Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ya ben bir şey sorucam yumurtlama zamanı hamile kalınca erkek bebek diyorlar doğrumu acaba? hayır yani yumurtlama dışında hamile kalınmıyor ki zaten çok saçma geliyor bana sizler ne düşünüyorsunuz ??

bu ara da benim bugün yaptığım ovulasyonlarım. Birini sabah birini de 1 saat önce yaptım . Çatlamışmı sizce
FA6A2CB8-867C-4D8D-9159-7574087222EB.jpeg

Kizlar kasigina bıçak saplanmasi gib anı bı ağrı giren varmı gebelik yok yumurtlama yok yürürken saplandı bı anda çok sürmedi ama reglide olmadım

Ama yumurtlama çatlama dahil 3 gün olarak erkek diyorlar hep😂
Çatlamaya ne kadar yakınsa erkek ihtimali o kadar çokmuş diyorlar. Erkek Y kromozomunda o hizliymis ama cabuk ölüyormuş. Ama kiz yavas ve uzun sure yaşıyormus. Catlama yakininda yumurtayı onceki kalan spermler dollerse kiz ,yeni spermler dollerse erkek ihtimali artıyormuş. Benim kızda erkekte Rabbimin rizasiyla oldu bunlari bilmiyordum . Olacak olan belli de işte insaniz illaki karışcaz 😂 Birde saga yerlesen erkek oluyormus genelde. Insallah gonlunuzdeki neyse hayirlisiyla olur . Rabbim hepimize saglikli evlat nasip etsin

Kızlar doktoruma msj atmıştım kadın bana yazdı şuan ne mutlu oldumm yaaa 💃💃 M mavili_yeshll MaviliGizem MaviliGizem @Selizay Maviesra Maviesra @LeyLA84db L Leyla1993
Hadi
Çatlamaya ne kadar yakınsa erkek ihtimali o kadar çokmuş diyorlar. Erkek Y kromozomunda o hizliymis ama cabuk ölüyormuş. Ama kiz yavas ve uzun sure yaşıyormus. Catlama yakininda yumurtayı onceki kalan spermler dollerse kiz ,yeni spermler dollerse erkek ihtimali artıyormuş. Benim kızda erkekte Rabbimin rizasiyla oldu bunlari bilmiyordum . Olacak olan belli de işte insaniz illaki karışcaz 😂 Birde saga yerlesen erkek oluyormus genelde. Insallah gonlunuzdeki neyse hayirlisiyla olur . Rabbim hepimize saglikli evlat nasip etsin
aminn önceliğimiz sağlıklı olması tabiki ama birazcıkca kız olsun isteği var yanii🥲🥲 nasip kısmett

Kızlar günaydın.. Giremedim bir süredir.. Herkes iyidir umarım❤️
Dün acıbadem tüp bebek merkezi ile görüşmeye gittik. Uzun bir görüşme oldu. Doktor genetik prof ile de görüşmemizi istedi. Ama özetle gen taramalı embriyo mevzusunda da %100 oran veremiyorlar. Dolayısı ile yine aynı sorunda bi kızım daha olabilme ihtimali hep var çok düşükte olsa.. Bunun haricinde de bir kaç ay daha deneyin dedi. Tüplük çok acil bir durumunuz yok doğal yolla gebe kalırsın dedi.sperm testi çok birşey ifade etmiyor. Yenisine bakarız ama zaten öncesinde gebelikler var. Muhtemelen corona sonrası kullanılan ilaç örneğin verildiği ortam vs etkilemiştir. Yenisine bakarız bu sonucu kaale alma bile dedi Dr eşime.
Kafamız çok karıştı. Her ihtimale karşı yine genetik de ile görüşeceğiz.
Bizde İşiniz kolay gebeliklerin olduğu için tüp bebek te ilk denemede tutma şansın %60 olur dedi. Toplamda 15 gün filan tedavi süreci oluyor. 12bin tl de maliyet, ilaçlar hariç.
Bakalım kızlar kararsız durumdayım ama adam çok sevimli. Babacan. Güven veriyor aynı zamanda. Yaptırırsam buraya yaptırıcam tüp bebek. Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin.. Paylaşmak istedim
🤗🌼

Dün acıbadem tüp bebek merkezi ile görüşmeye gittik. Uzun bir görüşme oldu. Doktor genetik prof ile de görüşmemizi istedi. Ama özetle gen taramalı embriyo mevzusunda da %100 oran veremiyorlar. Dolayısı ile yine aynı sorunda bi kızım daha olabilme ihtimali hep var çok düşükte olsa.. Bunun haricinde de bir kaç ay daha deneyin dedi. Tüplük çok acil bir durumunuz yok doğal yolla gebe kalırsın dedi.sperm testi çok birşey ifade etmiyor. Yenisine bakarız ama zaten öncesinde gebelikler var. Muhtemelen corona sonrası kullanılan ilaç örneğin verildiği ortam vs etkilemiştir. Yenisine bakarız bu sonucu kaale alma bile dedi Dr eşime.
Bizde İşiniz kolay gebeliklerin olduğu için tüp bebek te ilk denemede tutma şansın %60 olur dedi. Toplamda 15 gün filan tedavi süreci oluyor. 12bin tl de maliyet, ilaçlar hariç.
Bakalım kızlar kararsız durumdayım ama adam çok sevimli. Babacan. Güven veriyor aynı zamanda. Yaptırırsam buraya yaptırıcam tüp bebek. Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin.. Paylaşmak istedim
🤗🌼

Günaydın kuzum... Doğru hepinizin düşüneceği şekilde şeyler düşünmüş gebelik var tutması yüksek olacak mantıken 🤗 ilaçlar hariç kimbilir kaça gelecek gittiğinde ahh oraya gelmeden verse Rabbim de seninde muradın olsa bunların maddi manevi süreçleri zor.
Acıbadem doktorlarını genelleme seviyorum hep makalelerini okuyorum çok bilgililer ikna edici konuşmaları var. 👍
Bu arada bilmediğimden soruyorum gen tarama testi ne oluyor canım?

🤗🌼
Canım merhaba Altunizade Acıbademe mi gitmiştin acaba? 🤗

X