Lütfen okuyup fikir verin. Ben çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşinizin arkadaşına fazla anlam yüklemişsiniz ve arada gereksiz bir samimiyet varmış gibi geldi. Kız da belki bu ilişkiden rahatsız olup böyle saçma sapan bir planla aranızı bozmaya çalışmıştır. Bu kadar samimiyet bir maraz doğurur zaten, normal.
Ayrıca üzgünüm ama ağızdan kaçırma olayında da haksızsınız. İnsan istese ağzından bir kelime alamaz karşıdaki.

Çalışmıyorum burada ve hiç arkadaşım yok. Alinin evleneceği kişiyle arkadaş olacağımızı düşünmüştüm hep. Ne güzel ailecek görüşeceğiz diyordum. Hiç çok sevdiğiniz bir erkek arkadaşınız olmadı mı? Onun gibi işte. Eşimin arkadaşı gibi değil ki.

Dedim ya en başta eşimin arkadaşı değil benim burda ki bi ailem gibi oldular zamanla. Yani benim burda bir arkadaşımmış gibi.
Demek ki Ali sizin onu gördüğünüz kadar ailesi gibi gormuyormus sizi. Başka bir açıklaması yok. O kadar kardeş gibi olsanız, açıkladığınızda kaçmış ağzından der bitirdi konuyu ama uzatmış da uzatmış. Normal birinin düğününe gider gibi gidin zaten tahminimce evlendikten sonra eşi sizi çokta gorusturmezmis gibi..

Zaten aliyede hata yaptığımı söyleyip özür diledim. Başta da dediğim gibi duygusal ve genel olarak ilişkilerime önem veren biriyim. Onlar benim için önemli insanlardı. Bu yüzden üzülüyorum.

Yani Ali esinizin arkadasiymis neden sizi arasin ki? Haftada 1 olsun arardi diyorsunuz artik evlenecekmis zaten neden sizi arasin. Esiniz ne diyor bu olanlara?

Ne kadar çok üstüne gidersen o kadar kendini bir şey sanıyor bu insanlar. Gereken şeyi söylemiş, hiç gerekmediği halde özür bile dilemişsin. Ben senin yerinde olsam bu akşam olayı bir defa dah aanlatır, tepkilere göre düğüne bile gitmezdim.

Yani Ali esinizin arkadasiymis neden sizi arasin ki? Haftada 1 olsun arardi diyorsunuz artik evlenecekmis zaten neden sizi arasin. Esiniz ne diyor bu olanlara?
Yahu evlenmesiyle ne alakası var ki? Bende evliyim. Biz arkadaştık ve asıl konu benim yapılana kırılmış olmam. Eşimde üzülüyor ve kıza tepkili ama o arkadaşı sonuçta ne diyecek ki. Düzeleceğine inanıyor..

Oldu ancak hayatlarına giren kadınlar rahatsızlık duyunca kendimizi çekip yerimizi tekrar belirledik. Ya da kendileri mesafe koymak istedikleri zaman ona göre mesafemizi ayarladık. Sizin sorununuz yeni durumu kabullenmemek, onların isteklerini ve çizdikleri sınırları yok saymak istemek.

Sen birak karma nasil isliyor onu izle. Bu kiz alinin burnundan herseyi fitil fitil getirecek. Benim bir akrabagim böyle takintili biriyle evlendi. Dört ay bile sürmedi evlilik. Siz söyleyeceginizi söylemissiniz. Esinizin tavrini ama dogru bulmuyorum. Biri esime haksizlik etse ne kadar dostum olsa da mesafemi koyarim

Eşimin arkadaşlarının hepsiyle tanıştım hepsi çok iyi efendi çocuklar aynı sofrada çok kez oturduk yemeğimi yediler ortam yaptık fakat hiç biriyle bu denli bi bağ kurmadım. hepsi hala eşimin arkadaşları bir tanesiyle aşırı samimiyiz hatta eşi hep gelir bende kalır ben onda bildiğin elti gibiyiz ama o arkadaşıyla bile çok seviyeliyiz.
bence siz de sınırlarınızı bilmeme özelliği var. mesela eşimin arkadaşı bana mesafe koysa ne, koymasa ne beni ırgalamaz ki.
ben olsam üzülmezdim madem onlar buna inanmayı tercih etti hadi eyvallah demeyi bilmelisiniz.
yok kendi kardeşim gibi uğraşacaktım heyecanını paylaşacaktım falan, ne alaka ya

Bende bazen üzülüyorum bu duruma eşim ne kadar üzüldüğümü görsede ilişkisini hiç bozmadı. Ama bu konuya bir şey demiyorum çünkü o kızdan bir farkım kalmaz gibi geliyor. Aralarının bozulmasına sebep olmak istemiyorum..

Siz şu an Ali'yi kaybettiginize mi üzülüyorsunuz yoksa arkadaş olacak karısını mi?
Erkek arkadaşım hiç olmadı daha çok kadınlarla arkadaşlik kurdum. Sizde Ali'yi bu kadar dert etmeyin derim. Eşi de size uygun biri değil baksanıza kız istemiyor kavga çıkarmış. Kurslara gitseniz veya spor yapılan yerlere arkadaş edinebilirsiniz. Sizi eleştirmiyorum yanlış anlamayın. ALİ eşinize arkadaş olmuş ama bakın size karşı zannettiginiz kadar da samimi değilmiş

Asil sorun sizin yapilana kirilmis olmaniz mi? Valla saka gibisiniz. Kim size ne yapmis? Agzinizdan kacirmissiniz buna kim inanir? Sonra ablasini bilmem nesini aramalar. Insan arkadassa bir yerini haddini bilecek once. Valla Ali asagi, Ali yukari yazdiklarinizi tekrar okuyun bence.

Bence olduğu gibi kabul edin ve önünüze bakın. Bilerek isteyerek mesafe bırakılmış. o sizin kardeşiniz değilmiş kabul etmek zorundasınız. sadece eşinizin sıradan bir arkadaşı ve ailesi olarak düşünün. Dik durun ortada birşey bile yokken böyle davranıyorlarsa siz değil onlar üzülsün .

Haklısınız ama dediğim gibi genel olarak tüm ilişkilerimw önem veren biriyim ve buraya gelip "o eşinin arkadaşı senin değil, ne alaka yaaa" gibi yorum yapanlar yazdıklarımdan hiç anlamamış gibi geliyor. Neyse umarım her şey düzelir yinede ben küslüğü hi sevmem bir kere...

Söyle söyliyim: disardaki insanlar evdekinden önemli degil

Aynen ben olsam Ali böyle yapmasına rağmen eşim hala kankaysa eşime de kızarım
Ali senin ona değer verdiğin kadar değer verseydi kıza derdi o benim manevi ablam gibi yanlış anlaşılma olmuş çözcez derdi alırdı kızı gelirdi oturup konuşup çözerdiniz
Ama pat diye silmek daha kolayına gelmiş
Sen fazla anlam yüklemişsin bu dostluğa gibi görünüyor

Yok 1.5 yıl oldu bu kızla birlikteliği. Yani biz bunları yaşarken zaten düğün tarihleri belliydi aslında..
Oyle bile olsa, esinizin soylemesine takilmamis cunku kiz duymamis ama siz ayni seyi soyleyince affedilmez birsey yapmissiniz gibi davraniyor cunku kiz da duydu ve ben hala bi seyler kanitlamak icin evlilik karari aldigi icin sizi sucladigini, bu sorumlulugu size yukledigini bu yuzden bu kadar uzattigini düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…