Maddiyat ne kadar önemli

Bu da süper...Belli ki sen aksini istemediğin sürece tek başına ayakta durabileceksin... Eşinin durumunu da birleştirince finansal açıdan geleceğiniz ortaya çıkar zaten

Ben bir konu daha acayim esi kimya teknisyeni olanlar diye 🤣🤣🤣 ay valla aglanacak halime guluyorum ne ara evlilik konusur oldum bu sevgi ne hale dusuruyor insani ya
İyi fikir valla ama eşi diye açma, kimya teknisyeni olanlar diye açarsan, mesleğin gerçek sahiplerinin yorumlarıyla ilk elden ogrenirsin, eş durumundan ne bilsin evdeki kadın kocasının mesleki kariyer zımbırtılarını ...

Son düzenleme:
Kimya teknisyeni. Normalde bu kadar dusuk olmuyordu senede iki kez zamlaniyordu. Bu sene yilbasinda 30 oldu sonra daha hic artmadi. Asgari ucretle esit zam aliyor aldigi zaman. Zaten 30 bin eridi gitti simdi yilbasindan bu yana. Ama calistigi yer eski elemana cok onem verir benimki de yaklasik 5 yildir calisiyor orda
Açıkçası kimya teknisyeni icin iyi bile alıyormuş diyebilirim.

Yapma be kerkenes...Hiç mi yolu yok asgarinin bı tık üstüne atlamanın?
Bu sektörde çalışan tanıdıklarımdan maalesef böyle diyebilirim. Hatta aynı paraya kimyager çalıştırıyoruz diyorlar🙄 Mesela Almanya için cok güzel meslek kimya alanları, yaşlar gençken tavsiye edebilirim. Ama tabi İngilizce olacak almanca olacak.. birkaç sene en az ayırmak lazım.

Ben de benzer sektördeyim ama kamudayım tabi, özel sektör maaşlarına hakim değilim kimya teknisyeni özelinde.
Yalnızca şunu söyleyebilirim büyük firmalara kendisini atması onun için iyi olur. Hem maaş, hadi maaş olmasa bile tamamlayıcı sağlık sigortası, bayram ikramiyesi, yakıt desteği gibi çeşitli yan haklar açısından daha iyi olabilir.

çalışkan insanlarsanız sorun yok
çalışan ve akıllı insanların sırt yere gelmez
benim amcam erkek kuaförü. yengem bildiğiniz köylü kızıydı. eğitim yok, "altın bilezik" tarzı mesleki bi kazanımı yok... zaten ikisi de çok gençmiş evlendiklerinde
yengem kuzenlerim biraz büyüyünce mahallede el işi yapmaya başladı
yine de çocuklar ufaktı tabii işe girme imkanı yoktu çocuklara bakacak kimse olmadığı için
kadın aklını nasıl kullandı nasıl başardı hiç bilmiyorum ama seneler sonra bütün mahallede işi domine etmeye başladı diğer kadınlarla çalışarak
amcam zaten seneler içinde tanınan, sevilen iyi bir esnaf oldu
en çok dikkatimi çeken şey ise borçtan korkmamaları ve sürekli yatırım yapma peşinde olmalarıydı
sağdan soldan borç alıp kooperatife girerek henüz ortada olmayan eve para yatırıp o şekilde ev sahibi oldular
birkaç sene sonra amcam faaliyet gösterdiği dükkanı satın aldı
çok eski püskü arabaları vardı, yavaş yavaş model yükselttiler
birkaç sene sonra bi ev daha alıp kiraya verdiler
en son da bildiğim kadarıyla birkaç sene önce yazlık almışlardı
sıfırdan geldi bu insanlar. kuzenlerimin ikisi de sağlıkçı oldu bu arada
çocukları kendilerince sağlık sektörüne yönlendirip bi nevi işlerini garantilediler
ha şu anki ekonomiyle yapabilirler miydi bu saydıklarımı, bence çok zor
ama çalışkan ve akıllı olmasalar hiçbir ekonomik koşulda yapamazlardı zaten

Aynen, 5 yıldır istikrarla ayni şirkette çalisip , yine de bu parayı alıyorsa, zaten sektörde atlayabileceği son basamaktadır muhtemelen
valla bi şirkette 5 sene gibi sürelerde çalışınca insanın maaşı pek artmıyor
her sektör için geçerli değildir belki ama geçerli olduğu sektörler çok
ben de aynı durumdayım. senelerdir aynı şirketteyim ama 2-3 senede bir şirket değiştirmek daha mantıklıymış
ben de hep istikrar dedim, düzenim bozulmasın dedim, işin güzel taraflarını gördüm ama maddi açıdan geride kaldım
bi de senelerce çalıştığın yerde biriken tazminat durumu olduğu için ha deyince istifa edip gidemiyorsun da
baktın maaş konusunda tıkanma yaşıyorsun, 2-3 seneden fazla kalmayacaksın geçeceksin hemen başka şirketlere

Bunu ben bile diyorsam inanabilirsiniz; maddiyat çok şeyi değiştiriyor, ay sonuna napıcam kaygıysıyla bir süre sonra aşkın büyüsü falan gidiyor valla..

Eşinizin çalışkan olması çok iyi ama işte devir tek alnının teriyle tek kişinin çalışmasıyla bir şeyler yapacak devir değil maalesef. Bilemedim..

Bunu ben bile diyorsam inanabilirsiniz; maddiyat çok şeyi değiştiriyor, ay sonuna napıcam kaygıysıyla bir süre sonra aşkın büyüsü falan gidiyor valla..

