Lütfen okuyup fikir verin. Ben çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mavilim001

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2022
80
50
30
Merhaba arkadaşlar.
Biraz uzun olacak ama lütfen okuyun çünkü başka danışabileceğim kimse yok ve fikrinize ihtiyacım var.

Öncelikle ben yapı olarak çok ama çok duygusal, aşırı bağlanan, sevgisini çok gösteren ve samimi bir tipim. Eşime, aileme, arkadaşlarıma hep sevgi dolu yaklaşırım. Bu hep böyleydi.

Ben evlenince hiç bilmediğim bi şehire geldim eşimin işi dolayısıyla ve haliyle burada hiç arkadaşım, akrabam yoktu eşim ve eşimin ailesinden başka.
Buraya ilk geldiğimde eşimin bir arkadaşı vardı samimi çocukluk arkadaşı neredeyse.
Adı Ali olsun. Biz aliyle tanıştık ilk burda ve çok sevdiğim bir dostum oldu, eşimin arkadaşından öte kardeş gibi olduk. Oda beni çok sever uzakta gelin olan ablası, gibi ilgilenirdi her şeyimizle. Bende eşimde annesine anne, ablasına abla deriz ve ailecek görüşürüz. Aliyle ilk tanıştığımızda hayatında kimse yoktu ve biz hep hadi birini bul diyorduk ve sonunda buldu bizlerin yaşından küçük bir kız yani biz 28 o 22 yaşında şuan. Haliyle biraz daha çocuksu ve yaşının gereği olgun düşünemeyen bir tip. Neyse biz çat pat anlaşıyorduk 3ay öncesine kadar. 3önce bize oturmaya geldiği bir gün eşlerimiz yokken bana alinin eski bir sevgilisini sordu, hakkında ne biliyorum, ali onu çok mu sevdi gibi takıntılı sorular. Ben bu kızı hiç tanımadım ama alinin bahsettiği kadar biliyorum yine de ben hakkında hiç bir şey bilmediğimi söylediğim halde ısrarla bana o kızı sorup durdu, konuyu asla kapatmıyor. Sonra bana fotoğrafını gösterdi kızın ben görmemiştim hiç ve Ali bu şimdiki sevgilisini o kıza çok benzeytiğini söylemişti zamanında ve ben gayri ihtiyari fotoğrafa bakarken benziyormuşsunuz gerçekten dedim ama istemeden çıkıverdi ağzımdan. Sonrada olayı toparlamak için eşim sizi benzetiyordu bi ara öyle demişti dedim ama kız kalkıp bunu aliye söylemiş hemen ve mavi böyle söyledi kesin sen ben ona benzediğim için benimle evleniyorsun diye kavga etmiş. Ben o gidince aliyi aradım durumu anlatmak için. Açmadı ve sonraki bir kaç günde telefonlarımı açmayınca ablasını aradım alinin. Durumu biliyormuş ve açar açmaz bana bende seni arayacaktım noldu o gün dedi. Ve bende anlattım böyle böyle takmış durumda kıza benimde ağzımdan böyle bir şey çıktı ve ali benim telefonlarımı açmıyor dedim. Ablası bana hak verdi isteyerek yapmamışsın onun suçu dedi. Neyse akşamına ali aradı beni ve ben durumu olduğu gibi anlatsamda bana sen beni sattın dedi başka bir şey demedi. Telefonu kapattıktan sonra kız arkadaşı bana mesaj attı ve sen niye arayıp ablasına anlatıyorsun gibi şeyler yazdı. Bende haliyle arayıp dedikodunu yapmadım, sen aliyle aramızı bozudun ve ben mecnur kaldım dedim. Bana dediği şey inanılmaz "ben sana aynı şeyi yapsam hoşuna gider mi?" Şakamısın dedim sen benim söylediğim lafı anında yetiştirdiğin için bu durumdayız desemde o yazdı da yazdı. En son cevap vermedim.

Şimdi sorun şu ki 3ay oldu ali beni o gündem sonra hiç aramadı. Evlerine gitti bana hoşgeldin dedi ve bir daha hiç konuşturmadı. Normalde hafta bir kez arardı en az. Şimdi cuma günü düğünü var ve ben bir yabancı gidi gideceğim düğününe. Kardeşimin düğünü olacağı zaman nasıl koşturacaksam alininkinde de öyle koşturmak, onunla heycanını paylaşmak, ve her şeyinde yanında olmak istiyordum ama olmadı. Evleri, eşyaları her şey hazır ama ben hiç görmediğim için çok üzülüyorum. Bugün bize davetiye vermeye gelecekler. Bu arada eşimle hala görüşür dışarı çıkar günde en 4-5 kere konuşurlar. Ama ben çok kırgınım böyle bir şey için bana böyle davranmış olmasına.

Şimdi akşam geldiklerinde (ailecek gelecekler) nasıl davranmalıyım, kırgın olduğumu söylemeyilimiyim yoksa bir yabancı gibi davetiyeyi alıp 2saat düğününe mi gitmeliyim? O kadar heveslendiği o düğüne bile gidesim gelmiyor şu an.

Çok uzun oldu kusura bakmayın. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim :)

Gereksiz ve haksizca cok uzatmis ne var yani dediginiz seyde?

Umarim sizi haksiz cikarmak icin evlenmiyordur bu kadar kisa surede, yani yeni kiza bi seyler kanitlamak icin degil gercekten sevdikleri icin evleniyorlardir..

ama eger sevdikleri icinse bu kadar uzatmamaliydi, uzattigi ve size hala tavir yaptigina gore evlilige de hazir olmadan sizi ve yeni sevgilisini haksiz cikarmak icin evleniyor sanki..

yani benim dikkatimi asil bu cekti acikcasi..

