Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yıpranmaz mı insan yav. 'Bu iş bu kadar zor olmamalıydı' diye bastırdığımız bir psikoloji de var altlarda. Hem biberonu istemeyip hem de emerken ağlaması ilginç, dediğim gibi bir geçiş dönemi olabilir, inşallah öyledir. Birini tercih edip ısrar mı edeceksin, nasıl devam edeceksin bilmiyorum gelişmeleri merakla bekliyorum. Ben de artık memeyi hemen attığı için o koyun koyuna yatıp emzirerek uyutmak işini şimdiden çok özledim. Dur kız beni de ağlatacaksın şimdi :KK61:Koyverme, gençsin sen. Biz 40a dayanan teyzeler düşünelim.
İyice kafası karıştı diye düşünüyorum. Sadece meme ile devam edemediğimize göre sanırım biberonu seçmeliyim.
Memeyi açlıktan ölmeyecek kadar emip bırakıyor. Aynı durumu yaşayan bir arkadaşımın bebeği bu ay 150gr almış. Şok oldular. Ben de bundan korktuğum için memeye zorlamak istememiştim. Herhalde olmayacak, ne yapalım.
Hadi ya,Selim emmek istemiyor mu? Ne güzeldiniz.. Süt olmadığı içinse, süt artınca tekrar emer. Umarım öyle olur. Bira mayası tableti günde 6 tane miydi neydi. Sen başladın mı?
Bu arada, yaşla hiç ama hiiç ilgisi yok bence :)
Konu annelik olunca,tüm şartlar eşitleniyor.

Evet rahatlıyor sonra aynı gün tekrar olmadı dediğin gibi kakada da oldu Benim kızda sadece anne sütü 🧿çok şükür
Yq bide ben burnu tıkalı olmazsa hiç serum fizyolojik yada aspritörle çekmiyorum her gün yapan haftada bi yapan varmış siz napıyonız
Günde en az 2 kere yapıyorum fizyolojik.sonrasında da aspiratör le alıyoruz. Doktor à hırıltılı gibi nefesi dediğimizde 6 kere yapın günde dedi.tabiki o kadara gerek yok deyip yapmadik canım

Geçen hafta 12.hafta atağından çok dert yanmıştım, gerisini de diyeyim bari. Sorumlu hissettim kendimi panic_attack panic_attack :halay: Sersem geçen bir haftadan sonra iki gün evvel Selim beyciğim yüzünde evliya gibi bir nurla uyandı. Aman yarabbi o ne sükunet, ne olgunluk... Bu sefer de devamlı gülüyor, sesli, ilk kahkaha denemeleri. Uyuyor uyanıyor mışıl mışıl. selozy selozy arkadan gelen ödül haftasını söylemişti ama ben hemen dedim ki tamam bizimkinin olayı budur, kriz haftaları hariç. Meğer o da takvimde işaretliymiş 'ekstra iyi hafta' olarak. Alışma üzülürsün diyor yani aplikasyon:p Neyse ortası olsun tamam. Golden goat'a başladık, tadını sevdi nefes nefese içiyor. Kakası da daha derli toplu bir hal aldı. Ne demekse:KK70:Bundan sonrası cebimize kuvvet demek galiba. Yisin çocuğum Yeni Zelanda keçilerinin rızkını. Damla zaten sab simplex vermişti doktor arada kullanıyorum. Baktım ocak anneleri grubunda pek övülmüş, bira mayası tableti aldım Solgar'ın. Yarından itibaren kırk gün bir deneyeyim bakalım süte faydası olacak mı, yani bari kesilmesin, bu durumda kalsın. Çocuğum iri bir çocuk değil ama 3-6 ay diye alınanlar tam oluyor, nasıl kalıplardır ne iştir anlamadım. Bu ay ki kontrolü iptal ettirdim aşı yok diye, ama bir muayenehane doktoruna götüreceğim ay sonu gibi.

