Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Cevap için teşekkürler. Benim anlamadığım olay şuydu. Dominant gen kendini tam gösterir. Yani 1 tane hastalıklı gen varsa tam hasta olursun. Amma bazen yarım dominant gen oluyor. Yarım dominant genli hastalıklarda 2 tane gen hastalıklıysa şiddetli, 1 tane gen hastalıklıysa bir az daha zayf seyr ediyor. Ben sende böyle olduğunu sanmıştım. Genetik gerçekten çok karmaşık, çok derin bir alan. Her kese göre de deyişe biliyor.

Bir de bir film vardı. Cam kemikli bir zenci vardı. Adam bir düşdü 2 ay tekerlikli sandalyeye mahkum oldu. Rabbim başka dert vermesin. O kadar çok nimet içindeyiz ki, şükür etmek aklımıza gelmiyor. Acaba hangimiz gerektiği kadar sert olan kemiğimiz için şükür ettik ki:26: ???

Evet. Bir filmde bu cam kemik hastalığı işlenmişti. Gerçekten çok zor bir hastalık. Ben hasta olmama rağmen en hafif çeşidi olduğum için şükrediyorum. Ki benim de 12 yaşıma kadar 7 kere kırığım oldu. 3 büyük ameliyat geçirdim. Aylarca alçıda kaldığım oldu. Vs vs. Anlatsam roman olur derler ya aynen öyle :KK1: Şimdi 34 yaşındayım ama kemik yaşım 70 civarı :KK31: Boyum kısa.. Skolyozum olduğu için çabuk yoruluyorum. Nefes problemlerim oluyor. Buna da şükür. Rabbim böyle takdir etmiş. Biz bu şekilde bu hayatı yaşadık. Tabii hep eksik yaşadık. İnşallah benim çocuğum bunu yaşamasın. Ben kendimden geçtim artık. Mücadelem sağlıklı bir evlat. Çünkü bu hastalığın acısını yaşadım. Onun da yaşamasını asla istemem. :KK31:

kusura bakmayın toplu cevap yazıyorum çünkü bakım çıkıcam hemen güzel dua ve dilekleriniz için allah razı olsun
şinşallah bu son denemem olur

sümeyye cim abimin bebeyi hidrosefali hastalığı ile doğdu bbeyin hücereleri yok ve kafasında su var inşallah rabbim şifa verir ama dr demesi ile tedavisi yok şu anda yoğun bakımdda

Rabbim ane-babasına sabr versin. Bizim bir tanıdığın çocuğu da aynı hastalıktan müzdaripdi. Allah şifa versin. Tıp tarihini değiştiren bir çocuk olsun.

çakırcım gözün aydın tedaviye başlamışsın canım yeğenin içinde allahım sabır versin hepinize

hilbur canım hocam gözün aydın deniz kuzun yanında maşallah şimdi bu güçle siz derinide alırsınız hemen :)

zambağım sümeyye sağolun kızlar bu akşam söylediklerinizi deniyeceğim

stres yapmayı bırak ama denturum rahat bırak vucüdunu bak nasıl gelicek üzülme geç olsun güç olmasın bitanem
benimde başlıcağım zaman gecikmişti ama bak çok şükür birlikteyiz şimdi

:) yok canım ya sonradan becerdik çok şükür zaten.
bugün gittim muayeneye.. 18 mm yumurtam var. haber bekliyorum sanırım bugün çatlatma iğnesi olcam. bir de 16 mm civarı var.
ama asıl bir yumurta var işte ona moralim bozuldu biraz. şansımı düşürüyor neticede. funda hanım da biraz düşürüyor ama bu şekilde de hamile kalan hastalarımız oldu dedi.
artık bundan sonrası Rabbimin nasibi. neticede ben çok emek veriyorum. tek yumurta da olacaksa olur, on yumurtayla da olmayacaksa olmaz.

canım kendini boşuna üzme 15 üstü toplanıyo çatlatma iğnelerinde büyütücek onları biri 17 yi geçse diğeri zaten iyi süper olur benim de topu topu 3 yumoşum oldu sadece geriye 2 tane kaldi bir taneside 2. kaliteydi bakalım şimdi bekliyoruz kese için nasıl olucak bende çok üzüldüm ama çok şükür bu günü gördük hiç üzülme az olunca kaliteli oluyolar..

