Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

happybutterfly fazla olan geri geliyor ama bu 2 gündür resmen topak topak birikiyor ayıptır söylemesi :KK43:
hepsini değil ama yarısını veya yarısından fazlasını yerleştiriyorum...
kullanmadan önce pompa yaptığım kısmı derece sallar gibi sallayarak bütün jelin uca gelmesini sağlıyorum. Ve çıkartırken pompa kısmını bastırır pozisyonda bırakıyorum ki tekrar jel tüpün içine kaçmasın

bende sallıyorum ve bastırır şekilde çıkarıyorum ama yinede içerde bi miktar kalmış oluyo bakalım hayırlısı..tamamını yerleştirmeye çalışıyorum belki yarısını yerleştirdiğin için ucda fazla kalıyo olabilir

bende sallıyorum ve bastırır şekilde çıkarıyorum ama yinede içerde bi miktar kalmış oluyo bakalım hayırlısı..tamamını yerleştirmeye çalışıyorum belki yarısını yerleştirdiğin için ucda fazla kalıyo olabilir

kılzar jelın bır kısmının gerı cıkması normal endıse etmeyın ben yapıp hemen ıslerıme devam eıdyordum cıkıyordu bazen bır kısmı ama sorun etmedım bısey olmaz...

Kızlar bir de bunu okuyun.

280 Gram Ağırlığında Doğan Bebek Hayata Tutundu

Almanya'nın Dortmund şehrinde 24 haftalıkken doğan bebek, Yenidoğan ünitesinde beş ay tutulduktan sonra taburcu edildi.

Dünyaya geldiğinde sadece 280 gram ağırlığında olan kız bebek, 2,5 kilograma ulaştıktan sonra ailesine teslim edildi. Doğumdan sonra hayatta kalabilen en küçük çocuk olma unvanını taşıyan 22 santimetre boyundaki bebeğin durumunun şimdi gayet iyi olduğu açıklandı. - RECKLİNGHAUSEN
$4145_0.jpg $280-gram-agirliginda-dogan-bebek-hayata-tutundu-2526139_4079_o.jpg

Kızlar bir de bunu okuyun.

280 Gram Ağırlığında Doğan Bebek Hayata Tutundu

Almanya'nın Dortmund şehrinde 24 haftalıkken doğan bebek, Yenidoğan ünitesinde beş ay tutulduktan sonra taburcu edildi.

Dünyaya geldiğinde sadece 280 gram ağırlığında olan kız bebek, 2,5 kilograma ulaştıktan sonra ailesine teslim edildi. Doğumdan sonra hayatta kalabilen en küçük çocuk olma unvanını taşıyan 22 santimetre boyundaki bebeğin durumunun şimdi gayet iyi olduğu açıklandı. - RECKLİNGHAUSEN
Eki Görüntüle 642701 Eki Görüntüle 642702

bende bır premature annesıyımdunyanın en zor seyı herhalde.allah baska dert vermesınde.yıkayamıyosun kıyafetler olmuyor..yedıremıyorsun bıberonlar buyuk gelıyor eceyı sırıngayla beslıyorduk sonra premature bıberon bulduk oyle oyle kızım suan 6 ayını bıtırıyor ve ınanın bana o mınık ellerın buyudugunu gormek cok cok guzel bısey yogun bakımda camdan gorurken neden allahım neden benımkıde yanımda degıl derdım arabayla eve gıderken baska bır arabada kadının kucagında bebek allahım nıye benım kızım yanımda degıl derdım...ısyan etmedım ama ıcım paramparcaydı sımdı dusundukce bıle aglıyorum ama allaha bınlerce kez sukur kızım yanımda melekler gıbı uyuyor:nazar::nazar:

Kabakcicegi merhaba canım senin tedaviyi biraz anlatabilirmisin amh dusukmu sende bende dusuk oldugu icin sordum bendede yumurta bı tane gelişiyor yakında tedaviye başlıcam inş. Sen hangi iğneleri kac doz kullandın canım

bende bır premature annesıyımdunyanın en zor seyı herhalde.allah baska dert vermesınde.yıkayamıyosun kıyafetler olmuyor..yedıremıyorsun bıberonlar buyuk gelıyor eceyı sırıngayla beslıyorduk sonra premature bıberon bulduk oyle oyle kızım suan 6 ayını bıtırıyor ve ınanın bana o mınık ellerın buyudugunu gormek cok cok guzel bısey yogun bakımda camdan gorurken neden allahım neden benımkıde yanımda degıl derdım arabayla eve gıderken baska bır arabada kadının kucagında bebek allahım nıye benım kızım yanımda degıl derdım...ısyan etmedım ama ıcım paramparcaydı sımdı dusundukce bıle aglıyorum ama allaha bınlerce kez sukur kızım yanımda melekler gıbı uyuyor:nazar::nazar:

Rabbim size bağışlasın. Salih evlat eylesin. Ne güzel.

