Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım lütfen testlerin üzerine tarih koysan ben daha iyi anlayacağım yorum yapacağım hepsine tarih ve saat kaçta yaptığını yazar mısın? Bugün ki testin sanırsam mesela sondaki pik den çıkıyor gibi ama saatlerini aynı saat yapamadığın için pik olarak oluyor. Hep aynı saattte yapman lazım. 👍
Çok farklı saatlerde yapmadım aslında canım sadece ilk günkü ni aksam yapmisdim yazdım canim atıyorum.

Eklentiler

• IMG_20210525_134814.jpg
    IMG_20210525_134814.jpg
    112,5 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20210525_134856.jpg
    IMG_20210525_134856.jpg
    21,8 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20210525_134929.jpg
    IMG_20210525_134929.jpg
    25,6 KB · Görüntüleme: 25
Anladığım kadarıyla yumurtlama günlerinde üst üste ilişki olmuş 👍 bende bu ay öyle denedim âdetin 10. Günü başladı ilişkiler ve 20. Gününe kadar gün aşırı devam edecek bakalım nasip ☺️ peki hiç belirtiniz oldu mu?
yok canim burda anlatilanlar kadar olmadi.herkeste farkli oluyor.bat gunumde regl sancisi oldu. bi hafta once bel yanmasi gibi agri su an yok.bide goguslerim dolgun su an..ama gogus hassaiyetim mide bulantim vs hic olmadi..minik minik batmalar oldu oda her zmn olan seylerdi oncesinde.hic belirti arama valla oyle olmuyor bazi insanlarda😇😇 en azindan bende olmadi

Kaçmış olblr ya da ben emin olmak için soruyorum günlerinde herkese 😇senin yumrtlama gelecek nerdeyse bizden hızlısı yok batları çatır çatır yiyoruz 🤣
cok şükür kız öyle deme ben 2 ay adet olamıyordum eskiden ne sitres çektim 10 gün 10 gün geciktiğini düşünürsek 1 ay yeriz en azından 1 ay fazladan deniyoruz... En azından günü gününe adet oluyoruz çok şükür yoksa bekletmeden adet olayım varsa öğreneyim rahatlayayım zor bi süreç çünkü hem yumurtlamayı bekle sonra gebelik için gün say sonra gebelik testi yap negatif sonra adeti bekle gelmesin adet olmak iyidir. Bir sonraki aya hazırlık oluyor... 😍😍😍😍😍

Canım ben ilk devlete gitmiştim sadece vajinal ultrason ile baktı, hormon testine bile bakmadı, kan değerlerime bak dedim, bakmadı. Sadece folik asit kullan diyip yolladı. Sonra özele gittim öyle baktı değerlerime.
bende devletten vazgeçtim özele gitmeyi düşünüyorum adam akıllı yapıldın en azından.
Özelde ne kadar tutuyor peki genel olarak ?

bende devletten vazgeçtim özele gitmeyi düşünüyorum adam akıllı yapıldın en azından.
Ben sağlık ocağına gittim, gebelik düşünüyorum rutin kan tahlillerime baktırmak istiyorum dedim.
Demir, B12, vs vs hepsine bakıldı. Ertesi gün sonucu alıp özele gittim.
Giriş ücreti 180 TL ydi, hormon testleri de 90 TL tuttu. Sanırım 270 TL civarı verdim.
Kan testlerini de orda yaptırsam ekstra 150 falan tutardı.

Ben sağlık ocağına gittim, gebelik düşünüyorum rutin kan tahlillerime baktırmak istiyorum dedim.
Demir, B12, vs vs hepsine bakıldı. Ertesi gün sonucu alıp özele gittim.
Giriş ücreti 180 TL ydi, hormon testleri de 90 TL tuttu. Sanırım 270 TL civarı verdim.
Kan testlerini de orda yaptırsam ekstra 150 falan tutardı.
Anladım çok sağol canımm bir görünelim bakalım🤭

yok canim burda anlatilanlar kadar olmadi.herkeste farkli oluyor.bat gunumde regl sancisi oldu. bi hafta once bel yanmasi gibi agri su an yok.bide goguslerim dolgun su an..ama gogus hassaiyetim mide bulantim vs hic olmadi..minik minik batmalar oldu oda her zmn olan seylerdi oncesinde.hic belirti arama valla oyle olmuyor bazi insanlarda😇😇 en azindan bende olmadi
Sağlıkla kucağına al inşallah 🙏🙏🙏

Kızçeler bu 3. Ay denemem ve yine olumsuz.
bu hafta doktora gitmeyi düşünüyorum en azından enfeksiyon falan varmı yok mu öğreniyim diye. Siz özelde mi yaptırdınız Devlette mi?
yani tüm testleri özelde yaparsam çok fazla tutcak gibi gözüküyor sizler nereye gözüktünüz?🎈🎈
Devlet te yaptır canim özele gidersen maddi acıdan zorlanirsin basit testleri devlette yaptır

Teyzesinin oğlu var 1 yaşında alıyor tepesine çıkarıyor, seviyor, oynuyor. Sonra kayınvalidem bana bak benim oğlum istiyor ama sen istemiyorsun diyor. Patlamak istiyorum. Sanki keyfimden olmuyor, bilmiyor ki ben daha çok uğraşıyorum. Eşime de patladım bu yüzden
Haklısın istemeyenin sen olduğunu düşünmeleri kötü

Plansız 1 ay, planlı 4 ay topla da 5 oldu canım ama ben neye üzülüyorum biliyor musun benim eşim dindar biraz. Zamanı gelince olur diyor hep ama bende istiyorum ki milletin kocası gibi hayatım adet oldun mu test yaptın mı sonuç ne üzülme daha erken belki birkaç gün sonra pozitif olur desin. Yada araştırma yapsın bak bu iyiymiş bunu mu denesek desin, yani en azından bu sürecin nasıl ilerlediğini net şekilde bilsin ama yok. M mavili_yeshll mesela pekmez almıştık onu bile bekliypr ki ben götürüp ağzına koyayım kendisi asla düzenli gidip yemez
Kuzum bizim nerdeyse 1 yıl olacak eşim son 2-3 aydır tam anlamıyla ilgilenmeye araştırmaya başladı . Erkekler biraz daha düz mantık . İlk evlendiğimizde ben bi süre çocuk istemiyorum demiştim ama eşim ikna etmişti çocuğa sonrada zamanı gelince olur falan demeye başlamıştı . Bende hep içime atıyodum gizli gizli testler yapıyodum falan . Yani biraz daha zaman ver eşine sonra inan bana en büyük destekçin eşin olacak senden daha çok takip edecek bazı şeyleri 🌺

Herkese merhabalar 😊
Ben 9 aylık evliyim ve 4 aydır bebek istiyoruz.
Bu ay ovülasyon testi takibi yaptım 12 ve 13.gün yumurtlama gördüm 14.gün çatlama oldu ve biz 11-12-13-14 ü değerlendirdik.O günden sonra test yapmayı bıraktım.Bugün bir tane yapayım dedim ve yine C kadar koyu olmasa da koyu çıktı acaba ikinciye yumurtluyor olabilir miyim? Bat tarihim 3 Haziran.Bana da yardımcı olabilir misiniz? 😊

Kuzum özelde muayene ücretleri sperm testi ultrason hormon testleri falan toplam 1500-1700 falan tuttu bizde ama biz özelde en iyisine gittik fiyatlar bi tık fazlaydı

X