Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

ya arkadaşlar daha önceden de söylediğim gibi biz geçen aya kadar sebebsız ınfertılıte olarak biliyoduk sorunumuzu
şimdi benden dolayı olmaması bana çok ağır gelıyo eşime karşı kendımı çok eksık görüyorum
siz nasıl atlattnız bu süreci ben bugün cok kötüyüm:2::2::2:

Verdecim, sanırım tedavi yaklaştıkça sen de strese girmeye başladın, at kafandan bu tarz düşünceleri...
yaşadıklarını bir sorun, eksiklik olarak görme, eminim eşin de böyle düşünmüyordur, sebep sende olmuş eşinde olmuş ne farkeder?
Allah eşinle mutluluğunu daim etsin..üzülme tamam mı..
kızlar merhabalar..

beylem kaliteli hayırlı yumoşların olsun inş seni hiç bırakmasınlar..

Amin canım inş, çok az kaldı transfere heyecanla bekliyorum..

Son düzenleme:
Rabbim senin yaşadığını bundan sonra ne sana ne de bir başkasına yaşatmasın.

Yaptığın düşük adet sayılıyor ve yeni adetin büyük ihtimal 1 ay sonra gelir. Belkileri aklından çıkar. Ne gerekirse doktorların söyliycek. Unutma inşeAllah emin ellerdesin. Senin yerine ben olsam randevu alıp durumumu görüşmek için hastaneye giderdim. Bence daha detaylı araştırma yaparlar. Allah yardımcın olsun.

biraz beklemeyı dusunuyorum ama cok deıl bır defa daha denemeyı dusunuyorum madem denıycem dıyorum gecıkmenın anlamı yok
inş bır daha boyle olmaz hayırlısı olsun inş bu defa kavusurum bende

uğurböceği, endişelenme..
benim de ilk tedavim düşükle sonuçlanmıştı fakat farklı bir merkezdeydim,
oradaki doktoruma ben de sormuştum, bu kanamayı adet gibi kabul ediyoruz, bir ay sonra tekrar adet olduğunda gel, rahme bakalım demişti.
bizden genetik testler istemişti..
ilk düşükleri bir çok doktor normal kabul ediyor. normal gebeliklerde bile, ilk hamileliklerde %20 düşük riski varmış,
ki bizim gebeliklerimiz tedaviyle..bu nedenle araştırma yoluna gidiyorlar..
senden belki genetikle ilgili testler isteyebilirler..
onu yapmadım bunu yapmadım diye kendini suçlama, bir çok devlet hastanesi araştırmaya bile gerek görmüyor..
İçin rahat olsun, lap ya da his. diyeceklerini düşünmüyorrum, rahimde ya da tüplerinde problem görselerdi zaten, tedaviyi erteleyip transferi ertelelerdi.
İçin rahat olsun canım..
İnş en kısa zmanda kendini toparlayıp ikinci tedavine başlarsın.

saol cnm çatlama gunumu hesaplıyım bıraz dıkkat edıyım bır kac ay belkı kendılıgınden olur olmazsada vucudum toparlanır ılaçları atar bu sure ıcınde tekrar baslarım tedavıye ıns icime su serptın rahım fılmı bıle tekrar cekılmek zor gelıyodu bana mecbur kalınca yapıcaz ama ıste ınsanın saglıgıda etkılenıyor devamlı ılac ılac ıyı deıl o yuzden korkuyodum bıraz

aslında olmıcak bişey değil bizim bi tanıdığın arkadaşı
kadın tup bebek için tedavi olacağı ay hamıle kalmıs
kızın adeti geçıkıyo,heralde oda bizim gibi sabırsızlanıyodur bıran önce olayımda tedavi başlasın diye
babasıda doktormuş bunun halından anlamış kızım sen galıba hamılesın dıyomus
kız yok ya fılan derken bı bakmıslar gercekten hamıle:KK52::KK52::KK52:

ne guzel bızde oyle haberler alsak kendı kendıne olsa ne buyuk suprız olur ya dusunemıyorum bıle :) Allah herkese nasip etsin inş

