Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Yürüyüş bana da çok iyi geliyor. Ben de arada öğlenleri işyerinin etrafından yürüyorum. Ama şimdiki planım yüzmeye başlamak. Acil kilo vermem. Hem tedavi için.. Hem de kemik sağlığım için.. :KK31:

:26:

Akasya sana bir şey sorucam. Senin şu hastalığın, genetik açıdan tam dominantmı ( tam baskınmı), yoksa yarım dominantmı (kısmen baskınmı)?? Nasıl oluyor da sende hafif seyr ediyor?? Umarım sorum aydın olmuştur.

sümeyyecim bende daha önceki denemelerimde spora gidiyordum dr bana fazla haraket önermiyoruz nasıl bir tavuk yumurtalırının üzerinde yatıp büyütüyorsa sizde öyle spor yapmayın şu dönemde demişti:)) o nednle bende tedviye başlamadan bırakırım sporu ama acık havada hafif tempo yürüyüş faydalı olabilir tabi oda bir yere kadar yumoşların büyünce rahatsız edecektir seni..

Zaten benim de yapa bildiğim tempolu yürüyüşden çokda öte gitmiyor :KK9::KK9::KK9: . Hızımı bir az artırsam çabuk yoruluyorum, paslandım ben, paslandım:44: Hele bir de tosbaga gibi karnım yumurtalarla dolsun, her halde ancak temposuz yürüyüş yapa bilirim:KK9::KK9::KK9:

yok gayet memnun iptalinden tedavi olmuşta sanki döllenme bitmişte dondurulmuşların peşine düşmüş aman gerçekten öyle bundan sonra asla ve asla yorum yapmam ne yaparsa yapsın akasya bana sümeyye link attı birkaç sayfa öncesinde kaldı ordan bak istersen ben adaçayı içmeye başlıcam bu akşam hoplıyıp zıplıcam :)) inciden denenmiş:)) birde böyle deneyelim akasyam inş. oluruz ya

Zencefili çok okudum, adaçayı da progesteron içerikli. Hoplayıp-zıplamak da iyi geliyor. Ben de cumaertesi koştum, eve gelince iş tamamdı :KK1::KK1::KK1:

kızlar zencefil iyi geliyormuş diye duydum ablam onu denemişti olmuştu inş gelir sizinkiler ya :KK16:

Ben bir de tedaviye kadar çivanperçemli çay içtim. İlk karışım adetimi 3 gün öne attı. Normalde adetlerim hiç şaşmaz. İkinci içtiğim bir az başka karışımdı, etki etmedi.

ne olacağımı var canım allahın izniyle hayırlı habelerr alıcağız hepinizden güzel düşün güzel olsun

canım benim hiç kolay değil zor bir süreç rabbim yardımcın olsun su gibi geçsin tedavin sonunda mükafatını alırsın inşallah sümeyyecim

canım benim sakin ol herşey güzel çıkıcak ve sende tedaviye başlıcaksın

:nazar::nazar::nazar::nazar:

canım hayırlı olsun tedavin inşallah bu son olur kucaklarsın bebişini
çakırcım rabbim hayırlsını versin sabır versin ailenize allahtan ümit kesilemez ne mucizeler oluyor

canım hastaneden arıyorlar ama bu aralar yoğunluktanmıdır nedir düzen bozulmuş durumda :KK43:sen ara tatlım

akasyacım nasılsın yeni iş yeni tedavi zor olur gibime geliyor ama sen bilirsin hakkında hayırlısı olsun
iyi insanlarla karşılaştırsın rabbim

:nazar::nazar: hilalcim çok sevindim inşallah derinde en kısa zamanda çıkıcak ve hep birlikte yuvanıza dönüceksiniz:KK16:

kabakçiceği inşallah çok kaliteli ve sağlıklı yumurtaların olur canım rabbim güzel haberler almayı nsip etsin

canım korkma inşallah bişicik olmaz istirahat et yorma kendini kesinlikle bitki çayı kullanma sürekli durumundan haberdar et doktorunu
ne zaman gidiceksin doktora

mikrom hadi bakalım az kalmış buluşmaya büyük ihtimalle keseyi görürsünüz canım ama bellide olmaz süprizde yapabilir bebişin

sakın kendini yorma yat dinlen canım

bende çok uğraşmıştım duyulmasın diye ama bi şekilde duyuluyor mikrom sağlık olsun bebişler iyi olsun gerisi boş

canım Allah razı olsun. kaliteli bir tane yumurtam var sanırım. diğeri de belki olabilir dedi doktor. nasip olduktan sonra birle de olur diyorum gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum.

