Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

şimdi genel mdr yard çağırdı yanına izin falan ne lazımsa müdürlerle konuş arada toplantı odasına geç dinlen çayını iç hava almaya çık kafan rahat olsun diyo...Allah hepimizi merhametli insanlarla karşılaştırsın çok mutlu oldum düşünmesi bile yetti ..

Evt ya herkese nasıp olsun ıns cok sanslısın :)

merhaba kızlar..

hilbur canım yazın çok duygulandırdı beni ne kadar duygulu güzel anlatmışsın iş yerindeyim yanımdakiler farketmesin diye sıktım çok kendimi:KK43:Allahım derin-denizi size sizi onlara bağışlasın canım...darısı buradaki herkese olsun ve isteyen herkese:KK16:

hapyy canım inşallah güzel haberlerle gelirsin merakla bekleeceğiz haberini.Allah bebeklerini sana bağışlasın canım.:KK19:

incim güzel geçmiş herşey çok sevindim:KK16: öyle de devam edecek inşallah.:nazar:

beni sürekli ateş basıyo yanıyorum dikişlerden olduğunu düşünüyorum resmen yanıyorum:KK50:

olur demişlermiydi cnm ateş normal bi durumdur heralde

happycim şu 3 aylık sıkıntılı süreçleri atlatana kadar başka doktorlara gitme bence inşallah mustafa beyin o mucize elleri minik kuzunu görmene vesile olur eğer ki en kötüsü olsa bile sana ihtiyacı olan orda yanlız kalan bir kuzun var sakın üzülüp kendinide bebişini sıkıntıya sokma herzamman ne dedik 1 tane olsun en sağlıklısı en hayırlısı olsun bizim olsun rabbim eğeer 2 tanede nasip ederse başımızın üstünde yeri var riskli durumları düşün belki gerçekten hem senin için hemde kardeşi için böylesi daha hayırlı olucak yada sadece seninle oyun oynamaya başladı yaramaz kuzu moralini bozma allaha sığın inşallah senin eşin ve bebişlerin için en hayırlı ne iyiyse o olsun dualarımızdasın canım

incim ya aynen keşke daha vakit olsaydı ama eşinden çok çekindim ayakta beklemesini istemedim inşallah tedavimizden sonra buluşup uzun uzun sohbet etme şansımız olur

hilburum canım hocam yine yüreğimizin tellerini titrettin inşallah rabbim herkese böylesine duygu dolu ve güzel anları paylaşmayı nasip eder

kızlar bende durumlara gelince ilaçsız iğnesiz doğal yoldan gebe kalmaya çalışırmış gibi bir yol izliyoruz ovulasyon kiti kullanarak ilaç kullanmadan yumurtlamayı takip edicez ve ona görede transfer belli olucak eğer kiti doğru düzgün kullanamazsam bu ay transferimiz olmayacak gelecek aya ilaçlarla normal sürece göre transfer edilecekmiş rahatladım hayırlısı neyse o olsun dedim ve şimdi bekliyorum 9 gün sonra kiti kullanmaya başlıyacağım inşallah hepimiz için en hayırlı işler nasip olsun

tedavin hayırlı olsun cnm inş sonunda bebişlerin kucagına gelir:nazar:

nur hanımı çok özledim valla gitmeden görürürm diyordum ama artık randevu vermiyorlar ilk ultrasonu onunla yapmayı isterdim artık başka doktorla devam edicem :26:

nasıl yani şimdi arayınca nur hanma randevu vermiyolarmı :KK43::KK43: ee biz onunla başlıyacaktık ya hiç bişey yolunda gitmiyo vazmı geçsem:KK43:

şimdi genel mdr yard çağırdı yanına izin falan ne lazımsa müdürlerle konuş arada toplantı odasına geç dinlen çayını iç hava almaya çık kafan rahat olsun diyo...Allah hepimizi merhametli insanlarla karşılaştırsın çok mutlu oldum düşünmesi bile yetti ..

insan olan halden anlar ALLAH razı olsun ondan

nasıl yani şimdi arayınca nur hanma randevu vermiyolarmı :KK43::KK43: ee biz onunla başlıyacaktık ya hiç bişey yolunda gitmiyo vazmı geçsem:KK43:

canım sakin ol gebelik takibini kastetti sanırım arkadaş,sen ne zaman başlıycaktın

Semracım Nur Hanım gebe takibi için hasta kabul etmiyor izne ayrılacağından. Bu cumartesi 2 haftası kalmış olacak. Adetten var mı bir haber?

