Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ben ilac sonrasi 3 hafta icinde ilk regli olmustum ama ondan sonraki ay zaten tanıştığımız ay 28 gün döngüye göre regl oldum Yusra-61 Yusra-61 @yeshll regl geciktiği için zaten eski dongume göre farklı oluyor ama 1 ay içinde eski dongune denk geliyorsun
Bende regli zamanlaması belli değildi fakat bat günümde adet oldum şuan biliyor musun?ovulasyon da Yumurtlamaya göre erken 2 gün 😁ama takvime göre yumurtlmaya göre olmam doğru 🤣🤣aslında günümde adetim geldi. Bazısı ilk kanamam erken olmuştu demişti bende günümde oldu aslında ilk aydan 😍artık yarın doktorcuk ne diyor bakalım 🙈

Kızlar selam, az önce en yakın arkadaşımın hamile olduğu haberini aldım. Yumurtlama dönemini bile takip etmiyordu daha sigara falan içiyordu gebelik düşünmediği için. 2 ay önce de diğer arkadaşım ilk ayında hamile kalmıştı. Geçen sene de başla bi yakın arkadaşım ilk ayında.

aradı çok sevindim onun için ama telefonu kapattığımdan beri de ağlıyorum. Kızıyorum da kendime kıskanıyor musun o senin canın yapma böyle diye. Ama engel olamıyorum. Etrafımdaki herkes ilk ayında hamile kalıyor. Sanki bir sınav veriyorum. Eşimi de yıpratmaya başladım ki çok anlayışlı birisi. Üzülme ben de üzülüyorum diyor. Ne yapıcam bilmiyorum kimseye anlatamıyorum bu kadar üzüldüğümü de. Arkadaş vatsap grubu sürekli bebek muhabbeti. Yolun başındayım isyan etmemem lazım ama dayanamıyorum
Ne bereketli bir cevren varmis🙂 allah saglkla ellerine almayi nasip etsin.
Herkesin her seyin bir zamani var bizmki daha gelmemis demekki. Belki de erken olmasi bizm icin iyi olmayacaktir. Ben hayatim boyunca neyi zorlasam basima bir is acmisimdr. O yuzden sabirla bekleyip dua edecez. Etrafta olanlar onlari ilgilendiriyor. Komsum besiz dogursa napaym yani herkes ayri bir kaderle dunyaya geliyor. Onlarinda baska dertleri vardr belki bilemeyiz deil mi. Sen esinle guzel vakit gecir olur yani. Ona bakarsan etrafta baska orneklerde var. Benm 20 yillk arkdsm 33 yasinda menopaza girmis o ne yapsin tuple falan da olmayacakmis daha gencecik yasinda. Kuzenim hicbir skntisi yok 2 sene denedi igneler ilaclar cok sukur oldu.

Tabii daha beta için kan da vermem lazım...Ocak ayında kimyasal geçirmiştim, bilenleriniz var, umarım bu sağlıklı bir gebelik olur, aynı şeyleri yaşamam...🙏🙏🙏🙏 Buradaki arkadaşlarım, güzel zamanlar geçirdik, dertlerimize derman olduk, teselli ettik birbirimizi...inşallah sizlerden de güzel haberler alırım, hepinize ayrı ayrı sevineceğim...🥰🥰🥰❤️❤️❤️ Negatif sonuç alan ya da regl olan arkadaşlarım, sizi çok iyi anlıyorum, hissettiğiniz hayal kırıklığı ve burukluğu..ama şunu unutmayın, demekki henüz zamanı değil, hayırlısını dileyin hep...doğru zamanda sizi bulsun bebişler inşallah...her şerde bir hayır vardır, ben buna inanıyorum...dualarım sizinle 🙏🙏🙏🙏😍🌹🥰
Hele anlat anlat bu ay farkli naptin bakem.

Merhaba arkadaşlar netten baktım ama hiçbir şey bulamadım, yumurtlamayı pikte gördükten 1 gün sonra göğüs hassasiyeti başladı bugünle 11. gün ve azaldı gibi olup gece uyurken şiddetleniyor şuan sol göğüste daha çok hissediyorum dokununca da meme ucunun etrafı daha çok sızlıyor bu durum eskiden en fazla adete 10 gün kala olurdu göğüs hassasiyeti şuan 9 gün var daha yani 20 gün önce başladı. Dün test yaptım çıkmadı tabi erken daha.

BEncede bu ay yaptır baska doktoru dene Ama inşllah ulaşırsın kendi doktoruna kuzum.
Nasip canım artık yoksa yok oluyor devlette sürünme var işte malesef. 🤷Başka doktor eşi var kadının artık o da kabul edecek ben bezdim. Doktora msj attım instagramdan 😁yetti artık birde işin tuhafı baş hekimde benim doktorun eşi 😂şikayet dilekçe yazsam işin ucu yine bunlara çıkıyor 😂😂yazacam nereye çıkarsa çıksın 2 aydır atlatma var 😂😂😂

Bugün reglimin 3. Günü doktora gittim pko olduğu için yumurtlamayı çok geç görüyorum 33. günde falan oluyor bekledikçe daha çok geriliyorum. Klomene başlayalım dedi doktor yarından itibaren içicem 12. Günde kontrole gitcem inşallah bu ay olur. Klomen hakkında da çok bilgim yok etkili oluyor mu işe yarar mı acaba

Nasip canım artık yoksa yok oluyor devlette sürünme var işte malesef. 🤷Başka doktor eşi var kadının artık o da kabul edecek ben bezdim. Doktora msj attım instagramdan 😁yetti artık birde işin tuhafı baş hekimde benim doktorun eşi 😂şikayet dilekçe yazsam işin ucu yine bunlara çıkıyor 😂😂yazacam nereye çıkarsa çıksın 2 aydır atlatma var 😂😂😂
of beee nefret. ama sadece iğneler 800 tutuyor insanın gücü nasıl yeter. şimdiden maliyetli veletler.:)

of beee nefret. ama sadece iğneler 800 tutuyor insanın gücü nasıl yeter. şimdiden maliyetli veletler.:)
Devlette ondan biraz daha uygun işte. Hastanem çok yakın varya 10 dk dolmuşla ondan iyi tarafları var. Şu pandemi işi biizi bitirdi valla. Burada Özelde 1500 tl aşılama komşum yaptırdı 🙈masraf olacaklar hertürlü de en azından tutar inşallah da değer 😇

Devlette ondan biraz daha uygun işte. Hastanem çok yakın varya 10 dk dolmuşla ondan iyi tarafları var. Şu pandemi işi biizi bitirdi valla. Burada Özelde 1500 tl aşılama komşum yaptırdı 🙈masraf olacaklar hertürlü de en azından tutar inşallah da değer 😇
Amin kuzum inşallah yeter ki gelsinler de valla çekilen unutulur :KK200:

X