aynen canım bir sürü hormon yükleniyoruz. bunların illa ki vücuda zararları vardır.
canım kilo yapıyor ilaçlar, şişkinlik yapıyor. ben hemşireye demiştim, yediklerinizdendir dedi bana :) ama bence değil, kesinlikle kilo yapıyor. benim ilk tedavi tarihim 15 Şubattı, bugün o güne göre tam 2 kilo almışım :KK43:

kesınlıkle ilaçların kilo alımında etkısı var. mesela benım direk göğüsler şişmişti hamıle kalınca. insanın daha ilk ikinci ayında göğusler kocaman olur mu yahu :KK1: hemşireler de doktorlarda sağolsun hep ilaçların yan etkilerini reddediyorlar. ne var sankı "evet bıraz yapar ama takmayın" deseler:KK31:

heyecanlımısın yarın buyuk gun az kaldı ınş göruceksın bebısını kalp atısını duyucan :) gerıye saymaya basladınmı

dedin tabi, hem de kaç kez :)
yanında olsaydım dayağı haketmiştim di mi :KK3:
Bundan sonrası için hiç endişeli değilim, çok şükür..
Rabbim isterse olur..gerisi teferruat..
haberi alınca ilk aklıma mummu ve sen geldin :KK34:

aklına gelmemize sevindim :KK1: canım, Allahım ne dilerse o oluyor işte. senin yaşadığın da resmen mucize, Rabbim inşallah hayırlısıyla sana tutunmalarını nasip etsin.. bizim buraya yazdıklarımız da sonrakilere umut olsun inşallah..

ya normalde adet olmaya yakın sivelce çıkan varmı aranızda ve transferden sonra test gününü beklerken de sivilcesi çıkıp pozitif alan oldumu nette baktımda olumsuz oldunu sivilceden anlayın yazıyodu dogrumu acaba

canım bence alakası yoktur, kafana takma. belirtiler insanı şaşırtabiliyor gerçekten. Rabbim hayırlı sonuçlar versin inşallah :)

Bulantılarınız ne zaman başladı? . Normalde bile yemek yemek benim için zor bir şey.

Ben şimdilik elhamduLillah iyiyim, hiç bir şey hiss etmiyorum. Gerçekten hiç inanasım gelmiyor. İyneler de artık çok şükür Rabbime acıtmıyor.

Rabbim bana ve tüm arkadaşlara sağlıklı evlatlarını kucağına almayı nasip eylesin.

canım benim bulantılarım iki gündür başladı gibi. sabah bulantı olur diyorlar ama benim yemek yedikten sonra midem çalkalanıyor hafif, mide bulantısı hissediyorum. ama öğürme, kusma yok henüz.

Adetim ne zaman gelir acaba şimdi de onun sıkıntısı bastı :KK1: Çok gecikmese bari :KK14:

kafana hiç takma, taktıkça gelmeyeceği tutar o kırmızların :) inşallah vaktinde gelir!

canım naber? kontrole nezaman gidiyorsun? belirtilerin başladı mı?benim bazen sağ bazen sol tarafımda ağrı oluyo.korkuyorum ters bişey varsa diye
aynen bendede ağrılar oluyor zaman zaman şimdi bile var bende çok korkuyorum ama kanama ve şiddetli ağrı olmadığı süre bişey yok parol içsemmi diyorum bir tane ağrı kesilirse kafama takmam diye. Ben bu cuma gidiyorum aslında haftaya salıya git dedi nur hanım ama ayarladığım doktor haftaya müsait değilmiş mecbur bu cuma gidicem hayırlısı olsun sen ne zaman gidicen

aynı ağrı bende de oluyor, özellikle rahimde batmalar hissediyorum bazen. sol tarafımda batma hissediyorum, zonklama gibi. dış gebelik aklıma geliyor, çok korkuyorum. Rabbime sığındım.. yarın gidiyorum ben doktora inşallah.