Oh be lucrinin azı dişleriyle yapılan bir ısırığa benzeyen acısından sonra gonal f minicik ısırık gibi geldi :KK1:

memorıla teşekkür maılımız.

Bana ilk kurduğu cümle tüp bebek uzun bir mücadeledir,güçlü olucaksın olmuştu. çok deneyimsizdim ve çok heyecanlı.o gün o hastaneden içeri girince anne olucam sanıyordum ama mustafa bey bana bu yolun ne kadar özenli ve ne kadar yorucu olduğunu teker teker anlattı. Bu yola onun elinden tutarak çıkmak verdiğim en doğru karardı. Her kontrolde çok özenli ve titizdi. Mustafa beyin her açıklaması bana aslında ne kadar zor bir işi oldurmak için çabaladıklarını ve benim gibi daha kaç kişinin hayallerine kavuşmasına destek olmaya çalıştıklarını gösterdi. Güçlü olmam gerektiğini 15 gün sonra ilk negatifimi aldığımda anlamıştım. Ağlıyordum telefonda bana olucak inan diyen biri vardı, tabiî ki sevgili doktorum...
2.deneme için yine kapısını çaldığımda artık dediği güçlü anne adayıydım. Dondurulmuş embriyolarımı transfer ederken bana 2 can artık seninle dedi. Evet o iki can artık benimle…
transfer sonrasında ve hamileliğim boyunca her telefonuma ve her soruma sabırla cevap verdi. Bazen nasıl bu kadar dayanıklı olduğunu düşünmüyorum desem yalan olur. Bazıları gerçekten doktor olmak için yaratılıyor mustafa beyi tanıyınca buna inandım.
Sıra hamileliğime gelmişti. Tabi ki artık mustafa beyden başkasına emanet edemezdim taşıdığım 2 canı. Yine bana her şeyi açık açık anlattı. Bebeklerimin erken gelebileceğini ve istanbul da olmam gerektiğini söyledi. Haklıydı,11/02/2013’te 32+6 olduğumuz gün artık bebeklerim dünya ile tanışmak istiyorlardı ve doğumhanede elimi tutan mustafa beyden başkası değildi. Ilk önce derin lal geldi ellerinde dünyaya sadece bir dakika sonrada deniz burak… bu mutlu anıda beraber karşılamıştık. önce allahın izni sonrada mustafa beyin bilgi ve tecrübesi bugün bu evde bayram havası esmesine sebep oldu.. Ne diyebilirim ki minnettarım…

teşekkür edilecekler listesi aslında çok uzun. Bu doğru merkezde tedavi olmanın sonucudur. Ismini anmadan geçemeyeceğim her muayanede beni güler yüzle karşılayan hilal hemşireye, her gün ilaç bildirimi için aradığında gülen sesi ile bana bol şanslar dileyerek beni ağlatan gülseren hemşireye, beni zehirli guatr hastası ilan ettikleri gün ki telaşımı telefonda anlayarak sadece telefon ve maillerle durumumu takip eden ve bebeklerimin sağlıklı gelişiminde destek olan yüzünü hiç görmediğim ama her mailimde 15 dakika içinde beni arayan endokronoloji uzmanı kağan güngör’ e, doğumhanede beni gülen yüzlerle karşılayıp erken doğum stresini bana şarkılarla unutturan tüm doğum ekibine, kadın doğum katında beni sakinleştiren ve sancılı halimle beni güldüren gözde hemşireye ve tabiî ki bebeklerimin 22 günlük yoğun bakım savaşında tüm bilgi, özen, dikkat ve babacanlığıyla bize ve bebeklerimize şifa olan dr ercan tutak’ a , bebeklerimi benden önce sarıp sarmalayan anne şefkatini onlardan esirgemeyen tüm yeni doğan ekibine , ve tüm bu özel insanların bir arada olmasına vesile semra hoca’ ya binlerce teşekkürler…daha nice ismin emeği var bu hikayede…ve biliyorum bu ekip daha nice canlar katıcak aramıza.herşey için herkes adına teşekkür ederiz. Derin lal ve deniz burak ‘ tan sevgilerle.

