Madde

bilgenur asli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2024
92
-11
28
arkadaşlar çevremde birinin madde kullandiğini öğrendim ne ictigini sorduğumda tütün diye geçiyor madde de diyen var dedi üzerine aseton veya jel döküp içiliyor dedi. Bu bildiğimiz sigara tütünü mü yoksa başka birşey mi? Bilgisi olan varsa beni aydinlatabilir mi?

arkadaşlar çevremde birinin madde kullandiğini öğrendim ne ictigini sorduğumda tütün diye geçiyor madde de diyen var dedi üzerine aseton veya jel döküp içiliyor dedi. Bu bildiğimiz sigara tütünü mü yoksa başka birşey mi? Bilgisi olan varsa beni aydinlatabilir mi?
Eski eşiniz madde bağımlısıymış. Tüm çevreniz madde kullanan insanlarla mı çevrili ?

Uzak durun böylelerinden. Merakınız başınıza iş açar.

Çevremden biri dediğiniz kişi boşandığınız ve barışmak istediğiniz madde bağımlısı eski eşiniz?

Kizlar buraya daha oncede yazmiştim eşim madde bagimlisiydi boşandim 1 ay oldu ama bu sure içinde 1 2 kez konuştuk ben aradim surekli sonrasinda o da bana gel anamla babamla yaşa tum akrabalarini sil vs falan dedi bugunde tekrardan istemedigini soyledi sogudum senden sevmiyorum artik falan dedi bir yandanda beni suçluyo uyuşturucu yuzunden bitmemiş gibi davraniyo senin triplerin senin guvensizligin var duzelmezsin falan diyo. Neyse işte bugunde 3 4 kez konuştuk hep azarladi beni olmaz artik sogudum biliyorum sen pişman oldun bitirdiğine sabretseydin bak biraktim uyuşturucuyu falan diyo ama ne zaman arasamda açti telefonu Sonrasinda arama artik dedi engelledi. Bi insan hem her aradiğimda açipta hemde niye engeller canim çok sıkkın

Evet çünkü yayilmiş durumda, şuan uyuşturucu illeti neredeyse her evde var. Çevreme alinda ben için demiyorum. Ama insan şok oluyor nasil bunuda mi yapiyolar artik diyorum
Her evde yok nerden çıktı her evde olduğu. Böyle diyerek normalleştirmeye çalışıyosunuz. Ya çok zengin muhitlerde pahalı uyuştucular var (kokain, taş gibi) ya da varoş mahallelerde (esenyurt, gaziosmanpaşa vs) çok var.

Her evde yok nerden çıktı her evde olduğu. Böyle diyerek normalleştirmeye çalışıyosunuz. Ya çok zengin muhitlerde pahalı uyuştucular var (kokain, taş gibi) ya da varoş mahallelerde çok var.
Ben övmuyorum normalleştirmiyorum ne kadar yayildigindan bahsediyorum, şuan kimden ne duyarsam ya uyuşturucudan eşini öldürüyor yada hirsizlik yapiyor yada cezaevinde vs bunu demek istiyorum. Bundan dolayi boşanan 3 arkadasim var mesela bunu diyorum size.

Bi isterseniz googledan bakin ne kadar yayildigina, kimse istemez bu hayata düşmeyi ama insaniz demekki ellerinde olmadan düşmüşler
abla neden savunuyorsun? acaba bu kız sen misin? fikir mi arıyorsun burda? 😂
neyse. benim cevremde yok. tanıdığım insanlardan hiç kendi çevreleriyle ilgili böyle bir hikaye duymadım. o yüzden genellemeyin. googleda neden bunu aratayım ayrıca? 😂

X