Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Cakircim seninle ayni gun opu olmusuz..3 kisi vardi hastanede opu oLan:) hayirli olsun isallah..hastane yarin aramami soyledi bebislerin durumu icin..benim 3 yumoşum oldugu icin korkuyorum (
:))) canım bana 2 tane isteğim üzerine transfer ettiler. her yer yapmıyor ama yaptılar sağolsunlar. diğer kalan da orta kaliteydi dondurmaya değmez dedi embriyolog, ezdi embriyomu biz de dondurtmadık onu canım.
Canim bende israrla 2 tane isticem zaten 3 yumoşum var ama umudum yok gibi..doktorum aynur hmm ama hastalarini pek iplemiyo gibi geldi bana

Kizlar hepinizin dunya kadinlar günü kutlu olsun. .Allah hepimize en yakin zamanda anne olmayi nasip etsin..

kızlar az önce hastaneden aradılar.8 yumurta toplanmıştı ya dün...5 tanesi olgunmuş ama 3 tane kesin döllenme olmuş...iyi mi kötü mü bilmiyorum.. ağlamak geliyor içimden..ya dayanamazlarsa transfer gününe kadar... bir de yarın aramanıza gerek yok..pazar 11 gibi arayın dedi istediğimiz zaman arayıp bilgi alamıyor muyuz...off offf ne zormuş bu işler...tedaviye başlarken maddiyatı düşünüyorsun yetişebilecekmiyiz diye...oysa işin psikolojik yanı çok daha ağır basıyormuş...

canım sana özelden yazdım, bi baksana )

hayıııııırrr... üzülmek yok!! gayet iyi üç tane.. 8'i döllense, 8'ini mi transfer edeceklerdi sanki.. sana lazım bir embriyo, hadi olmadı 2 tane.. zaten en kaliteliler ve yaşayabilecekler dölleniyor.. canım bak ben hep anlatıyorum, forum okumaktan bıktı artık :)) bir yumurtam vardı muayenede. o kadar stresli yapımama rağmen ona üzülmedim. Rabbim dilerse bir yumurta da olur dedim, kendimi rahatlattım. sonra 5 yumurta topladık dediler çıkınca. çok şaşırdım. 3'ü olgun çıktı ve döllendi dediler. bu benim için Allah'ın lütfuydu. inan senin beğenmediğin sayıya ben şükrediyor, mucize diyordum. 5. güne kadar da geldiler, iki tanesi de transfer oldu iyi kalitede. sıkma nolur canını, şükret, dua et.. Allah'ın gücüne gider.

bilgi alma konusunda, her gün bakmıyorlar embriyolara o yüzden öyle demiştir canım doğru. pazara tekrar bilgi verirler.

paranoya olmak böyle birşey heralde.. valla burada konuşunca rahatlıyorum ama yaa
yalnız ben ona kaynana olayına takıldım transfer olmuş kadınla kaynanası kavga mı etmiş ayııppp.
hıhı :)
doktor daha anlatsam, bir stand up çıkar demişti :)
seni ben telkin ederim, gel kollarımaa

o zman sen inş hem de ikiz anne adayı olucaksın, bizleri sarıp sarmalaycaksın.

hıhı :)
doktor daha anlatsam, bir stand up çıkar demişti :)

o zman sen inş hem de ikiz anne adayı olucaksın, bizleri sarıp sarmalaycaksın.

ay canım valla böyle duyunca bile yüreğim hopluyor, inşallah yaa.. inşallah bebişlerim içerde büyüyor, hcg salgılıyorlardır

canım bazen bencilce davanıyorum sanki bir tek ben yaşıyorum bunu... afedersin... haklısın ama bişey sorucam bana telde dün 5 olgun vardı bu gün 3 kesin döllenme...yani bu üç tane transfere kadar dayanır mı ki...ya üçü de devam edemezse...ya ben çok takıntılı bir insanım benim gibi bir insan böyle bir problem yaşayınca düşün artık gerisini..

kızlar herkese hayırlı cumalar. bu mübarek cuma gününde Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah. evlat isteyen herkesin evini şenlendirsin..

AMİN İNŞAALLAH..
Kizlar hepinizin dunya kadinlar günü kutlu olsun. .Allah hepimize en yakin zamanda anne olmayi nasip etsin..
AMİN İNŞAALLAH..

Transfer öncesi neden kendini geriyosun, bence sakin ol lütfen. bırak 3 taneyi 1 taneyle bile hamile kalanlar var.
önemli olan sayı değil ki..bir de embryoları hergün takip etmediklerinden böyle söylemişlerdir.

canım.. ben seni çok iyi anlıyorum, merak etme. o kadar zor bir süreç ki, her adımı sabır gerektiriyor. maddi olarak yoruluyorsun. manevi yıpratıyor. ama imtihan bu.

dayanırlar annesi, neden dayanmasınlar? zaten kaliteli olanlar dölleniyor. bak memorialın en güzel yanı, senden en kaliteli yumurtaları seçmeye çalışıyorlar ve tedavi süresince hedefledikleri bu. ben başta kızmıştım içimden azıcık doz verdiler, bir yumurta oldu diye. ama sonra baktım ki, yumurtalar şişip şişip sonra sönüyor. geçmiş yazılarda millet yazmış 40 yumurta toplandı diye. ben şok oluyordum. ben de bi tanecik diye. ama onların kalitesi düşük oluyor. ben memorialda dergidede okudum fazla sayı olması kaliteyi düşürüyor, hedeflediğimiz 5-7 arası yumurta toplamaktır. bak sen hedefte toplatmışsın yumurta işte!!