Evet. Bir filmde bu cam kemik hastalığı işlenmişti. Gerçekten çok zor bir hastalık. Ben hasta olmama rağmen en hafif çeşidi olduğum için şükrediyorum. Ki benim de 12 yaşıma kadar 7 kere kırığım oldu. 3 büyük ameliyat geçirdim. Aylarca alçıda kaldığım oldu. Vs vs. Anlatsam roman olur derler ya aynen öyle :KK1: Şimdi 34 yaşındayım ama kemik yaşım 70 civarı :KK31: Boyum kısa.. Skolyozum olduğu için çabuk yoruluyorum. Nefes problemlerim oluyor. Buna da şükür. Rabbim böyle takdir etmiş. Biz bu şekilde bu hayatı yaşadık. Tabii hep eksik yaşadık. İnşallah benim çocuğum bunu yaşamasın. Ben kendimden geçtim artık. Mücadelem sağlıklı bir evlat. Çünkü bu hastalığın acısını yaşadım. Onun da yaşamasını asla istemem. :KK31:

:KK53::KK53::KK53: Çok zoor gerçekten.

Rabbim istediğin sağlıklı evladı bulmanda sana yardımcı olsun:KK16::KK16::KK16: . Amin

akasyam inşallah sende incimde bu mücadelenizin meyvesini hayırlı sağlıklı evlatlar olarak alıcaksınız
rabbim işlerinizi kolaylaştırsın son denemeleriniz olsun inşallahhh:KK16:

led canım ben hiç kontrol etmedim fazla olan geri geliyo sadce dün çok büyük bi miktar gelmişti ondan korktum..sen çubuğu dibine kadar yerleştiriyorsun dimi? benimde çıkardıktan sonra içinde kalıyo oysaki o kadar sıkıyorum ama çubuğun içinde kalmış oluyo..

mikrom

led canım ben hiç kontrol etmedim fazla olan geri geliyo sadce dün çok büyük bi miktar gelmişti ondan korktum..sen çubuğu dibine kadar yerleştiriyorsun dimi? benimde çıkardıktan sonra içinde kalıyo oysaki o kadar sıkıyorum ama çubuğun içinde kalmış oluyo..

Allah yardımcın olsun Akasyacım inş sağlıklı bol yumurtan olur canım benim..

akasya duana amin diyorum canı gönülden ve sizin gibi genetikle uğraşan herkese rabbim sağlıklı evlat nasip etsin incim ve sen gerçekten çok uğraşıyorsunuz stresi bile yetiyordur size allah sabır versin dayanma gücü versin

Çok sağolun kızlar. :KK19:İçten dualarınıza aminnn diyorum. Biz tedavi başlar başlamaz kaç yumurta olacak, kaçı kalacak stresinden başka en büyük stres olan PGT'den sağlıklı çıkacak mı derdini yaşıyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun

DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...

Canım benim ne büyük bir heyecandır kimbilir :KK16: İnşallah evine gitme heyecanını da yaşarsın. Deniz'in cennet kokusunu bizim için de kokla :KK19: Derin de en kısa zamanda kollarında olsun.. Aminnn :nazar::nazar:

mikrom annem ablama geçti artık ben yapıyorum yemeği eşim bu hafta hep geç geldi mecburen ayakta çok kalmadan yapıyorum..haraketlerimi daha ağırlaştırdım onun dışnda günlük hayata döndüm mecburen çok zor oluyo evde bir sürü çamaşır birikti eşimle bugün makineye atıcaz..yerleride ona süpürtmeye çalışıcam..