Yeni Zelanda keçilerinin rızkını ahsgfhf deli yaa.
Şimdi bizim bu meşhur 3-6 gaz ve kıvranma seansı geçmedi diye bi de sma deneyelim dedik. 2 gündür onu kullanıyoruz. Gaz konusunda durum stabil. Kaka sayısı günde 2ye çıktı, kıvam renk iyi. Bunun da tadını sevdi. Pek ayırt etmiyo zaten maşallah çocuum. Bi aptamili iştahla içmemişti. Bakalım bi markaya karar verecez inşallah bi gün :)
Sab simplex kullanıyoruz şu an biz de ama bi işe yaramıyo sanki. Günde 4 defa kullanıyoduk sadece gece veriyorum artık. Gündüz de arada nurse harvey's colex şurup.

Bugün 3 aylık olmadan 2.kez çekilmesi gereken kalça usg için hastaneye gittik. Endişe edilecek bi şey yokmuş artık, ölçümler normal çıktı. İncik cıncık kontrolünü de yaptı dr. Sağlığı keyfi iyi 4.ay kontrolüne gelmenize gerek yok dedi rahatladım valla. Her sağlık işlerinde virüs stresi yaşıyoruz zırt pırt gitmek istemiyo insan.

Dün neredeyse tam 1 yıl sonra bi kadeh rakı içtim. Tadını unutmuşum :)) bugün de zaten kuş kadar çıkan ilk sağım sütümü de döktüm tabi. 6 saatte 1 falan sağıyorum ben, 30 cc çıkıyo hep aynı. Bestlak kullanıyorum ikinci şişeye geçtim hiçbi değişiklik yok. Promalt içiyorum nadiren üç günde bir canım tatlı çekerse işte, çok ağır tadı yaa.. onu içince de bi fark yok. Sorun benim iştahsızlığım ve bünyemde zaar kabullendim artık.
Dün uykudan uyanınca o açlık ve sersemlikle 20 sn emdi sonrası ağlama. Kıyamıyorum da ısrarcı olamıyorum ağlıyo emmek istemiyo diye. İki çekti süt tanecikleri görünmüştü hemen. Demek ki sağma aygıtları bebelerin çekişi yanında bi hiç gerçekten.
Evet ne diyorduk "O güzel sütler o güzel memelere binip gittiler" ahadsfs ne güldüydüm bu lafına :))

Bu arada 11.haftadayız. Bugün hastaneye gitti geldi hava aldı diye mi nedir epey güzel ve zahmetsiz uyudu. Sabah 7de uyandı, yolda uyudu, öğleden sonra 3+2 saat uyudu, akşam 6 buçukta uyudu. Halen 4+4+devam.

12.haftada neler olucek acebaa :/

panic_attack panic_attack
Bi gün boyunca sağdığını birleştirip bir öğünde mi veriyorsun bilmiyorum,aklıma gelmişken söyleyeyim dedim,anne sütündeki antikorlar bekleyince yok oluyor. Bağışıklığına fayda etmiyor. Sağdıkça taze verirsen daha faydalı olur.

panic_attack panic_attack
Bi gün boyunca sağdığını birleştirip bir öğünde mi veriyorsun bilmiyorum,aklıma gelmişken söyleyeyim dedim,anne sütündeki antikorlar bekleyince yok oluyor. Bağışıklığına fayda etmiyor. Sağdıkça taze verirsen daha faydalı olur.

Bazen taze taze veriyorum bazen dolapta birikmiş halde maksimum 2 gün öncekini veriyorum. dolapta 3 gün kalabilir deniyo diye. Hiç bekletmesem mi :/

Bazen taze taze veriyorum bazen dolapta birikmiş halde maksimum 2 gün öncekini veriyorum. dolapta 3 gün kalabilir deniyo diye. Hiç bekletmesem mi :/
Her zaman olamıyorsa da acıkacağı zamana denk getirebildiğin zamanlar öyle yapabilirsin bence.
Evet üç gün bozulmuyor,ama antikorlar kısa sürede yok oluyor. Yani süt aşı özelliğini kaybediyor.
Besin değeri de az da olsa kaybolurmuş. Taze süt her zaman daha besleyici. Ben de sadece sağılmış süt verdiğimden bunu merak edip araştırmıştım

Yeni Zelanda keçilerinin rızkını ahsgfhf deli yaa.
Şimdi bizim bu meşhur 3-6 gaz ve kıvranma seansı geçmedi diye bi de sma deneyelim dedik. 2 gündür onu kullanıyoruz. Gaz konusunda durum stabil. Kaka sayısı günde 2ye çıktı, kıvam renk iyi. Bunun da tadını sevdi. Pek ayırt etmiyo zaten maşallah çocuum. Bi aptamili iştahla içmemişti. Bakalım bi markaya karar verecez inşallah bi gün :)
Sab simplex kullanıyoruz şu an biz de ama bi işe yaramıyo sanki. Günde 4 defa kullanıyoduk sadece gece veriyorum artık. Gündüz de arada nurse harvey's colex şurup.

