Mantık evliliği yaptım duygusal olarak tükendiğimi hissediyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz değil eşiniz mantık evliliği yapmış yalnız. Hatta siz içinde hiç mantık barındırmayan bir karar almışsınız. Eşiniz düzenim olsun, ailem de istiyor madem napalım, olsun bari demiş. Bu şekilde romantik bir bağa inanmıyorum açıkçası, bu alışmak. Razı gelmek. O da acı çekiyor belki de.
Her şeyi bilerek bu yola girmişsiniz. Tartışarak sevdiremezsiniz kendinizi. Ya ayrılacaksınız, sevildiğiniz, sevdiğiniz biri umudunuz olacak. Ya da bunu kabul edeceksiniz. Ben sevdirmeye çalışarak kimsenin kendini sevdirdiğini görmedim.

Şimdi aşkın diğer seçeneği iğreneceğin, hiç sevmediğin biri değildir.bir yorumda tam da bunu anlatmak istemiş arkadaş.aşktan ne anladığın da önemli.aşık değilsem ilişki eziyet oluyor değil yani.aşık olunmadan da çok sevilebilir ve bu da evlilik için yeterli demiş arkadaş ki aşktan da daha yeterli gerçekten.iğrenmekle, âşık olmak arasında da duygular var yani.sen hem aşık olmamışsın hem sevmemişsin bu kişiyi.

Valla aşık olmadan zor bence.
İmkansız mı değil, bir önceki neslin evliliği görücü usulü çoğunlukla. Ama onlara yetmiş ya da yetmediği halde devam etmişler.
Konu sahibi aşk istiyor, sevgiye razı değil. Sen orayı kaçırıyorsun.
Aslında konu sahibi de benim gibi aşksız zor olur diyenlerden. Tek fark, bunu evliyken keşfetmesi.
Ben çoook önceden keşfettim. Herkes için öncelikler farklıdır. Kimisi evlilik için bambaşka ön koşullar belirler tabi.
Benim için de bir tek aşk yeter demek değil.
Ama aşk da öyle pek sistematik ilerleyen bir duygu değil. Şuna aşık olacağım deyip zamanına vs. hükmedebileceğin bir şey değil. O yüzden önce aşkı bulmak lazım, sonra uygunsa evlilik. Evlendiğime aşık olurum, o da bana olur vs. büyük kumar işte. Sonuç kestirilemez.

Yani sizi anlamak uğruna da gidip halamızın oğluyla evlenecek halimiz yok

Mantık evliliği böyle bişey değil ki bacım, hatta evlilik böyle bişey değil temelde...Sana söylenecek çok şey var ama kısaca doğru düzgün bı adam olsa halasının kızına kalmazdı, şu anda sen buldumcuk olduğun için tam ayırdına varamiyorsun ama çekecegin var gibi görünüyor... Tanımadan etmeden dayioglundan bı tane dogurmuşsun zaten bari ikinciyi yapma ne diyelim

Ay bize de yazık ya, bu hala kızı emmioğlu sevdası yüzünden toplumsal IQ müz şempanzelerle yarışıyor, engelli çocuk kampanyalarından başımızı kaldıramıyoruz, hâlâ akillanmadik....

Ay bize de yazık ya, bu hala kızı emmioğlu sevdası yüzünden toplumsal IQ müz şempanzelerle yarışıyor, engelli çocuk kampanyalarından başımızı kaldıramıyoruz, hâlâ akillanmadik....
Şempanze IQ ları ile üçer beşer üremeye devam ediyorlar, inanılmaz

Ya sen kıskanç bir ruh hastası olduğun için olaylara kendi pencereden bakıyorsun ama biz normal insanlar yorumlarımızı mantık çerçevesinde yapıyoruz.
Sen tecavüze uğrayan kadınları Tercih edildikleri için kıskanan bir ruh hastasısın. Sence herhangi bir fikrin mantıklı olabilir mi ?
Kuzeniyle evlenen muhtemelen orta gelirli aşiret kasanın neyini kıskanalım ?
Senin gibi sapıklar cinsel ilişkiye giren her türü kıskanır.
O sebeple senin aklına bir fikir geldiğinde ben bir ruh hastasıyım o sebeple fikrim yanlıştır diyip yutmayı dene ve paylaşma kimseyle

