Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

:119:Sagol canım cok şükür başladım evet ya hızlı başladık artık darısı sana ve diger arkadaslara merkezle ilgili canım yeni doktor gelmiş ondan bahsettim zaten kızlar birde yeni başlıcalar kesinlikle İdil eczanesinden ilacınızı alın hem hesapli hemde cok ilgililer merkezde onlara teşekkür etmiş bu konuda birde bugun bir çift daha ikiz haberini almış neyse aklıma gelirse solerim daha şimdi su zitrotek ilacı beni mahvetti midem cok kotu aklıma gelenler bunlar anlatırım

Ay kimmiş bu doktor, neden gelmiş temelli mi gelmiş :KK1: Nasıl biri :KK1:
Hastanede yapılmıyor mu ilaç satışı? İdil eczanesi nerede? Hangi ilaçları kaça aldın?
Amma sordum he :KK1:
Mide rahatsızlığın varsa antibiyotik ağır gelebilir canım.

Lotus bizim bebek_istiyoruz :KK1: nickini değiştirmişti ya. Minin adamı var bir tane :KK16:

Evet bh bir gitti pir gitti :KK19: Kızgınım ona hiç uğramıyor, unuttu bizi :KK19: Kasımda yaptı doğum canım, haberini verdi ve gitti...

Haaaaa bizim Lotus... Başı sağolsun.. Allah rahmet eylesin. İşte böyle de bir durum var İncim. Burada paylaşımı olanların bazıları doğum yapınca gidiyor. Bebek doğduktan sonra her daim burada olmaları beklenemez ama arada uğrayıp ; tecrübelerini paylaşmaları bir hatır sormaları beklenir. Alacağımı aldım bana bye bye olmamalı :KK20: Ama neyse. İyi olsunlar canları sağolsun.

Haaaaa bizim Lotus... Başı sağolsun.. Allah rahmet eylesin. İşte böyle de bir durum var İncim. Burada paylaşımı olanların bazıları doğum yapınca gidiyor. Bebek doğduktan sonra her daim burada olmaları beklenemez ama arada uğrayıp ; tecrübelerini paylaşmaları bir hatır sormaları beklenir. Alacağımı aldım bana bye bye olmamalı :KK20: Ama neyse. İyi olsunlar canları sağolsun.

He bizim lotus :)
Ben bu konuda susuyorum Akasyam biliyorsunuz zaten neler düşündüğümü :) Bh'den hiç beklemezdim açıkçası ama ne yapalım dediğin gibi iyi olsunlar...
Hamile kalan 2 arkadaşımız da pozitiften sonra kayboldu. Bazıları da kaybolmaya yakın. Ne diyeyim... Allah gönüllerine göre versin.

Hadi hayırlısı. Neyse en azından gelip transferi haber verdin :KK1:

HAYIRLISI OLSUN..İNŞALLAH...ALLAH hepimizin yüzünü güldürsün....arada bakıyorum topiğe...zamanda olmuyor....birde kötü haberden,stresten uzak tutmaya çalışıyorum kendimi..
çok üzülüyorum çünküü...hormonlar tavan yaptı yine ilaçlardan..ufacık seye aglıyorum:)...

herkese kolaylıklar....iyi geceler....

HAYIRLISI OLSUN..İNŞALLAH...ALLAH hepimizin yüzünü güldürsün....arada bakıyorum topiğe...zamanda olmuyor....birde kötü haberden,stresten uzak tutmaya çalışıyorum kendimi..
çok üzülüyorum çünküü...hormonlar tavan yaptı yine ilaçlardan..ufacık seye aglıyorum:)...

herkese kolaylıklar....iyi geceler....

Amin inşaallah.
Kötü haber, stres derken burayı kastetmedin umarım...

Mart Tayfası :KK16:

akasya (kontrol)
aysunayy (lap)
beylem
çakır :KK16: 6 mart çarşamba opu oldu :KK16:
dentur
dicay :KK16: 4 mart pazartesi opu oldu, 8 minnoşu var :KK16:
inci (kontrol)
juliaa
kabakcicegi :KK16: gebelik test tarihi 14 mart perşembe :KK16:
kezban
kokoci
mry24
mucize :KK16: 5 mart salı opu oldu :KK16: 7 minnoşu var :KK16:
mummu
ooofffffff :KK16: gebelik test tarihi 14 mart perşembe :KK16:
sblkmbsr
semra58
sezyal (lap)
sumeyye
uğurböceği :KK16: gebelik test tarihi 14 mart :KK16:
umut27
western

Teyze hayırlı olsun tedavin. Takılma zaten. Nasipte varsa her türlü oluyor. 3'e 5'e bakmıyor. İnşallah bu sefer nasibinde vardır :KK16:

AMİN...herkes için hayırlısı olsun...sağol akasya...başta nur hanım zaten herşeyi soruyor...söyledim...e hergünde yumurtanın kaç milim olduğunu mu sorayım allahaşkına kadına dimi:))
soracak bişi bile kalmıyor bazen...dediğin gibi nasip..doktorlar aracıALLAH ol dedikten sonra..gerisi teferruat...AMİN ..İNŞALLAH...bu son tedavim olur...sağlıklı olsunda..önemli olan bu..

