Mantık evliliği yaptım duygusal olarak tükendiğimi hissediyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

michaellscofield

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2024
12
-22
Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu burada anlatmak istememin sebebi aslında derin bir yalnızlık çekiyor olmam anlatacak kimsemin olmaması... sizin de bu konudaki fikirlerinizi duymak ve biraz üzerine düşünmek istiyorum çünkü gerçekten yoruldum artık.. konuyu uzunca anlatacak olursam muhtemelen bir kitap olur.O yüzden kısa bir özet geçecek olursam, mantık evliliği yaptım daha doğrusu ben aşıktım eşime ama o bana aşık değildi hiçbirşey hissetmiyordu ama benden önce sadece bir kıza aşık olmuş o da kabul etmemiş arkadaş kalalım demiş. Dahası da biz kuzeniz yani eşim halamın oğlu ama yıllardır görüşmüyordüiuk öyle yakın bir kuzenlik ilişkilerimiz falan yoktu o yüzden. Benimle evlenme fikri de zaten ailesinin fikriydi ben aşık olduğum için benlik bir sorun yoktu direkt kabul ettim o da kabul etti ve ben bana kör kütük aşık olan beni seven erkekleri bir yana bırakıp kendi sevdiğimi seçmeyi tercih etrim ve evlendik. Bana aşık olmadığının faekındaydım ama evlenince belki olur bişeyler değişir umuduyla evlenmiştim ama yanılmışım. Evliliğimizin başlarında bana baya robot gibi davranıyordu aklı fikri sadece telefonda bilgisayarında. İçmiyo çekmiyo gezmiyo tozmuyo ama aşırı umursamaz ve kafaya takmayan bir kişiliği var. Aşık değilim ama seni seviyorum diyor ama bunu hissedemiyorum ben çok acı çektim 2 yıllık evliliğimde sürekli ağladım depresyona girdim beni değersiz hissettirdiğini defalarca söyledim ama ben böyle biriyim elimden gelen bu kadar dedi sadece seni sevdiğimi bil yeter dedi sana hissettiremediğimin farkındayım ama başka bişey gelmiyor elimden hem aşk biyerde biten birşey önemli olan sevgi saygıdır diyor. Ama sevgisini de hissedemiyorum işte.. yada bana pat diye ilk geldiğimde sana aşık değilim dediği içinmi kaldı bu şeyler bende travma gibi bilmiyorum.. yataktan kalkıyo hemen telefona bakıyor ve çıkıyor odadan hiçbişey demeden bilgisayar başında oturuyor arkadaşlarıyla oyun oynuyor yazılım fln çalışıyor gün içinde hiç sohbetimiz olmuyor hiç yakınlaşmıyoruz (cinsellik hariç) buda beni çok üzüyor..aynı konuyu defalarca konuştuk tartıştık ama gelişen birşey yok ve ben onu çok sevdiğim için acı çekiyorum içtrn içe. Aile evimde de hiç sevilmedim çocukluğumu yaşayamadım hep acı çektim geri kafalı olan düşünceden bir ailede büyüdüm kızların ayak altına alındığı ve hapishane gibi bir evde.annemle babamı bu yüzden hiç affetmeyeceğim. Ama orada yaşayamadığım mutlulukları belki evlenince aşık olduğum insanla yaşarım diye umut ediyordum hep. Ama olmadı. Şuan 5 aylık kizim var tek yaşama sebebim o. Onun dışında hayatta hiçbirşey heyecan vermiyor artık.. sizin düşünceleriniz nedir bu konuda? Sizce eşim beni gerçekten seviyor mu? hislerim mi beni yanıltıyor ya da..

Sevmiyor tabiki. sen de geri kafalısın. Halanın oğluyla evlenmişsin. Bu getikafalılıktır. Hiç mi düşünmedin akraba evliliği ileride çocuklarımı etkiler vs. Korkunç bir şey bu. Başka ülklerde artık yasaklanan bir şey böyle evlilikler.

Cinselliğiniz nasıl kendi isteğiyle size geliyor mu yoksa görevmiş gibi mi yapıyor
Yok kendiliğinden gelişiyor bu tür olaylar. Görevmiş gibi yapmıyor. Yani bu konuda beni beğendiğini hissedebiliyorum ama duygusal olarak acı çekiyorum. Sonuçta cinsellik denen şeyi herangibi bir çekici bulduğu kadınla yaşayabilirdi nasıl olsa diye düşünüyorum yani bu beni tatmin etmeye yetmiyor o yüzden. Ben sadece sevildiğimi hissetmek istiyorum

Cinsellik nasıl oluyor ki böyle bir durumda? O zaman adam onu da yaşamasın madem böyle kendi halinde takılsın

Bana aşık olmadığının faekındaydım ama evlenince belki olur bişeyler değişir umuduyla evlenmiştim ama yanılmışım.