canım hiç kafana takma altın yumurtan olur inş benim akrabam vardı oda altın yumurtasıyla oğluna kavuştu İnşallah sende öyle olacaksın :KK16:

:) inşallah canım ya. tevekkül ettim artık. ben hep yumurtam olmaz veya ohss olur diye korkuyordum. neticede elde bir yumurta var, biri de ihtimal. bundan sonrası Rabbimin takdiridir.

günaydın arkadaşlar hayırlı günler

Hilburcum çok sevindim bebeğin çıkıyomuş nihayet hasret bitiyor inş derinde en kısa zamanda çıkar, birliktesiniz artık tüm gün ve gece ne kadar güzel olucak inş..Allah yardımcınız olsun..bence hastaneden çıkmanız yakındır :)

mikrom saol iyiyiz bizde işte randvu vermelerini bekliyorum..kasıklarım ağrıyo adet ağrısı gibi ondan başka çok şükür bişey yok..sen nasılsın??

bende iyiyim canımmm kasık ağrıları arada bende de oluyo.haricinde bizde iyiyiz.kendini çok yorma eve gelince yemek işini nasıl yapıyorsunnn.ben randevuyu kendim arayarak aldım biliyosun baya zor oldu...

mikrom hadi bakalım az kalmış buluşmaya büyük ihtimalle keseyi görürsünüz canım ama bellide olmaz süprizde yapabilir bebişin

bende çok uğraşmıştım duyulmasın diye ama bi şekilde duyuluyor mikrom sağlık olsun bebişler iyi olsun gerisi boş

inş... canımmm .yok canım yorarmıyım hiçç paso yatıp uyuyorum herşey ayağıma geliyor hemen hemen.biraz duyuldu ama dediğin gibi yeterki bebeişler iyi olsunnn

hiç kızarmıyım ben ya :KK16: cadılar daha geçmişin 3.sayfasında gözlerim kötü oldu midem bulanıyor baktıkça sanırım ben gözler bozuldu iyice :KK1:

canımmm atlayarak gitt kıyma gözlerineeee....

günaydınlar kızlar geçmişi çok okuyamadım ama inşallah hepiniz iyisinizdir ben adet olamadım ve bu ay olamıyacağım gibi geliyor mart başına sarkıyor tedavide 1 ay daha mı ertelenicek şimdi bunun stresini yaşıyorum inş.bu ay bitmeden olurum :KK14:

stres yapma kuzum bu adetini daha da geciktirecektirrrr.rahattt ol.ertelensede hayırlı zamanda başlasın tedavin ve sonu güzel olsun inş...

Mikrom canım biliyorum zor ama stres yapmamaya çalış.. Allah'ın izniyle bu sefer herşey yolunda :KK34:

inş.. kuzum ama elde değil yaşananlarında etkisi olsa gerek....

yaa ben ne kadar salağım ya bırak gitsin duvara toslasın alsın cevabını otursun aşağı arkadaşım erdem çakmak hastanesinde tüp bebeğe başlamış 1 hafta oldu 3 yumurta oluştu diye tedavisini bırakmışlar ama aşılama yapalım demiş doktor birde en az 10 umurta oluşması lazım ki işe yarasın demiş bende kızı uyardım git başka yere böyle bişi var mı ya sanki herkesin 10-15 tane yumurtası oluşuyor üzüldüm haline bir tersledi beni ben memnunum diye salak şey sinir oldum

canım boşa dememişiler iyilik yap denize at diye boşverr.yada arkadaşında can sıkıntısından öyle davranmışta olabilir....

canım 8 martta gideceğim bu testleri Müstecep Bey verdi:) muayene+tarama 500 tl canım

canımm seninde az kalmış randevuna.maşallah bayada büyümüşsünüzz...

canım ilk muynede ücretlimi acaba...

amin canım ama inan gözümüz görmüyor hiçbirşeyi.benım arkadaşım var normal yoldan hamıle kaldı benım memoriale gittiğimi biliyor tedavı sürecini bilmiyor o kadar para verilir mi diyor yazık başka drlara git felan diye akıl veriyor bana bir bilse ben neler cektiğimi :KK1:

Allah Allahhh sanki biz bayılıyoruz o kadar para baymaya :) hayır ben de isterim yani buraya harcadığım paraları, doğal yoldan hamile kalsam da bebeğime sonradan harcasam. ama bizim de imtihanımız bu. insanlar akıl verince sinirleniyorum valla. yaşamayan bilmez.

