Mantık evliliği yaptım duygusal olarak tükendiğimi hissediyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başlığı mantık evliliği diye görünce artık evlilik yaşının geldiğini düşünen birileri, duygusal bir bağ kuramasa da sosyal ve ekonomik olarak iyi seviyede olan biriyle mantık evliliği yaptı sanmıştım. Meğer mantık evliliği denen şey 20 yaşındaki iki kuzenin evliliğiymiş Baya mantıklı bir evlilikmiş.

İnsan kuzenine nasıl aşık olabilir, iğrenç. Kuzen kardeşten ayrılır mı hiç.Oda öylesine evlenmiş sizinle sizi sevmiyor. Akraba olduğunuz için arada bebek olduğu için nasıl desin bunu zaten.

Neye ikna etmeye çalışıyorsunuz kendinizi adam zaten sizi sevmeyerek evlenmiş, siz de bunu en başından kabul etmişsiniz. Şuan ısrarla kabul etmediğiniz, kendinizi ikna etmeye çalıştığınız konu nedir? Yalandan seviyorum diyor işte ne yapsın aynı evin içindesiniz geçiştiriyor sizi. Cinsellik için de görev gibi yapmıyor beni o anlamda istediğini hissediyorum yazmışsınız kusura bakmayın ama bu konuda erkeğe nefes alsın yeter. Aynı evin içindesiniz normal yani.

Birincisi kuzeninizle evlenmişsiniz en büyük yanlış bu bana göre. Siz kardeş sayılırsınız, adam sizi kardeşi gibi görüyor belki de. İkincisi de sizi sevmeyen bir insandan çocuk yapmışsınız. Çocuk yaparak aslında çoğalmamışsınız, daha da azalmışsınız.

Kadın ilgi ister, anlaşılmak ister, şefkat ister. İlgiyle beslenir, iki güzel sözle çiçeklenir mutlu olur, mutlu oldukça da güzelleşir. Siz kendinizi sevmeyen bir adama mahkum etmişsiniz. İçinizdeki boşluk bu adamla hiçbir zaman dolmayacak.

Mantık evliliği değil dümdüz aşk evliliği yapmışsınız hemde kör, tek taraflı platonik bir aşık malesef. Düzelir mi bilmiyorum belki kendi hobilerinize kendinize odaklanarak, fiziksel olarak daha da güzelleşerek (sizi cinsel manada çekici buldugu için diyorum) onun hayranlığını kabartabilirsiniz.

Erkek sevdiği kadınla,kadın onu seven erkekle evlenmeli diyordu ananem. Haklı galiba. Aşık erkek hiç bir şeye üşenmez heyecanını belli eder
Annem hep sevdiğini değil seni sevene gideceksin der. Bence de haklılar. Biz kadınlar zaten el üstünde tutulmaya bize aşık bir erkeğe dayanamıyoruz az veya cok duygumuz kabarıyor. Kadın her şekilde his geliştiriyor ama erkek öyle değil malesef

Çünkü doğamız gereği biz cinsel tatminden çok duygusal tatmin istiyoruz. Erkekse fiziksel tatmin istiyor. O yüzden erkek aşık olmalı kadın sevilmeli,aşık olunmalı

Çünkü doğamız gereği biz cinsel tatminden çok duygusal tatmin istiyoruz. Erkekse fiziksel tatmin istiyor. O yüzden erkek aşık olmalı kadın sevilmeli,aşık olunmalı
'' Kadın, erkeği tarafından arzu nesnesi olmayı diler'' diyor takip edip bilgisine güvendiğim bir psikolog. Kesinlikle bir erkeğin ilgisi ve odağı olmak bize cok iyi geliyor. Işığı değişiyor insanın.

Erkek aşık olmayınca evlilik işleri zor. Çok peşine düşmeyin. Kendinizi ağırdan satın artık. Sosyalleşin, kendinize bakın. Ama onun için değil kendiniz için yapın bunu. Zaten bir süre sonra sizin onsuz da çok güzel bir hayatınız olabileceğini anladığında, size olan ilgisi kendiliğinden artar diye düşünüyorum. Sürekli peşinden koşarsanız, üzerine düşerseniz iyice kendini çeker. Bir de sürekli aynı şeyleri söylemeyin laf bir kere söylenir, söyleyin çekilin. Sürekli söylenince değersizleşiyor maalesef.

'' Kadın, erkeği tarafından arzu nesnesi olmayı diler'' diyor takip edip bilgisine güvendiğim bir psikolog. Kesinlikle bir erkeğin ilgisi ve odağı olmak bize cok iyi geliyor. Işığı değişiyor insanın.
Evet işte “ışık” gerçekten doğru benzetme. Işığı parlatmak ya da söndürmek tüm mesele

sondaki 2 cümleniz hayatım boyunca asla aklımdan çıkmayacak..

Erkek sevdiği kadınla,kadın onu seven erkekle evlenmeli diyordu ananem. Haklı galiba. Aşık erkek hiç bir şeye üşenmez heyecanını belli eder
Çok saçma bir laf. Herkes karşılıklı olarak sevdiği insanla evlenmeli. Kimse sevmediği kişiyle sırf karşıdaki kişi kendisini seviyor diye mutlu olamaz.

İnanın çok haklsınız bu söylediklerinizde. Deneyeceğim bunu. Hatta şuan bile denemeye çalışıyorum. Çok sağolun fikriniz için

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…