Makyaj Malzemesi Alışverişi Bağımlılığı

En fazla 2 tane olmalı normali bu ama ipin ucunu kaçırıyorum geçen sene almıştım biraz kullandım atayım mı?Flormar'ın pizza kesici şeklindeki eyelinerını aldım kullanamadım para boşa gitti bir nevi

Makyaj kanallarını aşırı takip ederdim şimdi okuldan fırsat olmuyor.

10 tane mac neden 1 tane estee lauder etsin ya? Mac zaten bir estee lauder markasi aradaki fiyat farki ya öyle cok uclarda degil yani

Pizza kesici eyelinerı çok övmüşlerdi aldım ama kullanamadım jel eyelinerla daha kolay çekersiniz dediler aldım onu da kullanamadım diplinerla daha kolay çekiyorum.Haklısın bu konuda.

Alınca mutlu oluyorum ama işin garibi elimde zaten aldığım ürün var

valla 6 ayı geçen tüm göz makyajı ürünlerini atmanız lazım.. Alerjik riski yükseliyor, bakteri üretiyor ve göz sağlığınızı ciddi riske atıyor.. O sebeple bu tarz ürünlerden tek çeşit alıp 3-6 ay civarında bitirin, bitiremediklerinizi de direk atın, eminim atarken içiniz acıyacak ve bi dahaki sefere fazlasını alırken atma sahneniz gözünüzün önüne gelecek vazgeçeceksiniz

Teşekkür ederim bilgi için.Övüyorlar bizde alma ihtiyacı hissediyoruz sanki çok gerekliymiş gibi

Teşekkür ederim bilgi için.Övüyorlar bizde alma ihtiyacı hissediyoruz sanki çok gerekliymiş gibi
Valla bizim eve bi gelseniz makyaj malzemesinden delirirsiniz, tabiki eşimin mesleği dolayısıyla böyle, benim de çoktur farım, rujum, allığım, ojem ben de çok severim açıkçası ama tabi bahsettiğim kişisel ürünler, fondoten, maskara, eyeliner, kalem tektir biter atarım, bitmese de atarım yenisini alırım.

Ergenlik döneminde yaklaşık 6 sene falan aldığım tek şey makyaj malzemesiydi.
Makyaj videoları izlerdim ve oradaki önerilere uygun olarak alırdım.
Sonra tesettüre girince hepsi gitti.
Abartmıyorum koca bir market poşetinin ağzını zor bağladım içi oje doluydu kuzenlerime verdim.
Far paketleri deste deste idi bi kuaför arkadaşa verdim. Hepsi profesyonel ürünleri.
Ruj saymadım.
Koca bir korton kutu ile ruju çöpe attım.
Her rengin milyon tane tonu göz kalemim vardı. Onlar da çöpe gitti.
O kadar çok kozmetik alırdım ki babam bir şekilde şirket gideri gösterşr vergiden düşerdi.
Ayda 1500 TL ve üzeri gidiyordu.
Şu an gratise girerim sadece diş macunu duş jeli diş ipi su bazlı nemlendirici şampuan hindistancevizi yağı alıp çıkıyorum. O da sene de 1 2....
Herhalde 8 seneden fazla oldu makyaj yapmıyorum.
Canım da istemiyor bıkmışım. Ekmeğe bile makyajla gidersen senelerce...
Elinizde skt bitmiş herşeyi atın.
Günlük makyajınızda kullandığınız ürünlerden cildinize en uygun olanlarını pahalı ama alın ve bu işi bitirin.
Dahasına gerek olmadığına ikna edin beyninizi.
Yoksa maddi olarak bence ciddi bir kayıp bu
Düşünüyorum babam benim kozmetik masrafım olmasa ev alırmış 6 senede 8 0 sene önce.

10 tane mac neden 1 tane estee lauder etsin ya? Mac zaten bir estee lauder markasi aradaki fiyat farki ya öyle cok uclarda degil yani

ben de gördüm bunu yazmayayım dedim. herkese iyi gelecek diye bir şey yok ama bence mac çeşit açısından ve begenime göre 10 basar. belki yaşla ilgili estee lauder 30 yaş üzeri için daha uygun sanırım.

Bende de kullanırım da o yüzden tırnaklarım sararır.Ama kullanmadığım neon ojeleri de görünce ne gereksizmiş diyorum.Elimde dursun diye alıyorum kullanmıyorum
Kullanmadığin 3 4 tane olursa pek sıkıntı yok. Ya da bir daha almazsin veya alt tabaka olarak uygula üstüne başka seyler sür. Benim hic sararmadi daha..

Makyaj malzemesi bi rimel bide siyah göz kalemi ne fondotenim var ne allık bişey yıllardır böyle ama oje çok kullanırım oda belli 3 renk sadece başka bişey almam makyaj yapmayı sevmiyom hiç ya

Makyaj malzemesi bi rimel bide siyah göz kalemi ne fondotenim var ne allık bişey yıllardır böyle ama oje çok kullanırım oda belli 3 renk sadece başka bişey almam makyaj yapmayı sevmiyom hiç ya
Ben haftasonları hariç her gün yaparım.

Kullanmadığin 3 4 tane olursa pek sıkıntı yok. Ya da bir daha almazsin veya alt tabaka olarak uygula üstüne başka seyler sür. Benim hic sararmadi daha..
Neon ojem var 3-4 tane sadece onları kullanmıyorum.Aldığıma pişmanım desem yeridir.Yeşil,sarı gibi renkler günlük gitmiyor bence.

Hah selamün aleyküm!
Napıyorum? O cezbedici reklamların büyüsüne kapılmıyorum.
Genelde memnun kalıp devam ettiklerim var yani marka olarak çeşitliliği sevmiyorum. Stokçuluk bende de var, bu konuda sakin max 3 tane 0 ürün stoklarım.. İndirimde yakaladım mı affetmem. Şimdi de bb stoklamaya başladım. Fondoten sürmeyi bırakalı yıllar olmuştu. Pudrayla işim olmaz. Ojeler kuruyor zaten, çok aşırıya kaçmak anlamsız.
Bitirmeden almayın, kural edinin!

Kızlar bugün derste aklıma yine kalem eyelinerlar geldi ama almadan eve gittim.Sanırım yavaş yavaş kurtuluyorum bu bağımlılıktan.Benimki yedek olayını da aşmıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…