Isallah canim benim..ben anlam veremiyorum neden 1 tane koyuyorlar bu doktorlar..tamam riskli anliyorum ama bizimde 4 -5 yilimiz hastanelerde geciyor..ben 2 tane transfer olmasi icin elimden geleni yapicam suan hastanedeyim aynur hnm ameliyata cikmis nur hanimi istedim bende:))

Doktorların da bir anlamda elleri bağlı. Yasa gereği 35 yaş altı hastalarda il iki denemede 1 tane koyuyolar. Bir çok doktor bu durumdan şikayetçi, amma yapacak bir şey yok. Amma bazan kanun da çiynene biliyor :KK1::KK1::KK1:

:) yok canım ya sonradan becerdik çok şükür zaten.
bugün gittim muayeneye.. 18 mm yumurtam var. haber bekliyorum sanırım bugün çatlatma iğnesi olcam. bir de 16 mm civarı var.
ama asıl bir yumurta var işte ona moralim bozuldu biraz. şansımı düşürüyor neticede. funda hanım da biraz düşürüyor ama bu şekilde de hamile kalan hastalarımız oldu dedi.
artık bundan sonrası Rabbimin nasibi. neticede ben çok emek veriyorum. tek yumurta da olacaksa olur, on yumurtayla da olmayacaksa olmaz.

canım Allah razı olsun. kaliteli bir tane yumurtam var sanırım. diğeri de belki olabilir dedi doktor. nasip olduktan sonra birle de olur diyorum gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum.

Doğru bir düşünce. Ben de ilk tedavide 15 yumurta toplandı, 11-i döllendi. 4 tane blaktosit oluşdu. Sonuç iki kere neqatif. 2. denemede 14 yumurtadan 9-u döllendi. Sonuç yine neqatif. Yani 1 tane olsun altın olsun :KK16:

Hamile arkadaşlarım bir şey soracağım...
Crinone jel sizin de rahim ağzınızda birikiyor mu? Ben 2 gündür fark ettim bu durumu :KK43:
temizlemeli mi yoksa kendisi çıkar mı?

DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...

ne kadar saçma ya sinir küpü eder böyleleri insanı inş. şimdiki doktorunla bağlantın iyi olur canım sana birde tavsiyede bulunmak isterim yaparmısın bilmem ama .bebeğin için hergün bir bardak suya sen yada bir başkası senin için 121 felak nas,170 ayetel kürsi,124 fatiha okuyun ve hergün iç.gerisi ilahi takdiri

cnm yapmazmıyım elimden geldiğince okumaya çalışıyorum bişeyler burda ailem yok yalnızım ben yaparım artık

:) inşallah canım ya. tevekkül ettim artık. ben hep yumurtam olmaz veya ohss olur diye korkuyordum. neticede elde bir yumurta var, biri de ihtimal. bundan sonrası Rabbimin takdiridir.

oncelikle Allah im hakkinda hayirlisini versin.

Ben tek tane altin yumurtayla hamile kaldim. Sakin moralini bozma.. Allah im takdir ettiyse degil 1 yarim yumurta olsa bile hamile kalirsin...
Allah yardimcin olsun

opuyorum

ne olacağımı var canım allahın izniyle hayırlı habelerr alıcağız hepinizden güzel düşün güzel olsun

canım benim hiç kolay değil zor bir süreç rabbim yardımcın olsun su gibi geçsin tedavin sonunda mükafatını alırsın inşallah sümeyyecim