Bugün 3 aylık olmadan 2.kez çekilmesi gereken kalça usg için hastaneye gittik. Endişe edilecek bi şey yokmuş artık, ölçümler normal çıktı. İncik cıncık kontrolünü de yaptı dr. Sağlığı keyfi iyi 4.ay kontrolüne gelmenize gerek yok dedi rahatladım valla. Her sağlık işlerinde virüs stresi yaşıyoruz zırt pırt gitmek istemiyo insan.

Dün neredeyse tam 1 yıl sonra bi kadeh rakı içtim. Tadını unutmuşum :)) bugün de zaten kuş kadar çıkan ilk sağım sütümü de döktüm tabi. 6 saatte 1 falan sağıyorum ben, 30 cc çıkıyo hep aynı. Bestlak kullanıyorum ikinci şişeye geçtim hiçbi değişiklik yok. Promalt içiyorum nadiren üç günde bir canım tatlı çekerse işte, çok ağır tadı yaa.. onu içince de bi fark yok. Sorun benim iştahsızlığım ve bünyemde zaar kabullendim artık.
Dün uykudan uyanınca o açlık ve sersemlikle 20 sn emdi sonrası ağlama. Kıyamıyorum da ısrarcı olamıyorum ağlıyo emmek istemiyo diye. İki çekti süt tanecikleri görünmüştü hemen. Demek ki sağma aygıtları bebelerin çekişi yanında bi hiç gerçekten.
Evet ne diyorduk "O güzel sütler o güzel memelere binip gittiler" ahadsfs ne güldüydüm bu lafına :))

Bu arada 11.haftadayız. Bugün hastaneye gitti geldi hava aldı diye mi nedir epey güzel ve zahmetsiz uyudu. Sabah 7de uyandı, yolda uyudu, öğleden sonra 3+2 saat uyudu, akşam 6 buçukta uyudu. Halen 4+4+devam.

12.haftada neler olucek acebaa :/
Seninki uzun uykulara geçmiş, gözün aydın. Bizimkinin günü gününe uymuyor. 4. ayın 5. günündeyiz uyku eğitimi falan yalan oldu şimdilik, çünkü iki akşamdır yine huzursuz, kendi haline bırakınca sakinleşmeyince ne yapalım artık derdimiz öyle böyle uyutmak oluyor.

Valla biz o kalça ultrasonu işini hala yaptıramadık. Önce hastanede sorun çıktı erteledik, sonra biz de, sonra bu pandemi derken yalan oldu şimdilik. Bu ara halledeceğiz herhalde bir şekilde. Sadece kalça çıkığına mı bakılıyor yoksa kasık fıtığı falan tüm o bölgedeki marazlar da kontrol ediliyor mu?
Birkaç gün redden sonra bugün sabah uyanınca yanıma aldığımda yavrucuğum memeyi kabul etti, dakikalarca emikledi. Gerçi kalktıktan 1,5 saat sonra 100lük mamayı da içince benden pek birşey almadığını anladım ama olsun memeye küsmesin de :) Süt yoksa atar memeyi elinden ağlar işi de bir garip muamma yani. selozy selozy dediğin gibi içti oh şükür deyip bıraksam 150 gr alır almaz bu sefer arkadaşın gibi.