Bu arada ben de premature bebek olmuşum :KK9:. 7 aylık 1500 qr. Ne küvez görmüşüm ne doktor. Evde doğmuşum, hem de ayak gelişi. Köy yerinde. Doğumu yaptıran ebe eve gidince stressden bayılmış :18:. Şimdi düşünüyorum da Yaratan Rabbim isteyince en olmazlar oluyor. Doğduğumda tırnaklarım bile yokmuş. Her kes 40 ım çıkana kadar ölüceğimi düşünüyormuş. 7 aylığıma ulaştığımda 4.5 kiloymuşum. Gezerken giydiğim ayakkabılar (11 numara) sonradan hiç bir çocuğa olmamış :KK1::KK1::KK1:.

akasyam ağlattın beni bu kadarını bilmiyordum ben :KK43:( çok üzüldüm ama sizler paylaştıkça kendime o kadar güzel dersler çıkarıyprum ki hepiniz örnek oluyosunuz bana bu kadar sıkıntıya rağmen hala tevekkül etmek bu duruşu taşımak gerçekten herkesin harcı değildir ve gerçekten özel insanlarsınız bu yaşadıklarınızın karşılığını tabikide allah en kısa sürede mükafatlandıracaktır eminim nurlu tecellisi yakındır

Canım ağlama.. :KK19:Hiçbirimiz ağlamayalım. Herkesin imtihanı farklı farklı.. Benim derdim o. Başkasının başka derdi var. Bugün iyi olan yarın kötü olabilir. Bugün sağlıklı olan yarın hasta olabilir. Hİçbir şeyin garantisi yok. Hayat çok değişik birşey gerçekten de.. Üzüntü , sevinç... Sürekli bir devir daim.. Bence her insan çok özel. Hepimiz özeliz. Kaderde ne varsa yaşayacağız.İnşallah kaderimizde güzel yazılar yazılıdır. :KK16:

canım Allah razı olsun. inşallah buraya tek yumurta ile hamile kaldım yazacağım!!!!:))

İnşallah canım.

canım geçmiş olsun. Allah sana sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah.

Çok sağolsın. Hepimize hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

canım doktorum da ohss olmandansa tek olsun kaliteli olsun, gebelik oluşsun daha iyi diyor. aynur hanım içimi rahatlattı biraz.
senin de inşallah sürecin güzel ve sorunsuz geçer de kalp atışlarını duymayı nasip eder Rabbiiimmm!! :)

Canım PGT yapılmayacak kişilerde bence sayı çok önemli değil. Önemli olan kaliteli olması. 10 tane yumurtan da olsa 1 tanesi sana evlat olacak. O yüzden tek olsun bizim olsun,, Sağlıklı olsun , annesine tutunsun yeter:KK16:

Son düzenleme:
Kabakcicegi merhaba canım senin tedaviyi biraz anlatabilirmisin amh dusukmu sende bende dusuk oldugu icin sordum bendede yumurta bı tane gelişiyor yakında tedaviye başlıcam inş. Sen hangi iğneleri kac doz kullandın canım

canım amh ye bakıldı mı bilmiyorum. amh'ye ne zaman bakılıyor? yaşla mı ilgili yumurta rezervi?
benim asıl sorunum pko olduğundan çok düşük dozla başladılar. bu da yumurta gelişimini etkiliyor tabi. ohss'den korkuyorlardı, o yüzden semra hanım sana çok düşük, aşılama dozu veriyoruz demişti bana. o nedenle de az yumurtam seçildi. 10 gün gonal f 450'lik oldum.

100 mg
100 mg
100 mg
100 mg
125 mg
125 mg
125 mg
150 mg
150 mg
200 mg oldum. son iki gün cetrotide da oldum. bugün de iki tane ovitralle oluyorum.

iyiyim bitanem çok şükür yo tatlım aldım mesajını :)
sen nasılsın kolayladınmı işlerini

Çok şükür canım iyiyim bende. Bitti sayılır. Kalanı eşimle yapacağım inş. bu akşam.

incim benım hep acık telım bende mesaj istiorum:KK1::KK1:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: İstediğin mesaj olsun tatlım .

:) yok canım ya sonradan becerdik çok şükür zaten.
bugün gittim muayeneye.. 18 mm yumurtam var. haber bekliyorum sanırım bugün çatlatma iğnesi olcam. bir de 16 mm civarı var.
ama asıl bir yumurta var işte ona moralim bozuldu biraz. şansımı düşürüyor neticede. funda hanım da biraz düşürüyor ama bu şekilde de hamile kalan hastalarımız oldu dedi.
artık bundan sonrası Rabbimin nasibi. neticede ben çok emek veriyorum. tek yumurta da olacaksa olur, on yumurtayla da olmayacaksa olmaz.