$181076_10151482597274320_1955356423_n.jpg

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ben kaçar..ALLAHA emanet olunuz...görüşürüz....

28 ŞUBATTA TRANSFERİ OLAN ARKADAŞLAR...NERELERDESİNİZ...?????

NE kadar şüküretsek azdır..halimize binlerce kez şükürler olsun ALLAHIM...buda benim ağzımdan hiç düşmez....

Selam ketenprenses ilac konusunda bilgi vermiştin canım hangi eczane en hesaplisiiii hastanenin neresinde canım bu eczane yazarmisin

Oncelikle lutfen kusura bakma kk da cok bulunamadim hastane surecinden dolayi.memorialin karsisinda perpa eczanesi var gonalef 240 orda ovitrelle 45 cenrotide emin degilim ama 50 olmasi lazim..valla okadar iyi geldiki bize anlatamam..bugum yumoslarim toplandi benimde hayirlisi olsun isallah

Selam ketenprenses ilac konusunda bilgi vermiştin canım hangi eczane en hesaplisiiii hastanenin neresinde canım bu eczane yazarmisin

Mart Tayfası :KK16:

akasya (kontrol)
aysunayy (lap)
beylem
çakır :KK16: 6 mart çarşamba opu oldu :KK16:
dentur
dicay :KK16: 4 mart pazartesi opu oldu, 8 minnoşu var :KK16:
inci (kontrol)
juliaa
kabakcicegi :KK16: gebelik test tarihi 14 mart perşembe :KK16:
kezban
kokoci
mry24
mucize :KK16: 5 mart salı opu oldu :KK16: 7 minnoşu var :KK16:
mummu
ooofffffff :KK16: gebelik test tarihi 14 mart perşembe :KK16:
sblkmbsr
semra58
sezyal (lap)
sumeyye
uğurböceği :KK16: gebelik test tarihi 14 mart :KK16:
umut27
western

Kizlar bugun opu oldum 3 tane yumosum var..beni yazin igur olsun isallahh

çikolata kistini aldırmadan benim gibi tüp bebek deneyen var mı? bir de pazartesi toplandı yumurtalar ne zaman ararlar acaba??
canim Propolis cok iyi geliyormus, benimde cikolata kistim var yarin baslicam Propolise.

bizimki de öyleydi ne tüp bebek nedir onu araştırdı. ne hangi merkezde yapılacagıyla ilgilendi, ilk görüşmeye bile ısrarla geldi diyebilirim, sorsan benden çok çocuk ister ama sıfır dialog... gecen gün cocukluk arkadasına tedaviye başladığımızı anlatırken "gözlerinin dolduğunu ağlamamak için kendini zor tuttugunu" söylerken duydum. fikri bile çok duygulandırıyormus ama benim haberim yokmuş.. )) ne yazıkkı bazen yalnız yaşıyoruz ya da yaşadığımızı sanıyoruz..

Bende bir tek benim esim öyle ilgisiz alakasiz saniyordum. Anlam veremiyorum gercekten bu erkeklere. Sizde bi arastirin ne iyi gelir hangi merkezde basari oranlari iyi bi bakin degilmi yok biz ilgilendigimizden gerek duymuyorlar herhalde.
Ben artik kimseyle paylasmiyorum üzüntümü paylasdikca cogaliyormus gibi geliyor bana.
Imkanlar oldugu müdetce denicem allah izinde verirse tabi, yoksa yapcak bisey yok takdire razi gelip oturcam.

Kizlar evlilik kader oldugunu biliyorum onun degismicenide hocalardan duymustum, peki cocuk odami ayni?
Bir de bi ayet varya Biz kaderinizi kendi cabaniza bagladik?
Kafama takildi?
Kaderde yazili olmayan birseyi dualarimzla ulasabilirmiyiz?

Oncelikle lutfen kusura bakma kk da cok bulunamadim hastane surecinden dolayi.memorialin karsisinda perpa eczanesi var gonalef 240 orda ovitrelle 45 cenrotide emin degilim ama 50 olmasi lazim..valla okadar iyi geldiki bize anlatamam..bugum yumoslarim toplandi benimde hayirlisi olsun isallah
Canım mrb cok bekledim ama ben aldım ilacımı idilden cokta ilgilendiler kalırsa geri alcaklarrr sagol sanada hayırlı olsun

Kızlar lotus'un size çok selamı var. Eşinin babaannesi vefat etmiş, memlekete gitmişler. O da biraz kötü. Toparlanınca geleceğim dedi.