çakırcım rabbim hayırlsını versin sabır versin ailenize allahtan ümit kesilemez ne mucizeler oluyor

canım hastaneden arıyorlar ama bu aralar yoğunluktanmıdır nedir düzen bozulmuş durumda :KK43:sen ara tatlım

akasyacım nasılsın yeni iş yeni tedavi zor olur gibime geliyor ama sen bilirsin hakkında hayırlısı olsun

:nazar::nazar: hilalcim çok sevindim inşallah derinde en kısa zamanda çıkıcak ve hep birlikte yuvanıza dönüceksiniz:KK16:

kabakçiceği inşallah çok kaliteli ve sağlıklı yumurtaların olur canım rabbim güzel haberler almayı nsip etsin

canım korkma inşallah bişicik olmaz istirahat et yorma kendini kesinlikle bitki çayı kullanma sürekli durumundan haberdar et doktorunu

tamam zambakcım 8 martta gidecem bgn alabildim

Akasya sana bir şey sorucam. Senin şu hastalığın, genetik açıdan tam dominantmı ( tam baskınmı), yoksa yarım dominantmı (kısmen baskınmı)?? Nasıl oluyor da sende hafif seyr ediyor?? Umarım sorum aydın olmuştur.
.

Tam baskın canım. Benim eşim sağlıklı. Ama sadece benden mutasyona uğramış yumurtayı alması hasta olması için yeterli :KK5: Şöyle açıklayayım sana : Benim annemden ve babamdan gelen iki ayrı parçam var. Bu parçalarımdan biri hasta. Bazı yumurtalarımda bu parçayı taşıyor. O yumurta denk gelirse bebek hasta oluyor. Sağlıklı yumurta olursa bebek sağlıklı oluyor. O nedenle normal deneme için %50 ihtimal veriyorlar.

Hastalığın çeşitleri var canım. Benimkisi hafif çeşidi. En ağırları anne karnında ya da doğar doğmaz ölüme sebep oluyor. Ömrü boyunca yüzlerce kırık yaşayan insanlar var. :KK5: Benim 40 yaşında arkadaşım var mesela. Her yıl en bir kırık yaşıyor. Düştüğü gibi kemikleri kırılıyor. O benden daha ağır bir çeşidi. Ama işin kötüsü şu ki ; bendeki mutasyonun bebeğimi nasıl etkileyeceğini bilemiyorlar. :KK25: Bebek benim gibi hafif çeşit olabilir. Benden de hafif olabilir. Daha da ağır bir çeşit de olabilir diyorlar. Nesilden nesile mutasyon farklı etkiler yapabiliyormuş. :KK31: Genetik çok karışık bir alan ya. Allah'ım hiç kimseyi genetik hastalıkla imtihan etmesin. :KK16:

Kabakçiçeği tek yumurta ile hamile kalan çok arkadaşımız var. Sen gönlünü ferah tut. Rabbim "OL" desin yeter ki :KK16:

Tam baskın canım. Benim eşim sağlıklı. Ama sadece benden mutasyona uğramış yumurtayı alması hasta olması için yeterli :KK5: Şöyle açıklayayım sana : Benim annemden ve babamdan gelen iki ayrı parçam var. Bu parçalarımdan biri hasta. Bazı yumurtalarımda bu parçayı taşıyor. O yumurta denk gelirse bebek hasta oluyor. Sağlıklı yumurta olursa bebek sağlıklı oluyor. O nedenle normal deneme için %50 ihtimal veriyorlar.

Hastalığın çeşitleri var canım. Benimkisi hafif çeşidi. En ağırları anne karnında ya da doğar doğmaz ölüme sebep oluyor. Ömrü boyunca yüzlerce kırık yaşayan insanlar var. :KK5: Benim 40 yaşında arkadaşım var mesela. Her yıl en bir kırık yaşıyor. Düştüğü gibi kemikleri kırılıyor. O benden daha ağır bir çeşidi. Ama işin kötüsü şu ki ; bendeki mutasyonun bebeğimi nasıl etkileyeceğini bilemiyorlar. :KK25: Bebek benim gibi hafif çeşit olabilir. Benden de hafif olabilir. Daha da ağır bir çeşit de olabilir diyorlar. Nesilden nesile mutasyon farklı etkiler yapabiliyormuş. :KK31: Genetik çok karışık bir alan ya. Allah'ım hiç kimseyi genetik hastalıkla imtihan etmesin. :KK16:

Cevap için teşekkürler. Benim anlamadığım olay şuydu. Dominant gen kendini tam gösterir. Yani 1 tane hastalıklı gen varsa tam hasta olursun. Amma bazen yarım dominant gen oluyor. Yarım dominant genli hastalıklarda 2 tane gen hastalıklıysa şiddetli, 1 tane gen hastalıklıysa bir az daha zayf seyr ediyor. Ben sende böyle olduğunu sanmıştım. Genetik gerçekten çok karmaşık, çok derin bir alan. Her kese göre de deyişe biliyor.

