Maddiyat ne kadar önemli

zonia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
69
67
22
Sizce maddi imkanı çok olmayan fakat düzenli bir işi olan huyu melek gibi olan ve çalışkan erkekle evlenilir mi? Erkek arkadaşımın maaşı piyasaya göre az, durum öyle görünüyor ki kirada oturacağız ve hayatımın sonuna kadar ben de çalışmak zorunda olacağım. . Yaşadığımız semtte kiralar en az 20 bin ve erkek arkadaşımın maaşı 30 bin. Çalışmaktan kaçmıyorum fakat evlilik çok büyük bir sorumluluk ve karar en basitinden çocuğum olduğunda bırakıp işe gitmek zorunda olacağım. Yapamam demiyorum sadece sizlerin düşüncelerini merak ediyorum. Çevremde evlenerek ev araba sahibi olan kadınları görüyorum, hayat onlar için daha kolay olacak gibi geliyor. Ailemin evinde rahat büyüdüğüm için tüm bu sorumluluklardan korkuyorum. Diğer yandan sevgilim gerçekten çok iyi biri bebek gibi seviliyorum ve onu çok seviyorum. Maddi imkansızlıklarla evlenip sonra her şeyi yoluna koyanlarınız var ise dinlemek isterim. İki gönül bir olunca her şey hallolur mu Yoksa daha mı gerçekçi bakmalıyız hayata.

Maddiyat tabikide çok önemli ruhlar aleminde değil realite aleminde yaşıyoruz ve bu dünyada geçerli tek akce para . Duygusal bağ oluşmadan bunu sorsaydiniz ilişkiye başlamayın derdim lakin bir kere sevgi oluşmuş Azimli çalışkan taşı sıksa suyunu çıkarır bana kıymet veriyor yanında mutluyum diyorsanız el ele verip bir işe atılıp gelir artırmaya bakın . Bu maaşla gecinemezsiniz. Bugünkü boşanma sebeplerinin en önemli iki sebebi bir maddiyat iki seks hayatının bozuk oluşu .

Bu zamana kadar aile evinde rahatlikla buyumus evlenince sıkıntı cekenlerin mutlu olduğunu daha görmedim malesef evet hayat cok pahali 30 bin sevgiliniz alsa sizde 20 bin 50 bin yapiyo sizin maasiniz kiraya gitse 30 bin kaliyo faturalar market gezme tozma ve ucu ucuna yetirebilirsiniz ancak.
Vericeginiz karar cok onemli butun hayatinizi etkilicek

Gerçekçi bakarsan zorlanacaksınız. Her şey malesef halolmuyor şimdiden bu düşünceye girdiysen( ki en normali bu) çocuk olduğunda eşine bilenebilirsin. Maddi zorluk evliliginiza zarar verebilir. Sevgilinin yükselme ihtimali yok mu ?

22 yaşında mısın? 25ten önce böyle ince hesaplar için daha erken değil mi? Önce mesleğe atılıp, işe atılıp, para kazanıp para biriktirin, yiyin için gezin, çanta al kıyafet al.

Böyle şeyleri şimdiden düşündüğüne göre senin işinin maaşı, ailenin maddi durumu iyi değil. Sen zaten çalışıp para kazanıp kendini iyi kötü geçindirmek zorundasın.

Maddiyat çok ama cok önemli hatta benim için ilk sırada diyebilirim. Ask sevgi bitiyor ve karın doyurmuyor

Siz çalışıyor musunuz?..Çiftlerde asıl sorunun kadının maaşının daha yüksek olduğu durumlarda yaşandığını düşünüyorum,Siz şu an çalışmıyorsaniz adamın kompleks yapacağı bir durum yok,yarın öbür gün işinde yükselebilir düzenli iş çok önemli o varsa halolur diye düşünüyorum..

Açıkçası böyle durumlarda eğer babadan gelen bir ev falan yoksa çiftlerden birinin büyük para döndürecek bir iş yapması gerekiyor artık. Maaşla ev araba almak imkansız. Yani emlak olur al sat olur ne yaparsanız...
Biz maaşla bir yere varamayacagimizi anladık emlak işi yapıyoruz. Başta ben maaşlı o emlak işi olarak yaptık şimdi ben de emlak işi yapıyorum. Nakite araba alabildik. Şu an ev için büyük balık yakalamaya çalışıyoruz. Benim babam emekli adam evi de yok. Yani esimin ailesi de varla yok arası.
Ülke günden güne batıyor. Hiç partizanlik yapmasın kimse daha da kotu olacak savaş çıkacağı için. Cok para neredeyse oraya yönelmek zorunda herkes. Faiz yiyoruz hep birlikte. Var mı otesi

Bakın daha iki üç gün önce burada bir kadın konu açtı. Eşi az kazanıyormuş, ailesi de onlara destek çıkmıyormuş, eskiden evlenmeden önce onu isteyen maddi durumu iyi, ailesi daha kültürlü talibi ile evlenseydim daha mı mutlu olurdum acaba diye dertleniyordu. Zamanında o da çok sevmiş, aşık olmuş, sevilmiş, seviliyormuş. Ama zamanla ailesinin evindeki rahatlığa, maddi sorunlardan uzak haline özlem başlamış. İyi düşünüp taşının. Şimdi çok rahat, maddi kaygıdan uzak yaşıyorsanız, ileride bu değişirse sizi mutsuz eder mi? Ömür boyu çalışmak sizin için uygun mu? Değilse, aklınızda tereddüt dahi varsa 3 kere 5 kere daha düşünün. Başkasının hayatını da, kendi hayatınızı da ileride mahvetmeyin. Şimdi size hersey güllük gülistanlık gelse de ileride ask bitince gerçekler daha da batacak gözünüze.