canım başısağolsunn allah mekanını cennet etsin selam söylersin sende konuşuncaa

ayyy çokkk güzell duyar elbett rabbimmm

hayırlı olsun canımm inşş. güzelce döllenirlerr ve sana evlat olurlarrrr

Ay kimmiş bu doktor, neden gelmiş temelli mi gelmiş :KK1: Nasıl biri :KK1:
Hastanede yapılmıyor mu ilaç satışı? İdil eczanesi nerede? Hangi ilaçları kaça aldın?
Amma sordum he :KK1:
Mide rahatsızlığın varsa antibiyotik ağır gelebilir canım.
:KK1: Canım midem sağlamdırrr ama yinede etkiledi beni Allah'tan bir seferlikti :KK52: Canım kursiyer doktormus Nur hanım ve giden bir doktor yerine gelmiş kazak olayını okudunmu gecmise bı bak bir arkadas anlattı sanırım o doktor herneyse eczane hastaneden çıkınca sag kolda ates ecz nin yanında zaten görünüyor hemen benim toplam bini gecti ama dahada alabilirim en iyi tarafı fazla ilaçları geri alıyor canım seve seve cevaplarım ya bundan sonra yaşadıklarımı paylaşırım sizleeee:KK16::KK16:

canim Propolis cok iyi geliyormus, benimde cikolata kistim var yarin baslicam Propolise.

Bende bir tek benim esim öyle ilgisiz alakasiz saniyordum. Anlam veremiyorum gercekten bu erkeklere. Sizde bi arastirin ne iyi gelir hangi merkezde basari oranlari iyi bi bakin degilmi yok biz ilgilendigimizden gerek duymuyorlar herhalde.
Ben artik kimseyle paylasmiyorum üzüntümü paylasdikca cogaliyormus gibi geliyor bana.
Imkanlar oldugu müdetce denicem allah izinde verirse tabi, yoksa yapcak bisey yok takdire razi gelip oturcam.

bütün gün bilgisayarın başında okuyan araştıran felsefeden tarihe siyasetten futbola bilmedigi ilgilenmedigi pek az sey vardir onlardan biri de tup bebek) semra hanimdan randevuyu benim kuafor bir erkek arkadasim aldi sagolsun. .) ilk gorusme etilerdeydi, yumurta toplama gunune kadar gelmedi okmeydanina.. Bi daha da goturmeyecegim) transferde ona ihtiyacim var mi)) cidden soruyorum)

Kizlar evlilik kader oldugunu biliyorum onun degismicenide hocalardan duymustum, peki cocuk odami ayni?
Bir de bi ayet varya Biz kaderinizi kendi cabaniza bagladik?
Kafama takildi?
Kaderde yazili olmayan birseyi dualarimzla ulasabilirmiyiz?

canım kader konusu saklı bir kutu.. insan aklıyla ne kadar algılamaya çalışsak da, bir yere kadar anlayabiliyoruz. gerisi teslimiyet, ki islamiyet, teslimiyetten gelir ve tevekkül..

ölüm ve doğum insanın alnına yazılı birer kaderdir. ne doğacağımız anı ne de öleceğimiz anı seçebiliyoruz. burada cüz-i irademiz işlemiyor.
"Allah'ın izni olmaksızın hiçbir nefis için ölmek yoktur. O, süresi belirtilmiş bir yazıdır."(3/145)
"Sizi çamurdan yaratan, sonra bir ecel belirleyen O'dur. Adı konulmuş ecel, O'nun katındadır. Sonra siz (yine) kuşkuya kapılıyorsunuz." (6/2)

ayetlerde de ecelin süresi belirtilmiş bir yazı olduğunu söylüyor. evlilik ise bana kalırsa insanın cüz-i iradesinin de işlediği bir süreç çünkü doğum ve ölümü hiçbir şekilde seçemediğin halde evleneceğin insanı, elbette kader sınırları içinde, seçiyorsun. burada bizim aşikar bir seçimimiz var.

senin dediğin isra suresindeki ayet, bence insanın bu hayatta bir kukla olmadığını ve kendi irade ve seçimleri olduğunu söylüyor. insanın kendi çabası, emekleri, cüz-i iradesi, külli iradenin sınırları içerisinde kaderine yön verebilir, hayatının gidişatını etkileyebilir. ama bu tamamen külli iradenin içindedir. ve o ayetin daha çok kastettiği yaptılarının boynuna asılarak, insanın oğlunun ahirete, yaptıklarını boynunda taşıyarak gideceğidir bence.
"Biz her insanın işlediklerini, yaptıklarını kendi boynuna doladık. Kıyamet gününde onun için açılmış olarak önüne konacak bir kitap çıkarırız. (İsra/13),

elbette doğacak çocuğun da belirlenmiş bir ömrü olacaktır. bu kaderde yazılıdır muhakkak. ama kader belli olsa da, tüm mülkün sahibi Allah'tır ve O dilerse herşey olur. zaman değişir, evren değişir, olmayacaklar vuku bulur. bu da Allah'ın yüceliğinin kanıtı ve buna inanmak, gönülden şüphesiz tasdik etmek ise kulun teslimiyetidir. her zaman kader yazılı olsa da Allah dilerse herşey olur demek ve ısrarla dua etmek, O'ndan dilemek en büyük ikramdır bizim için.

Son düzenleme:
X