Bir de bir film vardı. Cam kemikli bir zenci vardı. Adam bir düşdü 2 ay tekerlikli sandalyeye mahkum oldu. Rabbim başka dert vermesin. O kadar çok nimet içindeyiz ki, şükür etmek aklımıza gelmiyor. Acaba hangimiz gerektiği kadar sert olan kemiğimiz için şükür ettik ki:26: ???

Son düzenleme:
canım benim inşallah rabbim bu sefer yüzünü güldrücek sevinçten ağlıcaksın sümeyyecim herzaman dualardasın
asla kendini suçlu hissetme bizde bu yönde veriyoruz belkide sınavımızı hiçbirşeyi içine atma eşinle yada seni rahatlatan insanlarla
konuş sabır canımm çok az kaldı kavuşmaya :KK16:

:KK16::KK16: çok şükür canım iyyiyim bir yaramazlık yok

stres yapma denturcum o dahada geciktirir adaçayını tavsiye ederim bende işe yarıyordu

akasyam asayiş tamam :))) yaramazlık harici hepsini yapıyorum sanki bende hafif lekelenme başlamış galiba gelicek :))

aynen canım acayip bir yognluk var inşallah çok uzun sürmez sıkıştır sen kuzum
bende iyiyim canım randevu almayı başarabilirsem cumartesi gidicem inşallah

sen üzerine düşeni yapmışsın boşver canım değmez canını sıkmaya bu işleri bilmiyor galiba yazık

akasya sana bir şey sorucam. Senin şu hastalığın, genetik açıdan tam dominantmı ( tam baskınmı), yoksa yarım dominantmı (kısmen baskınmı)?? Nasıl oluyor da sende hafif seyr ediyor?? Umarım sorum aydın olmuştur.

Zaten benim de yapa bildiğim tempolu yürüyüşden çokda öte gitmiyor :KK9::KK9::KK9: . Hızımı bir az artırsam çabuk yoruluyorum, paslandım ben, paslandım:44: Hele bir de tosbaga gibi karnım yumurtalarla dolsun, her halde ancak temposuz yürüyüş yapa bilirim:KK9::KK9::KK9:

Zencefili çok okudum, adaçayı da progesteron içerikli. Hoplayıp-zıplamak da iyi geliyor. Ben de cumaertesi koştum, eve gelince iş tamamdı :KK1::KK1::KK1:

Ben bir de tedaviye kadar çivanperçemli çay içtim. Ilk karışım adetimi 3 gün öne attı. Normalde adetlerim hiç şaşmaz. Ikinci içtiğim bir az başka karışımdı, etki etmedi.

tam baskın canım. Benim eşim sağlıklı. Ama sadece benden mutasyona uğramış yumurtayı alması hasta olması için yeterli :KK5: şöyle açıklayayım sana : Benim annemden ve babamdan gelen iki ayrı parçam var. Bu parçalarımdan biri hasta. Bazı yumurtalarımda bu parçayı taşıyor. O yumurta denk gelirse bebek hasta oluyor. Sağlıklı yumurta olursa bebek sağlıklı oluyor. O nedenle normal deneme için %50 ihtimal veriyorlar.

