun icinde B vitaminleri de var zaten.
Günlük sut miktarı metionin fakiri diyetinde yogurtla aynidir. Benim diyette 400 gr yogurt ya da süt deniyor. Sütten nefret ederdim ama yogurttan da 19 ayda gına geldi. 2 minik kutu iciyorum şu cocuklar icin olandan.
Sen bana da bakma, diyetinde ne yazarsa doktorun ne derse onu yap. Sadece bil ki, kuru ekmek ve su yiyip icmiyoruz ne de olsa, diyettin ilk 2 haftası cehennem 3 ayı izdirap 6.aydan sonra sadece bıkkınlık veriyor. E senin de gebeligin bitip bebegine kavuştuğunda, diyet de bıkkınlık da sona erecek inşallah!
Daha ben diyetisyene gitmedim.
Bu hafta gidicem cnm.
Zaten bulantılardan fazla bişey yiyip icemiyorum.
Ben öyle süt içerim ki...
Süt yok fazla deyince kulaklarım düştü resmen.
Her gün 400 ml süt içerim doktor bana sakın diyeti uygulama, aç kalırsın az az ye dedi. Miktarlarını ayarla herşeyin dedi.
C vitamini vermedi.
Ama alırım. Tek b12 içeceğime bemiksc içerim.
Pazartesi çarşamba cuma folbiol
Salı Perşembe cumartesi B12
her gün 6 damla d vitamini
Yatarken coraspirin
Ve kan sulandirici iğne yapıyorum her öğlen kendime.
Şöyle bişey var bende bilmiyordum bu durumu yeni öğrendim işte gebeliği ilk öğrendim tek bacağına inanılmaz ağrılar giriyordu, nabız sürekli 104 oluyordu, kalbim tak tak tak ediyordu göğsümün ortasından, yataktan kalkamıyorum.
İlk kan pıhtı sorunu çıkınca enox 4000 verdiler.
Ama çarpıntı ve kalp sorunum devam etti.
Kan aldılar tekrar sonuçlar çıkıp homosistein seviyemde yüksek çıkınca coraspirini eklediler.
O günden sonra işte rahata erdim resmen.

BAKALım Çarşamba gidecez eğer diyete uymamışsın falan derse değiştiririm elimden geleni yaptım çünkü düşmemesine şaştım kaldım
Sen memnunmusun şimdiki drundan
doktorumdan çok memnunum canım .gazi üni. perinatoloji bilim dalı başkanı prof Merih Bayram. aklında olsun çok bilgili sakin sevecen bi doktor.
ne çıktı sonucun bu arada?

doktorumdan çok memnunum canım .gazi üni. perinatoloji bilim dalı başkanı prof Merih Bayram. aklında olsun çok bilgili sakin sevecen bi doktor.
ne çıktı sonucun bu arada?
Homosistein 10.2 çıktı kasımda görüşelim diyetine falan devam et dedi Sinan hoca 10un altında olursa izin veriyormuş ben değiştirmek istedim eşim ısrar etti başladık madem devam edelim diye kasımda tekrar gidecez bakalım okadar diyet yapmama rağmen 10.4 ten 10.2 ye düştü çok şaşırdım ne yapmam gerekiyor bilmiyorum artık

Homosistein 10.2 çıktı kasımda görüşelim diyetine falan devam et dedi Sinan hoca 10un altında olursa izin veriyormuş ben değiştirmek istedim eşim ısrar etti başladık madem devam edelim diye kasımda tekrar gidecez bakalım okadar diyet yapmama rağmen 10.4 ten 10.2 ye düştü çok şaşırdım ne yapmam gerekiyor bilmiyorum artık
Ben hiç bu sorunları bilmiyordum.
Doğal yolla gebe kaldım. Yeni öğrendim.
Sizin homosistein seviyeniz iyi kimi hekim grubu 12 üzeri değeri yüksek sayıyor.
Benim 21.6 homosistein seviyem.
Kan sulandırıcı iğne, coraspirin, folik asit ve B12 kullanıyorum.
Maalesef başka da bı tedavisi yok dedi doktorum.
Folik asit ve B12 homosistein i zararsız hale getiriyormuş.

Ben hiç bu sorunları bilmiyordum.
Doğal yolla gebe kaldım. Yeni öğrendim.
Sizin homosistein seviyeniz iyi kimi hekim grubu 12 üzeri değeri yüksek sayıyor.
Benim 21.6 homosistein seviyem.
Kan sulandırıcı iğne, coraspirin, folik asit ve B12 kullanıyorum.
Maalesef başka da bı tedavisi yok dedi doktorum.
Folik asit ve B12 homosistein i zararsız hale getiriyormuş.

Benim doktorum 10 un altını normal sayıyor araştırdım bi çok kaynak 10 altı diyor sağlıklı gebelik için ben Kayseri’de baktırdım 8.9 iken Hacettepe de 10.2 çıktı düşük tehlikeniz yoksa yürüş yapıp bol yeşillik tüketin kan sulandırıcı ilaçlara başlamışsınız zaten korkmayın hiç

kendini yıpratma derim ben..gazi üniversinde 15 üzeri referans aralığı..benim o dönem gitmedğim hastane doktor kalmadı..kimse bu kadar önemsemşyo bizim tedavimiz belli folik asit b12 kan sulandırıcı..bunlarla zxaten düşüyo homosistein zararsız hale geliyo arkadaşın dediği gibi.

kendini yıpratma derim ben..gazi üniversinde 15 üzeri referans aralığı..benim o dönem gitmedğim hastane doktor kalmadı..kimse bu kadar önemsemşyo bizim tedavimiz belli folik asit b12 kan sulandırıcı..bunlarla zxaten düşüyo homosistein zararsız hale geliyo arkadaşın dediği gibi.
Kasımda son artık düşmezse bende geçecem Sinan hocanın clexanı en düşük dozda kullandırıyor olmasını sevdim ben ama düşmezsede yıpratmicam artık kendimi

Benim doktorum 10 un altını normal sayıyor araştırdım bi çok kaynak 10 altı diyor sağlıklı gebelik için ben Kayseri’de baktırdım 8.9 iken Hacettepe de 10.2 çıktı düşük tehlikeniz yoksa yürüş yapıp bol yeşillik tüketin kan sulandırıcı ilaçlara başlamışsınız zaten korkmayın hiç
Çok metanetliyim ama bazen ağlıyorum.
Kan sulandırıcı + coraspirin kullanıyorum.
Doktorum coraspirini gece yatarken içmemi söyledi ısrarla, kalp krizi riskine karşı. Çok iyi hissediyorum kendimi iğne ve coraspirini kullandığımdan beri o kadar fark etti ki inanın vücudum hafifledi.
Daha önce iki ameliyat iki tüp bebek denedim, bu gebeligim doğal yolla oldu. Sürpriz, doktorlarım 3 ay fazla hareket etmemi istemiyorlar. Şu 3 ay geçse rahat rahat hareket edecegim. İnşallah bir şey olmaz diye çok dua ediyorum.
İçimi ferahlattın cnm saolasın.

X