Mantık evliliği yaptım duygusal olarak tükendiğimi hissediyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten dünyadaki onca insan arasında gidip nasıl kuzeninizle evleniyorsunuz, anlamış değilim.
Akraba evliliklerinin gelecek nesillerde çıkabilecek sağlık sorunları üzerinde epey bir etkisi var. Çocukta bir şey yok diyorsunuz, ya ikincide olursa ne yapacaksınız? Genetik testlerinizi yaptırdınız mı? Sanmıyorum.
Bunun haricinde akraba evliliklerinin en büyük handikapı boşanma zorluğu maalesef. El olunca boşanıyorsun, nispeten rahat kopuyorsun. Ama sizin üst soylarınız ortak, ha deyince boşanamazsınız da. Boşanırsanız ailevi ilişkiler de kopar.
Hakikaten mükemmel bir mantık evliliği olmuş, tebrik ediyorum sizi.

İnanın çok haklsınız bu söylediklerinizde. Deneyeceğim bunu. Hatta şuan bile denemeye çalışıyorum. Çok sağolun fikriniz için

"O çok mutlu. Ben halimden ve ailemizden memnunum diyor. Bence sende bu kafanda kurduğun düşüncelerini bırakıp mutlu olmaya odaklanmılısın diyor"

bakın eşinizin dediği laf bu. eğer siz de kendi yolunuza bakarsanız hayatınız boyunca aile olamayacaksınız. aynı evde yaşayan 2 adet huzurlu ama yabancı insan olursunuz, aile olamazsınız. kendi yolunuza giderek bir süre kafa dağıtır ve rahatlarsınız ama fıtratınız gereği karı koca arasındaki bu "yabancılık" durumu sizi ilerde huzursuz edecek. çocuğunuzun ise bu durumdan mutlu olma, verim alma ihtimali 0. kendi yolunuza gitmeyin, yuvanızı yapın.

arkadaşın verdiği tavsiyeyi baştan aşağı yanlış buluyorum. "sizin mutlu olduğunuzu gördüğünde eşiniz size tekrar ilgi duymaya başlayacak" demiş. hayır, eşiniz sizin mutlu olduğunuzu gördüğünde "her şey iyi yani, bir sıkıntı yok" diye düşünüp kendi halinde takılmaya devam edecek. 2 senelik evlilik demişsiniz. şu an aranızdaki çekim şehvetinizi canlı tutuyor olabilir ama zamanla bu iletişimsizliğiniz aranızdaki şehveti de öldürecek ve belki de cinselliği de yaşamak istemeyecek eşiniz. cinsellik yaşanmadığında da sonu belli.

ben size etraflıca düşünmenizi ve özellikle aile terapisine gitmenizi çok tavsiye ediyorum. yorumlarınızı okudum, birbiriyle çelişen yorumlara dahi "haklısınız" demişsiniz. belli ki kafanız karışık. sağlıklı karar almanıza yardımcı olur.

Kafam karışık olduğu belli. Şu sıralar iyi değilim cidden. Ama bu dedikleriniz cidden yardımcı olacak sanırım bana. Zaten yuvamı dağıtma gibi bir niyetim yok. Sadece çektiğim acıdan bahsedip insanların bu konu üzerindeki fikirlerini de duymak istedim açıkçası biraz. Kendimi toparlamalıyım biliyorum. Zaten kendi çovukluk hayatım berbat geçtiği için kızıma asla aynı şeyi yaşatmak istemiyorum. Ona güzel bir aile olmak istiyorum eşim de aynı şekilde çok iyi bir baba olmak istiyor. Benim bu depresif sıkıntılarım evlenmeden önce de vardı, eşime sevdiğini hissettirmiyorsun diyerek sadece ona yüklenerek büyük haksızlık yapıyorum belki de..

