Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım testleri devlette yaptırıp özel bi doktora gidebilirsin durumun müsaitse devlette çok ilgilenmiyorlar çünkü

Ne gibi belirtiler oldu benim bat yarın test falan yapmadım zaten adet olacakmışım gibi hissediyorum sağ ve sol kasık kısmı ağrıyor yumurtalıklarım sanki
bi belirti olmadi su andada bisey hissetmiyorum..gobek deligimin alt hizasi regl olacakmis gibi agriyordu hatta bat gunumde dedim regl oluyorum ped bile koydum ama akinti geldi sivi seklinde .belim yanma hissi vardi oda gecti.bide goguslerim dik dik hic fosalmadi balon gibi kaldilar

Canım ben ilk devlete gitmiştim sadece vajinal ultrason ile baktı, hormon testine bile bakmadı, kan değerlerime bak dedim, bakmadı. Sadece folik asit kullan diyip yolladı. Sonra özele gittim öyle baktı değerlerime.

Nasıl yaptınız kürü?
regl bitimi bi 2 gun gectikten sonra basladim..3 incire bi su bardagi su koyup kaynamaya gelince 15 dk kaynattim..sonra bir havucu bir su bardagi su ile kaynamaya gelince 20 dk kaynattim.iki kuru karistiridm 2 fincan oldu..birini aksam 8 gibi birinide gece 1 2 gibi ictim ılıkk olarak..ramazana denk geldigi icin bu saatlerde oldu.tok karinina ictim ac tok fark etmiyor

Canım hamilelik testin pozitif çıkınca ovulasyon testi denedin mi hiç, t çizgisi koyu çıkıyormuş. Seninde öyle mi?

Anladım canım peki hergun mu ilişki oldu yumurtlama takibi yaptın mı?

Canım valla kendimden önce senin hamile kalmanı daha çok istiyorum şu an bunları okuyunca inşallah en kısa zamanda tombiş yanaklı bir minnoş gelir kucağına annesini bekletmez daha fazla
İnşAllah canım benim Allah razı olsun hepimizin gönlünce olur inşallah Allah bilir işini duysun sesimizi

Kızlar günlük ne kadar kahve içiyorsunuz? Bir Türk kahvesinde ki kafein oranı 1 nescafe fincanı granül kahveden daha fazla ve ben sade yada sütlü kahve içiyorum.Yeşilçay vs içiyor musunuz kahvenizin kafein oranına dikkat ediyor musunuz? Bir deliren ben miyim aylardır ağrı kesici almıyorum, yeşilçay içmiyorum

Yusra-61 helppp bu ay ilk defa başıma geldi bu durum.23 Mayıs test pikdi 24 ünde silinir diye düşünmüştüm hep öyle olurdu genelde 24 ultra pik cikdi bugün kesin silinir dedim şimdide aynı koyulukta cikdi atıyorum bak testleri. Ne diyorsun bu duruma fikrin varmı canım acaba catlayamadi kistemi cevircek yoksa kaliteli de ondan mı neye yoracagimi bilemedim ben

Eklentiler

• IMG_20210523_181903.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210524_133227.jpg
    20,5 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210525_125410.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 28
ben hep kahve iciyorum bitki caylarindan uzak duruyorum

Canım lütfen testlerin üzerine tarih koysan ben daha iyi anlayacağım yorum yapacağım hepsine tarih ve saat kaçta yaptığını yazar mısın? Bugün ki testin sanırsam mesela sondaki pik den çıkıyor gibi ama saatlerini aynı saat yapamadığın için pik olarak oluyor. Hep aynı saattte yapman lazım.

yumurtlama takibi yaptim.gün aşiri iliski oldu..pik gordugum gun oncesi birliktelik olmustu sonra piki gordugum gun birliktelik.sonra bigun ara (o gunde pikti) sonra ki gu catlamisti 3.gun.o gunde birliktelik oldu
Anladığım kadarıyla yumurtlama günlerinde üst üste ilişki olmuş bende bu ay öyle denedim âdetin 10. Günü başladı ilişkiler ve 20. Gününe kadar gün aşırı devam edecek bakalım nasip peki hiç belirtiniz oldu mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…