Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
merhabalar bacılarım 💐 geliyorum tam yazmaya başlıyorum benim civcivim fırsat vermiyor🐥 uslu bir bebe ama denk geliyor🤣. iyiyiz biz hersey yolunda cok yoruluyorum temizlik hastaligima korona belasi eklenince herseyi didik didik temizle bana vakit kalmıyor kacirdigim msjlari varsa kusuruma bakmayin💐 ozledim sizleri ve annelik ne güzel bir duyguymuş rabbimden dileğim aratmasın isteyene saglikla nasip etsin🙏🏼 anlatcak cok sey var firsat yok. mesela ustsuz kaldik benim koliler gecen hafta geldi hastaneden odunc kiyafetlerle ciktik🤣😂 komşudan puset aldim. ben hastane de 3 gun kaldim oglum 15 gun filan kaldi sarilik yuzunden ben cikinca dedim cocuga kiyafet alim kiiii yasak gelmis ogun kapatmislar magzalari marketlerde kiyafet reyonlarına bant cekmisler ben şok oldum 😳yalvardım nerdeyse vermediler ciktim oturdum bi guzel agladim gunlerdir tut tut kendini aaaaa bende insanim bukadari da fazla 🤣 hastaneye dedim iki atlet iki tulum verin yikar yikar giydiririm 😔🤣 sağlık olsun oglum iyi ya bunada şükür sabir dedim. hastane iki tulum iki atlet verdi bide diger bebeklerin anneleri daha onceden ihtiyacı olur birinin diye bıraktığı bir iki atlet picama corap vardi yika yika giydirdim. ahhhh dedim annen sana sicaklik olcere kadar aldi neler neler aldi 😀😔🤣 hem bir sukur hali hem bir guleyim mi agliyayim mi hali. yuruyebilseydim keske alsaydim burdan olmasaydi böyle . dogum yaptigim hafta esimin bileti vardi trye gitseydi geri gelemicekti 🤣 ben tek basima kalicaktim demek ki😆 herseyde bir hayir var derler ya erken dogurmasaydim inatci kocam gidicekti esyalari almaya ben napardim bilmiyorum.

insallah hepiniz iyisinizdir saglicakla kalin💋💐
Ay Arminim ya güleyim mi ağlayayım mı bilemedim kız :kahve: Neyse zor olan kucağımıza almaktı artık herseye çare bulunur.:KK200:

Tam burdaki günlük kaka muhabbetine dahil olacaktım ki anaaa bizimki 4 gündür yapamıyor! Bugün tüm bildiğimiz yöntemleri denedikten sonra en sonunda çok zorlanarak bugüne kadar ki en katı kakasını yapabildi oğlum. O ağladı ben ağladım, helak oldum yahu. Zaten 2 günde 1 falan yapar bizimki ama son mama kabız yaptı herhalde. Aslında tadını sevmişti, gaz da pek yapmamıştı ama bünye meselesi.. bizimkine yaramadı.

Eşimden dostumdan hediye olarak bebek bezi gelip de bedeni kullanmadan küçüldüğü için paket paket bebek bezi de başıma kaldı, bir de bu mamayı sevdi diye daha iki gün evvel sipariş ettiğim 4 kutu Golden Goat 1 mama gelecek. Oğlana veremem artık belli ki bünyesi kabul etmedi. Bebe marketine döndüm. Sevgili devrelerim ve yakında doğuracak olanlar ya da bağış işlerinden anlayanlar... Bana yardımcı olabilecek kimse var mı TR içinde? Yolla bana ben deneyeyim ya da kullanırım diyen, yakınımda ihtiyacı olan var diyen, filanca derneğe kargola diyen? Birşey işime yaramadı mı yarayanı bulamamak sinir eder beni.

Tam burdaki günlük kaka muhabbetine dahil olacaktım ki anaaa bizimki 4 gündür yapamıyor! Bugün tüm bildiğimiz yöntemleri denedikten sonra en sonunda çok zorlanarak bugüne kadar ki en katı kakasını yapabildi oğlum. O ağladı ben ağladım, helak oldum yahu. Zaten 2 günde 1 falan yapar bizimki ama son mama kabız yaptı herhalde. Aslında tadını sevmişti, gaz da pek yapmamıştı ama bünye meselesi.. bizimkine yaramadı.