Ben olsam açıkça derdim tüm ailesinin yanında "senin nişanlın o gün gelip sorgular gibi eski sevgilini sordu bana sonra da açıp fotosunu gösterdi ben konuyu kapattıkça o açtı. Fotoyu da görünce ağzımdan bi an evet benziyormuşsun dedim sonra da eşim sizi benzetmişti diye toparladım durumu. Yani benim bir suçum yok buna rağmen senin aylardır tepkin düşman gibi. Ben seni can ciğer bilirdim ama sen beni yanılttın düğünün de hayırlı olsun eşim katılır ben katılmayı düşünmüyorum takıntılı nişanlının kabağı bana patladı çünkü." Derdim.
Kız bu kafayla zaten oğlanın ömrünü yer
Ali de değişikmiş yeni sevgilisini eski sevgilisine benzetiyor falan
Kız bunu bilmesine rağmen evlenme yolunda ilerliyor
nerden baksan toyluk dengesizlik
Bu tip insanlardan uzak dururum
Ali'yle iyi olsan bile o kız sizi görüştürmez takıntılı olduğu için seni kara listesine eklemiştir zaten çoktan.

Birakin Ali'yi Veli'yi o kizla evkenecekse zaten bitmis sizin iliski. Takintiliysa hep takacak. Ve bu saatten sonra hersey samimiyetsiz olacak. Birde hayatinizda esinizin arkadasini cok buyuk yere koymussunuz gerek yok kendi keyfinize bakin.

Eşiniz ne diyor bu duruma?
Sanki kız bile bile arayı açmış gibi geldi ama bilemedim
Eşim haklısın diyor ve çokta üzülüyor bu duruma ama çok karışmıyor. Çok sever oda arkadaşını ve düzeleceğine inanıyor. Kız bana o mesajları atarken bir mesajında şunu demişti, benim ailiyle aranızı bozmak istesem bahaneye ihtiyacım olmazdı. Bilmiyorum bilerek mi yaptı ama ben eşimi bu kadar dost bilen ve onunda kardeş gibi sevdiği biriyle arasının bozulmasını hiç istemem..

Kız eski sevgilinin kendine benzediğini siz söyleyince mi farketmiş Ağızdan kaçırma olayı çok kötü bence bilerek olmasa da o konuda çok hatalısınız. Bence aliye durumu izah eden bir mesaj atın illa telde konuşmanız gerekmiyor. Sonraki tavrına göre de düğünde ne yapacağınıza karar verirsiniz. Ayrıca eşiniz madem Aliyle günde 5 kere konuşuyor bu zamana kadar anlatsaydı olanları neden anlatmıyor, aranızı düzeltmeye çalışmıyor?

kız bilinçli yapmış belli
ayrıca böylesine takıntılı insanlardan uzak durmakta fayda var
sizi de kendileri gibi hasta ediyolar sonra (tecrübeyle sabit!)

yapacak bir şeyiniz kalmamış sizin
ali sizinle arasına mesafe koymuş ve siz de bundan sonra o mesafeye saygı gösterirsiniz olur biter

Yok 1.5 yıl oldu bu kızla birlikteliği. Yani biz bunları yaşarken zaten düğün tarihleri belliydi aslında..

İnan ailesiyle aram çok iyi ve kızları gibi severler beni. Onlara saygısızlık olacağını düşünmesem asla gitmek gelmiyor içimden. Bu akşam kız gelmezse davetiye vermeye aslında bende bunları söylemek istiyorum.

Ben aliyi aradığımda zaten hatalıyı özür dilerim dedim. İsteyerek yapmadığımı belirttim ama o yinede beni sattın diye takmış durumda. Eşim çok söyledi zamanında ama onada aynı şeyi söylüyor sürekli..

Gereksiz samimiyetmiş Ali ne alaka yani? aranızda hepi topu 6 yaş var anlatımınızdan sanarsın 15.Zaten evlenince bu denge ve hiyerarşi değişecekti baştan olmuş iyi olmuş.

Sen bunları söyle ailesi karşılığında ne diyecek onu görmüş olursun
Ailesi tüm konuyu bilmiyor olabilir
Böyle konuşursan senin ne kadar kırıldığını görmüş olurlar

Alt tarafı eşinizin arkadaşı. Kendi kardeşiniz değil. Neden bu kadar büyütüyorsunuz Ali'yi. Elin oğlu ya . Tamam zaman geçirmişsiniz ama yabancı gibi olsanız nolcak ki ? . Kendinize iyi huylu bayan arkadaşlar edinin daha kârlı olur bence bu. Kardeş yerine koymuşsunuz ama hemen size küsmüş demekki çok ta kardeş değilmiş. Bence Ali'yi gözünüzde çok büyütüp abartmissiniz. Hayatta önceliğiniz olan kişiler ile iyiyseniz bunlar teferruat bence

Eşinizin arkadaşıyla eşinizden daha samimi arkadaş olmuşsunuz sanki. Annesine anne demek falan ne garip. Alinin nişanlısı bu durumdan rahatsız olmuş ve bir bahaneyle aranızı açmış sanırım. Görmediğim bir arkadaşlık şekli olduğu için kızı da çok garipseyemiyorum açıkçası.
Uzatmayın, düğüne gidin olsun bitsin. Kız eşinin bu derece yakın bir kadın arkadaşı olmasını istememiştir, hak vermek zorundasınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…