slm kızlar yarın 4te Nur Hnla 4:45te Semra Hnla randevum var
inş. rahimdeki sıvı olayı sorun yaratmaz :18:
RABBİM hepimizin yardımcısı olsun :KK16:

canım benim inşallah tertemiz çıkacak herşey.. bizi bilgilendirmeyi unutma!! :)

kızlar napıyonuz bakalım ...ben iyiym Allaha şükür...kanamam bir daha olmadı cumartesiden beri...bu gün müstecep beyin isteği üzerine 3. testimi yaptırdım..1. test 211, 2. test 399 ve 3. test 835 çıktı..bir daha istemez sanırım ..kızlar memorialdan randevuyu siz mi aldınız onlar mı aradılar...

canım onlar arıyorlar.

arkadaslar ben şimdi düşük yaptım ya o düşük adet mı oluyor yoksa ben sımdı tekrar adetmı olucam ne zaman olucam acaba bısey anlamadım ben bu işten bide ben şimdi tekrar tedavıye baslasam yıne aynı tedavımı olur yoksa hanı düştü ya benım neden dustu dıye arastırılırmı baska seyleer soyluyosunuz ya laparoskopı falan benden de baska seyler yaptırmamı ısterlermı ama tuttu sonucta belki progestan ıgne vurulmadım ya ıyı tutunamadı yada coraspırın kullanmadım ondandır başka seyler yaptırmasalar bana korkuyorum tedavıye baslamayı dusunuyorumda bazen daha farklı seyler ıstemeseler keske aynı sekılde denesek bu kez dusmez ıns progestan iğneye dayanmaya calıscam bukez :KK43:

canım benim.. bence sen bir doktora git ve muayene ol.. için rahat etsin. rahim filmi falan isteyeceklerini sanmam tüplerde sorun olsa zaten tutmazdı bebek, sıvı falan olsa. kendini de sakın suçlama. Rabbimin dilediği oluyor. O ne derse o olur.

ya arkadaşlar daha önceden de söylediğim gibi biz geçen aya kadar sebebsız ınfertılıte olarak biliyoduk sorunumuzu
şimdi benden dolayı olmaması bana çok ağır gelıyo eşime karşı kendımı çok eksık görüyorum

canım, böyle düşünme. bu bir imtihan ve ikinizin ortak imtihanı. Rabbim demek ki, ikinizin de imtihanını böyle bir sınama olarak belirlemiş ki bunu yaşıyorsunuz. Allah birinin imtihanına diğerini mecbur etmez. bu ikinizin kaderi. seni anlayabiliyorum, bizde de tüm sorunlar benden kaynaklanıyor. tiroit, polipler, tüplerde tıkanıklık, pko.. herşey bende. ilk zamanlar psikolojim bozulmuştu, kendimi eksik hissetmeye başlamıştım. ama bir gün eşim bana ben başkası ile de evlenseydim çocuğum olmayacaktı demek ki benim baba olma vaktim gelmemiş, bu ortak kaderimiz demişti. doğru söylüyordu. eş olmak, aynı yatağı, evi, sofrayı değil, aynı kaderi de paylaşmak demektir. evlilik "iyi günde ve kötü günde"dir.

kesınlıkle ilaçların kilo alımında etkısı var. mesela benım direk göğüsler şişmişti hamıle kalınca. insanın daha ilk ikinci ayında göğusler kocaman olur mu yahu :KK1: hemşireler de doktorlarda sağolsun hep ilaçların yan etkilerini reddediyorlar. ne var sankı "evet bıraz yapar ama takmayın" deseler:KK31:

ay evet ya! insanın içini rahatlatın di mi :) benim de göğüsler aldı başını gidiyor! sığmıyor dağlara taşlara:KK1::KK1:

canım sen hiç rapor kullanmamayımı düşünüyorsun yani cuma ameliyat ptsi iş başımı yapıcaksın..laparoskopiden korkma inş rahatca atlatırsın..bende kimseye söylememiştim ama amirinin yada müdürürün sadce bilse iyi olur en azından kafan rahat eder şimdi ekstra dinlenmek istesen açıklamak zorunda kalınca daha zor olur diye düşünüyorum ama belki sen onuda ayarlamışsındır.

yok canım aklına kötü bişey getirme benim arada hala oluyo seninde olucak yumurtalıklarında büyük ya daha ondan da oluyo..engelli koşu gibi aşama aşama gidiyoruz inşallah her aşamayı sorunsuz atlatırız..