maalesef acı bir tecrübeyle anlamışsınız işin gerçeğini. geçti artık, önünüze bakmaya çalışın. eşinizin size karşı olan ilgisini arttırmayı deneyin.

eşinizin keyif aldığı konuları öğrenin, konuşabileceğiniz ortak konular bulun.
bir yerleri gezme teklifinde bulunun. güzel anılar biriktirin.
eşinize karşı süslenmeyi ve makyajı arttırın.
yatak hayatınızı renklendirecek şeyler bulun. kıyafetler vb.

yani eşinizin hoşuna gidecek şeyler yaparak "sıradan eş" konumundan uzaklaşmaya çalışın. onun için önemli bir insan haline gelin. tartışmayın, inatlaşmayın. sabredin. geçmişi değiştiremezsiniz ama aranızdaki ilişkiyi zamanla rayına oturtabilirsiniz. bu süreçte imkanınız varsa birlikte aile terapisi alın.

Ben kör kütük aşık olmasam evlenmezdim zaten. Çocuğumuz Alalha şükür çok iyi sağlıklı çok mutlu bir minik aileyiz dışarıdan eşim kızımızı ve beni sevdiğini söylüyor ama ben kendimi bitürlü ikna edemedim, o yüzden tüm bu içten içe yaşadıklarım. Ancak yaşayan anlar.

Yani bosanmaya niyetinizde yoksa esinizi böyle kabul edeceksiniz. Sizi kandirmamis. Bastan nasil oldugunu göstermis. Akraba evlilik konusuna girmiyorum, farkli sebeplerden karsi oldugum bir olay. Ama sizin aileyi göz önünde bulundurarak bosanmaya imkaniniz yoksa evinizde kendi hayatinizi kurun. Esinize indeksli yasamayin

Adam seni insan yerine koyup muhabbet etmiyor. Aile zoruyla evlenmiş. Tabiki dürüstçe sana "benim sana içim titremiyor kalbim erimiyor" diyemez. Kızının annesisin, akrabasısın. Ne desin.

Tavsiyeniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Evet artık geç oldu maalesef, biraz gururlu bir kişiliğim olduğu için kendimi sevdirmeye çalışarak bu tür şeyleri tek taraflı yapamıyorum açıkçası ama yapmaya çalışacam çünkü artık başka seçeneğim yok kızım için bu evliliğe ve eşimin karakterine alışmak zorundayım artık..

Bunca şeye ragmen cocuk niye yaptınız ki

umarım rayına oturur her şey. yorumumu güncelleyip birkaç cümle daha ekledim onları da okumanızı tavsiye ederim.

gururlu olmayın lütfen. gurur karı koca arasına yakışmıyor siz belki evliliğinizi tek başınıza düzeltmeye çalışacaksınız ama düzelirse hem eşiniz fayda görecek hem siz hem de çocuğunuz bunu düşünerek yola devam edin.

Adam seni insan yerine koyup muhabbet etmiyor. Aile zoruyla evlenmiş. Tabiki dürüstçe sana "benim sana içim titremiyor kalbim erimiyor" diyemez. Kızının annesisin, akrabasısın. Ne desin.
Muhabbet etmeme konusu aslında sadece bana özel değil aile üyeleriyle de başka insanlarla da pek çok muhabbet etmiyor ben böyle biriyim diyor ama sen sinirlendiğim veya üzüldüğün zaman ssna değer verip seni sevdiğimi ama bunu duygusal olarak gösteremediği hatırla hep diyor. Duygusal olarak içine kapanık bir kişiliği var. Utangaç biri vs vs. Bilemiyorum off ama ben ona çok değer veriyorumm

Okudum evet onları da. Çok teşekkür ederim. Beni biraz da olsa anladığınızı düşünüyorum. Bazıları ozaman niye çocuk yaptınız geri kafalı akraba evliliği flaan diye yorum yapmış. Herkesin hayat şartları farklıdır duyguları hisleri kafa yapısı farklıdır ve kimse eleştirdiği herangibi bir şeyi kendisi yaşamadan asla anlayamaz. Umarım dediğiniz gibi herşey yoluna girer

Kuzeninle evlenip ne bekliyodun ki
Kendi aileni beğenmemişsin ama aileden biriyle evlenmişsin

Bunun neresi mantık evliliği?
Bildiğin bana aşık olur umuduyla evlenmişsiniz.
Gayet duygusal bir karar yani.
Kadınların "evlendikten sonra değişir/değiştiririm" bakış açısı nedeniyle kaç kadın saçma sapan evlilikler içinde buluyor kendini acaba? Özgüven mi diyeyim saflık mı diyeyim, bilemedim.
Kuzen olmasına hiç girmeyeyim en iyisi.
Madem mutsuzsunuz "seviyor sevmiyor" diye kuracağınıza oturun konuşun.
Sonra da "o deveyi mi güdeceksiniz yoksa o diyardan mı gideceksiniz" sorusunun cevabını verip hayatınıza yön verin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…