Hilal-burak izmit

canım çok duygulandım.rabbim evlatlarını size bağışlasın.buradaki herkese bu yazılardan yazmayı nasip etsin...milletin içinde ağlattın beni..

Geçmişi okuyamadım senin yazını görünce...:KK16::KK16::KK16:

semra sen ne zaman başlıycaksın

canım sakin ol gebelik takibini kastetti sanırım arkadaş,sen ne zaman başlıycaktın

Semracım Nur Hanım gebe takibi için hasta kabul etmiyor izne ayrılacağından. Bu cumartesi 2 haftası kalmış olacak. Adetten var mı bir haber?

çoktan başlamış olacaktım ama kırmızılar koca bikazık attı bana senelerdir hiç gecikmeyen gecikecegi tuttu halada yok film çektirirken verilen ilaclar mi etkiledi bilmiyorum ki nur hanım gitmeden yetişiyim diye düşünürken hep bi engel çıkıyo içim çok sıkılıyo ya bu gecikme bi işaretmi bana başlamamak için negatif mi olacak kafam çok karışık nur hanıma mail attım bakalım ne diyecek

BU YAZIYI 1 EKİM 2012'DE OĞLUMUN 3.YAŞ GÜNÜNDE YAZMIŞTIM.HAYAT NE TUHAF Kİ 15 GÜN SONRA 15 EKİM 2012 'DE LÖSEMİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM.RABBİM HEPİMİZE SADECE HİLBURUN GİBİ MUTLU EVLATLARIMIZI KAZANINCA YAZILAR YAZMAK NASİP ETSİN.RABBİM EVLATLARIMIZI NE ARATSIN KOLLARIMIZI BOŞ BIRAKMASIN NEDE ÖNCE ONUN MUHTEŞEM SEVGİSİNİ TATDIRIP BENİM GİBİ SINAMASIN..(AMİNNN)

“Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu” diye şarkılar söylerken avucumun içinde büyüdükçe elerin, kapının arkasına koyduğumuz boy ve tarih rakamları arttıkça, cümlelerin komik olmaktan çok düşündürücü olmaya başladıkça, bir yandan seninle gurur duydum, bir yandan da hayatımdaki çocuk da büyüyor diye üzüldüm.

'Ben küçük değilim,anne'diyorsun ya..Aslında sen hâlâ çok küçüksün oğlum.

Bebek kokan saçların kanıtı değil mi? Ne zaman seni bırakıp bir yere gitmekten söz etsem yanaklarından yuvarlanıveren kocaman damlalar kanıtı değil mi?

Seni bırakıp hiçbir yere gitmeyeceğim oğlum. Sakın üzülme! Kocaman bir delikanlı olduğunu görmek en büyük hayalim. Hele upuzun kirpiklerinin çevrelediği bal rengi gözlerinden uyku gibi aşk aktığında orada olmak hayallerin en güzeli.

Nazım Hikmet’in oğluna yazdığı şiirde dediği gibi sen de;

“Buğday başağı gibi delikanlı olacaksın”

Kumral ince uzun…”

Rabbim yollarken seni, en değerli hediyeyi koyarak göndermiş yüreğine; vicdan ve merhamet.
Yumuşacık ve vicdanlı bir yüreğin olacak senin. Ne zaman sokakta yaralı bir hayvan görsen, başına eğilip ona öyle çaresiz ve üzgün bir ifadeyle bakıyorsunki…. Sevinçle doluyor içim.