Moral bozmak yok. Nasibinde varsa o tek yumurta canına can olacak Allah'ın izniyle...

DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

inci cnm macroprolaktin,lupus ne için yapılıyor cnm benden istenmedi hiç bide bu tiroid adı ne olarak geçiyo yaptırdım ama hangisi o bilmiyorum dr göstermedim

Semracım benim prolaktin hep yüksek çıkar doktor makroprolaktini de istiyor o yüzden. Lupus da bağışıklıkla ilgili bir test.

İnci mesajini aldım canım sagol. Kizlarrrr nasilsinizzzzzz

Canım 2.mesajı da aldın değil mi?

canım amh ye bakıldı mı bilmiyorum. amh'ye ne zaman bakılıyor? yaşla mı ilgili yumurta rezervi?
benim asıl sorunum pko olduğundan çok düşük dozla başladılar. bu da yumurta gelişimini etkiliyor tabi. ohss'den korkuyorlardı, o yüzden semra hanım sana çok düşük, aşılama dozu veriyoruz demişti bana. o nedenle de az yumurtam seçildi. 10 gün gonal f 450'lik oldum.

100 mg
100 mg
100 mg
100 mg
125 mg
125 mg
125 mg
150 mg
150 mg
200 mg oldum. son iki gün cetrotide da oldum. bugün de iki tane ovitralle oluyorum.

amh yumurta rezrvi hakkında bilgi veriyor adetin 3.günü bakılıyor canım tedavin hayırlı olsun umarım mutlu sona ulaşır mart ayının umudu olursun

:) inşallah canım ya. tevekkül ettim artık. ben hep yumurtam olmaz veya ohss olur diye korkuyordum. neticede elde bir yumurta var, biri de ihtimal. bundan sonrası Rabbimin takdiridir.

canım hiç merak etme tek altın yumurtası olupta gebe kalanları bebeğini kucağına alanları o kadar çok okuduk ki.inş..sende onlardan olursunnn...

DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...

bu aşk başka aşk tatlım ondan olsa gerek:KK16::KK16:

Evet. Bir filmde bu cam kemik hastalığı işlenmişti. Gerçekten çok zor bir hastalık. Ben hasta olmama rağmen en hafif çeşidi olduğum için şükrediyorum. Ki benim de 12 yaşıma kadar 7 kere kırığım oldu. 3 büyük ameliyat geçirdim. Aylarca alçıda kaldığım oldu. Vs vs. Anlatsam roman olur derler ya aynen öyle :KK1: Şimdi 34 yaşındayım ama kemik yaşım 70 civarı :KK31: Boyum kısa.. Skolyozum olduğu için çabuk yoruluyorum. Nefes problemlerim oluyor. Buna da şükür. Rabbim böyle takdir etmiş. Biz bu şekilde bu hayatı yaşadık. Tabii hep eksik yaşadık. İnşallah benim çocuğum bunu yaşamasın. Ben kendimden geçtim artık. Mücadelem sağlıklı bir evlat. Çünkü bu hastalığın acısını yaşadım. Onun da yaşamasını asla istemem. :KK31:

canım rabbimm size hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inş..emeklerinizin karşılığını alabilmeyi nasip etsinn.herkesin imtihanı çok başkaa rabbim kolaylıklar versinn...

led canım ben hiç kontrol etmedim fazla olan geri geliyo sadce dün çok büyük bi miktar gelmişti ondan korktum..sen çubuğu dibine kadar yerleştiriyorsun dimi? benimde çıkardıktan sonra içinde kalıyo oysaki o kadar sıkıyorum ama çubuğun içinde kalmış oluyo..

mikrom

evet kuzummmm

mikrom annem ablama geçti artık ben yapıyorum yemeği eşim bu hafta hep geç geldi mecburen ayakta çok kalmadan yapıyorum..haraketlerimi daha ağırlaştırdım onun dışnda günlük hayata döndüm mecburen çok zor oluyo evde bir sürü çamaşır birikti eşimle bugün makineye atıcaz..yerleride ona süpürtmeye çalışıcam..

yapsın tabi canımm sana yardımcı olsun eşin kendine bebeişlere çokk dikkat et yorma kuzularıııı

inci Makedonyaya mı gidiiyor:KK43:( hayırlısıyla gidip dönersiniz inş..bir dahakia sefere bebeklerinde olcak şimdi bol bol gezin eşinle o zaman fırsat bulamazsın belki:))

X