Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

tavsıyelerımın sayesınde uyuduguna çok sevındım canım vallahı

gençlik bugün anladım ki ben ağırlaşmışım yürüyemiyorum bacağım özellikle sağ bacağım çok ağrıyor kramp giriyo gibi oluyo ve sürekli bir ağrı var bacağımda ((( pazartesi olsun da bir tahlillerimiz olsun tarihimiz kesinleşsin biz de sakinleşelim babamız diyor ki kızım 15 ine kadar bekleyemeyecek ben sızlandıkça az kaldı dayan diyor yazık o da üzülüyo halime :)

heycan varmi kavusma heycani?:dance::dance::dance:

coook hem de cokk

canım onemli olan saglikla dogmasi, rahat olmaya calis bence.

kız dünürüm karı koca kayınbaba aynı gün doğcak bunlardelikafaduldendelikafadulden

ahahaha deli bunlar beklenir valla hepsinden

cnm hayırlı uğurlu olsun seninde belli olmuş tarihin darısı başıma egerki sezercik derse bnde 16 mart istiorum bakalım doktorumuzada uygunsa tabi pazartesi öğrenicem artık

sagol canım, insallah hayırlısı olur senin icinde...

aman diyorum aslicim biliyorsun benim kalca agrim oyle bi agriyla baslamisti allah korusun.
yatay pozisyonda dinlen...

ben yemek hazrlayayım kendime hadi öpüldünüz ezgi nerelerde yaww görünmedi bugün????

:mymeka:dur sırada bızler varız daha

hihoyyyt oleyy dorukcumuzun da tarihi belli olmuş çok şükür hakkınızda hayırlısı olsun elifcim şimdi şafak sayma vakti heyecan doruk'ta :teytey:

oh canm ne güzel olmuş fazla çekmemişsin allah bagıslasın tatlı ikinizide kocaman öpüyorum Şeniz

canım sıkma canını hakkında hayırlısı olsun hep pozitif düşün herşey çok güzel oluçak merak etme tatlım :teselli:

canım benim o kramp agrıları bendede vardı bol bol dinlen inan en iyisi dinlenmek ve eger ıcebılıyorsan bol bol soda tuket çok iyi geliyor Şeniz

Oyy özgecim gelmiş hoşgelmişş maşallah zeynebimize Allah yardımcın olsun canım darısı başımıza...

Kızlar bende iyiym sayılır Allaha şükür sanırım Selen kanala girdi çünkü vajinama çok baskı yapıyor azıcık fazla ayakta kalsam çıkıverecek gibi oluyor ama göbeğim inmedi henüz hala 2 parmağım sığıyor arada bacaklarım ve kasıklarım ağrıyor bunların dışında bişi yok allaha şükür ha birde bende uykusuzluk olacağı yerde aksine acaip bi uyku durumu var anlamadım gitti bıraksalar paso uyuyacam yani...

Kızlar Özgenin dediği gibi bende kısa süreli sancı çektim ve doğumum çok kısa sürdü. Bende sancıları çekerken hep kendime derin derin nefes al Melek dedim. Derin ve düzenli nefes alıp vermenin gerçekden çok faydası var. Bende açılman 4-5 cm diyecekler zannederken 8-9 cm olmuştu. Gece 12 den sonra hafif hafif sancılanmaya başladım adet ağrısı gibi. Gece 3den sonra büyüdü ağrıların boyutu.4.30 da doğumhaneye alındım.Yani gerçek sancıyı 1,5 - 2 saat çektim. Doğumhanede hazırlık doktorumun gelmesi 4.45'i buldu. 4.51 de bebeğim kucağımdaydı. Bebeğim doğdu ben doktoruma ama ben daha ağlayacaktım ne ağladım ne bağırdım anlayacağınız. Sadece 3 defa ıkındım. :)

Sonuçta o noktaya geldiğinizde doğuracaksınız yani kaçınılmaz sonu kabul ederek aman öldüm bittim yapmayı bırakıp derin nefes almaya bakın kendi işinizi kolaylaştırın.

ay melekcim yaa allah razı olsun ne güzel anlatmışsın bak şimdi pırt diye doğurasım geldi...:icecream:

MTS cim benım bıle hala göbegım ınmedı ama takılmıyorum bu olaya son 8 gun zaten gelmezse sunı sancı verıcez beklemeye hiç niyetimiz yok kaydirigubbakcemile3MELEK81 canım valla bı dogruasım var kı sorma artcı agrılar oluyo ama düzensız dört gözle beklıyorum gercek dogum sancılarını bende dogurmak ıstıyommmmmm

merhaba kızlar ben şubat annesiyim 18 gün önce doğum yaptım normal doğum oldu hatta melek le aynı hastanede doğum yaptık doktorumuz da aynı :)) ben suni sancıyla doğum yaptım sancısız gittim hastaneye doktor 3 cm açıklık var doğumhaneye alıyoruz seni dedi saat öğlen 12 .45de suni sancı verildi 14.50de kzımı kucağıma aldım gerçekten düzenli nefes çok önemli birde ıkınma ebe bana sürekli ağrı geldiği zaman ıkın ağrıyı boş geçirme dedi allah hepinizin yardımcısı olsun bir solukta kurtulurusunuz inşşalah

aramıza hoşgeldin canım hakkında hayırlısı olsun. doktoruna güveniyorsan sorun yok ancak güvenmiyor sezeryan yanlısı olarak görüyorsan bi doktora daha danış derim ben.
delikafaduldenayy canım heyecan yaptım bee. allahım sağlıkla kavuşmayı nasip etsin elifimm. vuslata az kaldı hee.delikafadulden
hayırlı uğurlu olsun özgecim. ee tabi insanın gözü bişi görmez annelerimiz de bize öyle değil mi? maşallah canım demek kolay doğum oldu darısı başımıza.
ayyy enellll bizimde çok var öyle akrabalar netcem ben offff hayırda diyemem yaaa ağlıyasım geliyo bunu düşündükçe offffffffffff offf:1no2: allah yardımcın olsun insanların düşünmesi gerekiyor düşüncesizler çooook.senağlama
canııım hakkında hayırlısı olsun dualarımız sizlerle inşallah özge gibi melek gibi kolay bir doğum yaparsın :Saruboceq:
ayyyy yazıkkk benimki de ben ağrı çekince oda çekiyomuş gibi yüsünü buruşturuyo o zaman gülesim geliyo :)

meleğimm ne güzel anlatmışın yaa darısı başımızaa.:Saruboceq:

tavsıyelerımın sayesınde uyuduguna çok sevındım canım vallahı

canım dünürüm benim çok sağol.kocaman öptüm seni.

benimde doğumum rahattı gece 1 de başladı sancım ama ben yorgunluktan yalancı sancı geçer dedim.ama geçmedi.sabah 7 den akşam üstü 4 e kadar hastane hastane gezdiğimi saymazsam ki o ağrılarla izmiri turladım neredeyse dayandım sıktım dişimi nefes alıp verdim.4 te kendi hastaneme döndüğümde 5 cm açılmam vardı.8 olduğunda doğumhaneye girdim.6:45 te girdim hazırlıklar falan kızım 7:15 te ikinci ıkınmamda doğdu.

damlacım aynen canım.ben prematüre olmasına rağmen bebeğim yinede engel olamadım gelen gidene.kırılmasınlar diye.ama hergün rabbime dua ettim allahım mikrop kapmasın hasta olmasın diye.şükür binlerce kere hasta olmadı inşallahta bağışıklık sistemi gelişmiştir.çünkü çok küçük hasta olamsı istediğimiz en son şey.

kızlar yaa bu derin ve düzenli nefes alma olayı burundan derinnnce çekip biraz içimizde tutup sonra ağızdan vermek dimi...

selam fistiklar iyisiniz insallah ben cok yorgunum sabah 10 da ciktik aksam 6 bucukta girdik eve kicim basim dagilmis durumda :)) simdi lost un son bolumunu izledim ( asli baci hani yoktu iki hafta) tamamiyla superdi ama sonu ayri guzeldi ilgililere duyrulur :))

nefes alma olayiyla ilgili bende bisey belirteyim burnunuzdan aliyorsunuz ama hizli degil yavas ve sakin o nefesi verirken asagiya kadar itiyorsunuz yani hissedin nefesin icinizde taaa asagiya kadar gittigini bu arada elleriniz gobeginizin en altinda baktiginizda goremeyeceginiz yerde:) ben aklima geldikce pratik yapiyorum.

Anam tirledım sabahdan berı çamasır yıkıyom utu yapıyom ben ne zaman dınlenecem yaaaaaaaa neysekı pazartesı anneme gıdıyom herıf gıdıyo ya seydısehıre evıme cuma gelırım sızınle helallesır cumartesı doguma gıderız artık

klava:kötükedihüsoklavafff tam klava:sopalıklar yaaaa. canım inşallah hasta olmaz minikler gerçekten çok küçükler.

tenk yu bebeğemkaydirigubbakcemile3yerimsenibenŞeniz

selam cici anne adaylarıı :)

biz geldik kızımla cıbıcıbı yaptık mis gibi çilekli duş jeli kokuyorum :roflol:

bu arada ben şişmedim diyodum ama ayaklarım ellerim feci şişmiş yaa dogum şişligi diye kendimi

kandırıyom bu hafta dogurcam yaa inşallah :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…