Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar 3 gündür telefonum bozuktu giremedim. Adetim dün bitti bugün ovulasyon testine başladım bakar mısınız çok koyu çıktı Margee Margee @Esrakcshn @Selizay MaviliGizem MaviliGizem Yusra-61 Yusra-61 Y Yoncamirr @yeshll
Ya acaba adetin bitiminde mu yumurtluyoruz, benim ki lekelenmelerle bir haftayı buluyor hiç ovulasyon testi de yapmadım erken mi yumurtluyorum diye düşünmeye başladım. En iyisi bi deneyeyim önümüzdeki ay. Senin geçen ay sonuna doğru iki kez pik olmuştu acaba sen 3 kez mi yumurtluyorsun

Margee Margee canım testlere devam et benim bugun 14. Günüm yumurtlama pik yaptı seninle aynıydı testlerimiz devam et teste bırakma

Eklentiler

• IMG_20210603_133857.jpg
    IMG_20210603_133857.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 33
Ya acaba adetin bitiminde mu yumurtluyoruz, benim ki lekelenmelerle bir haftayı buluyor hiç ovulasyon testi de yapmadım erken mi yumurtluyorum diye düşünmeye başladım. En iyisi bi deneyeyim önümüzdeki ay. Senin geçen ay sonuna doğru iki kez pik olmuştu acaba sen 3 kez mi yumurtluyorsun
İki regl döngüsü arası 1 ay sayılıyor ve geçen ay 2 defa yumurtlamış oldum. Bu ayndün başladım ovulasyon testine ve bayaa koyu çıktı erken yumurtlama olabilir

Kızlar selam, az önce en yakın arkadaşımın hamile olduğu haberini aldım. Yumurtlama dönemini bile takip etmiyordu daha sigara falan içiyordu gebelik düşünmediği için. 2 ay önce de diğer arkadaşım ilk ayında hamile kalmıştı. Geçen sene de başla bi yakın arkadaşım ilk ayında.

aradı çok sevindim onun için ama telefonu kapattığımdan beri de ağlıyorum. Kızıyorum da kendime kıskanıyor musun o senin canın yapma böyle diye. Ama engel olamıyorum. Etrafımdaki herkes ilk ayında hamile kalıyor. Sanki bir sınav veriyorum. Eşimi de yıpratmaya başladım ki çok anlayışlı birisi. Üzülme ben de üzülüyorum diyor. Ne yapıcam bilmiyorum kimseye anlatamıyorum bu kadar üzüldüğümü de. Arkadaş vatsap grubu sürekli bebek muhabbeti. Yolun başındayım isyan etmemem lazım ama dayanamıyorum
Hissettiğin duyguları anlayabiliyorum. Geleceği görebilsek ve emin olabilsek çocuğumuz olacağından beklemek çok daha kolay olurdu. Ama bilemediğin için endişeler dengemizi bozuyor. Bilmeni isterim ki olacağı zaman neden olduğunu bile anlamıyor çoğu insan, olmadığı zaman da neden olmadığını. Ama bir şekilde çoğu insan sonunda kavuşuyor. Öyle değil mi etrafındakilere bak kaçının hiç çocuğu olmadı. Eninde sonunda Allah ömür verirse sen de kavuşacaksın. Ve bu yaşadıklarımız da şükrümüzü arttıracak

Kuzum inşallah hayırlısı olur bu sefer oldu senin adına sevindim kan sonucunu merak ediyorum 😍 onu da bize güzel haberlerle veresin inşallah 🤗
Canım benim çok teşekkürler 😍😍😍 kan tahlilini pazartesi yaptıracağım, sonucu paylaşırım , hayırlısı ile kucağıma alırım inşallah sağlıklı bir şekilde minnoşumu 🥰 darısı sana olsun 🤩

Hele anlat anlat bu ay farkli naptin bakem.
Ovulasyon dönemi gün aşırı olacak şekilde değerlendirdim canım, misyonerle hep yaptık ☺️ Kızıma da misyonerle hamile kalmıştım, demekki klasikten şaşmamak gerek 😄 folik asit takviyemi de düzenli kullandım , bu kadar 🙏☺️

Bu arada ben bu ay ovu test kullanmadım, geçen ay kullanmıştım ve beni yanılttı 😃 bu ay adet başlangıcından sayarsak 11.gün ile 22-23.günler arasını gün aşırı değerlendirdik ve çok şükür denk geldi 😍☺️😄🙏

Son düzenleme:
Kızlar size bir şey söyleyeyim siz de dikkat edin. Bi haftadır yumurtalığım ağrıyor diyip duruyordum hatırlarsanız ve hep kist çatlamasından korkuyordum. Gerçekten de kistim çatlamış ama varolan kistim değil. Sol yumurtalıkta bir kist daha oluşmuş ve çatlayıp rahim içine kanamış. Ondan direk yumurtalığımı hissetmişim sanırım.

Doktor ayrıca yumurtan oluşuyorsa neden ilaç verdiler ki sana dedi. Ben de aynı düşüncedeydim. İlk defa sanırım kafama yatan bir doktor buldum. Kisti atcak ilaç verdi. Yaramı dolduracağız bir de. Bu ayı pas geçip tatilime gidip kafamı dinleyip bu doktorla stres olmadan yürüteceğim süreci. 🥰 Hatta doktor yakalım hemen bi hafta sonra ilişki olsun dedi. Biz beklemek gerekiyorsa aceleye gerek yok 3 yıldır bekliyoruz bir ay daha bekleriz ne olacak dedik. Şükürler olsun delirmeden bıraktım tedaviyi 🥰

Ya bende akşamdan beri sancılanıyorum gelmedi henüz🤣 iyi bari hakkında hayırlısı olsun.
Bana da arada vurdu durdu akşam ama bugün akıyor mübarek 😁😁 ya doktorm yokmuş yarın başka doktora yaptıracağım aşılamamı tabi kabul ederse o da 🙈yarın sizlere iyi haberlerle gelirim inşlh. 👍

X