Eşinizin çalışkan olması çok iyi ama işte devir tek alnının teriyle tek kişinin çalışmasıyla bir şeyler yapacak devir değil maalesef. Bilemedim..
Ki ben her ay tırnaklarını yaptıran, alışverişi çok seven, gezmekten tatilden keyif alan biriyim ve baba evinde bunlar hiç sorun olmuyor. Bekarlığımdaki hayat şartlarımdan daha kötü olursa evlilik hem ben mutlu olamam hem de karşımdaki de mutsuz olur benim beklentilerimden. En iyisi acele etmemek en azından benim iyi bir kazancım olana kadar. Yoksa para hiç gözüme gelmiyor o kazanmış ben kazanmışım önemli değil

çalışkan insanlarsanız sorun yok
çalışan ve akıllı insanların sırt yere gelmez
benim amcam erkek kuaförü. yengem bildiğiniz köylü kızıydı. eğitim yok, "altın bilezik" tarzı mesleki bi kazanımı yok... zaten ikisi de çok gençmiş evlendiklerinde
yengem kuzenlerim biraz büyüyünce mahallede el işi yapmaya başladı
yine de çocuklar ufaktı tabii işe girme imkanı yoktu çocuklara bakacak kimse olmadığı için
kadın aklını nasıl kullandı nasıl başardı hiç bilmiyorum ama seneler sonra bütün mahallede işi domine etmeye başladı diğer kadınlarla çalışarak
amcam zaten seneler içinde tanınan, sevilen iyi bir esnaf oldu
en çok dikkatimi çeken şey ise borçtan korkmamaları ve sürekli yatırım yapma peşinde olmalarıydı
sağdan soldan borç alıp kooperatife girerek henüz ortada olmayan eve para yatırıp o şekilde ev sahibi oldular
birkaç sene sonra amcam faaliyet gösterdiği dükkanı satın aldı
çok eski püskü arabaları vardı, yavaş yavaş model yükselttiler
birkaç sene sonra bi ev daha alıp kiraya verdiler
en son da bildiğim kadarıyla birkaç sene önce yazlık almışlardı
sıfırdan geldi bu insanlar. kuzenlerimin ikisi de sağlıkçı oldu bu arada
çocukları kendilerince sağlık sektörüne yönlendirip bi nevi işlerini garantilediler
ha şu anki ekonomiyle yapabilirler miydi bu saydıklarımı, bence çok zor
ama çalışkan ve akıllı olmasalar hiçbir ekonomik koşulda yapamazlardı zaten
Kuaförler her zaman en azından ortalama üstü ve ortalama maaş alıyorlar ama . Şu an bir saç kesimi 300 tl erkek kuaföründe ☺️fena kazanç sayılmaz

Ki ben her ay tırnaklarını yaptıran, alışverişi çok seven, gezmekten tatilden keyif alan biriyim ve baba evinde bunlar hiç sorun olmuyor. Bekarlığımdaki hayat şartlarımdan daha kötü olursa evlilik hem ben mutlu olamam hem de karşımdaki de mutsuz olur benim beklentilerimden. En iyisi acele etmemek en azından benim iyi bir kazancım olana kadar. Yoksa para hiç gözüme gelmiyor o kazanmış ben kazanmışım önemli değil
Ama sizde kazansanız evlenince, eşinizin maası az olunca kısmak zorunda kalırsınız ona göre karar verin .
Tırnak yapmamak bile size mutsuz edecekse durumunuz zor gibi .

Kuaförler her zaman en azından ortalama üstü ve ortalama maaş alıyorlar ama . Şu an bir saç kesimi 300 tl erkek kuaföründe ☺️fena kazanç sayılmaz
maaşlı değil kendi işi :)
ilk zamanlar tek başınaydı, gelir seviyesi yüksek olmayan bi muhitteydi
gerçi hala aynı yerde
ama başladığı dönemler kuaför ücretleri gayet makuldü yani
30 sene öncesinden bahsediyorum :KK70:

Sizce maddi imkanı çok olmayan fakat düzenli bir işi olan huyu melek gibi olan ve çalışkan erkekle evlenilir mi? Erkek arkadaşımın maaşı piyasaya göre az, durum öyle görünüyor ki kirada oturacağız ve hayatımın sonuna kadar ben de çalışmak zorunda olacağım. . Yaşadığımız semtte kiralar en az 20 bin ve erkek arkadaşımın maaşı 30 bin. Çalışmaktan kaçmıyorum fakat evlilik çok büyük bir sorumluluk ve karar en basitinden çocuğum olduğunda bırakıp işe gitmek zorunda olacağım. Yapamam demiyorum sadece sizlerin düşüncelerini merak ediyorum. Çevremde evlenerek ev araba sahibi olan kadınları görüyorum, hayat onlar için daha kolay olacak gibi geliyor. Ailemin evinde rahat büyüdüğüm için tüm bu sorumluluklardan korkuyorum. Diğer yandan sevgilim gerçekten çok iyi biri bebek gibi seviliyorum ve onu çok seviyorum. Maddi imkansızlıklarla evlenip sonra her şeyi yoluna koyanlarınız var ise dinlemek isterim. İki gönül bir olunca her şey hallolur mu :110:Yoksa daha mı gerçekçi bakmalıyız hayata.
Ben onlardan biriyim:) kazandığı helal olsun, çalışkan olsun, güzel ahlaklı olsun emin olun zaman içinde bir şeyleri üstüste koyuyorsunuz.

X