Ay şuna laf anlatma bu tacize tecavüze uğrayan kadınları kıskanıyor hava atmak için anlatıyorlar filan diyor. Bir kadın sitesinde bunun hala dolaşabilmesi utanç

Yorumların hepsini okuyup yetişemiyorum ama anladığım kadarıyla herkes gömmüş ve eleştirmiş. Sadece burada yazdığım şeydrn yola çıkarak bir insanın tüm hayatıyla ilgili nasıl bu kadar acımasız yorumlar yapabiliyorlar anlamıyorum. Kuzenime aşık oldum evet ve bundan hiç utanmıyorum kim ne derse desin. Küçüklüğümüzde görmedik biz birbirimizi ailesiyle yurtdışındaydılar çünkü. Ergenlik yaşlarımıza geldiğimizde ise geri gelmişlerdi ben ilk kez ozaman gördüm onu ve ilk bakışta aşık olmuştum yani çocukluk aşkım diyebilirim. Ailesi dr ta ozamandan beri beni beğeniyorlarmış seni oğlumuza gelin alcaz diye. Ve sonunda oldu bu istenilen şey. Bana kör kütük aşık olan veya flört ettiğimdr oldu tabi birki tane çok sevildim ama ben sevemedim aşık olamadım elimde olan birşey değildi, o yüzden beni seveni değilde kendi sevdiğimi seçmeyi tercih ettim.tabiki de çok zor bir karardı bu benim için, ama uyumlu olduğumuzu anlaşacağımızı umuyordum ve anlaşmıyoda değiliz, sadece farklı kültürlerde büyüdük ikimiz,konuşmayı seven bir tip değil,içine kapanık, bir de aşık değil sıkıntı o sadece, onun dışında bebeğimiz sağlıklı çok şükür ve kızını da beni de sevdiğini söylüyor, duygularını gösterememesi durumu nadir de olsa vardır çoğu kişi de anlıyorum ama işte elimde değil içten içe acı çekiyorum sinir oluyorum bazen, ben aşık olduğum için beklentilerim yüksek sanırım o yüzden de mutsuz hissediyorum, eşimse çok mutlu hayatından, ben üzüldüğümde oda üzülüyor tabi anlat çözelim derdini diyor, ama derdim çözülecek birşey olmadığı için susmak en iyisi. Umursamıyor derken o kadar da değil yani ama ben galiba derdimi tam anlatamadım sanırım burada ve insanlar üstüme gelmiş hepsi, ana dilim türkçe olmadığı için belki de ben anlatamamışımdır. Böyle dalga geçip güleceklerini falan bilseydim asla üye de olmazdım buraya...benim hatam

Seni sevdiğini ama aşık olmadığını söylüyor. Yani
İstediğin şeyi asla yaşayamayacaksın. Düzeni için seninle devam ediyor işte. Bir de kuzenine aşık olmak görsen de görmesen de utanılacak bir şey. Böyle ulu orta cümleler etme. Yorumunu alıntıladığın tek kişi de sitenin tek ruh hatası düşün öyle vahim bir durum

Bundan 2 sene önce sevgilim , dayısının kızıyla evlendi. Ve 5 ay önce falan bir çocukları olmuş duyduğum kadarıyla. Onun karısının böyle bir konu açmasını o kadar isterdim ki. Konunuzu okurken doldum doldum boşaldım. Ona asla aşık değilim. Bugün gelse yüzüne tükürüp karısına gönderirim ama çok başka bir şey. Hep düşündüm insan kuzeniyle nasıl evlenir. Onlar da uzak büyümüşler.
Mantık evliliği olmuş, annesi çok istemiş falan falan.