Afiyet olsun panic_attack panic_attack 'cığım, yarasın şekerim. Ben rakıcı değilim, arada mutlu anne mutlu çocuk kampanyası çerçevesinde kadeh şarap içiyorum. :-) Malt içecekleri yerine alabildiğim zaman alkolsüz bira içiyordum, ama az yerde satılıyor kolay bulunmuyor. Tam bu aralar sahilde bebeyle yürüyüp kalan kilolarımı da vermeyi umuyordum ama o iş şimdilik yalan oldu. Amaaan böyle işte.

merhabalar bacılarım 💐 geliyorum tam yazmaya başlıyorum benim civcivim fırsat vermiyor🐥 uslu bir bebe ama denk geliyor🤣. iyiyiz biz hersey yolunda cok yoruluyorum temizlik hastaligima korona belasi eklenince herseyi didik didik temizle bana vakit kalmıyor kacirdigim msjlari varsa kusuruma bakmayin💐 ozledim sizleri ve annelik ne güzel bir duyguymuş rabbimden dileğim aratmasın isteyene saglikla nasip etsin🙏🏼 anlatcak cok sey var firsat yok. mesela ustsuz kaldik benim koliler gecen hafta geldi hastaneden odunc kiyafetlerle ciktik🤣😂 komşudan puset aldim. ben hastane de 3 gun kaldim oglum 15 gun filan kaldi sarilik yuzunden ben cikinca dedim cocuga kiyafet alim kiiii yasak gelmis ogun kapatmislar magzalari marketlerde kiyafet reyonlarına bant cekmisler ben şok oldum 😳yalvardım nerdeyse vermediler ciktim oturdum bi guzel agladim gunlerdir tut tut kendini aaaaa bende insanim bukadari da fazla 🤣 hastaneye dedim iki atlet iki tulum verin yikar yikar giydiririm 😔🤣 sağlık olsun oglum iyi ya bunada şükür sabir dedim. hastane iki tulum iki atlet verdi bide diger bebeklerin anneleri daha onceden ihtiyacı olur birinin diye bıraktığı bir iki atlet picama corap vardi yika yika giydirdim. ahhhh dedim annen sana sicaklik olcere kadar aldi neler neler aldi 😀😔🤣 hem bir sukur hali hem bir guleyim mi agliyayim mi hali. yuruyebilseydim keske alsaydim burdan olmasaydi böyle . dogum yaptigim hafta esimin bileti vardi trye gitseydi geri gelemicekti 🤣 ben tek basima kalicaktim demek ki😆 herseyde bir hayir var derler ya erken dogurmasaydim inatci kocam gidicekti esyalari almaya ben napardim bilmiyorum.

insallah hepiniz iyisinizdir saglicakla kalin💋💐

merhabalar bacılarım 💐 geliyorum tam yazmaya başlıyorum benim civcivim fırsat vermiyor🐥 uslu bir bebe ama denk geliyor🤣. iyiyiz biz hersey yolunda cok yoruluyorum temizlik hastaligima korona belasi eklenince herseyi didik didik temizle bana vakit kalmıyor kacirdigim msjlari varsa kusuruma bakmayin💐 ozledim sizleri ve annelik ne güzel bir duyguymuş rabbimden dileğim aratmasın isteyene saglikla nasip etsin🙏🏼 anlatcak cok sey var firsat yok. mesela ustsuz kaldik benim koliler gecen hafta geldi hastaneden odunc kiyafetlerle ciktik🤣😂 komşudan puset aldim. ben hastane de 3 gun kaldim oglum 15 gun filan kaldi sarilik yuzunden ben cikinca dedim cocuga kiyafet alim kiiii yasak gelmis ogun kapatmislar magzalari marketlerde kiyafet reyonlarına bant cekmisler ben şok oldum 😳yalvardım nerdeyse vermediler ciktim oturdum bi guzel agladim gunlerdir tut tut kendini aaaaa bende insanim bukadari da fazla 🤣 hastaneye dedim iki atlet iki tulum verin yikar yikar giydiririm 😔🤣 sağlık olsun oglum iyi ya bunada şükür sabir dedim. hastane iki tulum iki atlet verdi bide diger bebeklerin anneleri daha onceden ihtiyacı olur birinin diye bıraktığı bir iki atlet picama corap vardi yika yika giydirdim. ahhhh dedim annen sana sicaklik olcere kadar aldi neler neler aldi 😀😔🤣 hem bir sukur hali hem bir guleyim mi agliyayim mi hali. yuruyebilseydim keske alsaydim burdan olmasaydi böyle . dogum yaptigim hafta esimin bileti vardi trye gitseydi geri gelemicekti 🤣 ben tek basima kalicaktim demek ki😆 herseyde bir hayir var derler ya erken dogurmasaydim inatci kocam gidicekti esyalari almaya ben napardim bilmiyorum.