benim 3'ü döllendi, 3'ü de geldi 5. güne. ama biri orta kaliteydi. en kaliteli 2 tanesi ise şu an annelerine tutunmaya çalışıyor. seninki de dayanacak eminim çünkü kaliteliler. ayrıca dayanamayacak gibi olurlarsa zaten sana 3. gün transfer ederler hemen, sen ekibe güven.

sürekli ya Halık, ya Varis, ya Rahman oku. onlara güç versin Rabbim..

kızlarrrr hepinizeee merhabaaa, kadınlar gününüz kutlu olsunn bu arada

maşallah kuzum sana ben daha hiç duyamadımm gittiğimizde 5+4 tük.haftaya cuma mustafa beye aldım randevu allahın izniyle dinliycezz bakalımmm:)))

canımm kusura bakma bugünlerde opusu olan baya arkadaş var sanki aslında bazen toplu yazıyoruz ama gözden kaçmış olabilirr o yüzden kırılma arkadaşımm.çakırımız sürekli yazar mesela o bile gözden kaçmışş affedin yaniii.bu arada sayın çok güzell rabbimin izniyle güzel döllenirler inş...

Uyanin kizlar bebelerin mama vakti..hani hep beraberdik.....pisssss uykucular sizi.....eeee gun olur devran doner siz uykusuz gecelere baslayincada ben uyuycam mart tayfasi....

ahhh kuzummm başladı değilmi gece nöbetleriii .yine beraberiz kuzum biz sadece kendi yerimize değil senin yerinede uyuruzz

bu arada canım ben sizin doktorunuza devam edicem allahın izniyle ilk randevumu aldımmm

nur hanım henüz gitmedi ama canım takip almıyor izne ayrılacağı içinnn

kızlar herkese hayırlı cumalar. bu mübarek cuma gününde Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah. evlat isteyen herkesin evini şenlendirsin..

aminnnn kuzummm inş....

canımmm yavrucuklarına güvenn az olması demek daha kaliteli demek zaten bunu hedefliyorlarr o yüzden için rahat olsun sadece 1 kalsa da olsun yeterki sana sıkı sıkı tutunsun bozma moraliniii

canım duayla rahatlıyorum zaten...az önce ağlattın beni kimse benim için anne sözcüğünü kullanmamıştı daha önce...gururlandım,mutlu oldum...en yakın arkadaşlarımla bile konuşamadıklarımı burda yazıyorum...bu bana hem güç hem de cesaret veriyor..en yakın arkadaşım henüz çocuk düşünmüyor o nedenle sadece gelişmeleri merak ettiği için soruyor o da haklı..daha da kötüsü geçen sene başka bir arkadaşımla paylaştım sıkıntımı.. o da kendi başına da geleceği korkusuyla hemen doktora gitmiş ve çocuk yapmış ve bana 4 aylıkken söyledi...sizden bekliyorduk ama biz önce davrandık diye...neyse ben bunu hep bir sınav olarak gördüm..önceleri bir ay korunmadık hamile kaldım diyenlere imrenirdim,kıskanırdım onları..ben niye şanssızım diye söylenirdim..hangi günahımdan dolayı reva bu bana derdim..ama artık inanıyorum ki bu yaşadığımızın mutlaka Allah katında bir karşılığı var...

elbette bir karşılığı var. bu bir imtihan.. her hamile gördüğünde, bir bebeğin masum gözlerine her denk gelişimizde içimiz yanmıyor mu? ve Rabbim bunu görmüyor mu? elbette vardır bir hayır. bu dünyadan imtihan olmadan geçmeyeceğimizi biliyoruz. demek bizim de imtihanımız bu. Allahım daha beteri ile sınamasın. bize düşen bol dua ederek, sabır dilemek, evlat dilemek.
sen şu an bir anne sayılmaz mısın? ben kendime hep bunu dedim. orada hücreleri bölünen, benim yumurtalarım var, eşimin spermi ile döllenmiş.. onlar bizim evladımız, bebeklerimiz dedim. onlara Allahım güç versin diye hep dua ettim. bir yaşam mücadelesi içindelerdi ve ben anneleri olarak dua etmeliydim onlara, hayıflanmak yerine :)) sen de öyle yap canım. annelik böyle birşey işte, canın yanarken bile dimdik olmak.. :)) sen de öyle düşün, pozitif düşün.. olacak!! bugün cuma bol bol şunu oku.

İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhak.kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir."

sanki sıkılıyosun gibi :)) özledin mi işi mikrocum senin kontrol önümüzdeki haftaydı dimi bende şimdiden hazırlıklara başladım beni görende yarın başlıyor sanır :))

ayy keşke benim tutsa da evde sıkılsam

senin tarih ne zaman canım

sanki sıkılıyosun gibi :)) özledin mi işi mikrocum senin kontrol önümüzdeki haftaydı dimi bende şimdiden hazırlıklara başladım beni görende yarın başlıyor sanır :))

yok canım hiç özlemedin vallahi haftaya cuma ama dayanamadım ben kuzum şimdi kardeşimi çağırdım burda bir doktora gidicem kalp atışı başlamıştır değilmi 6+5 te.olsun kuzum başla için rahatlar bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…