kolaylıklar diliyorum, sabredin kazanın

Mantık evliliği deyince kadın kendini seven imkanları iyi biriyle evlendi mutsuz konusu sandım hiç öyle değilmiş. Sizin açınızdan oldukça mantıksız eşiniz açısından mantık! evliliği olmuş ama aslında baştan aşağı her iki taraf için de oldukça mantıksız mutsuz bir evlilik inşa edilmiş bir de bu mutsuzluğa çocuk ortak olmuş yazık! Adam, bana aşık iyi bir kızcağız tanıdık evleneyim bir evim evimi temizleyen ihtiyacımı gören bir kadın olsun dye kendince mantık evliliği yapmaya çalışmış. Daha balım cicim ayları olan ilk iki senede bile bu kadar yoğun bir ilgisizlik sevgisizlik hissederken niye çocuk yapılır neden ya? Kalmaya bir bahaneniz olsun mu istediniz? Of içim daraldı vallahi. Ne diyeyim ki Allah ikinize de katlanma gücü versin

Bu mantık evliliği değil ki.

Mantık evliliği demişsin de bu evliliğin tek bir mantıklı yanı yok ki.
Yıllardır görüşmüyorduk demişsin öyleyse nasıl bu kadar aşık olabildin anlayamadım?
Hadi sen sevmişsin de kocan neden kabul etti bu evliliği onu da anlayamadım?

Yapacak bir şey yok seni sevmediğini bile bile evlenmişsin boşanamıyorsan çekeceksin böyle.

kolaylıklar diliyorum, sabredin kazanın
Neden hiçbir ile yaramayacağını bile bile kadına tavsiyeler veriyorsunuz ? Aşk ya vardır ya yoktur. Sonradan hele evlendikten ve çocuktan sonra adam kadına aşık mı olacak ? Kafana takma olanla yetin kavga etme desen neyse de aile terapistine gittiklerinde adam kadına aşık mı olacak var mı böyle bir terapi şekli ?

Adam seni sevmiyor düzeni huzuru bozulmasın diye dümdüz yaşıyor işte. Sen de ya kabullen ya ayrıl bunun dışında asla bir şey olmayacak.
Sonradan karısına aşık olan adamlar filmlerde olur.
Yok fantezi gecelik giy, yok taytla önünde gırgır yap adam seni arzulasın işte bilmem kendi hayatına bak özgür olduğunu gördün filan boş laf bunlar.
Bir an önce tutkulu aşıklar değil iyi birer anne babadan ibaret olduğunuzu kabullen

Valla aşk kendiliğinden gelişiyor bence de. Öyle çabalamayla falan olacak şey değil.
Sevgi kavramıyla aşkı karıştırıyorlar sanırım.
Ben sevdiğim biriyle kafamız uyuşuyor diye ilişki denemesi yapmıştım. Birkaç hafta ancak sürdü ilişkimiz, ama eziyet gibiydi ya. Çok da iyi biriydi ama aşık değildim. İlgisi alakası memnun edeceği yere itici geliyordu.
Valla ağır olacak biraz ama istemediğin birinden gelen ilgi iğrenç geliyor insana. Ben yapamadım.
Ha sonra gittim beni mahvedecek birine aşık oldum, orası ayrı. Ama her ne olursa olsun, aşk bambaşka bir şey.
Onu tatmadan ölmemek lazım diyorum. :)

selam. karı koca arasındaki "çekimi" (cinselliği) sağlamak ve sağlıklı bir "iletişim" kurmak huzurlu bir aile hayatı için yeterlidir. karı koca arasındaki çekimi ve iletişimi arttıracak tavsiyeler vermeye çalışıyorum. "aşk" denilen şeyden ne anlıyorum, "aşk ya vardır ya yoktur" konusunda ne düşünüyorum onu da alttaki alıntıya yazacağım, isterseniz okuyabilirsiniz.

selam. "iyi biriydi ama aşık değildim" demişsiniz. o kişi sizin ona cinsel çekim duymanıza sebep olabilecek bir özelliğe sahip değilmiş ki ona aşık olmamışsınız. bir insana karşı sizde neyin cinsel çekim oluşturduğu biraz genellenebilir olsa da kişiden kişiye değişir. bu daha farklı ve derin bir konu tabii çok girmiyorum.

aşk dediğimiz şey şehvetin estetik halidir. aşk özünde bir insana cinsel yönden çekim duymaktır. fakat biz insanlar elimizi attığımız her işi "güzel"leştirmeye çalışırız. bu sebeple "cinselliği", "şiddetli arzuyu" güzelleştirmişiz, romantikleştirmişiz ve adına aşk demişiz.