Eşimden dostumdan hediye olarak bebek bezi gelip de bedeni kullanmadan küçüldüğü için paket paket bebek bezi de başıma kaldı, bir de bu mamayı sevdi diye daha iki gün evvel sipariş ettiğim 4 kutu Golden Goat 1 mama gelecek. Oğlana veremem artık belli ki bünyesi kabul etmedi. Bebe marketine döndüm. Sevgili devrelerim ve yakında doğuracak olanlar ya da bağış işlerinden anlayanlar... Bana yardımcı olabilecek kimse var mı TR içinde? Yolla bana ben deneyeyim ya da kullanırım diyen, yakınımda ihtiyacı olan var diyen, filanca derneğe kargola diyen? Birşey işime yaramadı mı yarayanı bulamamak sinir eder beni.
Ben hipp kullanıyorum ama bir sorayım. Kullanan birisi varsa sana yönlendiririm.
Bezleri de aşı için gittiğinde asm ye bırakabilirsin.

Kaka konusuna gelince, benim kız 3-5 günde bir yapıyor. Ama kabız değil normal sıvılıkta yapıyor. Öyle biriktirip yapıyor ki banyo yaptırmadan arındıramıyorum.

Kaka konusuna gelince, benim kız 3-5 günde bir yapıyor. Ama kabız değil normal sıvılıkta yapıyor. Öyle biriktirip yapıyor ki banyo yaptırmadan arındıramıyorum.
Sağol selozy selozy . Bizimki de 3 günde 1 ortalamayla banyosuz kurtulamayacak cinsten. Bugünkü fenaydı ama, afedersin oyun hamuru kıvamıydı bildiğin. Aşıya asm'ye gitmiyordum ama alıyorlarsa gidebildiğimde bırakırım.

Sağol selozy selozy . Bizimki de 3 günde 1 ortalamayla banyosuz kurtulamayacak cinsten. Bugünkü fenaydı ama, afedersin oyun hamuru kıvamıydı bildiğin. Aşıya asm'ye gitmiyordum ama alıyorlarsa gidebildiğimde bırakırım.
Evet evet,onlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Küçülen kıyafetleri de verebilirsin. Yani bizimki alıyor,hepsi alıyordur bence.
Ah kıyamam ya. Küçük poposu nasıl zorlanmıştır :KK43:
Ne kullanıyorsun şimdi?

Evet evet,onlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Küçülen kıyafetleri de verebilirsin. Yani bizimki alıyor,hepsi alıyordur bence.
Ah kıyamam ya. Küçük poposu nasıl zorlanmıştır :KK43:
Ne kullanıyorsun şimdi?
Sorma :KK61: içim gitti.
Aptamil vardı evde 3-4 kutu, yine ona döneceğiz demek ki.

Yine yapamazsa bir çay kaşığı zeytinyağı karıştırabilirsin mamaya. Öyle bi durum olursa zeytinyağı işe yarar dedi bizim dr.
Her öğünde olmasa da yapıyordum onu. Damlalığa koyduk, pratik de oluyor. Ona rağmen böyle olunca korktum:110: Bugün poposunu da zeytinyağlı kulak çubuğuyla biraz uyardım, karnına yağ ile masaj yaptım, egzersiz yaptırdım, en son da sıcak suyun içinde köpük sabunla mıncırdım her yerini. Anca öyle sonuca ulaştık. Fitil vardı ama son ana kadar kullanmak istemedim, iyi ki gerekmedi.

Kızlar dün bebişe meningokok aşılarının (nimenrix-bexero)ilk dozunu yaptırdık aslında 1 yaşını bekleyecektim,yoğun bakımda kaldığı doktoruyla görüştüm şimdi 1 yaştan önce yaptırmamı önerdi 3-5-13 aylarda ..ateş olmadı ağrısından huysuzluk oldu calpol da verdim çok şükür gece rahat geçti aşıları yaptıracaklara bilgi vermek istedim 🤗