“Benim oğlum hiçbir acıya duyarsız kalmayacak, ihtiyacı olan hiç kimseye arkasını dönüp gitmeyecek” diye seviniyorum. İyi bir insan olacaksın sen oğlum. Kocaman bir yüreğin olacak. Ne sevgiler, ne aşklar sığdıracaksın o yüreğe. Kimseye haksızlık yapmayacak, emeğe saygılı olacaksın. İçin dışın bir olacak senin, hesapların, yalanların adamı olmayacaksın sen. Biliyorum belki biraz hırpalanacak, belki dost sandığın ellerden tokatlar yiyeceksin ama sonunda kendinden razı olmanın, hatalarımla sevaplarımla “ben buyum!” diyebilmenin, hiçbir duyguyla mukayese edilemez hazzını yaşayacaksın. Babanın tabiriyle sabahları aynada kendine gözlerini kaçırmadan bakabileceksin.

Hayatın farkında olacaksın oğlum, hayat öylesine akıp gitmeyecek önünden. Bunu bilmek nasıl mutlu ediyor beni bir bilsen.

Kimbilir kaç gece daha başını göğsüme yaslayıp “sen benim gözümün ağrısısın” diye seveceksin beni. Ne kadar daha seni kucağıma alabileceğim. O küçücük ellerinle daha ne kadar saçlarımı okşayıp bitmek tükenmek bilmeyen öpücüklere boğacaksın yüzümü. Biliyorum senin acelen var, bir an önce büyüme telaşındasın ama ben acele etmeyelim diyorum. Tadını çıkaralım her anın. Birlikte basket atalım kapının arkasındaki potaya, koridorda araba yarıştıralım, hayallerimizi anlatalım birbirimize, kitap okuyalım sen bana ben sana. Kısaca zamanın elinden ne alırsak kâr sayalım. Biliyorum bir gün gelecek, ikimizde beraber geçirdiğimiz zamanları çok özleyeceğiz.

“Bir gününe neler vermezdim” diye iç geçireceğiz.

Dilerim hayat sana iyi davranır oğlum.

Dilerim yaşam sana her zaman seçenekler sunar, hiç çaresiz kalmazsın hayatta.

Dilerim sevginin dostluluğunun kıymetini bilecek insanlar olur yol arkadaşların.

Dilerim her günü yaşanmaya değer mutlu sağlıklı uzun bir ömrün olur oğlum.

Hani sen beni dünyayı dolaşıp geri dönecek kadar seviyorsun ya, ben seni dünyanın etrafını hiç durmadan, hiç yorulmadan, hiç geri gelmeden dönüp duracak kadar çok seviyorum.

şimdi uyuyorsun ben seni izliyorum.

İyi ki doğdun oğlum, iyi ki doğdun.
seni çok seviyorum.
annen...İLKNUR :)

çoktan başlamış olacaktım ama kırmızılar koca bikazık attı bana senelerdir hiç gecikmeyen gecikecegi tuttu halada yok film çektirirken verilen ilaclar mi etkiledi bilmiyorum ki nur hanım gitmeden yetişiyim diye düşünürken hep bi engel çıkıyo içim çok sıkılıyo ya bu gecikme bi işaretmi bana başlamamak için negatif mi olacak kafam çok karışık nur hanıma mail attım bakalım ne diyecek

İyi yapmışsın. İnan bana beklediğin zaman gelmiyor. Evliliğim ilk aylarında bir keresinde 10 gün gecikmiştim, kafayı sıyıracaktım, akışına bırakınca geldi.
Burada kızlarla konuştuk ya hopla zıpla, evin içinde koştur :)

İyi yapmışsın. İnan bana beklediğin zaman gelmiyor. Evliliğim ilk aylarında bir keresinde 10 gün gecikmiştim, kafayı sıyıracaktım, akışına bırakınca geldi.
Burada kızlarla konuştuk ya hopla zıpla, evin içinde koştur :)

yapıyom temizlikti şuydu buydu agır şeyleri kaldırıyom fln tık yok eşim de olsanda kurtulsak diyo :KK1: adama rahat yok

