Makyaj Malzemesi Alışverişi Bağımlılığı

Hah selamün aleyküm!
Napıyorum? O cezbedici reklamların büyüsüne kapılmıyorum.
Genelde memnun kalıp devam ettiklerim var yani marka olarak çeşitliliği sevmiyorum. Stokçuluk bende de var, bu konuda sakin max 3 tane 0 ürün stoklarım.. İndirimde yakaladım mı affetmem. Şimdi de bb stoklamaya başladım. Fondoten sürmeyi bırakalı yıllar olmuştu. Pudrayla işim olmaz. Ojeler kuruyor zaten, çok aşırıya kaçmak anlamsız.
Bitirmeden almayın, kural edinin!
Boşu boşuna aldığınla kalıyorsun.Kullansan da biraz kullanıyorsun boşa masraf oluyor.Ya da en fazla bitme ihtimaline karşı bir tane daha dursa elinde.Ama benüm durumumda olanlar abartıyor.

Aynı hastalıktan ben de muzdaripim, henüz çaresini bulabilmiş değilim 😣 aynı tonda bir sürü farklı markalardan kırmızı ruj, şeftali-pembe bronz olmak üzere farklı markalardan bir sürü allık; çeşit çeşit rimeller. Çaresini bulabileni tebrik ederim😑😑
şmdi aynı durum kitaplarda da başladı, kitap alma hastalığım da var aynı şekilde.

bende de parfüm bağımlılığı var evde 40 üstü parfümüm var bi süre almıyorum sonra merak edip alıyorum makyaj malzemesinde de rimel 3-4 tane kalem 2-3 tane ruj 5-6 tane alıyorum aldıkça da alasım geliyor. Dönem dönem birşeylere takıp aldıkça alıyorum kitap da aynı şekilde. almayı seviyoruz :110:

Bende de temizlik ürünleri takıntısı var. Hele indirimde göreyim dolduruyorum. Elimde değil geçen gün evdeki ürünlerim indirime girmiş. Almıcam dedim ertesi güne kadar çıkmadı aklımdan gidip aldım. Artık eşimide kendime benzettim oda markette indirimde deterjan görürse alıp geliyor 😀😀

Hem bütçene hem cildine zarar.en zorunlu şeyler olmadıkça gidip alma.makyaj videoları indirimler çeliyo insanın aklını ama görmezden gel.

Benim sadece 1 rimelim ve 1 göz altı kapatıcım var. Bittikçe yenisini alıyorum. Şu yaşıma kadar da hiç stok yapmamışımdır.
Ablam da senin gibi. Issız adaya düşecekmiş gibi yedekler durur aynı şeyleri. Bekarlığından kalma hala kapağını bile açmadığı makyaj malzemeleri var mübareğin. Dile gelseler hepsi “nolur artık beni bi sal” derler eminim. :KK48:
Bence kaliteli markalardan al, bir rimel bir kapatıcı bir eyeliner...bittikçe alırsın. Pahalı diye de zırt zırt da alamazsın zaten.

Ben iyi markaların ürünlerini alıyorum
Mesela fondoten pudra ve bazımı c.dior alıyorum yıllardır ama. Aldıgım 1yıl ıcınde bıtsın yada bıtmesın atarım. Skt cok dıkkat ederım
Rujlarım göz kalemim ve rimelimde keza aynı şekilde onuda lancome alıyorum ve bıtse de bıtmese de atıyorum 1 yılın sonunda. Ve bunları yılsonunda toplu olarak atıyorum ve yenılerını aldıgımda elımden cıkan para 1500tl ye yakın oldugu ıcın watsons gratis rossman falan gıdıp buralardan alısverıs yapma ıhtıyacım ortadan kalkıyor. Cunku yuklu bır mebla cıkıyor elımden. Her gıdıste 30-50tl bırakacagıma topluca bırakıyorum bu sayede hem gereksız bırsey almıyorum hemde urunun guvenılırlıgı artıyor.
Canim neden 1 senenin sonunda atiyorsun ki bende kullanıyorum lancome,estee falan ama bozulmaz ki 1 senede. Serumlarin bile acildiktan sonra 3 açılmadan 5 sene ömrü var. Hicbisey olmaz valla. Atma bence.