Ama bir kadın olarak mutsuz olmanıza çok üzüldüm. Kuzen evliliği sağlıksız konusuna girmeyeceğim söylenmiş. Olan olmuş ve ortada bir bebek var. O yüzden gurur yapılacak aşamayı geçmişsiniz. Belki biraz daha cilveli, farklı şeyler deneyebilirsiniz. Evli kadınların daha güzel tavsiyeleri olacaktır. Gezin, mümkünse başbaşa bir şeyler yapın ve yatak odasına heyecan katın. Güzel günleriniz olsun

siz tutkulu bir birliktelik istiyorsunuz, ama size aşık olmayan biriyle evlisiniz. adamın tutkuyla sevip sevemediğini bile bilmiyorsunuz. üstelik en başta size söylemiş durumu. siz o söylediğinde neden vaz geçmediniz bu işten. insan biri bunu söylediğinde geri çekilip yanlışını nasıl anlamaz. ya iyi birer anne baba olarak hayat tüketeceksiniz ki belli bir yaşta bu sizi artık zorlayacaktır, ya da ayrılıp bir daha böyle bir hataya düşmeyeceksiniz. ben ayrılacağınızı sanmıyorum o sebepten uyum sağlamaya çalışın artık.

Şevkle mi Olumlu özellik mi oluyor bu? Bu işleri parayla yapanlar da var. Olumlu özellik olsaydı konu sahibi sevdiğine kendimi ikna edemiyorum, kabul edemiyorum diye konu açmazdı. Kadının ruhu aç, adamın iki sevişmesiyle doymuyor. Ama adam doyuyor çünkü erkekler sıfır duyguyla sevişebiliyorlar.

Aynı evin içinde müsade edelim de sevişsinler. Yıllarca sevişmeyen adam da sıkıntı vardır ( ya fiziksel ya psikolojik)

Hırslanmak değil aksine üzüldüm, konu sahibinde farkındalık yaratmaya çalıştım o da benim yorumumu kendine yakın bulmuş ki son cümlenizi hayatım boyunca unutmayacağım yazmış. Diğerlerine de hayır dememiş.

Çünkü kadın ruhu ilgiyle, şefkatle, sevgiyle doyar. Konu sahibi kendini heba ediyor, sevgi dileniyor ama bu adam onu hiç sevmemiş sevmeyecek de. KK de kimseye boşan demedim ama sevgisizlik insanı içten içe öldürür. Sevmediğin bir adamla yaşamak insanın ruhunu hastalandırır. Aslında kendi dünyasında birazcık çıkabilse biraz objektif bakabilse, ileride kendisinin de çok sevilebileceğini mutlu olabileceğini (bu adam olmadan) görebilecek.

Yorumunuza saygı duyuyorum. Hepimiz kadınız, biz her şeyin en güzelini hak ediyoruz. Kimseden sevgi dilenmeye ihtiyacımız yok. Nerede bir emek çaba varsa orada kadın var. Ben bu konuda zerre olumlu bir şey göremedim. Bir çoğumuz alışmış az ile yetinmeye hatta olmayanı varmış gibi göstermeye mişş gibi yaşamaya maalesef.

Ay şuna laf anlatma bu tacize tecavüze uğrayan kadınları kıskanıyor hava atmak için anlatıyorlar filan diyor. Bir kadın sitesinde bunun hala dolaşabilmesi utanç
Biliyorum kim olduğunu, çocuk aldırma muhabbetinden sonra gözümden düştü zaten. Ama yine de kendimi açıklamak istedim Ege, onun için değil kendim için.

Uzakta büyüdükleri için kuzenlik kalmıyormuş konu sahibine göre. Biyoloji bilimi iptal

Kuzen evliligi detayina yorum yaparsam, ulkede yuzbinlerce insanin kalbini kirarim, o sebeple bu igrenc detaya girmeyecegim.

Siz mantik evliligi yapmamissiniz, siz ben aşigim bana ait olmali deyip, size asik olmayan bir adami kendinize hapsetmissiniz, o da her mahkum gibi susup cilesinin bitmesini bekliyor.

O bebecige cok yazik. Uremeye devam etmeyin bari, saglikli cocuk dogurma sansiniz zaten cok dusuk, onu da kullanmissiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…