Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok metanetliyim ama bazen ağlıyorum.
Kan sulandırıcı + coraspirin kullanıyorum.
Doktorum coraspirini gece yatarken içmemi söyledi ısrarla, kalp krizi riskine karşı. Çok iyi hissediyorum kendimi iğne ve coraspirini kullandığımdan beri o kadar fark etti ki inanın vücudum hafifledi.
Daha önce iki ameliyat iki tüp bebek denedim, bu gebeligim doğal yolla oldu. Sürpriz, doktorlarım 3 ay fazla hareket etmemi istemiyorlar. Şu 3 ay geçse rahat rahat hareket edecegim. İnşallah bir şey olmaz diye çok dua ediyorum.
İçimi ferahlattın cnm saolasın.
Gebe içinde gebelik düşünen içinde en olumsuz şey stres üzüntü onu unutmayın mutlu olduğunuz şeyler yapın sizi üzen insanlardan uzak durun ben şuna metioninden fakir diyet yapıyorum kurbanda en yakın arkadaşım bana telefonda ayyy sen et yiyeniyordun değil mi acıdım bak şimdi sana gibi cümleler kurdu hala sinirim bozuluyor aklıma geldikçe çok yakın arkadaşımdı ama uzaklaştırmak zor olmadı benim için zaten zor bir süreçten geçiyorum hiç uğraşamam şu ara

Gebe içinde gebelik düşünen içinde en olumsuz şey stres üzüntü onu unutmayın mutlu olduğunuz şeyler yapın sizi üzen insanlardan uzak durun ben şuna metioninden fakir diyet yapıyorum kurbanda en yakın arkadaşım bana telefonda ayyy sen et yiyeniyordun değil mi acıdım bak şimdi sana gibi cümleler kurdu hala sinirim bozuluyor aklıma geldikçe çok yakın arkadaşımdı ama uzaklaştırmak zor olmadı benim için zaten zor bir süreçten geçiyorum hiç uğraşamam şu ara
Bana da o kadar kötü bı konuşma yaptı ki bı arkadaşım, kan pıhtılaşma ve damar tıkanıklığı sorunumu daha yeni öğrendim geçen hafta.
O gün arkadaşım aradı sesim çıkmıyor moralim bozuk bana dedi ki sen neden böyle konuşuyorsun, ben genelde çok pozitif ve çok güleç bı insanım.
Sana dedim bu halde gülücükler sacamayacağım kusura bakma dedim.
Ama dedi sanki bebek düşecek gibi yaklaşıyorsun dedi.
Ben sok oldum.
Sen ne diyorsun dedim ya.
Ben şu an bebekle ilgili değil kanım ve damarlarımla ilgili konuşuyorum bu nereden çıktı.
Çocukla ilgili bişey ağzımdan çıkmadı.
Çok büyük konuşma istersen dedim daha yeni doğum yaptı.
Kimin ne olacağı belli olmaz dedim.
Hani sanki ölsemde insanları sok nefesime kadar eğlendirme gibi bı rol yapıştırmışlar üzerime.
Geçen hafta 3 arkadaşımla arkadaşlığımı bitirdim.
Sanırım insanlar karşısındaki acı çekince büyük zevk alır hale gelmiş.

Bana da o kadar kötü bı konuşma yaptı ki bı arkadaşım, kan pıhtılaşma ve damar tıkanıklığı sorunumu daha yeni öğrendim geçen hafta.
O gün arkadaşım aradı sesim çıkmıyor moralim bozuk bana dedi ki sen neden böyle konuşuyorsun, ben genelde çok pozitif ve çok güleç bı insanım.
Ben sok oldum.
Ben şu an bebekle ilgili değil kanım ve damarlarımla ilgili konuşuyorum bu nereden çıktı.
Hani sanki ölsemde insanları sok nefesime kadar eğlendirme gibi bı rol yapıştırmışlar üzerime.
Aynen öyle. Zayıf bi noktanı bulunca değerlendiriyorlar o yüzden en güzeli mesafeli olmak ilk başta düşünmeden konuşuyor heralde falan dedim ama bi kaç olay üst üste gelince artık art niyet arar oldum

Tam neden bu diyeti verdi bilmiyorum ama yapıyorum. Ben örnek listeye uymuyorum o gün ki durumuma göre yiyorum sabah peynir zeytin sebze öğlen eğer kahvaltıyı geç yapmadıysan yiyorum genelde bu ara yeşil fasulye ve otlar çok olduğu için yaptığımda büyük bi tencere ile pişiriyor um acıktık ça yanına ekmek alıp ondan yiyorum akşamda eşim de geldiği için bana uyan bi yemek yapıyorum gerisini ona göre yapıyorum. Ekmek 10 dilimi geçmiyorum et hakkımı ya etle yada yumurta ile kullanıyorum yoğurtta sıcak olduğu için genelde ayran olarak kullanıyorum yada çorbalarda. Ama mesela sen nerelisin bilmiyorum ben amasyalıyım bulgur yemiyorum evet ama bizde yarma çok kullanılır keşkek çok yapılır onlar hangi guruba giriyo bilmiyorum. Mesela mantarda bi protein onu et mi sayıcaz yoksa sebzemi. Evet bu kesin yasaklıları yemiyorum. Ama tam liste şeklinde değilde hesap tutarak yiyorum. Benim merak ettiğim mesela tatlı isteğimi reçel dondurma muhallebiyle görüyorum ama mesela kek yapıyoruz evde yasaklı malzemeler olmadan yaptığımızda yiyebiliyormuyuz. Kafamda çok soru var aslında. #serrasev
merhaba sinan hocadan sonuc alabıldınız mı ?

Nöbetli çalışan biriyim ve nöbetlerde yemek götürüyorum ama bazende olmuyo mesela sadece bir tane lahmacun yiyorum yada bi dürümcü ye gidip içinde sarımsak varmı yokmu diye sorum sadece 40 gram et koyduğum dürüm yiyorum hesaplarıma göre bi dürüm içinde patates varsa 5 dilim ekmek yapıyo. Ama tatile gidicem o zaman ne yapıcam yollarda sebze yemeği yapan yer bulamam yemek götürsem bozulur sıcaklarda ama hamile kalmadan da bi tatil istiyorum inşallah Ekim gibi diyorum birazda serin olur yoldada artık sebze yemeği olan bi yer bulucam. Mesela Kasım başında çağırdı sinan bey beni tam 5 ay uygulamış olucam bu diyeti yine değerlerime bakıcak e bi gecede kalmam gerekecek ne yiyecem ben iki gün misafir hanede kalıcam hep evde olsam kolay ama hep bi sorun etrafındakilere laf anlatmakta sorun ben bu diyeti zayıflamak için yapmıyorum demekten yoruldum. Ne olacak sonumuz hayır ola inşallah.
merhaba sonuc alabıldınız mı sınan hocadan

Bi sıkıntı yok inşallah diyeti de doğru yapıyorumdur. Tabi bayram sıkıntılı geçti biraz börekler etler derken ama fazla kaçırmamaya çalışsamda kaçtı herhalde. Evet az kaldı şükür. İnşallah sıkıntı olmazda hamile kalabilirsin der.
merhaba sınan hocadan sonuc alabıldın mı dıyetın faydasını gordun mu ?

merhaba bende sınan hocaya basladım,dıyet ,ıgneler hamılelıgınızden sonuc alabıldınız mı ?

Ben sok oldum.
Slmarkadaslar metoin diyetinde bende yapıyorum yeşil çay yasakmı acaba

X