Hastalığın çeşitleri var canım. Benimkisi hafif çeşidi. En ağırları anne karnında ya da doğar doğmaz ölüme sebep oluyor. ömrü boyunca yüzlerce kırık yaşayan insanlar var. :KK5: Benim 40 yaşında arkadaşım var mesela. Her yıl en bir kırık yaşıyor. Düştüğü gibi kemikleri kırılıyor. O benden daha ağır bir çeşidi. Ama işin kötüsü şu ki ; bendeki mutasyonun bebeğimi nasıl etkileyeceğini bilemiyorlar. :KK25: Bebek benim gibi hafif çeşit olabilir. Benden de hafif olabilir. Daha da ağır bir çeşit de olabilir diyorlar. Nesilden nesile mutasyon farklı etkiler yapabiliyormuş. :KK31: Genetik çok karışık bir alan ya. Allah'ım hiç kimseyi genetik hastalıkla imtihan etmesin. :KK16:

Kabakçiçeği tek yumurta ile hamile kalan çok arkadaşımız var. Sen gönlünü ferah tut. Rabbim "ol" desin yeter ki :KK16:

akasya duana amin diyorum canı gönülden ve sizin gibi genetikle uğraşan herkese rabbim sağlıklı evlat nasip etsin incim ve sen gerçekten çok uğraşıyorsunuz stresi bile yetiyordur size allah sabır versin dayanma gücü versin

hil _bur canım gozun aydın darısı derinimizin basına ins oda hayırlısı ile taburcu olacak
cnm ismini vermeyeyim arkadaşları etkilerim beni hiç rahatlatmıyordu transferden beri sıkıntılar yaşadım beni araması için notlar bıraktım ama hiç dönmedi sonunda telini verdiler ama...neyse bgn söyledim doktorumu değiştirecem onlarda randevü için arayacaklardı.

canım bana ozelden doktorunun adını mesaj atabilir misin ben bir daha ki denememde ilgili bir doktor istiyorum oyuzden ilgisiz bir doktorla ugrasmak istemiyorum moralimin cok iyi olması lazım tedavi surecinde

arkadaslar nasılsınız ins herkesin hayatında hersey yolundadır

çakırcım öncelikle tedavin hayırlı olsun..bebek için çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun canım...yeni başlayan olucak hemde çoookkkkk tanışırsınızda artık ne güzel...

mikro seni çok özledim ne zaman eskisi gibi geliceksin incide bu aralar az giriyo zaten:KK43:(( bekliyorum sizi...

Çakırım bebeğe gerçekten çok üzüldüm..:KK5: Allah şifa versin. Abine ve sizlere de sabırlar diliyorum..:KK5: Rabbim hiç kimseyi evladı ile imtihan etmesin. Hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun..

Tedaviye başlamışsın. Hayırlı uğurlu olsun. Emeklerinin karşılığını bebişlerinle alırsın inşallah... Her daim dualarımdasın canım.. Senin pozitif almanı çoook istiyorum :KK16:

Canım yumurta büyütme aşamasındasın sanırım. Bu uzun protokol adı gibi uzun oluyor galiba :KK31: Yumurtalar eşit büyüsün de beklemeye de razıyız. Semra Hanım'ın kontrollere girmesi çok iyi bir haber bence. Semra Hanım'ın bilgisine çok güveniyorum ben. Bir Nur Hanım bir de Semra Hanım favori doktorlarım..:KK34: Güzel haberlerini bekliyoruz Mucizeciğim.. Senin yumurta sayının çok olması, eşit büyümesi ve tabii ki pozitif alman bizlere de çookk büyük ümit olacak. Allah yardımcın olsun inşallahhh

Medicalciğim geçmiş olsun canım. Her ne olursa olsun antibiyotik kullanma derim. Allah korusun bebişlere zararı olmasın. Sen doğal yöntemleri dene. Bal, pekmez öksürüğe çok etkili diye biliyorum.

Korkma canım.. Başımıza gelen neyse çekeceğiz. Sen hep pozitif düşün. İyi şeyler hayal et. Allah'ın izniyle herşey çok iyi olacak:KK16:

Yok canım bir kere yaptırdıysan gerek yok.

Çakırım hayırlı olsun. İnş. yavruna kavuşursun. Bizi gelişmelerden haberdar et :KK16:
Bebeğe de Rabbim şafi ismiyle tecelli etsin inş. Hiç dayanamıyorum bebeklerin hasta olmasına hele bu şekilde. Allah yardımcıları olsun...

Gonal ın kaçıncı günündesin? Yumurtalar eşit büyüyor mu peki?