insallah hepiniz iyisinizdir saglicakla kalin💋💐
İyi olmanıza sevindim canım ,bizde iyiyiz çok şükür Bebişini kokla Benim için 😘💕

Kızlar ya sizin bebeler kaç defa kaka yapıyor bizim kızın maşallah bağırsak iyi çalışıyor ama uykusunu bölecek kadar çok yapıyor bugün 5.tam uyuyor bi saat geçmeden kakaya uyanıyor normalde gece uykusunda gelmişse uykuya devam edebiliyor ama ara uykularda uykusu açılıyor dün gece 2 ye kadar uyu uyan zorla uyudu başım ağrıyor çok fena 🤦🏻‍♀️

Kızlar ya sizin bebeler kaç defa kaka yapıyor bizim kızın maşallah bağırsak iyi çalışıyor ama uykusunu bölecek kadar çok yapıyor bugün 5.tam uyuyor bi saat geçmeden kakaya uyanıyor normalde gece uykusunda gelmişse uykuya devam edebiliyor ama ara uykularda uykusu açılıyor dün gece 2 ye kadar uyu uyan zorla uyudu başım ağrıyor çok fena 🤦🏻‍♀️

Bazen 1 bazen 2 defa yapıyo. Hep gündüz yapardı, geçen hafta gece beslemesi sırasında yapmaya başlamıştı. O zaman da altını temizledikten sonra uykuya dalması zor oluyodu neyse ki son iki gündür sabah uyanınca yapmaya başladı da uykuya tekrar devam edebiliyo.
Kaka yapmadığı sürece gece altını değiştirmiyorum. Akşam 7den sabah 7ye kadar kuru kalıyo pampers pure. Sleepy kullanıyoduk başta, ama pişik yapar gibi olunca ve kuruluk süresi gece için yeterli olmayınca bi daha almadım.

Aynen benim gız da öyle 4 5 oluyo hala. Uykuyu bölüyo hatta uyku arasında ıhh ıhhh😆 gece gündüz fark etmiyor durduramıyoruz yapıyor🙃
Dün kakaya zorlandı mesela 10 15er dklık uyudu hep bölündü 3 4 defa az az yaptı yetmedi, onun zoruna 4te uyudu artık. Hayır diyorum kalanı yarın yaparsın yok ille yapacak. 🤭

Bazen 1 bazen 2 defa yapıyo. Hep gündüz yapardı, geçen hafta gece beslemesi sırasında yapmaya başlamıştı. O zaman da altını temizledikten sonra uykuya dalması zor oluyodu neyse ki son iki gündür sabah uyanınca yapmaya başladı da uykuya tekrar devam edebiliyo.
Kaka yapmadığı sürece gece altını değiştirmiyorum. Akşam 7den sabah 7ye kadar kuru kalıyo pampers pure. Sleepy kullanıyoduk başta, ama pişik yapar gibi olunca ve kuruluk süresi gece için yeterli olmayınca bi daha almadım.
Aynen gece yapıyordu şimdi gün içine yayıldı az az yapıyor tam uyutuyorum bi saat geçmeden uyanıyor kaka yüzünden ,sleepy kullanıyorum gece bende değiştirmiyorum çok şükür pişik falan da olmadı

Aynen benim gız da öyle 4 5 oluyo hala. Uykuyu bölüyo hatta uyku arasında ıhh ıhhh😆 gece gündüz fark etmiyor durduramıyoruz yapıyor🙃
Dün kakaya zorlandı mesela 10 15er dklık uyudu hep bölündü 3 4 defa az az yaptı yetmedi, onun zoruna 4te uyudu artık. Hayır diyorum kalanı yarın yaparsın yok ille yapacak. 🤭
Evet az az yapıyor tamamlasa 1-2 defada hepsini yap bitir dimi 🤪

5-6 yaptığı oluyor bazen 2-3

X