BU YAZIYI 1 EKİM 2012'DE OĞLUMUN 3.YAŞ GÜNÜNDE YAZMIŞTIM.HAYAT NE TUHAF Kİ 15 GÜN SONRA 15 EKİM 2012 'DE LÖSEMİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM.RABBİM HEPİMİZE SADECE HİLBURUN GİBİ MUTLU EVLATLARIMIZI KAZANINCA YAZILAR YAZMAK NASİP ETSİN.RABBİM EVLATLARIMIZI NE ARATSIN KOLLARIMIZI BOŞ BIRAKMASIN NEDE ÖNCE ONUN MUHTEŞEM SEVGİSİNİ TATDIRIP BENİM GİBİ SINAMASIN..(AMİNNN)

“Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu” diye şarkılar söylerken avucumun içinde büyüdükçe elerin, kapının arkasına koyduğumuz boy ve tarih rakamları arttıkça, cümlelerin komik olmaktan çok düşündürücü olmaya başladıkça, bir yandan seninle gurur duydum, bir yandan da hayatımdaki çocuk da büyüyor diye üzüldüm.

'Ben küçük değilim,anne'diyorsun ya..Aslında sen hâlâ çok küçüksün oğlum.

Bebek kokan saçların kanıtı değil mi? Ne zaman seni bırakıp bir yere gitmekten söz etsem yanaklarından yuvarlanıveren kocaman damlalar kanıtı değil mi?

Seni bırakıp hiçbir yere gitmeyeceğim oğlum. Sakın üzülme! Kocaman bir delikanlı olduğunu görmek en büyük hayalim. Hele upuzun kirpiklerinin çevrelediği bal rengi gözlerinden uyku gibi aşk aktığında orada olmak hayallerin en güzeli.

Nazım Hikmet’in oğluna yazdığı şiirde dediği gibi sen de;

“Buğday başağı gibi delikanlı olacaksın”

Kumral ince uzun…”

Rabbim yollarken seni, en değerli hediyeyi koyarak göndermiş yüreğine; vicdan ve merhamet.
Yumuşacık ve vicdanlı bir yüreğin olacak senin. Ne zaman sokakta yaralı bir hayvan görsen, başına eğilip ona öyle çaresiz ve üzgün bir ifadeyle bakıyorsunki…. Sevinçle doluyor içim.

“Benim oğlum hiçbir acıya duyarsız kalmayacak, ihtiyacı olan hiç kimseye arkasını dönüp gitmeyecek” diye seviniyorum. İyi bir insan olacaksın sen oğlum. Kocaman bir yüreğin olacak. Ne sevgiler, ne aşklar sığdıracaksın o yüreğe. Kimseye haksızlık yapmayacak, emeğe saygılı olacaksın. İçin dışın bir olacak senin, hesapların, yalanların adamı olmayacaksın sen. Biliyorum belki biraz hırpalanacak, belki dost sandığın ellerden tokatlar yiyeceksin ama sonunda kendinden razı olmanın, hatalarımla sevaplarımla “ben buyum!” diyebilmenin, hiçbir duyguyla mukayese edilemez hazzını yaşayacaksın. Babanın tabiriyle sabahları aynada kendine gözlerini kaçırmadan bakabileceksin.

Hayatın farkında olacaksın oğlum, hayat öylesine akıp gitmeyecek önünden. Bunu bilmek nasıl mutlu ediyor beni bir bilsen.