evlilik öncesinde ve evliliğin başında "şehvet" yani "aşk" duygusu çok şiddetli olur. şiddetlidir çünkü ürememiz için gereken cinselliğin sağlanması için bir motivasyon aracı olarak oradadır. bu motivasyon aracı da cinsellik yaşamanız için sizin karşıdaki kişinin kusurlarını görmemenizi, "aşkın gözü kör" denilen duruma girmenizi sağlar. dolayısıyla daha işin başında dahi sizi bir bakışta kitleyemeyen insanla evlenmek doğru olmayacaktır. çünkü ortalama 2-3 yıl sonra aranızdaki bu şiddetli şehvet (aşk) sağlıklı bir düzeye düşecek ve sevgi baskın hale gelmeye başlayacak. gözünüzdeki perdenin kalktığı o saatten sonra da özünde çekim duyamadığınız, fiziksel anlamda beğenemediğiniz kişiyle aranızdaki şehveti canlandırmak da zor olabilir.

fakat bunun sonucunda "aşk ya vardır ya yoktur" demek de yanlıştır. çünkü birine duyduğunuz "çekim" (aşk) yapılan işler doğrultusunda azalabilir ve artabilir. örneğin eşinizin bir anda 60 kilo aldığını düşünün. o kişiye karşı olan çekiminiz (aşkınız) zarar görecektir. ne zaman eşiniz o kiloyu geri verir, aşkınız (çekiminiz) geri canlanır. demek ki çekim yani aşk gidip gelebilen, canlanıp sönebilen bir şey.

başlığı açan hanımefendinin de kocasının karısına olan aşkını (çekimini) canlandıracak şeyleri yapmayı denemesi gerekiyor. tavsiyelerim de o yönde oldu.

bir erkeğin çekimini arttırmak ise yıllar sonra bile imkansız değildir. özellikle yatak hayatının renklendirilmesi erkekteki çekimi, eşine olan ilgisini çok üst seviyelere taşıyabilir.

Son düzenleme:
Katılmıyorum buna. Fikirlerinize saygı duyuyorum ama bence sadece cinselliğe indirgenebilecek bir duygu değil.
Aşk bambaşka bir kokteyl ve kişiye özel bir şey. Benzetmeyi böyle yapabilirim ancak.
Çok alelade bir şeymiş gibi tanımlamalar yapmışsınız, yaptığınız tanımlamalar aşk değil zaten. Olsa olsa beğenidir.

aşkı kişiye özel yapan şey bizim güzelleştirmelerimiz. aslında herkes aynı sebepten aynı duyguları hissediyor ama bu duyguyu nasıl özelleştireceğiniz ve yaşayacağınız size kalmış. herkeste öfke duygusu bulunur, vücudun tepkimeleri benzerdir ama insanın neye öfkelendiği ve öfkesini nasıl gösterdiği kişiden kişiye değişir onun gibi düşünebilirsiniz.

aşkı beğeniden ayıran şey bence şiddeti. şiddeti yüksek olan, karşı tarafın kusurlarını örttüren şiddetli beğeniye aşk diyorum. bence çok da alelade evet. binlerce yıldır her insanın yaşadığı bir şeyin ne olduğunu çözememek çok garip olmaz mıydı?

Son düzenleme:
Yoo hiç de erkeklere nefes alsın yeter falan değil.ne konular okuduk buralarda.aylarca, yıllarca ilişki yaşamayan.hem gerçekten de ihtiyaçtan yapılan seksle istekli yapılan seks de çok iyi hissediliyor.sevmiyorsa bile beğeniyor demek ki.ne kardeşi yani o kadar da değil.adam şevkle sevişiyormuş işte.siz de iyice kadına hırslanıp olumlu özellikleri bile inkar etmeye çalışıyorsunuz.

Durumu onaylamıyorum ama âşık olmasa bile çok sevebilir.zamanla birbirini sevmek çok olası bir durumdur.bu sekilde bir sürü insan var.şimdi tasvip etmediğimiz davranışlar ama resmen kadını gömmek için mantıksız sert yorumlar yapılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…