Jelin üzerinde yazıyor zaten. Ucunda kalan önemli deyil. Gereken dozu almış oluyorsun. Geri akması da önemli deyil. Vücut gerekeni almış oluyor. Bir de kağıtında kullanma talimatı var, okursan daha kolay olur. Allah yardımcımız olsun.

evet. Bir filmde bu cam kemik hastalığı işlenmişti. Gerçekten çok zor bir hastalık. Ben hasta olmama rağmen en hafif çeşidi olduğum için şükrediyorum. Ki benim de 12 yaşıma kadar 7 kere kırığım oldu. 3 büyük ameliyat geçirdim. Aylarca alçıda kaldığım oldu. Vs vs. Anlatsam roman olur derler ya aynen öyle :KK1: şimdi 34 yaşındayım ama kemik yaşım 70 civarı :KK31: Boyum kısa.. Skolyozum olduğu için çabuk yoruluyorum. Nefes problemlerim oluyor. Buna da şükür. Rabbim böyle takdir etmiş. Biz bu şekilde bu hayatı yaşadık. Tabii hep eksik yaşadık. Inşallah benim çocuğum bunu yaşamasın. Ben kendimden geçtim artık. Mücadelem sağlıklı bir evlat. çünkü bu hastalığın acısını yaşadım. Onun da yaşamasını asla istemem. :KK31:

akasyam ağlattın beni bu kadarını bilmiyordum ben :KK43:( çok üzüldüm ama sizler paylaştıkça kendime o kadar güzel dersler çıkarıyprum ki hepiniz örnek oluyosunuz bana bu kadar sıkıntıya rağmen hala tevekkül etmek bu duruşu taşımak gerçekten herkesin harcı değildir ve gerçekten özel insanlarsınız bu yaşadıklarınızın karşılığını tabikide allah en kısa sürede mükafatlandıracaktır eminim nurlu tecellisi yakındır

stres yapmayı bırak ama denturum rahat bırak vucüdunu bak nasıl gelicek üzülme geç olsun güç olmasın bitanem
benimde başlıcağım zaman gecikmişti ama bak çok şükür birlikteyiz şimdi

tamam canım zaten biraz lekelenme başlamış 1-2 güne gelir inşallah bugünde hoplayıp zıplarım adaşayı üstüne :))
hiç ayrılmayın canım inşallah bir ömür yavrunla :)

mikrom

happybutterfly fazla olan geri geliyor ama bu 2 gündür resmen topak topak birikiyor ayıptır söylemesi :KK43:
hepsini değil ama yarısını veya yarısından fazlasını yerleştiriyorum...
kullanmadan önce pompa yaptığım kısmı derece sallar gibi sallayarak bütün jelin uca gelmesini sağlıyorum. Ve çıkartırken pompa kısmını bastırır pozisyonda bırakıyorum ki tekrar jel tüpün içine kaçmasın

oncelikle Allah im hakkinda hayirlisini versin.

Ben tek tane altin yumurtayla hamile kaldim. Sakin moralini bozma.. Allah im takdir ettiyse degil 1 yarim yumurta olsa bile hamile kalirsin...
Allah yardimcin olsun

opuyorum

Allah senden gerçekten razı olsun. bu süreçte duymaya en çok ihtiyacım olan şeyi söyledin :)
ben de öyle diyorum. Rabbim bozmasın, içimde bir dinginlik var. normalde de olan bir yumurta değil mi zaten? Rabbim dilesin yeter ki..

Tam baskın canım. Benim eşim sağlıklı. Ama sadece benden mutasyona uğramış yumurtayı alması hasta olması için yeterli :KK5: Şöyle açıklayayım sana : Benim annemden ve babamdan gelen iki ayrı parçam var. Bu parçalarımdan biri hasta. Bazı yumurtalarımda bu parçayı taşıyor. O yumurta denk gelirse bebek hasta oluyor. Sağlıklı yumurta olursa bebek sağlıklı oluyor. O nedenle normal deneme için %50 ihtimal veriyorlar.