Kimbilir kaç gece daha başını göğsüme yaslayıp “sen benim gözümün ağrısısın” diye seveceksin beni. Ne kadar daha seni kucağıma alabileceğim. O küçücük ellerinle daha ne kadar saçlarımı okşayıp bitmek tükenmek bilmeyen öpücüklere boğacaksın yüzümü. Biliyorum senin acelen var, bir an önce büyüme telaşındasın ama ben acele etmeyelim diyorum. Tadını çıkaralım her anın. Birlikte basket atalım kapının arkasındaki potaya, koridorda araba yarıştıralım, hayallerimizi anlatalım birbirimize, kitap okuyalım sen bana ben sana. Kısaca zamanın elinden ne alırsak kâr sayalım. Biliyorum bir gün gelecek, ikimizde beraber geçirdiğimiz zamanları çok özleyeceğiz.

“Bir gününe neler vermezdim” diye iç geçireceğiz.

Dilerim hayat sana iyi davranır oğlum.

Dilerim yaşam sana her zaman seçenekler sunar, hiç çaresiz kalmazsın hayatta.

Dilerim sevginin dostluluğunun kıymetini bilecek insanlar olur yol arkadaşların.

Dilerim her günü yaşanmaya değer mutlu sağlıklı uzun bir ömrün olur oğlum.

Hani sen beni dünyayı dolaşıp geri dönecek kadar seviyorsun ya, ben seni dünyanın etrafını hiç durmadan, hiç yorulmadan, hiç geri gelmeden dönüp duracak kadar çok seviyorum.

şimdi uyuyorsun ben seni izliyorum.

İyi ki doğdun oğlum, iyi ki doğdun.
seni çok seviyorum.
annen...İLKNUR :)

bitirdin beniiiii :KK43::KK43:

canım çok duygulandım.rabbim evlatlarını size bağışlasın.buradaki herkese bu yazılardan yazmayı nasip etsin...milletin içinde ağlattın beni..

Geçmişi okuyamadım senin yazını görünce...:KK16::KK16::KK16:

yazını okurken zor tuttun kendimi ağlamamak için,rabbim bizede sizin yaşadığınız o güzel duyguları yaşatsın inş.

nisannur ağlattın beni...Rabbim yavrunu sana bağışlasın üstünüzdeki kara bulutlar dağılıp gitsin bu mutlu günlerinizdeki gibi yine yazılar yazarsın inş..

bitirdin beniiiii :KK43::KK43:

yazını okurken zor tuttun kendimi ağlamamak için,rabbim bizede sizin yaşadığınız o güzel duyguları yaşatsın inş.

nisannur ağlattın beni...rabbim yavrunu sana bağışlasın üstünüzdeki kara bulutlar dağılıp gitsin bu mutlu günlerinizdeki gibi yine yazılar yazarsın inş..

sağolun,allah razı olsun ama hiçbirinizi üzmek için yazmadım.sadece beterin beteri var.şimdi üzülmek ağlamak ,kendimizi ve eşimizi hırpalamak yerine ayağa kalkıp güçlü olmak bebeklerinize hızlıca koşmak zamanı.gözlerinizi kapatsanız ve ilerde bebeğiniz sizi bekliyor olsa ne yaparsınız,var gücünüzle koşarsınız eminim.şimdi koşmanın zamanı.moralinizi,sevginizi,yüksek tutmalısınız.unutmayın güçlü bebeklerin güçlü annelere ihtiyacı var:KK16::KK16:

Oğlumunda bana ihtiyacı var onun için ben çok güçlüyüm ve savaşıyorum.sizde yılmadan savaşın lütfen.şubat ve martın olumlu havasını devam ettirelim herşeye rağmen....nacizhane fikrim:KK16::KK16:

Nisannur yuregine saglik, ne guzel ifade etmissin..
Yuregim sizladi, gozlerim doldu.
Insallah kardesi ,agabeyine sifa olacak.tum hayallerihiz, duygulariz gercek olacak..ilerleyen senelerde iki kardes icin yazdigin metinlerine tebessum edip, duygulanacagiz.R abbim cumlemize hayirli, saglikli evlatlar nasip etsin.evlat acisiyla sinamasin..

happy çok sevindim senin adına canım benim ne güzel anlayışlı insanların olduğunu bilmek

semracım çok teşekkür ederim darısı başına canım

akasyam çok teşşekkür ederim canım benim

X