Çoğumuz zaten ömür boyu yani emekli olana kadar çalışıyoruz.
Hem çalışmaktan kaçınmam diyip sonra ömür boyu çalışacak mıyım demek tuhaf olmuş.
Sizin mesleğiniz nedir?
Normalde çalışmakla ilgili derdim yok geçen bir tanıdığımızın yanına gittik bebeği oldu ve bir süre çalışmayı düşünmüyorum öyle bir duygu ki insan çocuğunu bırakamıyor dedi. Hemen ben olayı kendime kurguluyorum ya ben de çalışamazsam çocuğumu bırakamazsam nasıl geçinicez vs baya baya üzülüyorum. Çok düşünüyorum geleceği

Yaşlar kaç? Artık kimse öyle çalışarak ev, araba falan alamaz, geçti o devirler. Sevgiliniz çalışkan bir adamsa başka işlere de yönelebilir, daha fazla kazanabilir. Siz de çalışmazsanız evi zaten çok zor idare edersiniz bu devirde ama bana sizin beklentilerileriniz biraz daha yüksek gibi geldi.

Fakir erkek çekilir, tembel erkek çekilmez. Belki daha iyi yerlere gelir caliskansa.
Başka özelliklerine dikkat et. Aileci mi mesela, çocuğumuza anamin adını koyarız, bizimkilere yakın otururuz diyorsa kaç kurtul. Cimriyse topukla. Capkinsa ardına bakma.
Komşum var tek maaş zorlanırız ama seviyoruz diyerek evlenmiş. Memleketten yöresel ürünler getirerek satmaya başladı, yemekler de pasta boreklerde yapıp satıyor. Çocuğu özel okula verdiler bu sene

Siz istiyorsunuz ki evlenip doğurup evde oturayım kocam da hiçbir şey eksik etmesin. Bu pek kolay mümkün değil bu devirde. Zaten iki gün sonra sorun çıktığında kocaya sağa sola muhtaç olmak istemiyosan çalışman lazım. He babamın evinde çok rahatım ikimiz de çalışsak da ben o rahatı yaşayamam diyosan malesef daha iyi kazandıran işlere yöneleceksiniz

Gerçekçi olursak zorlanırsınız. Malesef enflasyonun nereye gideceğini kestiremeyiz. He ama yaşınıza bakmadım gerçi ama gençseniz acele etmenize gerek yok. Birikim yapıp öyle evlenebilirsiniz. Pandemi öncesi maddi durumu çok iyi olan eşimle şu an nispeten dar boğazdan geçiyoruz. Evlendiğimizde her akşam dışarı çıkıcak, dışardan yemek yiyicek, gezmelerden kısmayacak, özelde doğum yapacak, hatta ilk 1 yıl bebeği özelde kontrol ettirecek, bütün özel aşıları yaptıracak kadar imkanımız varken enflasyon bizi de vurdu. Şu an temkinli davranmak zorundayız. Yani çok iyi şartlarda evlenip sonradan dibe de vurabilirsiniz, zor şartlarda evlenip sonradan rahatlayadabilirsiniz.

Bir de çalışmak sizin için bi problem mi? İleride çocuk olursa siz çalışırken bakabilecek biri var mı? Şu anki yaşam şartlarınız evlenince düşecekse eğer bu bir sorun olabilir. Ama biz anlayışlı insanlarız orta yolu buluruz diyorsanız o da sizin bileceğiniz iş. Bir de mesela bu ilişki evliliğe gidecek bi ilişkiyse eğer şimdiden çeyizinizi alıp kenara koyabilirsiniz. Aceleyle evlenmenize de gerek yok zamana yapabilirsiniz. Bir arkadaşım isteme nişan döneminde evin kaba eşyasını aldı beyaz eşya koltuk takımı vs evlendiklerinde borçsuzlardı. Ama yaklaşık 1 buçuk sene sonra evdendiler. Ama şimdi araba değiştirecek maddi imkanları var mesela. Acele etselerdi bu imkanları olmazdı. Anlatabiliyor muyum? Olmaz diye bişey yok sadece dikkatli güzel adımlar atmanız gerek. Zamana yaymanız gerek.

Sizin mesleğiniz var mı ?

Biz 4 senedir beraberiz ben çeyizimi üniversitedeyken bir yandan dizdim, çok az eksik kaldı. Beyaz eşyamızı da aldık. 1.5 sene sonra da evlilik kısmetse. Zamana yayıyoruz dediğiniz gibi. Size de kolaylıklar diliyorum umarım gönlünüzce olsun

Canım gerçekten varlıklı bir aileden gelen veya eğitimi ve mesleği "ömür boyu çalışmayı , evlilige alternatif bir zorunluluk" olarak görmeyecek seviyede bir kadin olsaydın, bu tür kaygıların olmazdı zaten ...Ben senin çok akıllı ve öngörülü bir kız olduğunu ama bu ilişkide kafanı karistiran tek şeyin duyguların olduğunu düşündüm. Yani bence bu adama evet dersen, eninde sonunda mutsuz olacaginin sen de farkindasin...

1 lokma 1 hırkayla mutlu oluyorsanız ve çocuklarınız da mutlu olacaksa önemli değil.

Çocuk olunca çıkacağım nasılsa diye düşünerek ihtiyaç varken çalışmamak normal değil, neden biraz para biriktirmeyesiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…