Hastalığın çeşitleri var canım. Benimkisi hafif çeşidi. En ağırları anne karnında ya da doğar doğmaz ölüme sebep oluyor. Ömrü boyunca yüzlerce kırık yaşayan insanlar var. :KK5: Benim 40 yaşında arkadaşım var mesela. Her yıl en bir kırık yaşıyor. Düştüğü gibi kemikleri kırılıyor. O benden daha ağır bir çeşidi. Ama işin kötüsü şu ki ; bendeki mutasyonun bebeğimi nasıl etkileyeceğini bilemiyorlar. :KK25: Bebek benim gibi hafif çeşit olabilir. Benden de hafif olabilir. Daha da ağır bir çeşit de olabilir diyorlar. Nesilden nesile mutasyon farklı etkiler yapabiliyormuş. :KK31: Genetik çok karışık bir alan ya. Allah'ım hiç kimseyi genetik hastalıkla imtihan etmesin. :KK16:

Kabakçiçeği tek yumurta ile hamile kalan çok arkadaşımız var. Sen gönlünü ferah tut. Rabbim "OL" desin yeter ki :KK16:

canım Allah razı olsun. inşallah buraya tek yumurta ile hamile kaldım yazacağım!!!!:))

canancım kullanıcı kontrol panelinden profilini düzenle tıklıyorsun aşağıda bebeğinizin doğum tarihi diye bir yer var doğum tarihini yaz kaydet bu kadar dene bakalım

tek olsun bizim olsun canım sen içini ferah tut olumsuzluklardan uzak dur tek yumurtayla bebğine kavuşan çok arkadaşımız var
darısı sana olsun inşalalh

rabbim ol dedikten sonra gerisi boş canım bol dua et bizde ediyoruz hayırlı bir evlat nasip etsin allah

birikiyor canım normal kendisi geri geliyor rahatsız ederse temizle istersen

:nazar::nazar::nazar: ay çok güzel ya inşallah görüp tanışmak nasip olur hilalcim doğumda çok istedim ama kısmet olmadı
darısı derinimize inşallahh

sevindim canım güzel haberlerini bekliyoruz inşallahhh

Allah razı olsun canım. dualarınıza çok ihtiyacım var :)

canım geçmiş olsun. Allah sana sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah.

canım kendini boşuna üzme 15 üstü toplanıyo çatlatma iğnelerinde büyütücek onları biri 17 yi geçse diğeri zaten iyi süper olur benim de topu topu 3 yumoşum oldu sadece geriye 2 tane kaldi bir taneside 2. kaliteydi bakalım şimdi bekliyoruz kese için nasıl olucak bende çok üzüldüm ama çok şükür bu günü gördük hiç üzülme az olunca kaliteli oluyolar..

canım doktorum da ohss olmandansa tek olsun kaliteli olsun, gebelik oluşsun daha iyi diyor. aynur hanım içimi rahatlattı biraz.
senin de inşallah sürecin güzel ve sorunsuz geçer de kalp atışlarını duymayı nasip eder Rabbiiimmm!! :)

merhaba kızlar...yarın deniz çıkıyor hastaneden..ama derin hastanede kalacağı için doktorumuz talebimiz üzerine bizi kata çıkarıyor...derini hastanede bekliycez...

gözün aydın olsun canım oğluşuna kavuştun kızında çok bekletmeden gelicek inşşş:KK16::KK16::nazar:

Rabbim her birimize yardımcı olsun. Girdiğimiz bu yolun sonu her birimiz için bebekli olsun. Amin.

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

aminnnnnnnnnnnnn inş cnm :KK49::KK49:

DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...

hilbur denizimizin yakışıklılıgını daha iyi görecemiz resimlerini çekersin artık yavrun yanında çok şükür annende doya doya sever artık torununu sonrada derin gelir:nazar:

Kızlar hastaneye gitmeden önce ne var ne yok her testi yaptırmak istiyorum.

Prolaktin, macroprolaktin, lupus, şeker bunları yaptıracağım. Amh hiç yaptırmadım bir de onu yaptıracağım, merak ediyorum :) Tiroide falan da baktırıyorum diyorum. Bir seneden fazla oldu.
Fsh, lh, e2 tedavi başında yapıyorlar, yaptırmaya gerek var mı?

Aklınıza gelen başka tahliller var mı?

inci cnm macroprolaktin,lupus ne için yapılıyor cnm benden istenmedi hiç bide bu tiroid adı ne olarak geçiyo yaptırdım ama hangisi o bilmiyorum dr göstermedim

X