Maddiyat ne kadar önemli

Maddiyat tabiki önemli.fakat sizde istiyorsunuzki hem pastam dursun hem karnım doysun.bu devirde herkes çalışıyor artık.hepimiz cocugumuzu bırakıp ise geliyoruz.esim ortalama bir maaş alıyor ama ben calismazsam hicbiseyin sahibi olmayız.
Maddiyati iyi olur
,adam cimri kıyımsız olur bu kez keşke kendi parami kazansaydim diyeceksiniz
Rahatiniza duskunseniz evlenmeyin.zengin adaminda ne olacağı belli değil.deprem zamanı bir adam şöyle demişti ev sahibim ile aynı çadırda kaliyoruz diye.dunyanin binbir türlü halı var.tamam maddiyat önemli ama herşeyde maddiyat degil

Ben öyle bir sey istemiyorum, sadece hayatta bazen kadinlarin calisamayacagi donemler oluyor o donemlerde bile calismak zorunda kalmak beni uzer bundan bahsettim ve motivasyon olsun diye sizlerden dinlemek istedim basari hikayelerini. Kaldi ki gercekten kiralar her sey cok fazla.Mal da mülk de belli olmaz dediginiz gibi bir depreme bakar ben de sevgi saygi anlasma olsun diyorum ama biraz maddi konuda daha guvende hissetmeyi isterdim. Aileler destek olur tabii ama sadece onlara güvenerek de bir evlilik dusunulemez kendi kendimize gecinebilmek isterim

En büyük etken bence eş adayınızın çalışkan olup olmaması. Eğer çalışkansa, işine doğru düzgün tutunursa mutlaka yükselir diye tahmin ediyorum ben. Ayrıca part time bi şeylerle de uğraşabilir eğer vakti kalıyorsa. Ticari zekası varsa ordan da yürüyebilir.
Kesin olarak emin olmasam da sizin bölümün de önü açık ve iş alanı çok diye biliyorum. Arkadaşımın eşi yazılımcı, şu an kazancı bayağı iyiydi. Bölümünüzden yürürseniz ve siz de ilerlerseniz daha rahat geçinebilirsiniz. Bir şeylerden ister istemez kırpmak zorunda kalacaksınız elbette, ama çocuk oluncaya kadar da olabildiğince birikim yaparsınız. Sizin mesleğiniz evden çalışmaya da uygun. Hiç işten ayrılmayabilirsiniz de.

Ama bu dediklerim konusunda bir ışık yoksa, mesela iş beğenmeme, çalışma konusunda isteksizlik gibi şeyler varsa geçinmeniz zor olur. O zaman sevgi aşk falan da göze gelmez ve pişman olabilirsiniz.
Birlikte yükselebilirsiniz de dibe çakılabilirsiniz de. Bunları göz önünde bulundurup iyi karar vermelisiniz.
Maddi konulardan dolayı sevgilinizi bırakırsanız zengin biriyle evleneceğinizin evlenseniz de mutlu olacağınızın da garantisi yok. Ne pinti zenginler de var. Hepsini birlikte düşünün.

Normalde cok mantikli bakarim hayata. Benim babam da mesela okumamis biriyle evlenmemi istemezdi hic, baya soguk baktı baslarda, biraz vakit gecirdikce bu cocuk kendini herkese sevdirir ekmegini de tastan cikartir belli dedi. Umarim bu huylari hic hic degismez mesela biraz fazla calissa bir kere bile yoruldum duymam agzindan. Olsun ekmek parasi der kalkar isine gider. Umarim hic degismez bu huylari böyle olursa ben de zorluk cekerim birbirimize destek oluruz hep insallah

Bu soruyu da gözden kaçırdın sanırım?

Bu soruyu da gözden kaçırdın sanırım?
Ailem kesinlikle karismaz. Her olayin arti eksisini soylerler ama gerisi benim kararimdir. Suan yurtdisina gidip yuksek lisans yapacagim desem elinde avucunda ne var ise dökerler. Demek ki isime girdikten sonra evlilik dusunmeme de beni yeterince olgun gordukleri icin karismiyorlar. Ki zaten turkiyede cogu kadin universite bitirip isine girince evleniyor bazilari bitirmeden bazilari lise bittigi gibi evleniyor. Dogru mu yanlis mi tartisilir herkesin hayat yolculuğu farkli iste. Ama ben gençliğini yasayamamis bir kadin olsaydim kesinlikle evliligi hic dusunmezdim konserlere de gittim yurtidisina da gittim universitede ayri evde de kaldim gencligim ne gerektiriyorsa yasadim

Aynen bu yoruma katılıyorum

E sız daha ıyı maas alıyor musunuz ki

Valla tebrik ederim, 22 yaşında gençliğimi yaşadım, içimde hiç uhde yok artık evlilik sorumluluğu almak istiyorum diyebiliyorsaniz gerçekten çok dolu dolu yasamisşiniz demektir...Bu kadar eminseniz zaten kararınızı çoktan vermişsinizdir, kafanızda hiç soru işareti olmasın, ben geçim sıkıntısı yasasaniz da bu adamla mutlu olacağınıza inanıyorum

Bir de su var sizi para , statü güçlü hissettirir mi ? Bunlara verdiğiniz değer ne kadardır ölçüp biçin. Nisanlıyken psikolojik destek almıştım ve evlenmeyle ilgili olarak beş önemli kriter belirle ve hepsinin içini dolduruyorsa tamamdır demisti bana. Bunlar arasında para olacak mı sizin için ? Bizim gibi toplumlarda özellikle erkeğin mesleği her şeydir toplumdan etkilenmeyecek misiniz ? Ben atanmış olduğum için nişanlıyken neler neler duydum . Sinirim bozuluyordu ama önemsememeyi öğrendim. Beraber bir şeyler yapmakta güzel su an mesela is arıyoruz biz eşime . Arayıp soruyor görüşmede ne giysem , kafa yoruyoruz :) oğlumuz için daha iyi bir gelecek bırakmak için ama tüm bunlar . Zaten bebek olduktan sonra o benim şu benim de olmuyor her şey onun diyorsun .
Ve ben kadının iyi kazanmasını olumlu da buluyorum bir erkek olsam hoşuma da giderdi. Yarın bir gün bana bir şey olsa eşim çocuğum açıkta kalmayacak rahat geçinecekler diye içi rahat olur .