Geçmiş olsun. Ben orayı kaçırmışım, bebeyin ne sorunu var ki?? Allah şifa versin. Hiç olmaması, olupta kayb etmekden daha kolay:KK5::KK5::KK5:

Tedavin hayırlı ve sonu sağlıklı bebekli olsun. Kendini üzmemeğe çalış.

Amin. İnşeAllah hepimiz için güzel olur. Biliyormusun ben hayel etmeği sevmiyorum. Hep bu günü yaşarım, geçmişimi denetlerim. Ne olacağını bilemediğim bir şeyi ne iyi ne de kötü düşünemiyorum. Bu sefer karar verdim. Güzel düşünücem. 12 gün bile olsa kendimi hamile gibi düşünücem. Bakalım yapa bilecekmiyim...

çakır tedaviye başlamışsın hayırlı olur inş gönlünden geçen kucağına gelsin
hapyycim benide aramadılar bgn aradım ama dönmediler bide bnm görünmem gerek kanama devam ediyor gibi.bgn başka bidoktora gittim kesecik duruyormuş orda yani halen hamileyim:)estrofemin yan etkisi olabilir rahim çok kalınlaşınca böyle olabiliyor dedi.
medical cnm geçmiş olsun geçen hafta bende hastaydım ben bilmeden zerdaçal zencefil bitki çayları içmiştim meğerse içilmemesi gerekiyormuş.

kusura bakmayın toplu cevap yazıyorum çünkü bakım çıkıcam hemen güzel dua ve dilekleriniz için allah razı olsun
şinşallah bu son denemem olur

sümeyye cim abimin bebeyi hidrosefali hastalığı ile doğdu bbeyin hücereleri yok ve kafasında su var inşallah rabbim şifa verir ama dr demesi ile tedavisi yok şu anda yoğun bakımdda

çakırcım gözün aydın tedaviye başlamışsın canım yeğenin içinde allahım sabır versin hepinize

hilbur canım hocam gözün aydın deniz kuzun yanında maşallah şimdi bu güçle siz derinide alırsınız hemen :)

zambağım sümeyye sağolun kızlar bu akşam söylediklerinizi deniyeceğim

Kabakçiçeği tek yumurta ile hamile kalan çok arkadaşımız var. Sen gönlünü ferah tut. Rabbim "OL" desin yeter ki :KK16:

Allah yardımcın olsun Akasyacım inş sağlıklı bol yumurtan olur canım benim..

10 hftadayım da nasıl yapcam o takvımı :18:
canancım kullanıcı kontrol panelinden profilini düzenle tıklıyorsun aşağıda bebeğinizin doğum tarihi diye bir yer var doğum tarihini yaz kaydet bu kadar dene bakalım
:) yok canım ya sonradan becerdik çok şükür zaten.
bugün gittim muayeneye.. 18 mm yumurtam var. haber bekliyorum sanırım bugün çatlatma iğnesi olcam. bir de 16 mm civarı var.
ama asıl bir yumurta var işte ona moralim bozuldu biraz. şansımı düşürüyor neticede. funda hanım da biraz düşürüyor ama bu şekilde de hamile kalan hastalarımız oldu dedi.
artık bundan sonrası Rabbimin nasibi. neticede ben çok emek veriyorum. tek yumurta da olacaksa olur, on yumurtayla da olmayacaksa olmaz.
tek olsun bizim olsun canım sen içini ferah tut olumsuzluklardan uzak dur tek yumurtayla bebğine kavuşan çok arkadaşımız var
darısı sana olsun inşalalh
rabbim ol dedikten sonra gerisi boş canım bol dua et bizde ediyoruz hayırlı bir evlat nasip etsin allah
Hamile arkadaşlarım bir şey soracağım...
Crinone jel sizin de rahim ağzınızda birikiyor mu? Ben 2 gündür fark ettim bu durumu :KK43:
temizlemeli mi yoksa kendisi çıkar mı?
birikiyor canım normal kendisi geri geliyor rahatsız ederse temizle istersen
DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...
:nazar::nazar::nazar: ay çok güzel ya inşallah görüp tanışmak nasip olur hilalcim doğumda çok istedim ama kısmet olmadı
darısı derinimize inşallahh
tamam zambakcım 8 martta gidecem bgn alabildim

sevindim canım güzel haberlerini bekliyoruz inşallahhh

X