M mutina ne yaptı ya ben mi kaçırdım?
Merhaba Meryemcim, pek siteye giremiyorum.. ben de spinal doğum yaptım, 24 martta. Uğraşıyoruz, bebek ilk günler ememedi mama başlandı, sarılık oldu. Hala tam geçmiş değil renk olarak yüzünde var hala. Doktora götürsek bi türlü götürmesek bi türlü.. ebe hemşire arkadaşın söylediği buna uzamış sarılık deniyormuş, 3 aya kadar bile renk geçmeyebiliyomuş, tehlikeli dönem geçtiği için endişe etmememi söylüyo. Gözünde çapaklanma var onun için de masaj önerdiler yapmaya çalışıyorum. Emme kısmı çok şükür daha iyi ama doyup doymadığına emin olamadığım için gün içinde birkaç kez de mama veriyoruz. Haftaya aşıya götürcez. Stres, çaresizlik hissi lohusalıkla birleşince zor bir süreçten geçiyorum.. üstüne göğüs yaralarım da tuz biber oldu. Baya fena. Lansinoh bana mısın demiyo. Garmastan a başladım bugün. Ama tedirginim, iyi temizlemek gerekiyomuş karbonatlı su vs.. sizin öneriniz var mı?sizler nasılsınız nasıl gidiyo?

ana oldum iki bisi ogrendim benn 😀meryemim biz iki hafta hastanedeydik ya hergun poposundan derecenin metal kısmını yaga batırıp ateşini ölçtürüyorlardi! ya o an yada 5 dakkada yada o an kakasi yoksa sonrasindaki kakayi cok rahat yapmasini da kolaylastiriyordu cok elime ustume kaka fışkırtti😍😀 kaka fiskirinca da seviniyormus insan 😂 neysa demem o ki eve gidince de bana hergun atesini popodan olcmemi istedi doktoru ayrrica ve bize eve iki gunde bir ebe geliyor oda dediki cok sancilandiginda kaka yapamiyorsa derceyi yagla atesini olcer gibi yap biraz da dairesel oynat hemen yapar demisti cidden cok ise yariyor bizim kaka sorunumuz olmuyor boylelikle zarari yok dikkatli yaparsan dediler bilmem sen ne dersin

Merhaba Meryemcim, pek siteye giremiyorum.. ben de spinal doğum yaptım, 24 martta. Uğraşıyoruz, bebek ilk günler ememedi mama başlandı, sarılık oldu. Hala tam geçmiş değil renk olarak yüzünde var hala. Doktora götürsek bi türlü götürmesek bi türlü.. ebe hemşire arkadaşın söylediği buna uzamış sarılık deniyormuş, 3 aya kadar bile renk geçmeyebiliyomuş, tehlikeli dönem geçtiği için endişe etmememi söylüyo. Gözünde çapaklanma var onun için de masaj önerdiler yapmaya çalışıyorum. Emme kısmı çok şükür daha iyi ama doyup doymadığına emin olamadığım için gün içinde birkaç kez de mama veriyoruz. Haftaya aşıya götürcez. Stres, çaresizlik hissi lohusalıkla birleşince zor bir süreçten geçiyorum.. üstüne göğüs yaralarım da tuz biber oldu. Baya fena. Lansinoh bana mısın demiyo. Garmastan a başladım bugün. Ama tedirginim, iyi temizlemek gerekiyomuş karbonatlı su vs.. sizin öneriniz var mı?sizler nasılsınız nasıl gidiyo?
gozun aydin olsun saglicakla buyut yavrunu💐 gohus kapakları ise yarıyor denedin mi ?

ana oldum iki bisi ogrendim benn 😀meryemim biz iki hafta hastanedeydik ya hergun poposundan derecenin metal kısmını yaga batırıp ateşini ölçtürüyorlardi! ya o an yada 5 dakkada yada o an kakasi yoksa sonrasindaki kakayi cok rahat yapmasini da kolaylastiriyordu cok elime ustume kaka fışkırtti😍😀 kaka fiskirinca da seviniyormus insan 😂 neysa demem o ki eve gidince de bana hergun atesini popodan olcmemi istedi doktoru ayrrica ve bize eve iki gunde bir ebe geliyor oda dediki cok sancilandiginda kaka yapamiyorsa derceyi yagla atesini olcer gibi yap biraz da dairesel oynat hemen yapar demisti cidden cok ise yariyor bizim kaka sorunumuz olmuyor boylelikle zarari yok dikkatli yaparsan dediler bilmem sen ne dersin
Zararı olmasa bile dışardan destekle yapması bağırsaklarını daha da tembelleştirip kronik kabızlığa neden oluyor. Nadiren lazım olabilir ama bence sen de sürekli yapma arminim.
Ne kadarlık şuan,sadece anne sütü mü alıyor?

X