Aynı sizin durumunuzdaydım evlendim pişman olmadım. Zamanla ev araba sahibi olduk. Tek farkı eşimin maaşı yüksek sayılırdı ama hani çok da değil. Fakat 2010 dan bahsediyorum paranın değerli olduğu zamanlar. İhtiyaçlarımızı kolayca almıştık.

Şuan olsa evlenmezdim. Yüksek maaş alanlar bile evine eşya alırken zorlanıyor. Herşey o kadar pahalı ki maaşın iyi olsa bile herşey aşırı pahalı. Ev kiralarına hiç girmiyorum bile. Gittikçe de yükseliyor sonu yok. Bu halde asla ev araba sahibi de olamayacaksınız. Biz altınlarla araba almıştık sonra arabayı peşinat yapıp daire almıştık. Sonra kredi çekip yine araba aldık. Şuan arabanın modelini yükseltebiliyor muyuz diye bir baktık kredi faiz oranlarını görünce uzun bir abbaavvv çektik. Eskisi gibi ev almaya yeter miktarda kredi de vermiyorlar. Bugün biz maaşlarımız yükseldiği halde hayatta ev araba alamazdık.

Hadi kirada öyle böyle karı koca çalışır geçiniriz derseniz çocuğunuz olunca artık çalışamayacaksınız. Sırf 30 binle 20 bin kira ödeyip 10 binle geçinmeyi düşünmek biraz saçma olur. Onu geçtim düğün borcu, çocuğun masrafları geçinmenizin imkanı yok.

Bence farklı iş alanlarına yönelin. Bu maaşla geçinilmez.

Çok ozur diliyorum aylik gelirimiz 150 bin civarı ve bir ay sonra bebegimi bakiciya bırakıp işe döneceğim. Bu arada kirada oturmuyorum altımda kendime ait arabam da var. Ben çalışmayı sadece evin geçimini sağlamak olarak düşünmüyorum. Çalışmaktan üretmekten ve kendi kazancimla çocuklarıma birseyler yapmaktan mutluluk duyuyorum.

Evlilikten beklentiniz farklı olabilir ona saygı duyuyorum tabii ki ama gerçekten ben bu insanla bu yola çıkarım dediğiniz birisi ise ve seviyorsaniz evlilik adımını atim. Yoksa ilerde her sorunla karşılaştığınızda sürekli "keşke evlenmeseydim" diye düşünürseniz hayat yaşanmaz hale gelir.

Ben isterdim ki esimin maasi yine bizi zor da olsa idare edebilecek seviyede olsun, ben de üstune calisayim daha rahat olalim. Gecenlerde kuzenim isyerinde mobinglerden bunaldigi icin cikmak istedi. Esi de destek oldu cunku oyle boyle evi gecindirebilecek para kazaniyor. Ben boyle bi durum yasasam her seye susmak zorundayim cunku ben calismasam mumkun degil para yettirmek. Bunlari dusunmek guvende hissettirmiyor, aile evinde olsam hic onemli degil isten cikarsin yeni is bulursun bi sure calismazsin vs.

Tatlım müstakbel eşinin mesleğini ısrarla yazmiyorsun ama yazsan , burda sana o meslgin her basamaktaki durumu, muhtemel geliri, geleceği ile ilgili yorum yağardı, bilgiye boğardık burda seni, daha çok fikir sahibi olurdun...Ama adam sabit asgari ücretli kalacaksa, sen de yazılım mühendisliği mezunu filansan, kendini gelistirip , daha çok kazanıp evi sen gecindireceksin, yani bunun başka yolu oluru yok...30 bin çıplak maaşla kocan şu anda bu ulkede kendi başının çaresine bile bakamaz, değil ki sana bı de çocuga bakacak...Yani bize verdiğin bilgiyle daha fazla ne söylenebilir, ne dememizi bekliyorsun , bilemiyorum?

Son düzenleme:
Kimya teknisyeni. Normalde bu kadar dusuk olmuyordu senede iki kez zamlaniyordu. Bu sene yilbasinda 30 oldu sonra daha hic artmadi. Asgari ucretle esit zam aliyor aldigi zaman. Zaten 30 bin eridi gitti simdi yilbasindan bu yana. Ama calistigi yer eski elemana cok onem verir benimki de yaklasik 5 yildir calisiyor orda

Hem de nasıl önemli .O kadar önemli ki her şey onun üzerinde dönüyor özellikle günümüzde.Cok iyi düşünün, aşk geçici ,faturalar kabarinca aşk falan görmüyor insanın gözü.

Tamaammm...Bekle şimdi bu meslekle ilgili üyeler sana temiz bir 20 yıllık kalkınma plani çikarir... Peki sen yazılım muhendisi misin?

Tamaammm...Bekle şimdi bu meslekle ilgili üyeler sana temiz bir 20 yıllık kalkınma plani çikarir... Peki sen yazılım muhendisi misin?
Ben bir konu daha acayim esi kimya teknisyeni olanlar diye ay valla aglanacak halime guluyorum ne ara evlilik konusur oldum bu sevgi ne hale dusuruyor insani ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…