Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
3 gundur karin yan agrisi aşırı idrar varmış gibi his bitmiyordu

Ya acaba adetin bitiminde mu yumurtluyoruz, benim ki lekelenmelerle bir haftayı buluyor hiç ovulasyon testi de yapmadım erken mi yumurtluyorum diye düşünmeye başladım. En iyisi bi deneyeyim önümüzdeki ay. Senin geçen ay sonuna doğru iki kez pik olmuştu acaba sen 3 kez mi yumurtluyorsun

İki regl döngüsü arası 1 ay sayılıyor ve geçen ay 2 defa yumurtlamış oldum. Bu ayndün başladım ovulasyon testine ve bayaa koyu çıktı erken yumurtlama olabilir

Hissettiğin duyguları anlayabiliyorum. Geleceği görebilsek ve emin olabilsek çocuğumuz olacağından beklemek çok daha kolay olurdu. Ama bilemediğin için endişeler dengemizi bozuyor. Bilmeni isterim ki olacağı zaman neden olduğunu bile anlamıyor çoğu insan, olmadığı zaman da neden olmadığını. Ama bir şekilde çoğu insan sonunda kavuşuyor. Öyle değil mi etrafındakilere bak kaçının hiç çocuğu olmadı. Eninde sonunda Allah ömür verirse sen de kavuşacaksın. Ve bu yaşadıklarımız da şükrümüzü arttıracak

Kuzum inşallah hayırlısı olur bu sefer oldu senin adına sevindim kan sonucunu merak ediyorum onu da bize güzel haberlerle veresin inşallah
Canım benim çok teşekkürler kan tahlilini pazartesi yaptıracağım, sonucu paylaşırım , hayırlısı ile kucağıma alırım inşallah sağlıklı bir şekilde minnoşumu darısı sana olsun

Hele anlat anlat bu ay farkli naptin bakem.
Ovulasyon dönemi gün aşırı olacak şekilde değerlendirdim canım, misyonerle hep yaptık Kızıma da misyonerle hamile kalmıştım, demekki klasikten şaşmamak gerek folik asit takviyemi de düzenli kullandım , bu kadar

Bu arada ben bu ay ovu test kullanmadım, geçen ay kullanmıştım ve beni yanılttı bu ay adet başlangıcından sayarsak 11.gün ile 22-23.günler arasını gün aşırı değerlendirdik ve çok şükür denk geldi

Son düzenleme:
Kızlar size bir şey söyleyeyim siz de dikkat edin. Bi haftadır yumurtalığım ağrıyor diyip duruyordum hatırlarsanız ve hep kist çatlamasından korkuyordum. Gerçekten de kistim çatlamış ama varolan kistim değil. Sol yumurtalıkta bir kist daha oluşmuş ve çatlayıp rahim içine kanamış. Ondan direk yumurtalığımı hissetmişim sanırım.

Doktor ayrıca yumurtan oluşuyorsa neden ilaç verdiler ki sana dedi. Ben de aynı düşüncedeydim. İlk defa sanırım kafama yatan bir doktor buldum. Kisti atcak ilaç verdi. Yaramı dolduracağız bir de. Bu ayı pas geçip tatilime gidip kafamı dinleyip bu doktorla stres olmadan yürüteceğim süreci. Hatta doktor yakalım hemen bi hafta sonra ilişki olsun dedi. Biz beklemek gerekiyorsa aceleye gerek yok 3 yıldır bekliyoruz bir ay daha bekleriz ne olacak dedik. Şükürler olsun delirmeden bıraktım tedaviyi

Ya bende akşamdan beri sancılanıyorum gelmedi henüz iyi bari hakkında hayırlısı olsun.
Bana da arada vurdu durdu akşam ama bugün akıyor mübarek ya doktorm yokmuş yarın başka doktora yaptıracağım aşılamamı tabi kabul ederse o da yarın sizlere iyi haberlerle gelirim inşlh.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…