Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bana dua edin bat 4 haziran hala regl olmadım inşallah hamişliktendir kistim var ondan da olabilir tabi benimde sol tarafımda ara ara kalp atışı gibi damar atması var saçma şeylere heyecanlanmıycam diyorum olana bak :) sol tarafta batma ve seğirme gibi bişey var kız mı acaba diyorum.Dur bir önce hamile misin değil misin onu anla demi ama

Kuzucum aynen yani adam hep umut vari konuştu. Rakam dediğin gibi totalde kaça mal olacak bilmiyorum. 20 en az diye tahmin ediyorum.
Gen taraması şu canım, tüp bebekte döllenme sonrası embriyo 5. Güne gelince ondan bir parça alıyorlar ve embriyoyu donduruyorlar. Sonra o parça genetik değerlemeye giriyor. İşte belirli hastalıklar taranıyor. Down sendromu spesifik böbrek hastalıkları vs gibi. Bizim kızımızda ayrı bir problem olduğu için ona da bakıyorlar. Sonra temiz embriyoyu tespit edip transfer ediyorlar filan. Ama işte bu işlem için %100 embriyo hatasızdır diyemiyor. %98 oran veriyor. Taşıyıcı hastalığı filan olan aileler için genelde gen taraması öneriliyor tüp bebekte. Öyle bir şey canım işte.
Rabbim hayırlısını versin gerçekten...
Canım merhaba Altunizade Acıbademe mi gitmiştin acaba?
Altunizade Acıbadem canım.

Kızlar İNFOLİC COMBO kullanan var mı aranızda? Forumlarda herkes çok olumlu yorum yapmış ve Çoğu hamile kalmış
Oyle diye diye butun vucudum bozduldu artk asla bisi almayacam. Hic yoktan kistlerik olustu. Hamile kalmadgima mi yanayim. Vucudumu bozdguma mi

Bat 27 Haziran canım inşallah bu ay olur çok istiyoruz
kızlar yok mu cevap
Canım benim geçen ay oldu pembe su gibi akıntı geldi çatlama olunca ama önceki aylar olmamıştı. Yani olacak diye birşey yok

Bat 27 Haziran canım inşallah bu ay olur çok istiyoruz

Canım benim geçen ay oldu pembe su gibi akıntı geldi çatlama olunca ama önceki aylar olmamıştı. Yani olacak diye birşey yok
Bat’a daha çok varmış canım, sat’ın ilk gününden itibaren say, 11.gün ile 22.gün arasını günaşırı değerlendir derim

Doktorumda 11-19 arası gün aşırı dedi bende bu ay 11-21 olacak şekilde devam edeceğim. Bugün 11.gün hayırlı olur inşallah
Ben de 11.gün başlamıştım 22-23.güne kadar gün aşırı yapmaya çalıştık ki bir yerde arası 2 gün de açılmıştı ama siz riske atmayın

Kramplar vardı sadece. Ama rahatsız edici boyuta ulaşmıştı daha önce az az olan kramplar sonradan çoğaldı. Birden nefes kesecek şekilde girmeye başladı
Bebeğim kramplar kist yüzünden olabilir benim çok krampım var hatta leğen kemiğimden dizime sanki çekiçle kemiklerime küt küt vuruyorlar gibiydi doktor magnezyum verdi suya atılandan iyi geliyor gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…