Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar netten baktım ama hiçbir şey bulamadım, yumurtlamayı pikte gördükten 1 gün sonra göğüs hassasiyeti başladı bugünle 11. gün ve azaldı gibi olup gece uyurken şiddetleniyor şuan sol göğüste daha çok hissediyorum dokununca da meme ucunun etrafı daha çok sızlıyor bu durum eskiden en fazla adete 10 gün kala olurdu göğüs hassasiyeti şuan 9 gün var daha yani 20 gün önce başladı. Dün test yaptım çıkmadı tabi erken daha.
Benim yazı arada kaynadı gitti. adetten 20 gün önce başlayan göğüs hassasiyeti sonrası hamile olanlar var mı aramızda

Çok çok üzgünüm.. her ay düzenli olan adetim bu ay gecikince öyle çok umutlanmıştım ki ama beta testim 1.2 çıktı yıkıldım şu an. Adette olmuyorum hiç sekmezdi. Düzende bozuldu. Sil baştan başlayacağım yine. Gerçekten çok zormuş bu süreç.

Üzülme inşallah her şey çok güzel olacak daha çok yeni başladık denemeye🙏🏻 adet olabildin mi canım benim

Uff ya 😂 pozisyonlar ayak dikmeler benden bu kadar artık 😂 doktor kontrolünde olmadan olmayacak belli ki hormonlar için yarın doktora gidicem büyük bir ihtimalle femara başlatacak doktor bütün beden alt üst olacak hadi bakalım 😂
Hepsi yalan tek gerçek 😁canının ne zaman isterse olacak olması 😍olsun canım kontrolde dene birde olsunda

Ovulasyon dönemi gün aşırı olacak şekilde değerlendirdim canım, misyonerle hep yaptık ☺️ Kızıma da misyonerle hamile kalmıştım, demekki klasikten şaşmamak gerek 😄 folik asit takviyemi de düzenli kullandım , bu kadar 🙏☺️

Bu arada ben bu ay ovu test kullanmadım, geçen ay kullanmıştım ve beni yanılttı 😃 bu ay adet başlangıcından sayarsak 11.gün ile 22-23.günler arasını gün aşırı değerlendirdik ve çok şükür denk geldi 😍☺️😄🙏
En guzeli o ya.esim olmuyor yoksa ben de oyle yapardim. Testlee bizi strese de sokuo kizardi mi kizaracak mi derken😁

Kızlar size bir şey söyleyeyim siz de dikkat edin. Bi haftadır yumurtalığım ağrıyor diyip duruyordum hatırlarsanız ve hep kist çatlamasından korkuyordum. Gerçekten de kistim çatlamış ama varolan kistim değil. Sol yumurtalıkta bir kist daha oluşmuş ve çatlayıp rahim içine kanamış. Ondan direk yumurtalığımı hissetmişim sanırım.

Doktor ayrıca yumurtan oluşuyorsa neden ilaç verdiler ki sana dedi. Ben de aynı düşüncedeydim. İlk defa sanırım kafama yatan bir doktor buldum. Kisti atcak ilaç verdi. Yaramı dolduracağız bir de. Bu ayı pas geçip tatilime gidip kafamı dinleyip bu doktorla stres olmadan yürüteceğim süreci. 🥰 Hatta doktor yakalım hemen bi hafta sonra ilişki olsun dedi. Biz beklemek gerekiyorsa aceleye gerek yok 3 yıldır bekliyoruz bir ay daha bekleriz ne olacak dedik. Şükürler olsun delirmeden bıraktım tedaviyi 🥰
Ya benim de her ay catlamam illaki bir ya da iki olur bana klomen yazdi kullandm erken yumurtlama oldu . Agrim var simdi catlamadandr diyirm ama kist olusur die de korkuyorm . Yumrtlaklarm agrio bir haftadr benm de

A arzu777 nerelerdesin canım sen kayboldun yoksa bizi bırakıp Haziran a mı geçtin
Selam hepinize kızlar. Benim eşim bugün doktora gitti,yine test falan verdi. Sorun ondaymış,önceki doktor gerçekten yalan söylemiş,ama neden öyle söylediğini hala anlamış değiliz, eşimin kan hücreleri onun spermini yabancı madde sanıp öldürüyormuş, onda 97% kaplıydı, şimdi 99% spermi kan hücresiyle kaplı. Yani doktor dedi ki o bugün 90, yarın 99 olabilir. Yani kısaca 90% üstü iste zaten sıkıntı. Tüp bebek düşünün dedi doktor. Çünkü 7-8 aylık tedaviyle o düşürülse bile 1 hafta içinde yeniden yükselirmiş. Yani tedavi anlamsız. Çünkü 7-8 ay düşürmek için uğraşsan bile 1 hafta falan zamanın oluyor, o zaman da ne ara hamile kalıcaksın, yani şans meselesi. O yüzden tüp bebek son çare

Selam hepinize kızlar. Benim eşim bugün doktora gitti,yine test falan verdi. Sorun ondaymış,önceki doktor gerçekten yalan söylemiş,ama neden öyle söylediğini hala anlamış değiliz, eşimin kan hücreleri onun spermini yabancı madde sanıp öldürüyormuş, onda 97% kaplıydı, şimdi 99% spermi kan hücresiyle kaplı. Yani doktor dedi ki o bugün 90, yarın 99 olabilir. Yani kısaca 90% üstü iste zaten sıkıntı. Tüp bebek düşünün dedi doktor. Çünkü 7-8 aylık tedaviyle o düşürülse bile 1 hafta içinde yeniden yükselirmiş. Yani tedavi anlamsız. Çünkü 7-8 ay düşürmek için uğraşsan bile 1 hafta falan zamanın oluyor, o zaman da ne ara hamile kalıcaksın, yani şans meselesi. O yüzden tüp bebek son çare
Bence guzel bir haber, sanki o zaman kesinlikle olmaz demişti doktor. Tüp bebek olması sevindirici. Umarım en kısa zamanda olur

2 gündür çok akıntım var bugün değerlendirecektik bikaç günlüğüne eşimin teyzesine gelmek zorunda kaldık bu ay yumurtlamayı hiç değerlendiremicem 😬 eşi görevde olup değerlendiremedi diye üzülenler bakın bana kocam yanımda yine değerlendiremiyorum🙈 ben şimdiden elendim bu ay kızlar ümidim sizde🧿

Ben de oldummmm. Yarın doktora gitsem mi ikinci gün? Yoksa haftasonu gelecek. Şu kiste baksın bakalım ne olmuş
Amaaa ben demiştimmm sanaa çiçeğim 😁seninle biz aynı günler yumrtlamışız büyük ihtimal sancılarımız bile aynıydı 😇git bir bilgi alırsın baksın kistim büyüdü mü yoksam ilaç kullandın ya o daha mı iyi geldi öğren, en iyisi Adetliyken muayne olmak 👍

X