Canim neden 1 senenin sonunda atiyorsun ki bende kullanıyorum lancome,estee falan ama bozulmaz ki 1 senede. Serumlarin bile acildiktan sonra 3 açılmadan 5 sene ömrü var. Hicbisey olmaz valla. Atma bence.
Altında açıldıktan sonra 12ay yazıyor. Ben asla sürmem mesela. O yüzden az ve öz makyaj malzemem vardır:dondurma:

Altında açıldıktan sonra 12ay yazıyor. Ben asla sürmem mesela. O yüzden az ve öz makyaj malzemem vardır:dondurma:
C.dior dami yaziyor oyle? Benimde oyle az oz en guzellerini alıyorum cildimizi geri getiremeyiz ama kiyafetimizi ayakkabimizi geri getiririz bi zarar görse :)

Kaliteli urun al zaten sonra o ivir zivirlari kullanmak istemeyeceksin. Dolayisiyla da bir daha almayacaksin..
Ben de zamaninda alirdim. Kullanmazdim tarihi gecer atilirdi. Baktim bu apacik israf. Boyle olmaz dedim.

Gittim cilt bakim urunlerimin tamamini estee lauder'dan aldim. Makyaj malzemelerimi de az ve oz secmeye ozen gostererek Cristian dior, lancome, Estee lauder, Ysl gibi markalardan almaya basladim.. Uzun zamandir da bu sekilde devam ediyor.. Zaten bu tarz markalarin ambalaji bile farkli. O hissiyati alinca bi daha digerlerini kullanmak istemiyor insan 😂

İçinizde mutsuz boşluk olan bir yer olabilir mi? onu bastırıyor ve anlık rahatlıyor olabilirsiniz..Psikolojik diye düşünüyorum.Bende de kıyafet konusunda vardı.Yer gök markalı kıyafet doldu.Avmlere gitmiyorum artık,gitsemde mağazaya girmiyorum.Oldukça iyi bir çözüm oldu ve uzun zamandır yeni kıyafet almıyorum şükür..

Bende sizin gibi stok yapiyorum. Malzemelerin hic açılmadığını surece sorun olmayacagini dusunuyorum. Zira gecen senelerde en basitinden 20 tllerde satilan fit me plastik sisedeki fondöten simdilerde 50 tlye satiliyor. Surekli kullaniyosaniz stoklayin bencede cunku her gecen yil aşırı zamlaniyo urunler

Bende de bu sorunun kırtasiye modeli var.
Kitaplığım hiç kullanılmamış defter , kalem kaynıyor ve bununla nasıl baş edeceğime dair hiçbir fikrim yok.
Bir çare bulan varsa söylesin insanlık namına.

C.dior dami yaziyor oyle? Benimde oyle az oz en guzellerini alıyorum cildimizi geri getiremeyiz ama kiyafetimizi ayakkabimizi geri getiririz bi zarar görse :)
Dior, este, lancome hepsınde oyle. 6M,12M,18M yazıyor. Bende bıtse de bıtmesede atıyorum. Cunku bakterı uretıyorlar. Guzellesecegım derken rıske atamam cıldımı. Özellıkle rujlarda olusan bakterıler en kolay agız yoluyla alınıyor bırsey yıyıyorsun hop her ısırıkts ruju da yemıs oluyorsun. O konuda cok hassasım. Bı fondoten bana 3yıl gıdıyor dıyenlere ınanamıyorum. Onu nasıl yuzlerıne suruyorlar al yerdekı camuru sur eşdeğer yani:eek::KK51::skandal::KK57:

Bende vardı bu illet bir ara eskiden bloglar vardı justmakeup, pumpkin, makyajlikiz, makyajgunlugum, vespagirlmakeup vs deli gibi takip ediyordum bunları ve alıyordum artık ufak makyaj çantalarına sığmaz oldum bğyük kutulara geçiş yaptım evlendim kuaför benim malzemelerimle makyaj yaptı bana düşünün onda olmayacak kadar çok çeşit bende vardı 😂😂sonra bunları takibi bıraktım soğudum gitti almaktan, zaten alıp kullanmıyordum benimkide ayrı bir manyaklık evlendikten sonra sağa sola vere vere bitirdim şimdi sadece bir far paletim, fondöten, eyeliner, göz kalemim var başkada hiçbişeyim yok valla 😬😬😬

X