Hamiş kızlar, benim göbek çevrem pul pul dökülüyo pantolonumun kemer kısmı bembeyaz oldu döküntüden kepek kepek sizdede olmaya başladımı dr a gitmeme daha çok var kafama görede bişey alıp sürmek istemiyoırum karnım büyüdüğü için olmuştur diye düşünüyorum ama yinede takılıyo aklıma hilbur yardımmmm!! yetiş bacım..
canım badem yağı tüylenmeye sebep oluyor dediler kakao yağı iyiymiş ama onunda kokusu rahatsızediyor dediler..

hayırlı sabahlar arkadaşlar,
merak etmişsiniz, dün eşimin ailesi vardı nete giremedim. bizim için zor adımlardan birini atlattık.
döllenme gerçekleşmeyek diye düşünürken, rabbim yüzümüzü güldürdü..
o günkü sıkıntımı, eşimin stresini hatırlamak bile istemiyorum.
herkes tek tek opu ya giderken benim girebileceğim bile belli değildi, çok şükür.
opumu mustafa bey yaptı, ilk kez karşılaştık, çok pozitif bir doktor.
pazar günü hastaneden aradılar, 5 tane embriyonuz oldu dediler.(bize 2 tanesi olgun diğerlerinden bişey beklemeyin demişlerdi) ve bu haberle şok olduk.
Rabbim mucizesini gösterdi, ALLAH'IM İnş, bizim o gün çektiğimiz sıkıntıyı bir daha yaşatmaz.. 2. gün embriyoları açmıyoruz, salı günü arayabiilrsiniz dediler..
Şimdi inanır mısınz o kadar rahatladım ki,
ister 3. kalite olsun, ister 5. kalite.
Rabbim diledikten sonra, gerisi boş.
Merak edip, sorduğunuz ve destek olduğunuz için teşekkür ederim size de...
Az teselli vermediniz..
Şimdi transfer günü için haber bekliyorum.
tebriklerrrrrr. nur topu gibi 5 tane embriyonuz olmuş :KK1:

yettim bacım..

ben salağı çatlamuycam diye bi dünya kreme para döktüm,vazelin,badem yağı,zeytinyağı...dedimki aklımca kendime hep aynı şeyi sürersem bünyem alışır ve yine çatlar hergün başka bişey sürmeliyim:) tabi bu arada duş almadığım zamanlar karnımı temizlemeyede kafam basmadığı niçin bu mamülleri hep üstüste sürdüm karnım oldumu size bi gül demeti...kaşıntı alrerjii...allahım kazıycam karnımı nerdeyse...neyse sonra kaşıntılara çareyi gülsuyunda buldum ve sadece licerac kullanmaya devam ettim..ama göbeğim sönmüş bi balon gibi...çatlak dolu :) hatta sadece göbeğğime sürdüm kalçama göğüslerime falan sürmedim diyordum popom falan çatlak içinde kalcak ama ne ilginçtirki sadece krem sürdüğüm yer çatladı:) ama hala vazgeçmedim ve şimdi reklamlarda çıkan bio oil varya ondan aldım bir ümit belki biraz toparlar...az önce tartıldım buarada 22 kg almıştım 43 günde sadece 4 kg fazlam kalmış :)
maşşallah eriyip gitmişsin bacım... başına gelenlerde ilginçmiş yani. sakınan göze çöp batar hesabı sen üzerine düştükçe ters tepmiş...

Bulantılarınız ne zaman başladı? . Normalde bile yemek yemek benim için zor bir şey.

