Lütfen okuyup fikir verin. Ben çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne kadar kötü kalplisiniz ben inanamıyorum.

Size şöyle bir soru yönelteyim. Alinin müstakbel hanımı sizin eşinizle sizin aliyle olan samimiyetiniz gibi bir samimiyet kursa, veli aşağı veli yukarı dese, canı isteyince arayıp sohbet etse, annesine anne dese, siz olmadan görüşmek istese falan rahatsız olmaz mısınız? Gerçi olmam diyeceksiniz muhtemelen ama kendi içinizde de sorgulayacaksınız eminim.

Ay ne kadar gereksiz kıymetler veriyorsunuz sümüklü insanlara ya. Konuşmazsa konuşmasın hadi yallah derdim. Kaynım değil eltim değil kocam değil birşeyim değil. Neden bu kadar taktınız konuşmazsa konuşmasın.

Pardon siz olmadan görüşmek istese derken?

Evet çünkü gerisi gayet normal. Sizin kötü kalbiniz bir erkekle kızı arkadaş olmasını kabullenemiyor o kadar.
Ali sizinle arkadaş kalmak istememiş ,nişanlısı sizden hoslanmamis. Sizi hayatlarında istemiyorlar. Bunu kabullenin bence artık. Uzatmanın da anlamı yok. 3 aydır iletişim kurmamislar sizinle. Olabilir ,yanlışlık olmuştur . Sen art niyetli davranmazsin bile diyememis Ali . Silmiş direk. Siz de kendi hayatınıza bakın . Uzatiyorsunuz şu an siz

Evet çünkü gerisi gayet normal. Sizin kötü kalbiniz bir erkekle kızı arkadaş olmasını kabullenemiyor o kadar.
Ya bu saçma sapan karakter atamalarınız çok sıkıcı. Benim samimiyet derecelerimin değiştiği erkek arkadaşlarım var, kocamın samimiyet derecelerinin değiştiği kadın arkadaşları var. Hatta inanır mısınız biz bu insanlarla yanımızda eşlerimiz olmadan gece eğlenmeye bile çıkabiliyoruz. Çünkü iki tarafın da sınırları buna izin veriyor. Yani karakter atamanız boşa çıktı üzgünüm.

Sadece sınırları bu tip şeylere müsait olmayan insanları buna zorlamıyoruz. İstemiyorlarsa kendimizi çekiyoruz, mesafe koyuyorlarsa kabulleniyoruz. Bu kadar basit.

Sunu da eklemek isterim. Madem mesafe koymak istiyor ali bey, O zaman konu sahibinin esine de mesafeyi koyacak. Kadini kadin diye itekleyip hala esiyle sık görüsüp evine gelmek de mantiksiz. Böyle sadece "kadin niyeti bozmus/bozabilir" zihniyeti cikiyor. Esininde bu konuda tavri daha net olmaliydi. Haksizliga bende gelemiyorum.

Bir laf vardır bilirmisiniz bu tarz konular için yada etmeyecek insanlar sizi üzdüğünde derler ki; götünde don lastiği diye sallayacağın insanları salla gitsin.

Ali kim yahu, kimseniz boş bi zamanınızda gözünüz de büyütmüşsünüz.
Zaten evlendiğinde bu samimiyet poz düşürecekti.
Sadece zamanı hızlanmış ve bir olay eklenmiş.

Sizin ağzımdan kaçırdım kısmına inanmıyorum.
Söylememeniz gerekiyordu.
Bizi de böyle sıkıştırın insanlar oluyor. Ben direk kimse konu muhattabı ona sor diyorum.
Sizinde tutumunuz Ali ye sor olacaktı.

İkinci konu bu kadar üstelemeniz sizi daha da haksız duruma düşürmüş.
Ali size yükleneceğine nişanlısına neden çıkışmışyor. Nişanlısının sorusu aslında üzerinde durulmasi gereken konu Ali için.
Görüldüğü gibi Ali eşi olacak kızı tutup, sizi salmış.

He şu dakikadan sonra eşiniz Alinin evleneceği gün sabahtan gidip Alinin yanında olsun, sizi de düğüne görürsün sadece. Saat yaklaşınca alsın sizi evden düğüne gider takınızı takar gayet resmi tebriğinizi yapar oturursunuz.
Eşinizde ne zaman kalkmak isterse kalkar evinize gidersiniz.

Çalışmamaniz arkadaş bulmanıza engel değil ki…

Ben benzeme lafını yanlışlikla söylediğinize inanmadım açıkçası. Sonra Ali 'yi, ulaşamayınca ablasının aramalar. Kız sizi arayınca senin yüzünden Ali'yle aramı bozdun demeler. Şu konuşmalardan Ali'nin hayatında gereksiz var olma cabanizdan sonra sizi hiçbir şekilde istemez kız haklı olarak. Ali içinde çok kıymetli değilmişsiniz demek ki. Asıl arkadaşı olan eşinizle görüşüyormuş sadece.

Kendinize iş bulun, meşgale bulun en acilinden. Düğüne heyecanla değil normal bir şekilde gidersiniz artık.

Tüm yazdıklarınıza katılıyorum.
Konu sahibi,siz kendi cephenizden yorumluyorsunuz,bu kadarcık bir olay büyüyüp nerelere geldi diyorsunuz,öbür tarafta Ali bu kadarcık bir şeyi bile ağzından kaçırmadan duramadı diyor belki.
Kadın erkek arkadaslıgına %100 inanırım bu konuda size herhangi bir ima da bulunacak değilim ama herkes aynı pencereden bakmak durumunda değil.
Hele ki 22 yasında gencecik bir kızdan bahsediyoruz ,varlığınız ona rahatsızlık hissi veriyor olabilir bunda bir sucunuz vardır demiyorum,ama belki sizi kıskanıyor, belki müdahaleci buluyor ,belki nişanlısının başka bir kadınla arkadaslık etmesini hoş karsılamıyor,yada iyi elektrik almıyor bunu bilemeyiz/değiştiremeyiz.
Siz yanlış anlasıldıgınızı düşünüyorsunuz,haklı olabilirsiniz,durumu izah etmiş,özür dilemişsiniz konu artık sizin nezdinizde kapanmış olmalı,tüm bu çabanıza rağmen görüşmek istemiyorlarsa size düşen buna saygı duyup ,geri çekilmektir.
Ben olsam o düğüne asla gitmezdim.

Hiç muhatap olmayın akşam . Çünkü bu kızla evliyken size gelip gitse ve anlaşmazlık yaşayıp ayrilsalar sizi ortaya atacaklar. Kız sizi samimi bulup kiskanmis araya mesafe koymayida başarmış. Evlenince de bu mesafeyi devam ettirin derim eşiniz Ali'yle yalnız gorusmeye devam etsin. Hiçte üzülmeyin bı kizdan uzak durmak sizin için daha iyi

Ben böyle durumlarda benim yakınım olan kişi ne kadar yakınım, onun için nasıl bir fedakarlık yapabilirim diye bakarım. Örneğin Ali benim çok ama çok sevdiğim biriyse, çok da ciddi bir problem olmadıysa, Ali daha fazla üzülmesin diye nişanlısının gönlünü alırım, haklı da olsam alttan alır bunu da dert etmem, ama bu durum sadece Ali benim için gerçekten çok özel bir insansa ve büyük bir terbiyesizlik görmediysem olur. Bilemiyorum, herkes farklı tabi. Bundan 2-3 sene öncesi üzülürdüm ama adım da atmazdım sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…