Ben şimdilik elhamduLillah iyiyim, hiç bir şey hiss etmiyorum. Gerçekten hiç inanasım gelmiyor. İyneler de artık çok şükür Rabbime acıtmıyor.

Rabbim bana ve tüm arkadaşlara sağlıklı evlatlarını kucağına almayı nasip eylesin.

canım benim pozitifi aldıktan 5 gun kanamalarım başlamıştı. yaklaşık 20gun surmuştu. o bittikten birhafta sonra da bulantılarım başladı.20.haftaya kadar surdu

kabakçiceği ne zaman senin kalp atışı muayenesi hangi dr a aldın?

canım kalp atışı değil de kese için gidiyorum yarın. aynur hanıma gidiyorum. aslında 11 nisandı ama benim beta hcg %63 civarında artınca aynur hanım erken çağırdı. korkuyorum ben de, bakalım inşallah hayırlı sonuçlar alırım.

o zaman daha cok sevıneceksın cnm :) yarın güzel olacak inş

inşallah canım, Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün..

kızlar ellerim titreyerek aradım embriyolog ile görüştüm.
Bugün 3. günümüz.
1 tane embriyo çok iyi,
2 tane embriyo iyi,
diğer ikisinden haber yok..
Sizi muhtemelen yarın yada yarından sonra çağıracağız.
Şimdi ilerlemeleri güzel gidiyor dedi.
Sesim titredi eşimi aradım hemen haber verdim.

canım badem yağı tüylenmeye sebep oluyor dediler kakao yağı iyiymiş ama onunda kokusu rahatsızediyor dediler..

tebriklerrrrrr. nur topu gibi 5 tane embriyonuz olmuş :KK1:

maşşallah eriyip gitmişsin bacım... başına gelenlerde ilginçmiş yani. sakınan göze çöp batar hesabı sen üzerine düştükçe ters tepmiş...

canım benim pozitifi aldıktan 5 gun kanamalarım başlamıştı. yaklaşık 20gun surmuştu. o bittikten birhafta sonra da bulantılarım başladı.20.haftaya kadar surdu

sevda senindemi kanaman oldu..kurudumu peki kanayan yer??bulantında çok sürmüş inş bizim o kadar sürmez yaaaa çok iğrenç hissediyorsun kendini..kakao yağına bi bakıyım nasıl kokuyo dayanabilirmiyim..Bu arada canım sen medipole gittinmi bu zamana kadar nereye gidiyordun?

degerın guzel gıdıyor cnm inş Allah bebegını kucagına almayıda nasip etsin

Maşallah inş hepsı 5. gune kadar gıtsın annelerıyle bulussunlar inş

beylemcim cok sevındım ne guzel Allah istedımı ne guzel seyler yasatıyor mucızelerıyle sasırtıyor sevındırıyor ınsanı inş bebeklerıne kavusucaksın cnm ben öyle hıssedıyorum hayırlı guzel mutlu gunler yaşayaccaksın ınş

dualarımız senınle canım transferın rahat sorunsuz gecer ıns bebekler artık yerlerınde buyumeye başlarlar. 9 ay tasıtırlar kendılerını sana inş :)
Allah razı olsun canım.inşallah.

canım bu durumda anlayış çok önemli ben kist ameliyatı oldum mesela eşim annesine söylemedi benim psikolojimi düşünerek. Allah eşimden razı olsun her zaman derim.sende bu kadar takma kafana yanlız değilsin hepimizin amacı aynı.

kızlar ellerim titreyerek aradım embriyolog ile görüştüm.
Bugün 3. günümüz.
1 tane embriyo çok iyi,
2 tane embriyo iyi,
diğer ikisinden haber yok..
Sizi muhtemelen yarın yada yarından sonra çağıracağız.
Şimdi ilerlemeleri güzel gidiyor dedi.
Sesim titredi eşimi aradım hemen haber verdim.

canım maşallah.. herşey gayet iyi gidiyor. Rabbime şükürler olsun.. bugünlerde bol bol hacet namazı kıl mutlaka!

X